» »

Avto-ojačevalec v hiši?

Avto-ojačevalec v hiši?

JACK1 ::

Mene pa zanima če bi lahko nekako priklopil avtoojačevalec v hiši namreč imam nekaj zvočnikov pa bi rabil ojačevalec....
Zanimam me če bi se dalo nekako priklopit avtooojačevalce na na 220V mogoče s pomočjo kakšnega adapterja ali kako....???
hvala...


LP

JACK1 ::

Ups avtoojačevalec tak nima posameznega napajanja menda...:\

jRk0 ::

usmerjevalni rabis dovolj mocen. tudi z racunalniskim napajalnikom bi slo, ce je dovolj stabilen pa mocen.
You fuck up once, you loose two teeth.

Azrael ::

Ena starejša tema, če kaj pomaga, KLik.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mi3ha ::

Za uporbo pc napajalnika je tako, ce imas w do toliko kot imas napisano na ojacevalcu w pol kul ce bo kaj cez na napajalniku se boli.Raj pa ti priporocam kar akumulator pa polnilc za akumolatorje8-)
Mi3ha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mi3ha ()

_Dejan_ ::

Ja morš računat da en 200W avto ojačevalec pokuri >20A pri 14V. Pomoje je najboljša rešitev Akumulator in pa en ornk trafo za filat ali močan polnilec.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tihi-s ::

Jaz bi ti bolj priporočal da si narediš usmernik. Jaz sem imel naprimer za 300W rms =>13V/~45A(~585W). Verjetno te bo polnilc in aku. več stal, kot če narediš dober usmernik, pa še za kaj drugega ga lahko kasneje uporabiš.

KraP ::

Jaz sem mel 350W sub ,300W avto ojacevalec pol pa 25A trafo+grec+(en kondenzator ki je bil bol za okras) in je bla bomba spilalo brez problema

LP KRaP

_Dejan_ ::

Sej tut če je švohnejši trafo bo špilalo sam polne moči ne bo dalo ven.:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tihi-s ::

Pa še jajčka bo lahko gor speku

JACK1 ::

Ja jst si zdej delam sub. 400W-RMS, 800W in to bi mel v hiši zaenkrat..ojačevalec pa še morm dobit, ga še nimam...in verjetno nebom imel 400W izhodne moči na ojačevalcu:\ fajn bi blo:D, in zdaj nevem kaj bi bilo boljše, pri rač. napajalniku nevem če da več k 20A toka,
da bi na akomulator imel priklopljen to tudi ne, da bi imel pa trafo pa nevem kako bi bilo....In če bi imel trafo kakšno moram imeti? In koliko bi me prišla...in ali ima mogoče kakšno zaščito da je nebi skuru če bi dal preveč naglas....itd.


LP

JACK1 ::

Ka bi lahko dobil kakšno pametno informacijo?




lp

Azrael ::

Za zaščito ojačevalca boš dal tako varovalko, kot je predpisana zanj, seveda tudi ustrezno debele kable za povezavo do akumulatorja.

Za polnilec, rabiš trafo 230/12V moči 150-250W in usmerniški mostiček 35A na primernem hladilniku.

Tole za polnilec je zelo na pamet, povej koliko Amperska je varovalka za ta ojačevalec.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
9761 (641) hexachip
»

230/14.4V za avtoojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202020 (1725) Makina
»

Uporaba avto ojačevalnika v hiši

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81643 (1451) franci
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265054 (4651) jRk0
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312626 (2294) _Dejan_

Več podobnih tem