» »

homemade adapter za iPod mini

homemade adapter za iPod mini

RiNC ::

Ok stvar je takšna:
kupil sem iPod mini v USA, in sicer verzijo brez adapterja.
Tako ga lahko sedaj polnim samo preko USBja.

Razmišlal sem, da bi si sam naredil adapter, da bi lahko iPoda polnil kar iz vtičnice.
Problem je namreč, če greš na kakšno potovanje, in nimaš vedno računalnika pri roki.

Kar precej časa sem brskal po netu (google) in nisem našel nič uporabnega.
Vem le, da je v iPodu 3,7V baterija, ki se lahko med drugim polni tudi preko USBja.

Razmišlam, da bi lahko uporabil (???) polnilec od Nokie, kjer je tudi 3,7V baterija.
Samo ne vem če bi delovalo???

Ker nisem neki jaki električar, se malo bojim, da ne bi bilo kaj narobe, ker garancija ne vem če velja pri nas...

Kakšne ideje in pomoč bi bil zelo vesel!
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Gandalfar ::

poklici na EPL in vprasaj koliko te stane nov napajalc. Mogoce se ti bo pa bolj splacalo kot, ce sam caras

RiNC ::

Mislim da mi ni potrebno klicat.
Cena adapterja v USA je $29.00, torej pri nas nekje 2x toliko, kar je pa definitivno preveč!
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

lipa ::

Na USB-ju imaš 5V in če boš vzel tak adapter in mu zamenjaš priključek, kjer povežeš samo napajanje na USB-ju, pa si zadevo rešil.

borchi ::

adapter stane pri nas 7,5k sit. se pravi maš $200 za ipoda nimaš pa $40 za adapter? praviš, da nisi električar, da dejansko nimaš garancije in si pripravljen tvegat uničenje ipoda?
l'jga

RiNC ::

...nekaj takega ja. :D >:D :D
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

Prosil bi nekoga ki ima iPod mini, da pogleda na napajalec, če kaj piše gor?!?
Kakšne specifikacije?
Output: DC x V / y mA ???
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

iskra ::

Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

TribesMan ::

Naredi napajalnik ki ima 5V in 1A... Zadevo primerno sfiltriraj in zasciti, tako da bo izhodna napetost karseda neodvisna od motenj na elektricnem omrezju. Potem pa to napetost poslji v eno USB vticnico. (pinout najdes na netu)

Zadeva bo delovala... vprasanje pa je koliko casa in kako prenosljiva bo ta rec... ter seveda ali si pripravljen odsteti 200€ za novega iPoda ko ti bo ta "adapter" pofukal iPoda... Sploh pa najprej izracunaj koliko te bo prisla samogradnja in potem primerjaj z tistimi 7.5kSIT kolikor zadeva stane pri uvozniku.

For your consideration.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

RiNC ::

OK še vedno me niste uspeli prepričat zakaj si tega ne bi naredil doma. >:D

Razloga sta najmanj dva:
1. cena izdelave je 0sit (imam vse potrebno doma)
2. če lepo simuliram napajanje iz USBja, pol nevem zakaj bi mi ta "adapter" pofukal iPoda...

Vzel bom adapter od iomega ZIP disketnika, ki ima output 5V/1000mA.
To bo menda dovol, saj ...the USB bus can provide power to USB devices at a maximum of 500mA.
Pozneje bom poiskal kakšnega fizično manjšega, če bo stvar vredu delovala.

Potrebujem še USB kabel, napetost povežem na rdečo (+) in črno (-) žičko, priklopim na iPoda in bi moglo delat!!!

Sedaj imam čas, in se bom lepo spravil naredit to stvar, pa pol poročam če iPod še živi! :D
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

Ok, stvar dela.
Sicer sem preizkusil le kaki 5min polnjenja... :\

Sedaj bom iPoda popolnoma spraznil, pol bom pa testiral kako dolgo se polni s tem "novim" polnilcem. O rezultatih poročam jutri. :D
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

RiNC ::

iPod se je napolnil v dobrih 2 urah!
Tok je bil "konstantno" 300mA, le na koncu je padel na 100mA in potem počasi na 15mA.

Še link do tega, kaj sem naredil do sedaj!

