» »

Dvd pekač

Dvd pekač

Quikee ::

DR_M: Ki si te ti bral da LG 4163 nima DVD-RW 6x in DVD+RW 8x? Tak zastarel pa spet ni..
Uradne specifikacije LG 4163 so:
# DVD-R : 2x, 4x CLV, 8x ZCLV, 16x PCAV
# DVD-RW : 1x, 2x, 4x, 6x CLV
# DVD-RAM : 2x, 3x ZCLV, 3x – 5x PCAV (Ver. 2.1)
# DVD+R : 2.4x, 4x CLV, 8x, 12x, 16x ZCLV
# DVD+R Double Layer : 2.4x, 4x CLV
# DVD+RW : 2.4x, 4x CLV, 8x ZCLV
# CD-R : 4x, 8x CLV, 16x, 24x, 32x, 40x ZCLV
# CD-RW : 4x, 8x, 10x CLV, 16x CLV, 24x ZCLV

fosil: Jah.. sej tak kot sem rekel.. zavlekli so vrjetno zaradi SolidBurn-a in OverSpeed podpore, saj BenQ 1640 brez tega zgleda bolj ali manj "slabsi" kot 1620 glede pecenja na DVD+-R medije. Sicer pa se recimo niti BenQ 1640 ni zelo razsirjen pogon.. recimo v Ameriki se se sploh ne prodaja.

Caligula: BenQ 1640 ima novejso verzijo Philipsovega Nexperia chipseta od tistega, ki ga ma BenQ 1620 torej ni razlika samo v firmware-u. Polek tega ma 1640 dodatne stvari kot jih 1620 nima recimo dual cooling system in pogon je tudi dosti krajsi.. iste velikosti kot so LiteOn-i. Philipsi in BenQ-ji so identicni razen firmware-a, ki ga ima vsak svojega.. crossflash je seveda mozen. Torej Philips 1620/1640 == BenQ 1620... Philips 1628/1648(izide avgusta) == BenQ 1640.

Caligula ::

ŽA pa je 1620 treba flashat, da podpira -R in -RW?
IIn ce ga flashas-je to pol dober pogon?

Bo lahko pekel tudi RWje z 8kratno hitrostjo?
To me je zacelo malo mikat.
A se pri nas ze kje dobijo 8kratni RWji?
Za koliko?

Quikee ::

Caligula: BenQ 1620 je ze z prvim firmware-om podpiral DVD-R... z najnovejsim pa itak podpira 16x DVD-R. Flashat pa ni problem.. saj so uradni firmware-i. Do zapletov pride le redkokdaj. RW pa ne podpira pri 8x... to podpira le novejsi BenQ 1640. 8x mediji so se vedno bolj redki tudi drugje.. pri nas jih se ni (vsaj kolko jaz vem). Ko pa bodo pa bo jih ziher prvi nasel Dr_M in bo vrjetno sporocil na forumu. Dobis pa ze Verbatim 6x DVD-RW v JAE, ki so tudi ql.. cena pa tudi ni pretirana IMO (poglej na JAE cenik ker ne vem na pamet).

Caligula ::

OK. Kako je pa kaj s kvaliteto peke recimo proti NECu 3500?

Quikee ::

Hm.. ja no meni Philips 1640P torej BenQ 1620 pece vecino medijev bolje in bolj konstantno kot Nec 3500 (in marsikateri drugi moj pekac). Predvsem mi je vsec hitrejsa peka pri 8x hitrosti, pri kateri je kvaliteta na vecini medijev najboljsa. Prav tako mi je vsec "out of the box" bitsetting podpora in nekatere stvari kot jih nima Nec 3500.. kot recimo PIE/PIF/Jitter skeniranje, TE/FE skeniranje kvalitete praznega medija.. izklop WOPC za se malenkost hitrejse pecenje in moznost spreminjanja booktype-a za RW medije brez potrebe po ponovni peki. Slabost pa je boga "kvaliteta" pecenja pri 16x na DVD+R (pri 12x je mnogo boljse), na splosno slabsa kvaliteta pri DVD-R (ceprav najboljse od vseh zapece ravno 8x TY DVD-R medije.. tudi pri 16x, kjer dosega ta kombinacija najboljse rezultate kaj sem jih do zdaj videl).

