» »

Kako do avatarja?

Kako do avatarja?

«
1
2 3
...
5

Oven-2k ::

Pozdrav!

Ne vem ali sem napol slep ali samo tako zmeden... amapak kje točno za vraga si nastavim avatar? :)
Rok

McHusch ::

Šest tem niže od tem oddelku je ena taka gromozanska tema o tem.

BigWhale ::

No, najprej moras k notarju.... ;>

veteran ::

No, da se ne boš prebijal skozi tisto glomazno temo, postopek je menda sledeč:

1. Tajni policiji republike Slo-tech pošlješ svojo sliko in kopijo osebnega dokumenta, overovljeno pri notarju.
2. Vsaj eden, zaupanja vreden državljan republike Slo-tech mora osebno jamčiti zate.
3. Centralni komite republike Slo-tech na naslednji seji obravnava tvojo prošnjo.
4. Če ustrezaš pogojem, centralni komite omogoči prikaz slike.

>:D

ToniT ::

Pa ne pozabi na prošnjo v dveh izvodih in koleke za 5000 SIT.

2tiLen ::

Bljah... mene kar mrazi, ko moram gledat slike uporabnikov... kazi forum... brrrrr

V-i-p ::

>:D >:D >:D

Zakon o Izdaji Avatarja državljanu republike Slo-Tech

Avatar se izda z veljavnostjo:

10 let za polnoletne državljane republike Slo-Tech
5 let za državljane republike Slo-Tech do dopolnjenega 18 leta starosti
1 leta državljanu republike Slo-Tech, ki je izgubil, pogrešil ali odtujil dva ali več avatarjev.

Avatar izda tajna komisija republike Slo-Tech.

Državljan republike Slo-Tech vloži vlogo osebno, za državljana, mlajšega od 18 let, oziroma državljana, ki ni poslovno sposoben pa vloži vlogo njegov zakoniti zastopnik. V tem primeru mora biti zaradi ugotavljanja identitete poleg zakonitega zastopnika prisoten tudi imetnik avatarja. Prosilec se na vlogo podpiše s posebnim pisalom pred uradno osebo.

Prosilec mora k vlogi predložiti fotografijo, ki mora biti izdelana na belem, tankem sijajnem fotografskem papirju, velikosti 3,5 x 4,5 cm, v črno beli ali barvni tehniki. Fotografija ne sme biti izdelana z napravo za samopostrežno fotografiranje.

Za avatar državljan republike Slo-Tech ne plača nič, zavezan pa je k plačilu upravne takse skladno z Zakonom o upravnih taksah republike Slo-Tech.

Državljan republike Slo-Tech lahko vroči avatar le in samo osebno, ki ga prinese v uradne prostore republike Slo-Tech.

>:D >:D >:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zigi ::

Vse morebitne nesporazume ali spore bosta stranki reševali sporazumno, če pa to ne bo mogoče je za to pristojno Okrajno sodišče v Ljubljani.

Oven-2k ::

LOL... Si bom raje na monitor nalimu eno slikco in jo premiko gor in dol, tko da bo zmer ob mojem imenu v forumu :D
Rok

mtosev ::

LOL... Si bom raje na monitor nalimu eno slikco in jo premiko gor in dol, tko da bo zmer ob mojem imenu v forumu :D

LOL
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tic ::

Se enkrat uprasam, Primoz, ZAKAJ NIMAŠ TI SVOJE OSEBNE FOTOGRAFIJE ZA SVOJ AVATAR?






Se bojiš?
persona civitas ;>

perci ::

Zato, ker Primoz vstane ob 3eh zjutraj in se iz Grosupljega zapelje v LJ, če je treba nujno server poštimat. Zato, da greš ti lahko takrat na forum. Štekaš?

strictom ::

Server lavfa nonstop :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

perci ::

JA. In kaj hočeš povedat? :\

TribesMan ::

StricTom ne klobasaj ce ne ves o cem govoris. OK?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

strictom ::

S-T server lavfa nonstop.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

perci ::

VEMO! Hvala za informacijo. Še vedno ne vemo kaj si hotel povedat. Da nisi falil teme :\.

