» »

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Microsoft ::

Ne lub se mi pisat neke novice, bom pa kle napisal in opozoril, da je danes (verjetno pred minutku;)) Microsoft izdal Beta1 verzijo tega programa za ciscenje raznega sranja na disku.

Sama namestitev je izi, pred prvim zagonom pa se nastavis stvari, kot so autoupdate, ce hoces sodelovati pri izboljsavi program (in podobno).
Sam vmesnik se mi zdi dost vsecen, nisem pa se pognal skeniranja. Kot sem na hitro precekiral, ponuja kar nekaj opcij.

Sicer mogoce za nekatere neusecna zahteva, da je potrebno imeti namescen IE 6.0. Nisem poizkusil brez. Deluje pa na Windows 2000, XP in 2003.

klik
diretk dolpoteg

Pa prosim, da za dobro vseh nas, ki se potikamo po internetu, potegnete program, ga instalirate in odstranite kurcevo nesnage. Hvala.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kilergas ::

Zdej bojo padali sami anti micromney komentari.Blah ono je bolse to je bolse,tisto je brezveze,to je odvec,ono ne dobi,to najde ne zbrise,..jiha ;)

Sims ::

še CHIPOV opis programa KLIK

LP,

Sims

Microsoft ::

Heh, men je nekaj naslo: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Sims ::

A najde kaj več ko Adaware ali pa Spybot?

Microsoft ::

Pa se ena zadeva: klik

Kaj pa recimo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Lavasoftov AdAware mi nekam švoh deluje. Sploh za kakšne navadne uporabnike.. A še vedno vsebuje program real-time zaščito? Ker ljudi, ki me kličejo kot čistilko OS-a, nikakor ne morem navaditi na click-only-what-you-know-and-want, ne pa na vsak link, ki se jim pojavi, vključno z pop-upi.

Tisti, ki ga testirate, prosim malo poročajte.

Kako je z definicijami (dolžina)? Pogostost? Resursi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Sims ::

Ker nekako sedaj sta dva omembe vredna (moje mnenje) Adaware pa SpyBot sedaj je pa še tale. Zdaj 3 programe gor met se mi zdi nesmisleno. Zato bi mel engea, ki najbolje opravi svoje delo. Če je to ta od MS, zakaj pa ne ...

Lp,

Sims

Microsoft ::

Za nastavt, da samo dela ob doloceni uri: klik
Real-time zascita se nastavlja nekako takole: klik

Za ostalo bom se precekiru.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Vidim iz slik, da nekako Real-time zaščita je. Koliko je pa požrešna? Recimo na eno uro brskanja po netu? Koliko je cpu-time, memory, vmemory, I/O reads/writes?

A je/bo program plačljiv?

Nekje sem zasledil, da ga namerava MS vključiti v naslednjo verzijo OS-a.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Microsoft ::

Program 'potece' po 206 dneh.

Drgace pa zadeva ni pozresna, ko 'opazuje', kaj se dogaja. Prakticno porabi 0%, se explorer.exe pozere dost vec CPUja.

Ko pa skenira, pa lahko proces GIANTAtniSpywareMain.exe nastavis na nizjo prioriteto, pa je zelo znosno.

Kle je se ena slika System Explorers: klik
Pa se Internet Agent: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

>Lavasoftov AdAware mi nekam švoh deluje.

Hja, mogoče tebi, drugače je pa znan kot eden najboljših programov za čiščenje nesnage in je poleg tega še zastonj. Je pa res, da se je za najboljšega izkazal Giantov program, ki ga je odkupil MS. Še klik.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Screamboy ::

to sploh ni tako slab program men
je kar našel 10 programov men se zdi ta program super mislim da microsot nekaj pametnega naredil upam da bo zastonj
saj ta prigram kar hitro mi je preiskal cel sistem pa imaš lepo kaj hočeš odstranit pa vse to je zakon program

Jst ::

Daedalus.

Kar jaz zamerim Lavasoftu je ravno real time zaščita. Ker Janeza naučiti odstranjevanje črvov je zelo omejeno. Sicer sem nekaj kolegov, katerim skrbim za njihov računalnik, naučil, da morajo vsak teden zagnati AdAware, vendar je to bolj tako-tako. Ali pozabijo. Ali ne update-ajo definicij. Ali pa preprosto nočejo ali se jim pa ne da. Včasih me res mori, da me ljudje kličejo zaradi takšnih neumnosti. Ampak kolegi so kolegi. Janezi večinoma. Žal.

