» »

Članek: Urejenje napajalnih kablov vprašanja in komentarji

Članek: Urejenje napajalnih kablov vprašanja in komentarji

GUFY ::

V tej temi mi lahko postavite kakšno vprašanje, ki se vam je pojavilo ob prebiranju članka. Lahko pa daste kakšno pripombo ali komentar na članek.:D

Eddy ::

Živjo!

Mislim da je članek super, tako da nebo folk spraševal kako naj porihta napajalne kable.
Sicer se opravičujem ker sem v glavnem pogledal slikce, pa me zanima koliko časa tu je vzelo vse skupaj glede na to da to obvladaš!

LP! eddy
www.ekwaterblocks.com

Grimlord ::

Modre skrčne cevi bi lahko ble črne, pa bi zgledalo boljše. Drugače pa je ql. :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

GUFY ::

Eddy: Cca 2 uri.

Grimlord: Namerno sem uporabil modre skrčne cevke, da se bolje vidi kako dolge naj bodo.

MEDENA ::

Ok sej zgleda vse lepo in prav...thanks za članek....samo če nimaš opreme si mrzel hehe....

Payk ::

Super članek. Kratek a jedrnat. ;) Zanima me pa, če si bužirko od kabla za napajanje plate potegnil čez molex ali si molex nekako uspel sneti? Jest imam te bužirke, vendar mi je najširša še zmerej preozka za čez molex od plate.

GUFY ::

Kot vidiš na prvi sliki, ima ta napajalnik že "serijsko" bužirko na napajalnem kablu.

SpaWn ::

Vse uredu in prav, če imaš star napajalnik. Problem se pojavi, ko hočeš to storit na napajalniku z priključki za serial ata diske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpaWn ()

Jackal ::

Priključke za serijske diske je še lažje razstavit kot navadne molex-e. Samo je potem treba pazit, da se ne kak pin zatakne kam v bužirko in tudi skrivi.

Da pa ne bom čisto off-topic :8)
Prav prijeten članek. Samo ugotavljam, da s temi navadnimi molexi čez čas nastanejo problemi. Vsaj pri meni se je po približno pol leta pojavila zelo močna oksidacija (zelena zadeva, kot bi stekla kakšna baterija) in sem imel veliko problemov z dobrim kontaktom. Od takrat naprej pa uporabljam raje molexe, ki imajo pozlačene kontakte.

Pyr0Beast ::

Če maš velik vlage v stanovanju je to pogosto velik problem.
Še hujši je pa ko je konektor tako not zabit, da ga ne boreš potegniti ven.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sash ::

@Jackal, a lahko nekaj slikic nalimaš gor, kako si/bi ti to nardil s SATA priklopi, ker moji priklopi za satane so zaliti s plastiko in jih ne gre narazen jemat :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

GUFY ::

sash: Jaz bi na tvojem mestu odščipnil kabel na Molex konektorju, ki je pred SATA konektorjem, potem pa je nadaljni postopek opisan v članku. :D

sash ::

na pakeu žic, kje so SATA priključki ni molex-ov sploh, sta samo 2 sata priklopa, tak da ni kaj ščipat >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

GUFY ::

Ker napajalc pa maš? Pri novejših Antec napajalcih je SATA priključek na koncu napajalne linije za dvema Molex konektorjema.

TribesMan ::

Pozicija SATA konektorjev je cist odvisna od proizvajalca... lahko je v kombinaciji z drugimi molexi, lahko sta na enem kabli 2, lahko je na kablu en sam... pač kokr jim paše...

Recimo Tagan ima 2 SATA priključka, vsak na svojem kablu, brez dodatnih molexov... to ni problem "zbužirkat" pač snameš konektor, pine oviješ v selotejp in jih povlečeš čez bužirko... pol pa nazaj v konektor in je... Sam ne zašuštrat vrstnega reda ker pol bo ojoj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sash ::

@ TribesMan, problem je ker so žice zaliste skupaj s plariko v konektor in to dvomim da se da kr tako narazen dobit :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Keyser Soze ::

KAj je pa s tistimi 300 al 400 tolarji za molexe?? KAko misliš, da si za to porabil molex konektorje. A niso že pri napajalniku??

