» »

Adapter iz VGA na SCART

Adapter iz VGA na SCART

Vrocipes ::

Torej, na notebook-u nimam TV-OUT izhoda in bi rad spravil sliko na TV. Iskal sem za VGA to SCART adapterjem pa nisem našel kaj dosti. Ve kdo kje se da to kupit in če je učinkovito? Hvala!

CCfly ::

Nabavi si TV tuner na USB vodilu.

edit: po možnosti pazi na to, da bo imel ustrezne A/V izhode. Nekateri npr. imajo samo kompozitni vhod za anteno, audio vhod in S-video vhod.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Vrocipes ::

Obstajajo tunerji, ki imajo TV-out sploh?

CCfly ::

Nekateri npr. od zunanjih tunerjev vidim izhode le pri Aver TVBox9:
http://www.bolha.com/oglas1247078

Vem tudi da ga imajo ATI All in wonder kartice, ki pa pri tebi seveda ne pridejo v poštev.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Vrocipes ::

Ampak je to definitivno predraga varianta, bolj me zanimajo kakšni adapterji? Poznaš kakega?
Hvala za odgovore...

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Opkow ::

CCfly

To nikakor ni to kar Hot-Dog isce. Kar je na linku so kabli, ki se prikljucijo na rac. monitorje, ki imajo BNC prikljucek.

Mislim da je bilo v oddelku Elektrotehnika in elektronika nekaj casa nazaj omenjeno o pretvorniku VGA to scart. Malo uporabi funkcijo iskanje.

Vrocipes ::

Čudni priklopi, lahko malo razložuš, katere pol rabim za prikaz slike na TV? In kako je z zvokom. Hvala, lp

SasoS ::

Zvok ni v nobenem primeru problem, saj takoalitako spelješ line-out iz zvočne v scart pretvornik.
Poišči malo po googlu, tukaj je en link kako to izdelaš sam. Ampak moraš pazit saj mora tvoj tv podpirat RGB input.

Vrocipes ::

Misli, da moj TV ne podpira tega. Ima le Scart in antenski vhod, to pa je tudi vse. Res ne obstaja nič takega, da bi ven dobil lepo rumeni činč ?

Spajky ::

Pred nekaj meseci je bil v PC_Formatu ali PC_planetu članek o izdelavi takega adapterja ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Azrael ::

Še ena easy varianta.

Samo dvomim, da je to kar rabiš (notesnik bo delal v meki čudni ločljivosti, ki jo njegov zaslon ali VGA monitor najbrž ne bo prebavil) in drugič meni z R7000 ni uspelo dobiti dobre slike na TV.
Nekoč je bil Slo-tech.

BluPhenix ::

http://www.epanorama.net/circuits/vga2tv/circuit.html

To je to kar iščeš, če ne znaš naredit najdi še nekoga, ki ti bo to spravil skupaj. Mogoče bo malo težja naloga kot iskanje samega načrta.

Aja, da se tudi kupit, ampak ne vem če v sloveniji in v vsakem primeru je dražje kot zgornji link. Nekoč si mislim tudi jaz to naredit, ampak ne še :).

edit: http://www.e.kth.se/~pontusf/vga2scart.html - to bi bilo mogoče še lažje, ker je boljše dokumentirano in imaš že PCBje. Aja najdel sem pa :

Google, vga to scart schematic , ni tako težko a?

Zgodovina sprememb…

Vrocipes ::

Hvala za odgovore!
Blue: Sploh ni težko, ampak iščem adapter za kupit, ne shemo. Bom še malo poiskal, če ne bom verjetno izdelal sam, hvala vsem....

Jakka ::

Mislim, da so imeli nekaj časa nazaj adapter vga-činč v Techtrade v Ljublani. Mogoče imajo še. Cena pa ni bila preveč očem prijazna. :D

BluPhenix ::

Hot-dog, ok. Če boš pa delal sam, pa se ti splača naredit tisto v drugem linku, ker je tip dal na voljo tudi PCB.

Če ne rabiš tega takoj, se lahko kaj zmeniva, saj bom jaz verjetno to delal v roku dveh do treh tednov in če naredim en pcb, mi je isto, da naredim dva. Povej, če se boš odločil. Upam le, da dela :).

Take rešitve so v trgovinah vedno drage, ker so pač redkost in probajo zaslužit.

edit: sem opazil, da se je treba igrat z timingi na grafični, tako da bom poskušal najti še kakpno drugo alternativo.

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Jaz bi kar tu nadaljeval. Dobil sem en malce starejši prenosnik, ki ima samo vga izhod in bi ga rad povezal s televizijo. TV ima izhode SCART ali na činče.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

podtalje ::

Zadeva se od začetka teme ni kaj dosti spremenila.

Kar sem malo pogledal, bi prišlo v poštev:
http://www.mimovrste.com/artikel/268002...

Yossarian ::

Muchas gracias, senores
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Maxwell ::

Kaj ta pretvornik od AverMedia deluje?

Rad bi povezal PC, katerega grafična ima izhode VGA, DVI in HDMI, s katodnim TV preko Scart. Prej sem imel stari računalnik povezan na Scart preko S-video izhoda, nova grafična tega več nima.

Če je kdo, ki je uspešno rešil takšen problem, naj prosim napiše, kako je to storil.

Hvala in LP,
Max

podtalje ::

Pretvornik od AverMedia bo deloval, samo kvaliteta slike verjetno ne bo preveč dobra.
Verejtno so tudi druge podobne rešitve, vendar verjetno dražje.
Mogoče bo treba razmisliti o nakupu novega TV.

techfreak :) ::

Sem imel ta AverMedia pretvornik in slika je slaba. Gledljivo, ampak ne priporočam.

Klemenn ::

jlpktnst ::

http://www.lovecnacene.si/mesano-vivanc... - to ? Nov link očitno... samo ena težava, zadeva nima možnosti povezave zvoka jao :) DOmnevam da gre za isto reč ki jo lahko sam zvežeš doma, torej direkten link.

Xserces ::

datum?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

podtalje ::

Vprašanje je, če je omenjen adapter uporaben.

VGA in SCART sicer res oba uporabljata RGB, vendar pa je problem v sync signalu,
ki je pri VGA sestavljen iz vertikalnega in horizontalnega, medtem ko SCART
pričakuje ta signala združena.

Klemenn ::

Naprava s katero predvajate mora imeti RGB signal na Scart, naprava za sprejemanje pa "Positive Scan" funkcijo.

a je to to?

podtalje ::

To je to. Vendar pa boš tako napravo, ki bi to znala, zelo težko našel.
Grafične katrice ne sodijo v to kategorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113881 (3624) Okapi
»

Iz prenosnika na TV

Oddelek: Zvok in slika
255029 (4451) All
»

TV---COMP (brez tv out-a)

Oddelek: Zvok in slika
101513 (1334) /Tomba/
»

Je možno priključiti Play Station 2 na Lcd ali navaden ekran?????!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201835 (1501) madviper
»

PRETVORNIK VGA V TV SIGNAL

Oddelek: Pomoč in nasveti
61669 (1564) TheHijacker

Več podobnih tem