» »

Dell laže, Apple krade :)

Dell laže, Apple krade :)

AnandTech - Na AnandTechu so spisali primerjalni preizkus širokokotnih 20-palčnih zaslonov LCD - Applovega in Dellovega. Ugotovili so, da gre pravzaprav za enak zaslon, ki ga izdeluje LG.Philips, seveda pa sta Apple in Dell dodala svojo podobo in nekatere dodatne zmogljivosti. In kaj je zanimivega? Applov primerek je več kot dvakrat dražji, Dell pa svojega ponuja z navedenimi boljšimi specifikacijami.

30 komentarjev

Apple ::

Svaki cigo svog konja hvali :D .
LP, Apple

MKrmec ::

Jest tko al tko ne bi nikol kupu od appla in od della NIČ. K sta najbolj bedni fermi.

Kar se pa tiče telih zavajanj kupcev to sam dokaze da fermi propadata pa nej recejo kar čjo.

Ziga Dolhar ::

Dej si preberi test.
https://dolhar.si/

klemen22 ::

Ja da apple krade vemo že dolgo. Robo ovijejo v svetleč sijaj (beri aluminij ipd.) in folk, ki se ne spozna navali. Še posebaj Američani8-) . Sploh pa so npr. ko smo že pri tem applovi monitorji v 12" PB za en kurac.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Airskull ::

kakorkoli, naslov ubija :D
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

twosocks ::

Sam sem že dva meseca lastnik DELL FP2005W monitorja in moram rečt, da sem 99% zadovoljen.
Obrača se v vse smeri, zelo prilagodljiv, ogromno konektorjev (4xUSB, video, DVI ...možnost zvočnikov ...) in pa zelo lepo sliko. Črna res ni 100% črna, ampak zame ni moteče. Need4Speed Undergorund predelan na 16:10 resoulcijo je zakon.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

jype ::

Mogoce bi kdo od komentatorjev utemeljil svoje besede? Zakaj je LCD v 12" powerbooku zanic? Jaz z njim nimam nikakrsnih tezav. Seveda gledam vanj s tiste strani, k ni jabuk gor narisan, se vidi bistveno bolje.

Dejstvo, da Apple sluzi vedno vec (ceprav je njegove masine prakticno nemogoce kupiti, ne da bi nanje cakal pol leta), ne kaze ravno na to, da propada.

[:Notebook:] ::

Jaz načeloma nimam težav z DELL-om. Imam tri njihove prenosnike, vsak iz ene generacije (zadnji star pol leta, po eno leto narazen) pa vsi delajo brez težav, pa še dragi niso bli (to je relativno). Pač neka sredina priznanih znamk. Da glih IBM-a al pa HP-ja ne kupš :)))
[:DELL / HP / APPLE:]

[MYTiX] ::

twosocks: Kako pa je z osvetljenostjo, je enakomerna? Ker pri meni se desno zgoraj vidi preosvetljen del sicer le ce je crna barva in se to le v temnejsem okolju (zvecer, ponoci) ampak vseeno. Sedaj cakam na klic da dobijo novega brez te tezave.
Na splosno pa sm z njim zelo zadovoljen. Morda je malo premajhen, bi pasal en 2405FPW.>:D
podpis

twosocks ::

Osvetljenost je enakomerna. Moti me le da črna ni čisto črna in pa zadnje dni sem opazil, da imam na desni strani ekrana 5 cm pod vrhom črno črto debelo cca. 5 mm in 15 cm dolgo vodoravno, vidno le ob pastelnih barvah. Sem jo zelo težko opazil, a je tam. Ker ima DELL 3 leta garancije, ga bom verjetno kar nesu na servis, pa bodo uredil.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

[MYTiX] ::

Katero revizijo pa imaš? Datum in kraj izdelave? To piše na zadnji strani monitorja.
podpis

twosocks ::

REV A00, Assebled in UK December 04 - je to slabo ali dobro? Zakaj?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

ČIP 008 ::

Gdo še danes (ne)laže in (ne)krade?

Dami ::

Al se sam men zdi al je vedno več novic za članke ki so stari več kot 1 tedn? Se ne da to mal pohitrit? No js itak najprej vse na tujih sajtih pregledam, tu na slotech včasih sam kako zanimivo najdem ki je ponavadi še o kaki drugi tematiki razn računalništva.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tiborrr ::

Heh, ko sem prebral naslov, sem mislil, da so pri Applu kradli kodo za svoj OSX pri Linuxovem GPLju :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kiklop ::

pogost pojav v danasnji industriji, enako se dogaja pri avtomobilih, textilu ....
en proizvajalec nato razlicni pregledi, razlicna testiranja, in razlicni kriteriji
ustreznosti dolocenega produkta
in ce zelis na svoji skatli znamko placas :D

lopov ::