Dr_M ::

a sm jest smotan al kaj...
LG 4163

zadnic sm vidu philips 1645...kaj je to zaeno cudo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Dr_M: Vsem stranem pac ni vedno za vrjet ker nimajo najbolj zanesljive podatke (vrjetno so prepisali specifikacije od 4160 in jih pozabli spremenit). Najbolj zanesljivo je ce pogledas v kaksen review ali pa kar na uradno stran od proizvajalca. Za LG 4163 je to tukaj.

O Philipsu 1640P in razlicnih modelih le tega sem se razpisal v temi o Philips pekacih.

d0rK ::

Quikee, evo tkole vprasanje na hitr:

Ce bi ti kupoval DVD-RW v naslednjih 2h tednih, za katerega bi se odlocil?


Sprasujem, ker ga sam potrebujem in zaupam tvoji izbiri.

Quikee ::

Ce bi jaz kupoval DVD pekac in se ne bi imel nobenega bi vrjetno vzel BenQ 1640 ali pa kaksen njegov "klon" kot je (ali bo) recimo Plextor 740 ali Philips 1648.. pac keri bi bil najbolj poceni in na voljo. Moja druga izbira bi pa bil LG 4163 oz. ce bi kje lahko dobil bi vzel LG 4167. Seveda to ne pomeni, da je moja izbira najboljsa.. =)

TheJack ::

Quikee: Še eno hitro vprašanje zate, če se ti da... Vem da je o tem že bilo govora, ampak ali mogoče veš kdaj pride ven naslednja generacija pekačev pri Benqu in LGju? Kakšne bodo specifikacije? Obstaja morda kakšna stran z informacijami o tem?

Dr_M ::

dons sm vidu v BB liteon 1693 za 13.5k sit. verjetn bom su kr enga iskat, glede na to, da drugi proizvajalci precej zavlacujejo z novimi modeli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Ja no BenQ 1640 je pekac nove generacije bi lahko reko.. naslednji BenQ pekac pa bo BQ60 ali nekaj takega, ki bo podpiral tudi pecenje na DVD-RAM.. samo kdaj bo izsel pa nimam pojma. LG 4167 je tudi cist nov pekac od LG-ja in se sploh ni razsirjen dobro. Kaj dosti razlike pa ni proti LG 4163.. le DVD+R DL podpira 6x ali 8x.. pa podpora za DVD-R DL 6x se mi zdi.

TheJack ::

Hvala za odgovor!

BenQov pri nas ne prodajajo, Philipsa 1648 nisem našel. Plextorja 740 imajo tako pri Mlacomu kot pri Comtronu, ampak je cena (pre)visoka (19 oz 22 jurjev).
LGja 4167 pri Comtronu (ki je uradni uvoznik) nisem našel.

Bom še malo počakal. Najraje bi sicer kupil Plextorja, ki nima kičaste prve strani tako kot BenQ ali Philips, ampak 20 jurjev ne bom dal. 15 mogoče. Če bom dobil črnega. Enako velja za LGja.

TheJack ::

Saj res, kaj pa HP? Tudi HP prodaja svoj klon BenQa, le da ne vem katerega. Je najnovejši 1640? Bom malce poguglal.

Quikee ::

BenQov pri nas ne prodajajo
Ja jih... samo ne BenQ 1640.. hehe

Philipsa 1648 nisem našel.
Ni se zunaj niti..

Plextorja 740 imajo tako pri Mlacomu kot pri Comtronu, ampak je cena (pre)visoka (19 oz 22 jurjev).
ja itak.. 50% palcas ime. =)

LGja 4167 pri Comtronu (ki je uradni uvoznik) nisem našel.
Ja sej pravim, da se ni razsirjen.. je pa zunaj ze v aziji.

Saj res, kaj pa HP? Tudi HP prodaja svoj klon BenQa, le da ne vem katerega. Je najnovejši 1640? Bom malce poguglal.
HP ma le klon BenQ 1625.

