» »

Konec Omega gonilnikov?

Konec Omega gonilnikov?

Slo-Tech - Pred časom smo poročali, da je predvsem zaradi skrivanja informacij proizvajalcev, ustavljen razvoj zelo dobrega programa za nadzor temperatur komponent računalnika, Motherboardmonitor (MBM), ki ga mnogi uporabljamo še danes. Kot kaže je, vsaj začasno, ustavljen tudi razvoj modificiranih gonilnikov za grafične kartice, nad katerimi so se navduševali predvsem lastniki kartic, zgrajenih okrog ATi-jevega procesorja. O razlogih si lahko več preberete tukaj.

24 komentarjev

RejZoR ::

Sam osebno nisem bil nikol navdušen iz strani Omega šoferjev.
Vsi govorijo kolk sekajo,pol pa sem videl ene teste na netu pa je blo razlike za celih,pazi to 1-2 frama. Itaq je to error mergin.
Lepo original Catalyste in ročno stweakam kar je treba s pomočjo odličnega ATi Tray Tool.
Tud ko sem jih uporabljal sam nisem opazil popolnoma nobene razlike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Tilen ::

jaz sm uporablal omega zj k pa jih ni vec pa sm ze pr zelenih :)=
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DominusSLO ::

dokler bom meu 9500 bom meu tudi omego

sid911 ::

jas pa uporabljam softmodane catalyste..so se pri meni bolje obnesli kot omega
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Z-lot ::

Sploh ne uporabljam česa drugega kot uradnih gonilnikov - se splača imeti alternative in tweak proggyje?
(Če po naključju se, katerega? :P)

PEK- ::

za ati sm vedno uporabljal omega driverje... vlik bols so se odnesl .. res skoda ;(

ČIP 008 ::

Tile Omega gonilniki za igre tako ali tako niso bili kaj prida.

R33D3M33R ::

Aaaaa, kaki bed.
Brez teh driverjev nebom preživel :(
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

B-D_ ::

Like hu kers, če se jih "legalno" ne sme več delat... bodo pa ilegalno nadaljevali. :\

suntrace1 ::

Omega driverji so vedno bili odlična konkurenca originalnim driverjem, ki so zaradi svoje prisotnosti vsekakor doprinesli skupnosti. Bili so vedno korak pred ostalimi - se še spomnite kdaj je bil že zunaj softmod za 9500 v 9700? Verjamem da si ATI ne bi pluval v lastno skledo in nam omogočil modanje grafičnih, zato samo kapo dol.

Me pa zelo žalosti, kar se dogaja zadnje čase. Mislim da se vse bolj pozna primež globalizma kot takega in da skupnost izgublja boj ter pogon proti multinacionalkam. MBM, SW patenti, Omega so samo začetek konca svobode informacije in znanja, ki bo samo še v rokah peščice bogatih.

p.s.: Omega mi je v Lock On doprinesla na mojem sistemu krvavo potrebnih 5 fps. Tako mimogrede koliko niso bili za igre in ostale ->


>:D

neoto ::

Kdo slučajno ve, kako brez omega driverjev usposobit ATI-jeve grafične v prenosnikih v kakšnih drugih OS-ih in uporabljat nadgradnje??
Namreč normalni atijevi gonilniki ne prepoznajo mobile gpu-jev, driverje je treba poiskati pri proizvajalcih matičnih plošč, kjer se pa ponavadi najde samo kakšna bug-asta in zastarela verzija. Npr. kako v Win XP MCE 05 usposobit mobile grafično brez omega driverjev? Ne gre!

Tomay ::

S tem naj bi šlo. sam še nisem probal, bom pa. Z omegadriverji so mi zaštekali filmi nekaj sekund po začetku predvajanja, potem pa črn ekran, zvok pa se še je slišal.
Voodoo 4Ever

Lith ::

neoto

si slučajno probal iskat kaj po Guru3d.com, nisem sicer prepričan ampak oni tam tudi delajo kake modifikacije .inf za inštalacijo raznih nepodprtih gpu.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Paramedic ::