strictom ::

Ja če si napisal da gre primoz treh zjutri masino stimat.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

perci ::

Ja, včasih gre. In kaj ma to veze s tem, da ST laufa non stop? Sicer pa, a še nikol nisi opazil, da ST ni dosegljiv? Ali pa prebral novice o tem? Sej veš, hrčki pa to!

strictom ::

Ja pa zakaj ob treh zjutri? Zakaj ne popoldan. Saj ni cel dan na šihto.
Pa kaj ma veze če bi on ob treh mašino šitmal, da ne nima avatarja?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

perci ::

A se teb sploh prblizn sanja o cem govoris?

A mislis, da server vprasa Primoza, kdaj nej gre kej narobe? No, če ti praviš, da ni treba takoj zrihtat, ko kaj crkne, potem pa OK. Madona, se mi res ne da vec ukvarjat s tabo, Tic že ve kaj sem hotel povedat. Tko, zdej grem pa spat, jutri pa v Pulo :).

strictom ::

Zajbaval sm se no :D :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Brilko ::

Bljah... mene kar mrazi, ko moram gledat slike uporabnikov... kazi forum... brrrrr

Men je pa fajn ker se kr dobr nasmejim... komaj čakam nove avatarje, da se bom spet smeju :D >:D

Tic ::

Oh perci...


Od tebe nisem pricakovsl tega.


1. To o serverju si res falil. Priomz lahko pusti svoje delo ob katerem koli trenutku. Je res tako? Je. Amapk on ustane ob 3. zjutraj in popravi server ako gre kaj narobe. Torej, dela dobro za slo-tech. Je res. Se strinjamo? Se.

2. Mislim, da govorim v imenu vseh, ki želelimo avatarje, torej slikice poleg imen PO LASTNI izbiri, ki so OMEJENE na 60x60 pikslov (?), brez .gif-ov in podobnih animacij, BREZ DA BI S TEM UPLIVALI NA LJUDI, KI TEGA NE ŽELIJO, da želimo posodobiti in izboljšati slo-tech. Torej, od kje problematika, če vsi molimo taco v isto smer. Povej mi, v čem je problem. To si želim slišati od samega začetka.

3. Če ti RESNIČNO misliš, da so fotografije dejanskih osebkov na slo-techu za avatarje uporabljene vsaj rahlo smiselno? Če je TUDI tvoj odgovor pritrdilen, bom resnično moral počasi obupati in preprosto čakati 'na boljše čase'...


Pa lep pozdrav, Tic
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

BigWhale ::

Primoz ima svojega lastnega avararja, ker vsak dan zjutraj skida hrckom, jih nafutra in skopa, ce se je kateri prevec po dreku valjal.

Poldi112 ::

Ok, to razumem. Samo naj potem update-a pravila, da bodo izjeme risankastih avatarjev za ljudi, ki kidajo hcrkom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Primoz ::

Jaz sem samo napisal pod kakšnimi pogoji sem jaz trenutno pripravljen uploadat avatarje na to stran. Nobenih pravil ... nič (to bo pravniški oddelek enkrat zrihtal, ko se zmenimo). Do takrat pa ... če želite avatarja od mene ... so pač na voljo takšni kot so. Morda pa vam je kdo drug pripravljen uploadati kaj drugega (čeprav v to dvomim). >:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

gzibret ::

Joj BW, tako si otročji, da kar glava boli (verjetno celo bolj kot Jakob :P ).

Pa če boš izbrisal moj offtopic post, daj potem še svojega, ki ni nič boljši.
Vse je za neki dobr!

Poldi112 ::

No, to je pa zanimiva informacija. Kdo pa se ima moznost uploadanja avatarjev (in ali jo lahko dobim jaz:)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

strictom ::

NE!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tic ::

Perci, hocem tvoj rispons.
persona civitas ;>

strictom ::

Poldi že postavlja pogoje :D

>Nočem foto avatarja. Hočem risan avatar.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Vesoljc ::

tebe mal mece, a?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tr0n ::

Jaz bi pa raje videl, da bi ST omogocal non-real avatarje. Si nekako bolj zapomnis nekoga po avatarjih tipa Futurama, kot pa na podlagi pravih slik.

