» »

Nova anketa!

Nova anketa!

Slo-Tech -
V trenutku krize z računalnikom "komuniciram" na sledeč način:
Se vzdržim nasilja in si mislim svoje.32%
(328)
Psujem in zmerjam vsenaokrog;30%
(305)
S pestjo tolčem po tipkovnici;11%
(112)
Z miško tolčem ob mizo;8%
(84)
Sredinca 10 sekund tiščim v gumb reset;8%
(79)
Brcam v škatlo pod mizo;4%
(41)
Računalnik vsake toliko pade po stopnicah;3%
(32)
Monitorju delim klofute;2%
(20)
Potegnem kabel iz vtičnice;1%
(14)
Skupaj glasov: 1015

Novo anketo je predlagal Gašper.

39 komentarjev

raufnk ::

kaj pa možnost: linux sem preizkusil in mi je bil všeč, vendar imam raje winse? :\
lp raufnk

darkolord ::

raufnk: v tem primeru izbereš zadnjo možnost :D:D

Poldi112 ::

V bistvu ta moznost ne obstaja, ker je nemogoca :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Beernarrd ::

Preizkusil, bil všeč, pa mi še zmeraj nekaj manjka. Potem pa odgovori na anketo če moreš... Drugače pa ga spremljam z enim učem že od suseta 6.x. Žal sem pri svojem delu še vedno preveč vezan na ms izdelke (oziroma so drugi, s katerimi sodelujem - ko bo bsa bolj sitna se bodo stvari izboljšale), da bi se upal odreči windowsem. Da bi pa ves čas lavfal dual boot, pa... potem nikol ne veš na katerem sistemu imaš kaj.

Poldi112 ::

Jaz imam namen resiti to "tezavo" z vmware. Sicer grem redko v won, ampak takrat ko grem mi je cist odvec resetirat masino.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

Beernarrd: Meni tudi manjka ravno tak odgovor. Sem stvar preizkusil, mi je bil všeč a na žalost mi nekaj stvari onemogoča bi ga uporabljal kot workstation. (Se pa poti kot server ;) )
The truth is rarely pure and never simple.

Myth ::

Linux? Ni šanš da dam to sranje gor... >:D
Sem poskušal namestiti že 2. linux distribucij (Red Hat, Slackware). Z Slackware sn naredo tako zbrko, da mi je šlo 5gb diska. Šele po frišni inštalaciji WInsov , torej ko sn formatiral disk in naredil novi particiji, sem spet dobil disk nazaj... toliko o Linux-u z moje strani...

samo stran od mene...

Na faxu sem pa primoran uporablat Linuxe zarad programiranja, tam se ne pritužujem. Čeprav se stvari počasneje nalagajo kot v mojih Winsih, pa mam slabšo mašino kot so na faxu.:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

bradek ::

Mr|ice fdisk /mbr mogoce?



Ce je user glup nic ne pomaga.

kopriwa ::

najbolša anketa do sedaj, drgač sem bil preozen za anketo ampak bom povedal da na vsake tolko časa talam klofute onitorju :P (LCD bi se temu izognil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

ahac ::

Hm.. ja, resno manjka možnost za tiste, ki imamo radi Linux, ampak vseeno bolj uporabljamo Winse (zaradi igrc ;) ).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

KoMar- ::

Pa možnost za l33t g33k pozerje, ki imajo radi Linux samo zato, da lahko potem težijo tistim, ki še vedno uporabljajo Windowse, nazadnjaki eni >:D

Rumko ::

Kaj pa tisti, ki smo uporabljali Linux pa smo prešli na *BSD? :/

Premalo možnosti ma tale anketa! :/

hruske ::

marko_stamcar, s tabo bi blo zabavno it na kofe. ;)
Rad imam tole državico. <3

BluPhenix ::

Meni tudi manjka možnost probal, bil zadovoljen, vendar nisem na njemu ostal (zaradi takšnih ali drugačnih razlogov).

Emm sistem Linux je drugače Linux, ne pa Linuxi. Ko uporabljaš sistem uporabljaš enega, torej linux. Sej je tudi Windowsi narobe, ampak če smo že tukaj naredili tako napako ni treba da jo še pri Linuxu.

Gandalfar ::

jzt bi sel tud z markotom na kofe :)

alexb ::

Ali pa recimo - Mi je Ok, uporabljam oba?