No, js sem se tudi zanašal na Omega driverje, če so bili novejši kot driverji od proizvajalca prenosnika. Imam radeona 9000, ki sicer nima problemov niti z Omega niti z uradnimi gonilniki. Me pa veseli, da se da ATijeve referenčne driverje zmodat da delajo z mobilnimi verzijami. Bom poskusil enkrat. Obstajajo še eni zmodani gonilniki, ki imajo še nekaj orodij zraven, ampak se ne spomnim več s katere strani so. Tisti so tudi alternativa za mobilne radeone.
End transmission.

zerox ::

Je kdo rekel da bo konec z omega driverji ali pa da ima ATI kaj s tem veze?...Jaz bi rekel, da nihče.
Novica je napisana malo nerodno, da vsak pomisli na to, da bodo ti gonilniki prenehali izhajati zaradi proizvajalca kar pa ni res. Lahko si lepo preberete kar je napisal avtor omega driverjev.
Povedal je 2 razloga, ki ga demotivirata pri pisanju omega gonilnikov. Eden je celotna skupnost, kjer sedaj "že vsak" piše svojo verzijo gonilnikov, drugi pa je njegovo finančno stanje...

lp

Malinovc ::

Mah pa naj gre tip kej za DRI, Meso ali xorg spisat ce ze toliko ve madona. Postavil sm eno Linux masino, ki ji pravim Joky na kateri ze en cas testiram podn od ATIjevih gonilnikov ki jih izdajajo. Uglavnem...ce ze clovek pravi da so drugi people that don't know ANYTHING about what a video driver si lahk sam recem....pejt v kanado pa povej to parim razvijalcem pri mighty ATIju. Google govori za sebe ... probite na spletu najt kak test, specifikacijo ali karkoli o najnovejsi izdaji Ati4L. Najdes sam 2 leti star shit... Zakaj.. ker ni noben tako nor da bi sprobaval, saj od proizvajalca ne dobis niti release note za kak izdan gonilnik. Itaq pa delajo samo support za nove kartice, gonilnik sam po seb je pa itaq isti. Jst pravim naj clovk naredi Omega4Linux based on DRI :| bu nakazem celo placo.

Howto install latest ATI linux drivers:
1. download ATI-drivers
2. mkswap ATI-drivers
3. swapon -a
Edino za to jih lahk uporabis!!

PS.: Upam da bom imel kmal cas, da bom skup potegnu vse Jokyeve dogodilscine in napisal en clanek da se bomo lahk vsi smejal.
J***** m* m**** zakaj sm pred leti kupil te ATIjeve smeti joj ;((

MrStein ::

Mah pa naj gre tip kej za DRI, Meso ali xorg spisat ce ze toliko ve madona.

Tweakati par parametrov ali pisati driver za nedokumentiran HW ni ravno isto ...

Sicer pa, vrzi ATi v koš, kupi kaj drugega in ATI-ju pošlji en mail, kaj in zakaj si naredil.

Jaz sem tudi ATI-ja kupil, ker kao ima open sors driver. Big mistake ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CCfly ::

V starih časih je bil ATI zelo srečen, ker so mu pomagali pisati gonilnike, danes je pa ...
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

SavoKovac ::

http://www.techpowerup.com/softmod/down...

Un tipi z omege pa...naj počivajo v miru. 8-)

HriBB ::

lahko bi vsaj glavne razloge napisal v novici
jaja

SavoKovac ::

R33D3M33R ::

Zakaj pa ni novice, da avtor gonilnikov ne bo opustil in da pripravlja izdajo 2 ati gonilnikov (verjetno 5.2 in 5.3) ter 1 nvidia driver set? :\
Če si je zaslužilo to da bo prenehal novico pa naj bo še novica, da ne-bo prenehal...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tilen ::

Napiši jo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

R33D3M33R ::

Bom poskusil, samo moram prvo počakati, da vidim katere set-e gonilnikov je res izdal, da bo novica bolj uporabna...:\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

smartpaycard

Oddelek: Loža
72069 (1893) Sami
»

Samsung ukinja Galaxy Alpha

Oddelek: Novice / Android
3710481 (7464) PrimozR
»

ASP slovarji za telefon?

Oddelek: Programiranje
258145 (4783) dunda
»

ugašanje in restartanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
235346 (4999) Cold1
»

Procesorske vojne je konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
844690 (4690) ||_^_||

Več podobnih tem