Poldi112 ::

Tocno tako.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Keyser Soze ::

Jaz sem pa za to, da S/T najame enega umetnika, ki bo vse real fotke uporabnikov predelal v risankaste avatarje v stilu Futurame. Nekoga, ki bo delal karikature.:D

Stroške bi logično nosil S/T.:P

BigWhale ::

> Si nekako bolj zapomnis nekoga po avatarjih tipa Futurama,
> kot pa na podlagi pravih slik.

Ce ne zivis v risanki, potem, predvidevam, da ti je precej tezko v svetu... Ker nihce ne zgleda tako, kot da bi iz risanke ven prilezel... ;>

Tic ::

BW, tvoj komentar ni na mestu in je primeren za izbris.


Perci, se vedno cakam. Ti pošlej PM, da ogovoriš, če ne boš videl.
persona civitas ;>

perci ::

Tic, vidim tvoje poste, vendar ne vem kaj bi rad, da ti povem, če pa se več kot očitno delaš, da ne razumeš.

Tic ::

Oh perci...


Od tebe nisem pricakovsl tega.


1. To o serverju si res falil. Priomz lahko pusti svoje delo ob katerem koli trenutku. Je res tako? Je. Amapk on ustane ob 3. zjutraj in popravi server ako gre kaj narobe. Torej, dela dobro za slo-tech. Je res. Se strinjamo? Se.

2. Mislim, da govorim v imenu vseh, ki želelimo avatarje, torej slikice poleg imen PO LASTNI izbiri, ki so OMEJENE na 60x60 pikslov (?), brez .gif-ov in podobnih animacij, BREZ DA BI S TEM UPLIVALI NA LJUDI, KI TEGA NE ŽELIJO, da želimo posodobiti in izboljšati slo-tech. Torej, od kje problematika, če vsi molimo taco v isto smer. Povej mi, v čem je problem. To si želim slišati od samega začetka.

3. Če ti RESNIČNO misliš, da so fotografije dejanskih osebkov na slo-techu za avatarje uporabljene vsaj rahlo smiselno? Če je TUDI tvoj odgovor pritrdilen, bom resnično moral počasi obupati in preprosto čakati 'na boljše čase'...



Tole. Mislm, da je kar nekaj uprašanj notr.
persona civitas ;>

perci ::

Ajej, kaj mi je tega treba, no - naj bo.

To o serverju si res falil.
Ne, nisem falil.
Priomz lahko pusti svoje delo ob katerem koli trenutku. Je res tako? Je
Res je tudi, da lahko kdorkoli, ki kaj dela na Slo-techu v vsakem trenutku reče, da tega več ne bo počel. Vendar, če tega ne reče, je tem ljudem treba priznati določene zasluge.
Torej, dela dobro za slo-tech. Je res. Se strinjamo? Se.
In tisti, ki največ dobrega naredi za Slo-tech, ne sme imeti enega avatarčka, da se ve kdo je?
2. Mislim, da govorim v imenu vseh, ki želelimo avatarje, torej slikice poleg imen PO LASTNI izbiri, ki so OMEJENE na 60x60 pikslov (?), brez .gif-ov in podobnih animacij, BREZ DA BI S TEM UPLIVALI NA LJUDI, KI TEGA NE ŽELIJO, da želimo posodobiti in izboljšati slo-tech. Torej, od kje problematika, če vsi molimo taco v isto smer. Povej mi, v čem je problem. To si želim slišati od samega začetka.
Problem je v tem, da nočemo, da je Slo-Tech just another forum. Hocemo, da je poseben, da izstopa. Poleg tega hocemo, da se moderatorje loči od drugih, ker se jih potem bolj upošteva. Če boste vsi imeli risane avatarje, to ne bo več mogoče.
3. Če ti RESNIČNO misliš, da so fotografije dejanskih osebkov na slo-techu za avatarje uporabljene vsaj rahlo smiselno? Če je TUDI tvoj odgovor pritrdilen, bom resnično moral počasi obupati in preprosto čakati 'na boljše čase'...

