» »

Odstranjevanje Izraelcev iz Gaze

Odstranjevanje Izraelcev iz Gaze

mtosev ::

Čez en teden bojo začeli Izraelce iz Gaze odstranjevat če bo treba tudi z silo.

Zdaj se še ilegalno tihotapijo v Gazo da bi protestirali, delajo utrbe,...

Zakaj je nemorejo sprijaznit s tem da tam več nemorejo biti?

Zakaj delat vse to če je nemogoče da tam ostanejo?

CNN
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Luka Percic ::

"Zakaj delat vse to če je nemogoče da tam ostanejo?"

Kot zgleda, v to tvojo zgornjo trditev niso prepričani.

Daedalus ::

Šli bojo v vsakem primeru, pa če se upirajo, al pa ne. S tem, da bojo tisti, ki se upirajo ob 1/3 nadomestila za preselitev. Samo kaj češ - folk je pač prepričan, da je tisto "obljubljena dežela" in da je to edino primerno mesto za življenje. Hude so verske zablode, ni kaj... Ampak v tem primeru bo zgleda na srečo razum močnejši. Sploh če pogledaš na to, da je govora o 8k ljudi in da večina podpira izselitev.

Je pa to pogumna poteza Šarona...zgleda, da si je počasi skapirar, da brez načela daj-dam ne bo nikol miru na tistem koncu sveta.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sami ::

Končno bomo Palestinci v malo boljšem položaju. To bi bilo treba že zdavnaj narediti, upam da se bosta obe strani držali dogovora in da kakšne skrajne Palestinske organizacije ne bodo zajebale zadeve.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mtosev ::

Kot zgleda, v to tvojo zgornjo trditev niso prepričani.

Nakteri so bojo upirali kakih 500 ljudi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

> Končno bomo Palestinci v malo boljšem položaju.

Bote figo. Tam kjer je bilo zdaj zeleno od vrtnin, bo sedel puščavski prah. Tam kjer so jokali židovski fantki, ker so jim obrezali lulčka, bodo jokali palestinski fantki, ker jim bodo obrezali lulčka. Poleg tega pa še palestinske deklice, ki jim bojo odrezali ščegetavčka. Te slednje dosti huje. Razumljivo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Thomas, a se ti ne zdi, da rahlo pretiravaš (z obrezovanjem ščegetavčka, namreč):\ Mi ni znano, da bi Palestinci kaj takega počeli...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sami ::

Thomas, a se ti ne zdi, da rahlo pretiravaš (z obrezovanjem ščegetavčka, namreč) Mi ni znano, da bi Palestinci kaj takega počeli...

Očitno ne ve kaj govori...kot ponavadi...

V glavnem, to je naša zemlja in nam pripada, to bi se moralo zgoditi že zdavnej.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Thomas ::

Sami ..

.............

Spoštovani uporabnik Thomas

Skladno z moderatorskimi pooblastili, sem vaš post zaradi dela vsebine, ki nasprotuje pravilom ST ( 2.točka 1. člena pravil ST) v celoti izbrisal.

V kolikor menite, da je prišlo do izbrisa neupravičeno, se lahko zoper mojo odločitev pritoži, v zato ustreznem oddelku.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Daedalus ::

Ahem, link prosim. Drugače ne priznam nič:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

An estimated 135 million of the world's girls and women have undergone genital mutilation, and two million girls a year are at risk of mutilation - approximately 6,000 per day. It is practised extensively in Africa and is common in some countries in the Middle East. It also occurs, mainly among immigrant communities, in parts of Asia and the Pacific, North and Latin America and Europe.

Link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

OK, najprej naj povem, da obsojam obrezovanje (tako deklic kot dečkov) in sem za to, da se odstrani režime, ki to podpirajo ali dopuščajo.

Je pa to kar huda obtožba in v tvojem linku ne vidim nikjer omenjene Palestine. Mozno, da sem spregledal...

Tear_DR0P ::

OK stvar je verjetno prisotna tudi v palestini, vsekakor pa ne v takšni meri kot si jo zamišlja thomas, sej so ble tud reportaže iz egipta, kako deklice obrezujejo.
sam tud ortodoksni židi niso nikjer omenjeni rpi thomasu.

Je pa res da je Izrael zgled uspešne kapitalističćne države in da je ta poteza čudna. Izraelci imajo denar in lahko podkupijo katero koli administracijo, da lahko počnejo kar želijo. To je the big essence of capitalism. močnejši preživi, tudi če svojo nadmoč pokaže s pametno uporabo denarja. Zato se ne čudim thomasu da je proti umiku iz gaze - al sam tko zgleda?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

perci ::

OK stvar je verjetno prisotna tudi v palestini

Na tistem linku piše, da je stvar prisotna tudi v ZDA. In v ZDA oblast tega ne podpira, vprašanje je kako je v Palestini. Sem odprt za argumente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

V Gazi konkretno je tega dost. Gaza je bila prej pod Egiptom, preden jo je zasedel Izrael 1967. Mnogo Egipčanov si zdej reče "mi smo pa Palestinci iz Gaze".

WHO je zahtevala od PA ukrep prepovedi FMG, pa ... ni blo nič.

NISEM proti umiku Izraela iz Gaze. To Izrael MORA storiti zaradi sebe. Šaron in Izraelci to vedo.

