» »

morebitne težave pri VODNEM HLAJENJU

morebitne težave pri VODNEM HLAJENJU

cajac ::

lp!

Imam eno vprašanje. Nameravam kupiti paket komponent za vodno hlajenje (pri cool-pc)
in edino kar me zanima vnaprej je na kakšne težave lahko naletim pri vgradnji in pol pri delovanju. Pa še če mi lahko kdo pove kako se jih izogniti pa katere so tiste najbolj pogoste.:))
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Eddy ::

Mal povej o tem kompletu...
www.ekwaterblocks.com

cajac ::

I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Good Guy ::

dej se rajši z eddyem pomen ti on sestavi bol pocen kit pa še boljši je kot ta
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cajac ::

zelo rad bi ja enega strokovnjaka da mi predlaga dl cenej pride :). in sicer za AMD athlon procesor ATI-jevo grafo pa dab čim lepš zgledal.
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Eddy ::

Sej cool-pc ma povečini dobre stvari samo tale komplet ti pa res ne priporočam.
Je cenej če si sam nabereš komponente....
www.ekwaterblocks.com

GUFY ::

Pri tem kompletu me zelo moti samo majhen radator in pa precej glasen ventilator (takega imam tudi sam doma v predalu:D), drugače je pa komplet zelo dober. Cena je visoka saj gre za svetovno priznano blagovno znamko, to je treba vedeti in pa seveda tudi plačati, ni pa to price/preformance izbira, to moraš vedeti.

Gwanaroth ::

Ni ga boljsega od diy strategije.. Eddyjevi bloki, radiator iz stare Lade, scistis, spucas [orgazmicen obcutek ob polnjenju radiatorja s kokakolo], par metrov cevi, par clenov in objemk iz Astra Chemo v LJ, se en Seltz L30 in si na konju. Aja pa se 2 dvanajstki na hladilnik. :>
Lights often keep secret hypnosis..

cajac ::

Ja sj sm jst si tut sestavu še mal bol komplet pa za par jurčkov cenej :) sam k sm še začetnik s tem no sicer sm se že ukvarju nevek če vse paše skupaj. Pa še to a je važn kako cev vzameš, spoji pa te pizdarije, pa kkšne tekočine za vodo.....
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Gwanaroth ::

Rabil boš par L, T členov.. Vse skupaj drobnarija. Par SIT. Za velikosti je odvisno tudi kakšne cevi boš imel.

Kar se tiče tekočin, sam imam le tisto proti algam. Nekateri še malo čarajo, dodajo tekočino, ki reagira na UV svetlobo ter še eno UV žarnico, pa imaš lepo diskoteko pod mizo.
Lights often keep secret hypnosis..

nikonezna ::

uaaaa....kaj toooolko to stane......ne dvomim da ni dobro sam moraš met res ogromno denarja za ga dat za te reči8-O
Tudi jaz ti priporočam da si ga sam sestaviš...če še nisi kontaktiraj eddyja :)
brez podpisa

cajac ::

sm ga :)
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

MEDENA ::

Kako postavit vodno če bi kdaj prešaltal na vodno ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Racko ::

Tiste stene pa nosilce za disk na desni strani bi mogu stran odbit, ke bi nej sou rdijator..Drgac pa nic druzga :DJ pa opcija da radijator prisraufas na "streho" al pa na stranico ;)Aja pa priporocljivo bi blo se zrezat vn eno luknjo za 120mm vent ;)


LP

Eddy ::

Tudi jaz sem mu tako priporočil, saj ima samo en disk.
Vse ostalo pa brez problema... :)
www.ekwaterblocks.com

MEDENA ::

zdej sta 2 diska :P

Eddy ::

Hja...
Diska nekam odmakn pa bo...
Drgač pa daj drugam radiator...
Sej si improvizator... ali pač?
www.ekwaterblocks.com

cajac ::

kje mate vi ponavad črpalko pa posodo?
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

nikonezna ::

posode v kuhinji :) črpalko pa obešeno pod diski
brez podpisa

SebaR ::

radiator nad napajalnikom
črpalko pod diskom
posode ne nucaš
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

cajac ::

lol rezervar no :D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

nikonezna ::

rezervar rabiš za bencin :) ni nujno da ga imaš res ne...odvisno...pomoje edina prednost je v polnjenju sistema če ne ne vidim kake poglavitne prednosti.
brez podpisa

SebaR ::

Namesto rezervarja, cev malce na vrhu podaljšaš po polnjenju pa daš gor en zamašek iz plute.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

DjTonic ::

Polnit je zelo fino tudi z vedrom, not samo potopiš črpalko, nato počakaš, da se zadeva odzrači...Potem na vhod črpalke natakneš cev, da je krog sklnjen, daš črpalko ven in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Geo ::

Js bi pa nekaj vprasal brez, da bi odprial novo temo. Kaksen je on Zalmaov vodni blok, ker ga lahko dobim fuul pocen (3k:D )?
SHIT!!! I did it again...