Meni je večina teh fotografij ogabna. A kaj čmo, hotli ste avatarje, dobili ste jih. Zdej, ko pa mate avatarje, pa niste zadovoljni, ampak hočete risane avatarje. Ja, jebiga pol.

Vesoljc ::

tole zgovarjanje, da zdej jih pa mamo, pa ce so nam vsec ali ne, je cisto mim.
vsi ki tezimo k avatarjem, smo tocno vedeli kaj hocemo. in tele cudne fotke niso to...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tr0n ::

BW: Ah, saj ves kaj mislim. :) Nekako bolj v oci padejo taki bolj barvni avatarji, kot pa real-life podobe. 8-O

;)

Tic ::

Priomz lahko pusti svoje delo ob katerem koli trenutku. Je res tako? Je

Res je tudi, da lahko kdorkoli, ki kaj dela na Slo-techu v vsakem trenutku reče, da tega več ne bo počel. Vendar, če tega ne reče, je tem ljudem treba priznati določene zasluge.


Ampak Perci, mi tudi delamo dobro slo-techu, ohranjamo ga živega, forum brez ljudi ni forum. Raja bo raje visela na slo-techu z avatarji kot brez, torej bo forum živahnejši. Torej, je tudi nam treba priznati določene zasluge, ne velike, seveda ker nas je 15000. Aktivnih sicer manj. Torej, želimo avatarje. Risane, tako kot vsi NORMALNI forumi.

2. Mislim, da govorim v imenu vseh, ki želelimo avatarje, torej slikice poleg imen PO LASTNI izbiri, ki so OMEJENE na 60x60 pikslov (?), brez .gif-ov in podobnih animacij, BREZ DA BI S TEM UPLIVALI NA LJUDI, KI TEGA NE ŽELIJO, da želimo posodobiti in izboljšati slo-tech. Torej, od kje problematika, če vsi molimo taco v isto smer. Povej mi, v čem je problem. To si želim slišati od samega začetka.

Problem je v tem, da nočemo, da je Slo-Tech just another forum. Hocemo, da je poseben, da izstopa. Poleg tega hocemo, da se moderatorje loči od drugih, ker se jih potem bolj upošteva. Če boste vsi imeli risane avatarje, to ne bo več mogoče


Slo-Tech ni skrbeti da bo just another forum. Ciljna skupina je Slovenija. Vsi vemo da je to največja računalniška skupnost v Sloveniji in vsi vemo, da jih razne strani (recimo slo-comp, slo-mod, modifikacije.net) ne sežejo jo gležnja in tudi ne bodo.

Moderatorje se bolj loči? Mi bi imeli tudi radi razpoznavnost med sabo. Zakaj bi bili moderatorji izpostavljeni. Sicer ste z Globalnim, lahko pa se vas še drugače označi. Ali res misliš, da ST forum, ki je med najbolj urejenimi, kar sem jih bral, res potrebuje tako zaščito pred izbruhi, da morate biti edini s slikco, da se vas upošteva? Ah dej no, to pa res ni potrebno. Če se tega bojiš, odstavi moderatorje, ki niso več aktivni (vem kateri so, ne bom našteval) in flikn v usako sobo še po enega. Še večji zagotovljen ti mir je.

Poglej največje svetovne forume, pod slo-tech links jih boš našel. Oglej si njigove avatarje.

Zaprte skupnosti, ki se formirajo na podlagi hobijev sodelujočih, se vedno obnesejo odlično in precej mirno. V veliki večini stran laufa odlično, in se razvija skupaj z obiskovalci in v veliki meri upošteva njihove predloge. To se tukaj ne dogaja. Iz neznanega razloga se vodstvo ne razume z obiskovalci, ki so sedanje stanje strani prerastli. Vodstvo se odzove v negativnem smislu in ZASMEŠI celotno idejo zaradi neznane stvari, imamo pa idejo, da je to preponos in slaba šala.

Lahko ti pokažem, kaj pomeni dober odnos med admini in userji. Sem doživel na lastni koži.



Torej, dela dobro za slo-tech. Je res. Se strinjamo? Se.

