» »

Nakup RAMa

Nakup RAMa

Jok3r ::

Iščem kvalitetne rame od 30 do 40k. Vseskupaj bo delovalo na DFI nF4 SLI D. V mislim imam nekaj takšnega:
Mushkin HP3200 Redline ali OCZ DDR PC-3200. Nasveti? hvala


:8)

billy ::

Kaj pa mogoče kaki corsair?

Za 40k bi lahko dobil TWINX 1024-3200C2PRO 1GB DDR (2x512 uparjena), kateri imajo na vrhu led diodice kot indikator zasedenosti spomina, če imaš plexi ohišje še zgleda ok :)

Caligula ::

Jaz bi ti svetoval, da si preko neta kupis kake TCCD RAMe-recimo Patriot rame s TCCD cipi ali pa ce TULE malo pogledas modele in na Geizhalsu pogledas kje najceneje do njih.

TCCD letijo na blazne frekvence pri nizkih voltazah.

RAMi z CH5 cipi majo nadlezno lastnost, da so pozresni in rabijo okoli 3.4v za visoke FSBje z nizkimi timingi.

billy ::

TCCD dobiš na ebayu za kakšnih 190 evrov, rabljene pa nekaj manj. Poštnine je še kakšnih 10E, kar pol skup nanese preko njegovega budgeta.

Shark-357 ::

Jaz osebno odsvetujem TCCD čipe ,če imate namen gonit Venice ali SanDiego proc ,ker zadeva neče in neče delat tako kot bi morala..
Raje se ozrite za kake rame ,ki imajo BH-5 čipe .

billy ::

Eno važnih vprašanj...misliš navijat?

Jok3r ::

Ja rame bom vsekakor navijal na voltazih do koker bo pač šlo :D. Procesor bo AMD64 Venice 2800/3000+. Potem naj rajši iščem TCCD ali CH5 (BH5 se še prodajajo?). Ma kdo mogoče še kakšen nasvet kje to dobiti pri nam? :)

2x512MB ali 1x 1024MB

Dr_M ::

twinmos speed premium so novi bh5.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

Dr_M: Si pa povrsen... :D Edino TwinMOS Speed Premium 1A4T so novi BH-5, ostalo je UTT.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

ja a v mlacomu sploh majo ksne druge kot 1A4T?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

Jah kaj te jaz vem 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

billy ::

majo sploh 1a4t?

v glavnem "novi" bh5 in UTT so uredu rami za tale dnar.

Caligula ::

A niso UTT kao se olj strupeni od CH5? Nekje sem bral, da grejo se dlje.

Jok3r ::

Oukey potem bodo teli rami TwinMOS Speed Premium. Jih prodajo še kje drugje kot v mlacomu? Kako je pr njih z garancijo me najbol skrbi...

Jutri grem v Ljublajano in se bom najverjetneje tam uglasiu. Na kaj naj bom pozoren da piše na njih? (1A4T kje to razberem na ramu):). V ceniku pa imajo tole:

512MB DDR400/DDR433 DDR TwinMOS Sp.Prem. 16.530 17.400

Primoz78 ::

Prvo jih poklici, ker meni so na mail odpisali, da jih dobijo sele naslednji teden...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Jok3r ::

jap, meni tudi :)

AMD64 ::

kot jaz vem imajo v mlacomu za TWIN MOS rame dozivljenjsko garancijo, za vse ostale pa 2 leti...tko sem prebral na listu k sem bil pri njih....kaj se ti pa zmislijo ko prides na servis ko je kaj narobe , to je pa druga stvar
Velikemu mojstru ni nič neuporabnega.

billy ::

najmanj problema z uveljevljanjem garancije sem imel pri corsairu. Samo poslal gor pa sem dobil nazaj rame, sploh niso spraševali kje sem kupil pa nič. Čeprav jih pri jae niso hoteli zamenjati.

Recimo twinmos pa so težili, da je potrebno module oddati pri tistem kjer so se kupili in potem oni dalje rešujejo garancijo. čeprav bi naj bila lifetime. Pol pa ti serviser nekaj zateži oz si zmisli pa si v pisdi.

Jok3r ::

Ali je kdo blizu te trgovine, da bi lahka pogledau ko pride nova poslika kakšne čipe ma gor. Jaz sem iz celja tako da mi je malo problem priti tja... Pa sej upam da mi bo na mejl poslau podatke čipa. :))

billy ::

HJAO no.

Pokličeš oz napišeš mail, katere čipe imajo.

In če ti pošlejo napačne zahtevaš denar nazaj, ker so te zavajali, etc...

teoo ::

se opravičujem, sam se mi ne da nove teme odpirat

Kateri rami bi sedli na to ploščo? 2*512 3200 mislim
ASUS A8N-E nforce4 Ultra

A ima kdo izkušnje s to ploščo, je vredu?

najlepša hvala
defying gravity

teoo ::

aja... zahteva se predvsem stabilnost.
defying gravity

teoo ::

enkrat sem na eni strani videl spisek kompatibilnosti ramov z določenimi ploščami, sam tega ne najdem več. šment
defying gravity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842541 (18218) sirotka
»

Navijalski ram

Oddelek: Kaj kupiti
121239 (982) rovtarček
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066569 (5077) ekseR
»

Katere RAMe???

Oddelek: Kaj kupiti
352645 (1975) MEDENA
»

BH-5 se vrača med nami v polnem zamahu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
515596 (4149) mzidy

Več podobnih tem