Ni pa razloga, da bi zganjali evforijo, zdaj ko bodo Palestinci tam in charge.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_sas_ ::

me zanima kakšno bi bilo stanje, če ne bi bilo vojne leta 67. a bi bila Gaza pod Egiptom in Zahodni breg pod Jordanijo še danes?

sicer pa Izrael od Gaze nima koristi ... le stroške z varovanjem tistih manj kot 10k naseljencev med milijonom palestincev. Zdaj se bodo pač na Z. breg skoncentrirali. Politična in taktična poteza Šarona pač.

hamas & co bodo pa še naprej poskušali napadat izraelske cilje, pa tudi če dobijo nazaj vse iz resolucije UN-a iz leta 47 + še pol takratnega Izraela zraven ...

nevone ::

Še ena "lepa" Palestinska navada:

Every year, hundreds of women and girls are murdered in the Middle East by male family members. The honor killing-the execution of a female family member for perceived misuse of her sexuality-is a thorny social and political issue. Palestinian activists campaigning for equality find it difficult to stop the killings altogether. Legitimacy for such murders stems from a complex code of honor ingrained in the consciousness of some sectors of Palestinian society.

Link.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

drejc ::

V Egiptu so danes vse deklice prikrajšane za tovrstne užitke. Ker je Palestina bila pod okriljem Egipta, sklepam da je enako.

Sami ti to podpiraš, ne?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Although one Ministry of Justice official in Palestine stated that FGM does not constitute a phenomenon in Palestinian society and hence it has not been criminalized by law, however research done by civil society organizations indicates that the practice is widespread in the Gaza strip. Interviews done with midwives in the Gaza strip showed that each of them circumcises between 10 – 15 girls each month.


Link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> and hence it has not been criminalized by law

Mogoče se v Sloveniji lahko pogovarjamo, da "tega se pa ne splača kriminalizirat" - čeprav po moje ne bi nič škodilo, arabska vlada pa s takim odnosom to dejansko podpira.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Najbrz je zadeva res do neke mere prisotna tut v Palestini...zdej je sam vprasanje al to vlada po tihem podpira al to delajo neke ekstremne skupine naskrivaj. Vprasanje je tudi, koliko se je ze spremenilo od tega porocila UN. Vsekakor bi morala vlada najostreje nastopit proti takim ukrepom. Ce tega ni sposobna, potem to pomeni, da si niso sposobni sami vladati in da morajo oblast prevzeti UN.

Alexius Heristalski ::

ZN so pa sposobni vladati tam?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bob Rock ::

drejc:
V Egiptu so danes vse deklice prikrajšane za tovrstne užitke. Ker je Palestina bila pod okriljem Egipta, sklepam da je enako.


V Avstriji bore malo ljudi govori slovensko. Ker je bila Slovenija pod okriljem Avstrije, sklepam, da je enako.

perci:
OK, najprej naj povem, da obsojam obrezovanje (tako deklic kot dečkov) in sem za to, da se odstrani režime, ki to podpirajo ali dopuščajo.


Tud js obsojam obrezovanje deklic. Sam zakaj pa ne bi smel deckov obrezovat?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Daedalus ::

Klap klap klap... In za to se je blo treba konkretno "vsekati" v dveh temah. Eni očtino ne prenesejo postavljanja njihove razgledanosti pod vprašaj...

Jah, poročilo nameravam preštudirati takoj, ko bom mel dovolj časa, kaža pa hiter pregled, da bi določena skupina prebivalstva na določenem koncu planeta rabla konkretno "štelanje" možganov. Ker so takele zadeve popolnoma bolane - in se ne bi smele dopuščati.

Glede Palestine pod UN - mnja, vprašanje. Ko (če) so bojo glave tamkajšnjih ekstremistov vsaj približno ohladile, drugače bo itak pizdarija. Pa tudi nisem prepričan, če so sposobni izpelat kaj takega..
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

> Eni očtino ne prenesejo postavljanja njihove razgledanosti pod vprašaj...

Ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

:|

Ne mi tle IRC-at ;((

Ko bodo zadeve brisane, bo pa jok in stok. Pa ne rečt, da niste bili opozorjeni.

Hvala za razumevanje

Thomas ::

IRC za ....

.............

Spoštovani uporabnik Thomas

Skladno z moderatorskimi pooblastili, sem vaš post zaradi dela vsebine, ki nasprotuje pravilom ST ( 2.točka 1. člena ter 1.točke 2. Člena pravil ST) v celoti izbrisal.

V kolikor menite, da je prišlo do izbrisa neupravičeno, se lahko zoper mojo odločitev pritoži, v zato ustreznem oddelku.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

drejc ::

@Bob: dvoumno sem se izrazu, my bad. Je pa Egypt zelo odprta arabska republika z delno šerijo, v palestini pa zganjajo kr ortodoksno varjanto napram prvim...je več ninđ kot v Egiptu, islam pa še bolj vkoreninjen zaradi razmer kakršne so.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

mtosev ::

Danes ob 23.00 po našem času je kocen prijaznosti in se začne prisilo izseljevanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

Gledam Odmeve in vidim Palestince, kako se derejo, da umik "sovražnika" iz Gaze ni po njegovi volji, temveč je rezultat odpora in boja arabskega in palestinskega naroda.
Kot bi rekel mtosev: LOL.:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Double_J ::

Pomoje ni potrebno, da jih na silo izseljujejo. Lahko bi rekli zgolj, da vojaške zaščite ne bo več. Kdor hoče vseeno ostati tudi prav.
Dve šivanki...

BigWhale ::

Samo potem bi pa spet rekli, lejte palestinci so pobili tolk in tolk nasih, zdaj mormo se mi mal njihovih. Potem bi pa palestinci spet mal njihovih... In tko naprej.

Zdaj bo dejansko mogoce kaj efekta od tega.

mtosev ::

90% Izraelcev je iseljenih.

Upajmo da iz Gaze nebo nastala teroristična država.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrael mora uničiti Islam, drugače bo Islam uničil Izrael (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
140462594 (37422) poweroff
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613597 (10116) Pšenični

Več podobnih tem