P.S.: Zakaj teh molexov ne delajo na podoben način, kot so narejeni SATA adapterji priloženi pri ASUS platah. Pravokotno na žice?

OZZY ::

Kyzer: O ja se dobijo taki molexi ki so pravokotno na žice. SAmo pri nas ni tega za dobit. Se pa dobjo samo za modificiranje - se pravi razni drugih barv. Mislim, da se reče T-Molex.
Go with the flow.

GUFY ::

Keyser: Kupiti se moral take priključke.

Keyser Soze ::

Aja, pine za molex. Sem mislil, da si kupoval molex kot "ohišje" oz. plastiko.

Bi me pa interesirali tejle T- molexi. Ker je fajn bedno, ko tiste žice štrlijo ven iz diskove ali CDromove riti. S takšnimi molexi bi pomoje še malo bolj poštirkal ohišje.

OZZY ::

No ja..če te zanima jih ma ac-ryan kot komplete ...moreš gledat pod t-style varjanto. Sam niso glih najboljše slikce.
Go with the flow.

nodrim ::

kul članek .. me sam neki zanima .. s kakšnim grelcem se grejejo te termo-bužirke??

Keyser Soze ::

Jp, sem videl da jih ima ac ryan. Samo moti me, ker spet koštajo zadeve pomoje ohoho pa še malo. Poleg tega, da jih pri nas ni. Zakaj hudiča ne prodajajo tega v elektro štacunah. Recimo v ICju ali HTEju.

Pa tako komplet. Molexi, SATA priključki, 8 pinski molexi ipd...

P.S.: Kje si pa kupil te pine? Morda imajo tudi ohišja.

Grimlord ::

Mah, skrčne cevi lahko greješ z vžigalnikom ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

OZZY ::

Kyzer..Njihove cene sploh niso velike...Recimo njihov paket T-style delux kjer dobiš naslednje:

10x 4-pin T-Molex Female Connectors
5x 4-pin Molex Male Connectors
2x 4-pin T-SATA Female Connectors
4x 3-pin Fan Female Connectors
4x 3-pin Fan Male Connectors
2x 4-pin Floppy Connectors
1x 20-pin ATX Connector
1x 6-pin Auxillary Connector
1x 4-pin 12v Pentium 4 Connector
1 x Toolx™ Pin Remover for Molex Universal (Male & Female)
1 x Toolx™ Pin Remover for ATX / P412V

Vse to stane samo 16.50 evra = 4000. To lahko rečem da je zelo dobra cena za tak komplet. Če samo pogledaš je pri cool-pc komplet 10 komadov moleksov --samo ne T-style 2 jurja in xmod komplet 2400. Samo tukaj nimaš nobenih stvari za odstranjevat molekse, medtem ko ac jih ma in to za vse tipe. Poleg tega pa dobiš še sata in moške konektorje pa še 3-pinske in še kaj...Za ceno 4k bi ga jaz nabavil tako.

Sem enkrat dal to na cool-pc v forum pa ni bilo oziva. pa tud pri njih so pol nabavil od xmod varjanto, ki je po mojem mnenju za envelik KURA* po mojem mnenju. Raj bi nabavil od acja, samo zgleda da njemu take stvari ne ležijo. Raje slabša za manj denarja pa da se valja v lagerju. brez komentarja.

Tudi navadni paket, kjer dobiš :
10x 4-pin Molex Female Connectors
5 x 4-pin Molex Male Connectors
2x 4-pin T-SATA Female Connectors
4x 3-pin Fan Female Connectors
4x 3-pin Fan Male Connectors
2x 4-pin Floppy Connectors
1x 20-pin ATX Connector
1x 6-pin Auxillary Connector
1x 4-pin 12v Pentium 4 Connector
1 x Toolx™ Pin Remover for Molex Universal (Male & Female)
1 x Toolx™ Pin Remover for ATX / P412V

Le ta komplet pa bi stal 3 jurje. A oni ponujajo veliko slabši komplet za 500 sit manj.
Go with the flow.

Keyser Soze ::

Ja, dobil ga bom pa kje. Naj prosim KulPC na kolenih in ga uvozi ter mi ga proda za kakšnih 7 jurjev. Ker bistveno več kot 4 jurje se mi zdi pa že malo prehudo...