In tisti, ki največ dobrega naredi za Slo-tech, ne sme imeti enega avatarčka, da se ve kdo je?


Če boste delali dobro, bomo to vsi vedeli in si vas bomo zapomnili, če pa nosite avatarčke zdaj, se pa izpostavljate v slabi luči. Sori perci, sej ti si mi faca, ampak to kar vidim napisano pod imenom Perci, me pa šokira.


. Če ti RESNIČNO misliš, da so fotografije dejanskih osebkov na slo-techu za avatarje uporabljene vsaj rahlo smiselno? Če je TUDI tvoj odgovor pritrdilen, bom resnično moral počasi obupati in preprosto čakati 'na boljše čase'...

Meni je večina teh fotografij ogabna. A kaj čmo, hotli ste avatarje, dobili ste jih. Zdej, ko pa mate avatarje, pa niste zadovoljni, ampak hočete risane avatarje. Ja, jebiga pol.


Za začetek nekaj definicij avatarja;

A graphical image of a user, such as used in graphical real-time Chat applications, or, a graphical personification of a computer or a computer process, intended to make the computing or network environment a more friendly place.
'frendly place' = dobro
'a graphical personification', not real world photo.

In multiuser internet environments and games, an avatar is a user's own graphical representation.

A digital representation of you in the virtual world (3D chat rooms and VRML worlds for example). You choose a symbol to represent who you are; may be a cartoon, animal, or other character.

A graphic representation of a real person in cyberspace

An icon, image, or figure that you can use to represent yourself in a chat room.

Torej, pes si je žele kost, dobil je mleko. Prosimo za kost. Dajmo dat testno obdobje. Imamo avatarje, dokler ne gre tisto narobe, kar po vaše bo šlo. Če vas po vaše ne bodo upoštevali nam jih vzemite nazaj. Takrat grem dol iz ST.



Prosim odgovori, lep pozdrav, Tic
persona civitas ;>

strictom ::

Na World of Warcraft imajo zanimivo poštimano da imajo userji avatarje glede na kero raso in class špilajo moderatorji pa imajo takšne kulj animirane avatarje. Seveda ne neke hude animacija ampak recimo da se en tip naprej pa nazaj nagiba. Mogoče bi ST prišlo kaj podobnega v upoštev. Ne ravno avatarje glede na classo in raso :D . Pa bi sami modji prosli nekoga ki zna malo delat v kakšnem Photoshopu da naredi en kup avatarjev potem imaš pa samo določene na izbiro.

Maybe?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Vesoljc ::

v52
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

CaqKa ::

tam v oni temi, ko smo na vlko debatirali o avatarjih sem itak povedal, da če imaš tolko jajc, da bi imel avatarja, potem se še pokaži s svojo pravo sliko.
sicer je pa osebna slikat itak najbolj unikatna kaj jo sploh lahko imaš.
če pa še kdo misli da je na internetu anonimen, pa naj gre rajši ribe lovit kot pa po stju lutat.

Calligula ::

Jaz tudi mislim, da Perci bluzi. Sploh je pa tisto z servisiranjem serverja falil.

CaqKa ::

zakaj?
ker če se serveru nekaj zgodi, pa je treba it to popravit, pa je to ob 4h ponoči, ko večina že trdno spi, in je tisti človek nenaspan...
a se ti ne zdi da bo avtomatsko imel tak človek bonuse?

V-i-p ::

Jst bi pa vprasal, pa nocem bit nesramen, ampak res ne vem, kaj ce se teoreticno primoz premetuje po postelji z eno bjondo ob dveh zjutraj in takrat kaj crkne, da s-t ne dela, na kak nacin bi to on izvedel? Kaksni alarmi, obvestila, ali kako? Hvala na razlagi...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140270 (22833) Gandalfar

Avatarji & podpisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535005 (4243) kuglvinkl
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
777636 (6220) Poldi112
»

s3|\/| 1337 h4x0rz? WTF??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
695345 (3825) Alexius Heristalski
»

kako si daš slikico v slo-techu. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Slo-Tech
42431307 (23735) Mr_Globus

Več podobnih tem