Kje ste nabavili te Dell LCD-je?
Jih gledam na netu in ses slinim ;((

Matri[X] ::

FMC > www.fmc.si

Vice ::

LG.Philips, seveda pa sta Apple in Dell dodala svojo podobo in nekatere dodatne zmogljivosti. In kaj je zanimivega? Applov primerek je več kot dvakrat dražji

Zanimivo ravno zadnjič sem gledal en test monitorjev in so Applovi 20" v ZDA najcenejši (če se ne motim 799$, lahko da se motim okoli cene)- cenejši od Philipsa. Kako je v EU pa ne vem.

iration ::

Zanimivo, da so to ravno Američani opazili. Ne vem kako si to gledal Vice...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Vice ::

iration očitno so zate vici o mujotu in hasotu resnične zgodbe :D

iration ::

Povej naravnost da se modeli na AnandTechu lažejo in delajo izmišljene teste, jest nimam nič pri tem, Mujo pa Haso pa še manj. Če te pa veseli žaljenje, pa kar na privat :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Stepni Volk ::

Moram samo omeniti, da to ni neka "nova" novica. Saj je dejstvo, da je dejanskih proizvajalcev zelo malo. Glavna sta omenjeni LG in Samsung... NEC/Mitsubishi, Sony, Fujitsu/Siemens, Philips... jih že dolgo ne proizvajajo več fizično. Načrtujejo le komponente okoli samega zaslona, obliko ohišja... in potem pustijo to narediti na drugih in cenejših koncihh sveta.
Enako je z notebooki... dobesedno se na njih lepi samo logo proizvajalca in zaračunava različne cene...

CaqKa ::

itak da je tak. samo če poiščeš konkretne primere, potem lahko greš na E+ in narediš škandal. pa zraven malo dnara pokiraš :)

Vice ::

iration si sploh prebral vse strani, ki so na linku? In zakaj bi govoril, da delajo izmišljene teste?? Če vidim v eni reviji, da prodajajo v zda en model appla od 1300$-1550$ (ceneiz 50 štacun) in model della z istimi karakterisitkami od 1400$-1500$, ibm, acer... pa neko korejsko firmo, ki hkrati sestavlja določene dele za vse ostale modele za 1350$-1450$ lahko mirno trdim da je apple najdražji, dell 2 in Filip najcenejši. In hkrati lahko trdim, da se lahko dobi jabuk najcenejše, ceneje tudi od LG.Filipa.

No pa čipi so večinoma enotni v vseh kištah. Od koga je potem japček in od koga hruške??? >:D

|bLaD3| ::

Jst se pa glih odločam za nakup 20' appla, zdej ste me pa cist sokiral z tole novico :) Uglavnem bom se enkrat premislu, pa tud zmenu sm se ze, da grem sprobat Dell-a :)

SavoKovac ::

Morda je pri Applovem modelu v ceno všteta tudi garancija, če prvi crkne, da ti dajo drugega.

[MYTiX] ::

Sej pr Dellu je tudi in celo 2 leti vec ko pri Applovem.
podpis

iration ::

Edina možna računica je da je Applov lepši :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Stepni Volk ::

Monitorji se kljub istemu proizvajalcu samega zaslona vseeno razlikujejo po zelo pomembni stvari: Koliko pikslov je lahko v okvari, preden ti zadevo zamenjajo.
Nekega standarda na tem področju ni... in vsak proizvajalec si zadeve tomači po svoje. Definicija po stnadardu ISO 13406-2 pravi,tip napake:
1. ugasnjena pika,
2. stalno vklopljena pika,
3. napaka na eni od barv pike (zelena, rdeča in modra).

Class 1 monitrojev ne sme imeti nobene napake.
Class 2 monitorja sme imeti 2 napaki prvih dveh tipov oz. do 5 tretjega tipa.
Class 3 monitorja sme imeti 5 napak prvega tipa, 15 drugega in do 50 tretjega
Class 4: 50, 150, 500

*Vir: BUG 142, 9/2004

Razlika v ceni, je tako lahko posledica klase monitorjev... toda tega ponavadi ne razglašajo naglas, razen če je seveda Class 1 >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabniki iOS za aplikacije lani zapravili 15 milijard dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12839384 (34820) m0LN4r
»

Danes prihajata iPad mini 3 in iPad Air 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5626629 (23769) Nummy
»

Nakup "24" 1080p ali "27" 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
403932 (2905) djready
»

Razer Blade izgleda kot applov MAC book pro???!

Oddelek: Strojna oprema
131933 (1507) cen1
»

Dell laže, Apple krade :)

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
307794 (5841) Stepni Volk

Več podobnih tem