*ps: Janez - povprečen uporabnik računalnika, ki zna samo klikati in ima omejeno znanje glede računalništva.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

destiny ::

explorer.exe upravlja z vsemi odprtimi okni, zato je poraba cpu-ja z njegove strani nekoliko višja (se mi je tud že dogajal da je bla 100% in to brez kakega dobrega razloga - pomagal je le reset - must be a bug).

Kar se pa tiče dobre antispyware zaščite, mi je trenutno najljubši spysweeper. Po mojih izkušnjah se adaware (sem ga uporabljal precej časa) skrije proti ss...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

Jst ::

> explorer.exe upravlja z vsemi odprtimi okni

To pa sploh ni res. Explorer.exe je Program Manager. Upravlja z grafično lupino, ki vsebuje desktop, start menu, taskbar ter file manager.


Ne širi krive vere med ljudi!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

ni nujno. to dela samo takrat ko je v registriju zapisano da je on "shell"
lahko pa za lupino daš tudi kaj drugega..
da explorer kuri 100 je ponavadi krivo to, da klikneš na kako večjo datoteko z video vsebino. ponavadi divx. ni pa nujno.

darkolord ::

Tale AntiSpyware je kar kul... še posebej zato, ker ima opise za vse te programe, pa tudi zato, ker zna celoten program tudi (popolnoma) odstranit...

Pa opcija "Always Ignore" je zelo dobrodošla, prav "Send to SpyNet for analysis"...

Skratka, meni se zdi tole zelo fina stvar, našel je tudi par stvari, ki jih SpyBot in Ad-aware nista našla...

Aja, glede Messenger Plus!... po defaultu (če klikneš "I agree") ti tale dodatek inštalira še en kup oglasov, tako da se meni zdi čisto kul, da ga najde kot adware...

M.B. ::

Meni se zdi še kar v redu (pa nisem M$ fan). Res je da dela zeloooooo počasi in da označi za spyware tudi VNC in MSGPlus in p2p programe, ampak našel mi je 23 spyware, ki ga prej adadware in spy & Destroy nista našla. Bomo videlo kako se bo razvil.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

darkolord ::

VNC bi tudi lahko bil spyware (če ne bi vedel zanjga)... Če si ga pač sam namestil, daš always ignore in imaš mir...

Hitrost se mi pa zdi primerljiva s SpyBotom, s tem da tisti najde manj stvari...

zjuga ::

hm...ja sem ga dal gor...ne vem a je blo kj narobe , vendar nisem potem nikjer nič našu...sem ga dal dol , pol je šele bla frka...pobrisal par fajlov...od včeraj od 17 ure do danes do 9.ure sem popravljal winse...ne vem , no, kakor kdor hoče...

matter ::

Jst sm že nanovo winse mogu naložit :(
Sem skeniru, pa je najdu ene 4 al 5 stvari.
Spucu zadevo, pa je potlej hotu restart.
In ko se restarta ne dela več internet (mam prek gatewaya over lan).
Sicer mreža je delala, internet pa ne. Tut MS firewall nism mogu prižgat, je javilo napako da nekih servicov ne more zagnat.

bad luck ? nevem :)

Sicer pa zadeva žre cca 28MB memorija ko laufa.

Ma pa potencial dober, ker najde stvari, ki jih drugi ne.
Se mi pa čudno zdi od kod mi tistih 5 spywarow, glede na to da firefox uporabljam.

Zgleda tut FF ni več imun :(
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

darkolord ::

No vsaj upam, da kdo prebere kaj odstranjuje preden klikne Remove...

Sims ::

Pa saj FF dopušča piškotke ... A niso v piškotkih tudi spy ware recimo Tracing cookie? AdAware tudi ob uporabi FF najde ... Meni ponavadi najd glih traicing cookie, sam to kaka 2-3 na 14 dni.

edit: moj post se nanaša na tole: "Zgleda tut FF ni več imun :("
LP,

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Avalonis ::

Jp. FF dopušča cookie saj drugače bi se uporabniki še bolj pritoževali, ker jim strani, ki zahtevajo vklopljene cookie ne delajo. Ko govorimo o spywareu so mi cookiji še najmenj problematični. Pravilno jih pa identificira že vsaka obstoječa anti - spyware applikacija. Mene pri telem MS produktu samo tisti real-time check zanima. Bo treba počakati na kakšno RC verzijo preden se odločim zadevo inštalirati.

ginekolog ::

Realtime protekcija je dokaj požrešna: 6+4 mB rama požre. Za primerjavo, nod32 mi ob realtime zaščiti papa 2 mega rama.