V načrtu imam, da naredim še en vhod za polnilec od Nokie, kjer je izhodna napetost 5.7V!
Napetost bom znižal z eno 1N4007 silicijevo diodo. Najprej sem mislil uporabit upor, a se je izkazalo da nimam konstantnega toka! :\
Problem imam le s tem, da ne najdem "vtičnice" za ta polnilec...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

zlabo ::

ena neumestna: lol, kera velka škatla, not pa dva konektorja:D :D
pa brez zamere

LP, zlabo

borchi ::

glede na to, da se v škatli (še vedno) dajo shranjevat bomboni, poleg tega je škatlica še polnilec za ipoda), bi reku, da je vse skup zelo kul!
l'jga

2tiLen ::

Fajn si naredu... čestitke...

Tugo ::

še ena pohvala za dobro idejo kako izkoristit škatlico.

lp, T.

RiNC ::

...v škatlici so še vedno lahko bomboni, polek tega pa je pripravljena še za poznejšo nadgradnjo! :D
Treba je razmišlat tudi malo vnaprej! Mogoče se še kaj razvije iz tega...
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

[febo] ::

Živjo fantje & punce!?

En teden nazaj sm kupu iPod Nano in seveda tud ta pride brez polnilca, k pa je po mojem glede na ceno ipoda samga predrag (8k pri EPL-u)...
In ker sem vidu da mate kle ne forumu en lep primer tega, kako se da doma narest adapter...

Sem posearch-al anmau po netu, but unfortenately nism najdu nobenih pametnih podatkov, kakšno baterijo mam iPod Nano (najdu sem le tole close-up slikcko - klik)...

Men se sicer zdi čudno, ker za filat tele iPode apple, koker vem, prodaja ene in iste polnilce... na bateriji od nanota pa je napisek 3,7V...

Sej pravim... nimam pojma...

Če ima kdo od vas kakšno idejo, kje bi dubu kšno informacijo, se lapo lapo proporočam!
[aja pa presearch-u sem usegaboga z Googl-om, pa ni nč preveč uporabnga na geslo "ipod nano battery" & podobno...]

Hvala usem!!

TribesMan ::

Verjetno najcenejsa varianta za "iPod polnilec" bi bil kaksen poceni USB hub... Ziga Dolhar vem da je uspesno filal svojega iPoda preko enega huba. Samo moras met tazga k ma zunanje napajanje... To ne bi smelo bit predrago.

Druga opcija je da najdes en preprost power adapter z izhodno napetostjo 5V... Potem pa kupi en USB podaljsek, ga odrezi na tisti strani ki gre "v racunalnik" (odrezes moski konektor pustis zenskega) Potem pa samo povezi skrajni levi in skrajni desni pin na USB podaljsku z izhodom power adapterja... Zlo simpl. Ima da dela.

Sam tole je pa hud minus da ne dajejo vec power adapterja zraven. Sej glih uporabljam ga ne veliko, vendar prav pride ce nimas glih racunalnika s seboj kje na dopustu ali kaj podobnega... Bad bad apple :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

[febo] ::

Zdej sem ugotovu, da ma moj adapter od mobitela (nokia 6230) adapter k mam output 3,7V (na moji ipod bateriji je tut tok, sam usb je pa 5V, je to pol kul)pa 350mA - kako pa je s tem?
Ker koker jz vem majo iPod adapterji 1A... a je pol ta moj premau?

hvala res za odgovore... sam nimam kej blazno pojma o elektriki...


lp, Benjamin

TribesMan ::

febo ta adapter ni vredu. Rabis vsaj 0.5A toka in 5V... 3.7 je premalo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

[febo] ::

Thanks. will search 4 more :D

[febo] ::

evo spet jz...

na netu sem najdu kako je en člouk pred adapter vezu še diodo & upor - sam je slika zelo dvoumna



zdej me zanima če sem jz to prou interpretiru:

črna iz adapterja direkt na diodo in v skrajno levi pin.
rdeča iz adapterja preko upora na diodo in v skrajno desni pin.
??
kaj pa uno k ubistvu ni pin amapk kar gre v "obod" celutnga ženskega dela USB-ja? a je tja tut kej treba vezat?

hvala!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Nejc Pintar ::

polnilc je zmer isti, ker je tut napetost usbja vedno ista
obod naj bi bil pa ozemljitev:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5, 7'' iPad Mini bojda že septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7328578 (25633) kronik
»

Ipod + polnilec = problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173263 (2771) Pyr0Beast
»

Izdelava USB pover adapterja za iPod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364527 (3372) Sc0ut
»

iPod - prosim pomagajte

Oddelek: Kaj kupiti
112125 (1879) Gandalfar
»

i-Pod in njegov adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
7977 (915) Sergio

Več podobnih tem