Gigabit ::

"jzt bi sel tud z markotom na kofe :)"
Jz pa ne, k ne hodm s tipi na kavice.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-

gfighter ::

alexb: Eto, to je moj odgovor!!!
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Gapi ::

Živjo!
Največji problem novopečenih uporabnikov linuxa je da ne preberejo navodil in si sesujejo diske in so žalostni za svojimi podatki in opustijo željo po le tem lepem systemu. Pri linuxu je treba le malo več prebrat navodil in ga lahko pol z lahkoto uporabljat. Osebno mi je linux bolj všeč kot winsi.
No person is rich enough,to buy back his past.

BBB ::

Kdor je pri prejšnji anketi zgrešil "virtualni persen", naj ga vzame, ko računalnik sicer ne uboga, a ima vsaj toliko moči, da lahko naloži to stran. Trpel bo le miškin knof in na srečo nič drugega.

BigWhale ::

> toliko o Linux-u z moje strani...

PEBKAC!

CaqKa ::

nekak manjka opcija, da je linux kul, vendar ne za delo ki ga sam opravljaš.. torej to kar je raufnk predlagal... zato sem pač nekak najbljižji odgovor dal "sem preizkusil, pa mi ni bil všeč"

CaqKa ::

>>> V bistvu ta moznost ne obstaja, ker je nemogoca :)


:\
pojma nimaš. očitno si v kleti dol zaprt.

R33D3M33R ::

Manjka opcija da uporabljam oba, na linux-u pač ne šibajo vsi špili ... :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

B-D_ ::

Na faxu me prazgodovinske (ekstremno gui-ogabne) verzije niso impresionirale... v bistvu se mi je še bolj zagabil... potem sem zalavfal en live cd (maxthon al karkol že je...) in gledu dokaj sprejemljiv vmesnik... kul, zraven je že prednaložena tona freeware duplikatov dobrih programov. Zaakon.. 8-O NOT. V winsih so boljši, thank you. Hitro našel gumb za reboot in šel nazaj v winse. Nekaj časa kasneje sem tudi bral, kako linux boota in postavlja sistem, ter se odločil, da tri tedne študirati literaturo in pisati "perfekten" start up fajl enostavno ni vredno potrate cajta za neko gajbo, ki bi na koncu lavfala samo en httpd ter je ne bi nihče razen mene v bajti mogel (in tudi sploh hotel) uporabljat. Linux je dober samo za to čemur je bil namenjen: omrežjim, ker pa mi lavfa že na firmware-u mojega linksys routerja potrebe po računalniku na kateremu bi lavfal linux server v mojem omrežju enostavno ni. XP + apache works just fine, thank you.

Konc poizkusov. Mel je dost šans in vedno dokazal, da ni uporabna varianta... še posebej, ker nisem našel neke easy-install variante ki bi se jo dalo inštalirat na 486 s 16 mega rama. Močnejšega compa žrtvovat za linux pa niti pod razno ne mislim. Določeni GUI so tko ogabni, da jih še en star črnobeli palmOS s 16 MHz povozi po celi črti, zakaj je tko težko eno easy install varianto narediti za ljudi, ki bi 486tko radi spremenili v server?

Ko bo obstajal emulator, v katerem se ne bodo vsi win32 programi obnašali kot da bi bili napisani v javi (grozno počasen performans + čuden gui) bom pa morda še enkrat premislil o menjavi. Če seveda bo takrat sploh še do kolen longhornu oz. njegovemu naslednjiku, kar je pa z vsakim letom vedno manj možno.

Zahvalil bi se pa community za portanje vseh uporabnih programov (firefox, apache, mysql, thunderbird,...) na windowse. Tako nimam absolutno nobenega razloga za uporabljati alternativo. :P

CCfly ::

... v bistvu se mi je še bolj zagabil...
Lahko bi rekel da ga nisi maral, še preden si ga prvič videl, pa mi ne bi bilo treba stipkati preostanka sporočila.

... zraven je že prednaložena tona freeware duplikatov dobrih programov. Zaakon.. 8-O NOT.
Zanimivo, ker že uporabljaš programe, ki so bili portani na Windows, verjetno ne moreš reči da so programi v Linuxu slabši.

Hitro našel gumb za reboot in šel nazaj v winse.
...
Konc poizkusov. Mel je dost šans in vedno dokazal, da ni uporabna varianta...
...
zakaj je tko težko eno easy install varianto narediti za ljudi, ki bi 486tko radi spremenili v server?

Vidim da si se intenzivno učil cele tri tedne. Tvoja vztrajnost bo vir navdiha za vse sedanje in bodoče generacije računalničarjev.

