» »

VOLJAblok

VOLJAblok

vir: Volja
Volja - Volja -- ponudnik brezplačnega interneta v Sloveniji -- je na noge postavila nov servis VOLJAblok.

Pri prvem tovrstnem slovenskem projektu lahko sedaj javno zapišete potek svojega dne, vaša razmišljanja ali pa samo bedarije. Ponujajo vam tudi domene za vaša uporabniška imena. Tako lahko, če je vaše uporabniško ime janez, ustvarite spletni naslov http://janez.blog.volja.net/, na katerega postavite svoj VOLJAblok. Sam sistem je zelo podoben bloggerju -- od navigacije do predlog za obliko strani -- pri čemer je vnos besedil podoben pisanju e-sporočila preko spletnega vmesnika. Skupaj zbrane vse slovenske bloge najdete na Vidmarjevem weblogu.

10 komentarjev

Paramedic ::

Dajte mi še enkrat pojasnit, ker mi ne gre v glavo: zakaj bi že kdo sploh hotel pisati dogodke iz svojega zasebnega življenja na javno mesto?

markos ::

Ker ni nujno, da pišeš o zasebnem življenju?

Ker ni nujno, da je javen?

Freelancer ::

Paramedic: Ditto.

CaqKa ::

paramedic: za določene primere imaš prav...
sicer pa to odločitev prepusti vsakemu samemu...
naj se posameznik odloči, če bo o sebi pisal javno ali pa ne...

andrej ::

hja, blogi niso cisto 1:1 z obicajnimi papirnatimi dnevniki. blogi so bili na zacetku nacin kako podati svetu svoje osebno mnenje o doloceni, recimo aktualni temi. Seveda pa imas vec vrst blogov. Od blogov tehnikov, kjer opisujejo recimo razne trike, mas administratorske, developerske bloge, itd. potem pa mas cisto novinarske bloge, ali pa bloge ljudi, ki zivijo v tujini in opisujejo zivljenje v tuji drzavi, itd. za vsakega se kaj najde.

ahac ::

Tole je čista kopija bloggerja. Še teme za bloge so enake.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

četudi je kopija.. meni se zdi ful vredi, da je zadeva slovenska, ter da ti ponudijo domeno :)
kopija blogerja in blogspota pač.. ampak s podporo sloveščnini :)

zdaj bo nadebudna mladina vsaj imela kaj za pisat :)

Avenger ::

Smisel bloga jaz vidim predvsem v tem, da se ljudje naučijo pisat; tipkat in jasno izražat svoje misli. Ne v kratkih stavkih. Kot določeni nekdo v naši javnosti. Kar vztrajno počne. In je okužila še nekatere. Preveč. Hudo.

Obenem mislim, da je to neke vrste larpurlartizem, ker teh faking blogov (upam vsaj...) nihče ne bo bral. Če že, lahko prebere samo en delček enega, del drugega, potem pa zapre vse skupi in gre drkat na Severino. Zadnje čase sem spet čezdalje več na somethingawful.com forumih in sem šele nedavno ugotovil, kako hitro v resnici ljudje postajo, tako hitro, da je včasih težko sledit samo eno temo, da ne bi niti pomislil na večino ali celo na vse. Sklep je bil tak, da je nujno treba selekcionirat informacije, ki jih sprejemaš, ker je čas vedno faktor in brati na tone neumnosti je čisto zadnji stadij bebavosti. Torej za božjo voljo, če že morate pisati bloge, vsaj ne berite drugih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

cryptozaver ::

Spet neki cesar nibden ne rab! Pol se pa cudmo zakaj tolk cajta zabijemo na netu?! Za neumnosti 80%!!

Volja bi lahko svoj cyber plac bolj koristno porabla tko da bi mal povecala brezplacni mailbox. Ta danes vaga borih 10MB.

Gandalfar ::

Avenger: fajn je brat tuje bloge. Se bolj fajn pa je brati planete. Npr: stran na planet.debian.net

Fora je v tem, da vidis kaj se dogaja v communityu v katerem sodelujes, dobis namige, ideje itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912480 (3898) Tarzan
»

Blogi postajajo vedno popularnejši

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304304 (2824) Jst
»

vaš internetni dnevnik

Oddelek: Loža
121663 (1332) CaqKa
»

Vnos novic na html stran

Oddelek: Izdelava spletišč
231773 (1419) unit3d
»

Seznam slovenskih ISPjev

Oddelek: Omrežja in internet
131939 (1677) poweroff

Več podobnih tem