Quikee ::

Dr_M: Hehe.. 1693 je po dolgem casu spet en soliden pekac. =) Samo kot si reko.. mors najt prave medije zanj. =)

Dr_M ::

evo nabavu liteona 1693.
ampak dokler ne dubim najnovejsega firmwarea in ksnga pametnga orodja, sploh ne bom daju nobenih medijev not.
ne dela niti rpc1.org niti noben dhc014.... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Iztok Smolic ::

LP

Tukaj vidim da poteka pogovor predvsem o BenQovih, Philipsovih in Plexterjevih pekačih.

Sam sem pregledal ponudbo na mimovrsti in sem si ogledal tele:
NEC ND-3540 DVD-/+RW
Pioneer DRV-109

Kaj od tega bi se mi bolj splačalo, oz kaj se do 15.000 dobit bolj kvalitetnega.

hvala
Iztok
-----------/------------

Zgodovina sprememb…

jurre ::

@izisilver
jaz ti priporocam neca...imam 3500, v sosednjem rac je 3540, nimam nobenih pripomb..zapisujejo dobro, malce slabse berejo vendar se mi je v skoraj enem letu samo 1x zgodil da mi ne bi prebral kaksnega dvdja (pa se to nek dvd-rw neke leve firme, ki podpira 2,4x hitrost, mislim da je kriv medij), drugace pa uporabljam verbatime pa nimam tezav...

fosil ::

Ja debata poteka o teh treh predvsem zato ker nekako veljajo za najboljše. Drugače pa Benqov pri nas ne moreš dobit, Plextorji so predragi tako da ti ostane samo Philips. Sicer so pa Benqovi in Philipsovi pogoni enaki, samo druga nalepka je gor.
Jih je pa relativno težko najti, do sedaj sem videl da jih prodaja samo pchand in pa comtron.
Če se odločiš za Philipsa pa bodi pozoren ker ravno zdaj prihaja ven nova serija in sicer modela 1628 im 1648 (bodi pozoren da ima zadaj številko osem). Drugače si pa lahko pogledaš malo tudi tole temo on Benqih in Philipsih in tole temo o Necih.
Tako je!

PuHeC ::

ja jest se tudi odločam za nakup dvdrw
DVD zapisovalnik DVD-/+RW Philips 1640G oem
DVD zapisovalnik Pioneer DRV-109
DVD zapisovalnik NEC ND-3540 DVD-/+RW

mad tmi tremi se odločevam sam za neca pravjo da slabo čita dvd-r
za philipsa eni pravjo da je mal slab
pioneer pa rabi minimalno 256 rama in jest ga mam lih tolko

prosim HELPPPP
it's so good to be so BAD

Dr_M ::

ma kdo odvec ksno crno masko za Liteona?:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borut1 ::

Jaz imam NEC-2500a že skoraj dve leti in do danes nisem uničil še nobenega ploščka,pa tudi na katere ploščke pečem ni pomembno.Kupim pač najcenejše.Skratka dela BP.
14.dni nazaj sem ga tudi flešal z najnovejšim firmware-jem od Heriete in sta ga tako nero kot tudi pinnacle zaznala kot dual layer pekač.
V Comtronu sem kupil tudi Verbatim-ov DVD+R DL za katerega sem odštel 1500 Sit in Iz prve v Pinnaclu V9.4.3 zapeku 3 urno (80%) editirano poroko!!!
Zapečen DVD z meniji enkratno bere tako Yakumo kot tudi NEC, skratka same pohvale!!!

JamesBond ::

A je samo moj NEC 3540 glasen kot helikopter ko bere DVD??

Quikee ::

Ne.. moj Nec 3540 je glasen kot pralni stroj, BenQ 1640 pa ko cirkularka. Ostali pa nekje vmes. =)

igor0203 ::

A je tale Philipsov pekač dober?

KLIK

e-marko ::

Itak! Malo poglej vsaj eno stran nazaj in boš razsvetljen.:D

LP
...somebody, somewhere...

igor0203 ::

Kerga se mi pol bol splača nabavt?

NEC ND-4550i

ali

Philips PBDV1628B

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

apachee ::

Mene tud zanima zgornje vprašanje.