Sej bi blo fajn ja. Če bi kakšen prodajalec šmirglal Slovenijo pa da bi bile poštnine malo nižje.

nodrim ::

čakte mal .. kak to z vžigalnikom gret te bužirke termovne ??

nej nekdo podrobneje opiše postopke in orodja, s katerimi se to da počet ... in kakšne temperature morajo bit

schnellen dank :)

Keyser Soze ::

Te nakrčne cevke delujejo na principu krčenja pod vplivom vročine(le kdo bi si mislil). Lahko jih segrevaš z vžigalicami, plinskim gorilnikom, vžigalnikom, brenerjem, spajkalnikom, pištolo na vroči zrak, ipd... Skratka z vsem, kar oddaja dovolj toplote.

Z vžigalnikom ni ravno pametno, ker kot prvo se vžigalnik po krajšem času tako segreje, da se ti bodisi stopi "glava" vžigalnika (če nimaš zippota) ali pa skuriš in zasmodiš v najboljšem primeru samo nakrčno cevko, če nimaš sreče pa še kakšno bužirko ali pa kar izolacijo žice.

Elegantno se da to postorit z spajakalnikom. Počakaš da se segreje in ga nato približaš cevki... Ko boš videl, kako reagira cevka, ti bo poplnoma jasno kako nadaljevat. Tako, da se cela skrči.

P.S.: Če boš segreval z odprtim plamenom(vžigalnik), segrevaj cevko poleg vžigalnika in ne nad vžigalnikom.

nodrim ::

ja, no .. sej to mi je blo malo čudno .. da bi kr z odprtim plamenom šel nad plastiko ... .. fen torej ne bi bil dovolj ??

P.S.: Keyser: ti meni termobužirke jaz tebi laminat :D

Keyser Soze ::

Njet. Ne bo šlo. Ker ti polagaš samo vzporedno z oknom. Jaz pa hočem imet po dolgem.:P

OZZY ::

Kyzer: Ja sej maš prav..JAz sem izračunal, da če bi naročil 10 komadov bi bila cena 4500-4600 za paket z ptt. SAmo da dam ponudbo se bo težko najdlo 10 kupcev za ta paket....
Vsekakor pa bi uni tam v CoPC lahko razmislili, kaj bi bilo bolje nabavi in cena po mojem sigurno ne bi presegla teh napisanih 3-4k.

Mamo smolo, ker prodajalci ne vejo kaj rabijo potrošniki in ki bi jo sigurno prej kupili kot kaj drugega. Jaz tistega paketa iz cool-pc -ja ne kupim, ker se mi ne zdi vreden. Tak komplet od ac-jaje pa druga pesem. Je ALL in one varjanta. Pa če bi ga meli bi tud takoj kupu za kable obleč tudi zraven. To razmišljam že nekaj časa a ker zraven ni orodja za enostavno odstranjevanje molexov (da bi z bucko in podobmnimi stvarmi dela mi ne diši) tega ne bom kupil. Če pa bojo kdaj imeli od ac-ja te stvari pa bom seveda to takoj nabavil. Do takrat pa bo tko kot je...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

ZaFo ::

Kolega je kupil ta komplet. Skupaj sva narocevala iz Nemcije. Stal je tocno 16,90eur, postnina za en paket je okoli 7,5eur (samo po nemčiji). Narocila sva kar nekaj stvari in se je zelo splacalo. V Slovenijo nama je pa robo dostavil fotr od tega kolega.

Res je ql komplet, ker dobis zraun tool, ko drgac stane velik. Pa se res ogromno stvari zraun, tak da priporocam nakup.

Narocila sva se buzirke. Tele Vantecove na cool-pcju naj bi ble rdece, dobu sn pa oranzne. Ja, fluo rdece ni... No, te od ac ryana so pa malo bolj podobne rdeci :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaFo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231221 (822) abazuu
»

Nov disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
152249 (1790) FeniksX
»

Čudo od 4Pin PWM splitterja

Oddelek: Kaj kupiti
141745 (1360) klinker
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474132 (3080) Jst
»

Urejanje napajalnih kablov (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
536783 (5268) Keyser Soze

Več podobnih tem