AndrejS ::

Mene pa zanima kako je če ti voda pusti... kako pol zgleda plata >:D >:D >:D

SebaR ::

Mene pa zanima kako je če ti voda pusti... kako pol zgleda plata

hmm...malo kje kaj črno :D
efekt je lahko tudi iz napajalnika, se pokaže lep črn dim >:D

Moram reči da je kar impresivno :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Racko ::

Ce imas notri destilirano vodo, naj bi ne bilo nič saj le ta ne prevaja toka...Kako je pa v praksi pa nevem...


LP

nikonezna ::

@rapy žal te moram razočarati sam vaska stvar prevaja...ena več druga manj :)
destilirana voda kupljenav trgovinah ni dovolj destilirana da ne bi moglo pridet do kakšnega preskoka elektrike

meni se je enkrat kar fajn vse polilo ki mi je odtrgalo cev iz smrekice pa je pri strani kar špricnilo povsod. zmočlo mi je vse uničlo pa nič...verjetno mi je plata rešla sistem ker mi je vse takoj izklopla. sam zvočno sem mogu mal pucat ker mi je prav oksidiralo okrog spojev elementou :) sam pa dela vse normalno...že leto pa pol nazaj se mi je to zgodilo...skoraj dve no...
brez podpisa

Racko ::

Toka ne prevaja to si lahko 100%, je pa seveda odvisno kje...
Če bos ti dal nakoncu zarnico, na sredi pac moski steker 220V, na koncu pa vkljucil v elektriko in bos tisto na sredini potopil v destilirano vodo, zarnica nebo zasvetla...Sm dalu tak poskus glih zadnjic :P


LP

nikonezna ::

poizkusi ne lažejo moraš pa jih naredit kar nekaj da lahko trdiš....maš pa prav no....v računalniku pač ne prevaja dovolj....sam ševedno pa...lih cifer ne vem na pamet....sam če želiš grem v sobo pogledat :)
brez podpisa

Racko ::

Preberi si se enkrat moj post in se zamisli, sem rekel da tega poskusa nism glih zadnjic delal?


LP

Nejc Pintar ::

prevaja, vendar se tukaj pogovarjamo o mikroamperih pomoje
Lahko je biti prvi, če si edini!

Geo ::

Prava Destilirana voda ne prevaja elektike, samo to ko ti dobis v trgovini verjetno ni cista distilirana voda, mogoce se da dobit bolj destilirano v kaksni tgovini z kemikalijami(trgovini namenjena kemiji).
SHIT!!! I did it again...

cajac ::

raj kupš mal bolše cevi pa ti ne počjo pa ne rabeš nobene destilirane vode :D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Racko ::

Ni fora v ceveh, destilirano vodo se dobi tudi v rezervoarju od susilca...


LP

Geo ::

Hmm samo destilirana voda je iz polarnih mulekul ampak nima pa elektrolitov tako, da nevem a prevaja al ne, vsekakor pa slabo prevaja... Nevem no folk poskusite:D .
SHIT!!! I did it again...

Good Guy ::

ma vsaka destilirana voda je enaka razn una k jo uporabljajo kemiki ki pa je mi ne bomo vdil razn če boste postali kemiki
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Stampl ::

sm mel nesreco k sm kisto premikal in je bil premalo zategjeno tesnilo pr cevi na bloku in je vztrajno kaplalo na grafično kartico in na dno...vse kar je blo je to da se je monitor ugasnu pa sm graficno vzel vn pa na radiator, cez 2ure pa nazaj^^ mam pa 65/35 razmerje voda pa destilirana ampak je ena cudna:D ni brezbarvna ampak modrozelena

Good Guy ::

a je kaj narobe če nimaš une zaščite proti algam notr?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DjTonic ::

Jaz je sploh nimam. V bistvu je še nikoli nisem imel, ker se mi ne da dolivat takšnih stvari, ki povrhu le znižujejo učinek hlajenja. Malo Antifriza pa je problem rešen.

SebaR ::

men se je pa po selem sistemu nabrala neka rdeča stvar in sm ravnokar vse narazen vzel...še bloke:(
sedaj pa ceel vikend to čistit 8-O
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312917 (2626) TOP
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182315 (2015) MyName
»

Kakšna mešanica za vodno hlajenje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131361 (1080) TommyBoy
»

tekocina za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331981 (1410) Pyr0Beast
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182027 (1791) ABX

Več podobnih tem