... še posebej, ker nisem našel neke easy-install variante ki bi se jo dalo inštalirat na 486 s 16 mega rama.
Vedno sem si želel easy namestitev Windowsov 2000 na svojo ročno uro. Ampak ne s kakšno grdo grdo konzolo temveč z vmesnikom, kjer kazalci utripajo v barvah mavrice.

Določeni GUI so tko ogabni, da jih še en star črnobeli palmOS s 16 MHz povozi po celi črti
Navsezadnje saj so bili narejeni pred PalmOS-om.

Ko bo obstajal emulator, v katerem se ne bodo vsi win32 programi obnašali kot da bi bili napisani v javi (grozno počasen performans + čuden gui) bom pa morda še enkrat premislil o menjavi.
Saj se hecaš, kaj ne ? Ti je pojem emulatorja znan ali si v 1. letniku faksa pogoltnil vse znanje, kar ga ponuja področje računalništva.

Če seveda bo takrat sploh še do kolen longhornu oz. njegovemu naslednjiku, kar je pa z vsakim letom vedno manj možno.
Tako kot nihče ne bo mogel seči do kolen allmighty Windows-om XX, ki so izšli leta YYYY. Skratka najboljša stvar po namazanem maslu na kruhu.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

darkolord ::

verjetno ne moreš reči da so programi v Linuxu slabši

Lahko pa reče, da isti programi v Linuxih delajo slabše oz počasneje

CCfly ::

Lahko reče, kar pa ne pomeni, da je to tudi resnica.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

B-D_ ::

Resnica v povezavi z religijo (anti-Microsoft religijo) je zanimiv pojav... ;)

AndrejS ::

Slabo zastavljena anketa. Linux mi je všeč , toda ga ne uporabljam ker na njem ne delajo igre in vs.net !

CCfly ::

Tovrstna resnica je kar lepo merljiva v recimo milisekundah. Kar se tiče religije bi pa rekel, da če gledaš stvari s te perspektive, bi bilo možno tudi tebe v katero sekto spredalčkati. Pravzaprav bi se dalo kar za vsakega obiskovalca najti kakšen prostorček. Microsoftovec, Linuksaš, BSD-jevec, Intel-fan, AMD-fan, Šumaher-fan, IceMan, ...
Precej dolgočasno se ti ne zdi ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

B-D_ ::

FlameWars so ble vedno dolgočasne... podal sem samo svoje izkušnje, upam da bodo ostali naredili enako brez komentiranja drugih.

Poldi112 ::

Kaksno izkusnjo? Da si nedojemljiv za ucenje?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

B-D_ ::

:\ preveč Lajfa, da bi mel 3 tedne cajta stran vržt za webserver... nedojemljiv koncept.

hruske ::

Pičite se naprej če čte ...
bom samo omenil, da so bili za časa 486 zunaj operacijski sistemi kot so windows 3.11 in windows 95 (ubistvu dos), linux pa je le malo bolj zahteven kot dos.
Rad imam tole državico. <3

raufnk ::

win95 niso več povezan z dosom ... so že OS
lp raufnk

CCfly ::

To JE pravljica
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

B-D_ ::

Ka zdej o winsih bluzite? Tema je o linuxu...

p.s.: Linux vrača zabavo v računalništvo (pdf)
Kaj pa če je vse res?

Azrael ::

off topic:
@hruske:

Mhmm maš prav, rabil si par disket in delujoč Linux je že bil na mašini... samo je bil takrat problem, kje dobiti kaj uporabnega programja, razen priloženih malenkosti (mc, vi, igrica...), če je sploh obstajalo.

Razlik za uporabnika je bilo takrat malo, ogromno je bilo ročnega popravljanja nastavitev v ini datotekah...

Danes obstaja za Linux precej SW, so pa drugi problemi, ker je HW podpora obtičala v rangu Win 3.0, navodila pa so skoraj vsa napisana razumljivo samo za hard core g33k folk.

on topic:

Nimam pojma kaj izbrati: Meni se Linux za omrežje zdi boljši od Win in ga seveda uporabljam, za desktop pa Linux-u še precej manjka in je zato letel dol. Kar koli kliknem v anketi, ni čisto prava možnost. Manjka možnost: Preizkusil in ugotovil, da vse ni dobro za vse.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Pravila za objavo anket

Oddelek: Šola
2325309 (24990) oemdzi
»

Prekomerna uporaba interneta

Oddelek: Šola
202996 (2186) WALSH
»

Pomagajte k boljšemu Slo-Techu!

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
343822 (2893) simpatija
»

anketa z vec moznostmi

Oddelek: Izdelava spletišč
121518 (1397) Packač
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
242464 (2464) Freelancer

Več podobnih tem