Drugač pa zgleda dober SW, najde več od aad/spybot, pa dobro urejen vmesnik in kup opcij. bravo!!!!
Divers do it deeper.

matter ::

Ja preberem preden odstranim, nism nek povprečni uporabnik.

Sicer pa možno da je mali brat kje IE uporablju pa sm tam spyware fasu.

Pa niso bli cookiji.
Grem basket pa bom neloke metal

Paramedic ::

Tole se malo manj tiče teme, a vendar: kaj je ta MSN Plus 3! o čemer govorite, in kaj je razlika z MSN Messengerjem, ki ga js tud uporabljam?
End transmission.

Microsoft ::

MSN Plus! je extension. Vsadek, vsatevk, vtic al kako ze prevedete?:P

Zaenkrat pa ne dela na MSN 7 Beta.
klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Pingvin ::

Če še jaz pristavim svoj lonček

Sam imam Ad Aware SE professional. Sem pa naredil vzporerdna testa:

Miscrosoft: 10 kriticnih kosov
Ad aware: 5 zanemarljvih

Samo se mi zdi da je razlika ista kot bi primerjal razlicne programe za čiščenje registra. En jih najde 250 drugi pa 15...in ko pobrišeš ni popolnoma nobene razlike.
________________________________________________________________
Ker bi imel večji monitor sem ga zalil z vodo da bi zrasel...še vedno čakam!

Microsoft ::

Ste dobil updejt zdele?



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

halter ::

Najboljši je še zmeram Webrootov Spy Sweeper k je zlo praktičen, enostaven pa ful več najde k ostali (čeprav je večina cookijev) .Microsoftov jih poleg p2p ni pokazal nič, medted ko jih je le ta našel 5.

Myth ::

Moji rezultati, glede na to da ne surfam kaj dosti okoli in imam nameščene vse popravke in updejte...

Ad aware

Spy sweeper

Spybot S&D

AntySpyware beta

Mi lahko kdo pomaga, kaj pri hudicu lahk zbrisem zdaj tukaj v AntySpyware-u? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Microsoft ::

Tam, ko mas Ignore klikn na koncu, da se ti odpre dropdown list in izberes Remove. Potem pa cisto levo spodaj v oknu klikni Continue.

Ce bi pa rad, da ti tile programcki se naprej tecejo, pa izber Allways Ignore, pa ti pri naslednjem scanu ne bo vec javlalo teh programov.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Myth ::

To vem, to je trivialno. Moje vprašanje je bolj bilo kaj lahko zbrišem in to ravno iz dropdown liste? Ker ne verjamem, da je ravno vse "nesnaga". Je ze kdo brisal kaj od tega dol? In kaj mu je javilo kasneje , če je hotel programe odpret? Maybe na novo naložit?? >:D :\

any ideas? :\

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Jernej L ::

microsoft: BTW, messenger plus! te ob inštalaciji
vpraša če ti namesti partnerski AD program..

Microsoft ::

Mr|ce, tistale programe si si ti sam gor dal. in taksni programi majo ponavad uninstall.exe. Nevem, zakaj tega ne bi uporabu, ce pac recimo noces vec imet mule, kazee al pa msn plus!, recimo.

Delfi, mozno, sam sem ze pozabu...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Myth ::

Zanimivo, vsi se bunite kako hoče MS prevlado, a glejte, sam ponuja free oz. trial verzije , v bistvu linke do njih. :8)

Pa tak čist btw, MSN Plus! 3.4 (beta) je zunaj ravno za sedmico. Klikni... pa poišči in downloadaj
:8)

en LP

p.s.:Microsoft, nisi me razumel... preberi še enkrat moj post
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri anti spyware...

Oddelek: Programska oprema
143125 (2208) QRII
»

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
398084 (4243) neres
»

Koliko Microsoftovih produktov si lastite?

Oddelek: Loža
462508 (1506) L0sT
»

Binary tree; kater zapis je pravilen?

Oddelek: Programiranje
121221 (1107) |CyGNUS-x
»

program za spyware

Oddelek: Programska oprema
111270 (1137) gofra

Več podobnih tem