Any1 ???
You can't win without The Finn!

igor0203 ::

no a bo kdorkol odgovoru, ker je bolši?

MEDENA ::

PHILIPS je boljši ker se ga da flashat v BENQ 1640.

igor0203 ::

Aha, no ql. A ga majo še kje, razen v PCHandu? Da se ne vozim zdej v Trzin, ampak ga kje v LJ kupim

Dr_M ::

PHILIPS je boljši ker se ga da flashat v BENQ 1640.

zelo slab argument. sploh pa ni potrebe, da bi ga flashu v benqa...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

zelo dober argument pač.

ja comtron probaj al pa city park.

supersfigato ::

Kaj pa plextorjevi pekači?
Je kdo lastnik in lahko pove kakšne so njegove izkušnje?

boštjan ::

plexiji so predragi za to kar ponujajo,ponujajo pa samo nekaj več orodij,ki jih drugi ne,brez katerih tudi lahko brez problema shajaš
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Matej_K ::

PHILIPS je boljši ker se ga da flashat v BENQ 1640.

Smem vprašat kaj pridobiš?..A se da vsazga?
... .. .

mk4 ::

Jaz bi tudi imel vprašanje glede DVD pekača in da nebi odpiral nove teme bom kar tukaj napisal.

Načrtujem kupiti DVD pekača za cca 15-20 jurjov pa nevem katerega in zakaj oz. kakšne so njegove prednodti?

boštjan ::

saj jih maš že za 12k,od NECa 4550 do najnovejšega phiipsa,ki se prav tako dobro obnesejo,kot oni za 20k
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Calligula ::

Kdo pozna takle pekac?

Kako je z firmwarom? Poceni je, prijateljica ravno rabi eksterni pekac za laptom samo Samsungi so ponavadi smrdeli pri firmwarih. Kdo pozna ta pogon? Je to kak NEC, Benq ali kaj podobnega? Oz kdo kaj ve kaj vec?

matk ::

Zanima me samo kvaliteta pisanja!

Nec 4550 - ~12000sit
Nec 4551 - ~14800sit
LG 4167BB - ~10900sit
Philips 1628B - ~10600sit

Disk je postal nekam poln:D

Dr_M ::

torej, ze par mescov nism nc gledu kaj se dogaja na podrocju dvd pekacov in me zanima kaj se trenutno splaca nabavit.

trenutno mam naslednje pekace: liteon 811 (samo za skeniranje medijev), nec 3540 in liteon 1693.

liteona mam 2, torej ne rabim se enga, neca tut mam...zanima me philips,benq, mogoce ksn plextor 750,755,760...ubistvu me najbolj zanima neuradna podpora.

e-marko ::

Potem nimaš kaj izbirati. Philips 1628/Benq 1640.

LP
...somebody, somewhere...

Matej_K ::

A bi kdo povedu ker je trenutno best-buy za okol 12000jurjev??
... .. .

YenLoWang ::

morda LG - GSA 4167 B - cca 9500-10500 SIT

MEDENA ::

LG 4167B 9590 COMTRON :D

Primoz78 ::

...ja sam iz Com-Shopa cakas ko budala...5.1. sem narocil Philips 1628B...pa danes ga se ni! Iz Nemcije ce narocam kaj ponavadi dobim v 5-8 dneh...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

polde66 ::

kok je kej dobr tale LG?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Korenchek ::

Kupil sem ta LG 4167, pa mi ga še ni uspelo usposobit. CD-je bere v redu, piše tudi. DVD-ja mi pa ne uspe zapisat. Uporabljam Nero Express 6, ki je bil priložen, DVD-R Verbatim (drugih nimam). Ko vstavim DVD-R, gumb "Zapis" "osivi" in ne gre naprej. Naložil sem novejši firmware (4167B_DL12) in ni spremembe. Trenutno nimam nobenega DVD-ja, da bi poskusil, če vsaj bere DVD-je.

V čem bi lahko bil problem?

LP!
For those about to rock - we salute you!

MEDENA ::

V Nerotu kje pa drugje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527015 (11966) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100841 (25350) nuclear
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525237 (4575) YenLoWang
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191843 (1662) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897667 (5250) AtaStrumf

Več podobnih tem