» »

Pioneer predstavil Blu-ray zapisovalnik

Pioneer predstavil Blu-ray zapisovalnik

AnandTech - Tudi Pioneer je po novem v družbi modrih s svojim prvim Blu-ray zapisovalcem, predstavljenim nedavno. Naprava zna diske zapisovati in prepisovati, znajde se z dvoplastnimi mediji, podpira pa tudi DVD + in - standard. Manjka DVD-RAM podpora, še bolj presenetljivo pa je, da pogon ne zna brati (še vedno zelo razširjenih) CD medijev!



Kdaj bo enoto mogoče kupiti, se še ne ve, prav tako pa je neznana tudi cena, ki bo gotovo kar zasoljena. Če se spomnimo, je bilo enako z DVD standardom, a do danes so cene močno padle, torej ne vidim razloga, da se ne bi enako zgodilo tudi z Blu-rayem.

Izgleda, da je tretji laser, ki bi omogočil branje CDjev, predrag.

26 komentarjev

mtosev ::

Kaka je cena?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mavrik ::

Samo so si pa odlično pljunili v skledo.
The truth is rarely pure and never simple.

KrCbelca ::

Ne hvala, tud podarjenga nočem...

Če so tolk nesposobni d tud za cdje nemorjo dat notr, pol sam STFU!:\
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Nejc Pintar ::

do uveljavitve blu-raya boste verjetno že vse cdje za frizbije ponucal:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Sba ::

Škoda da bo brez CDjev, sicer pa maš pa še DVD pekača zravn pol. Men se bl lepo sliš 50GB na en medij :D kt pa da ne podpera CDjev
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

miroB ::

v manjku cd laserja ne vidim pomanjkljivosti - škoda se mi zdi pogon za 100-200 jurjev uporabljat poslušanje ripanje cdjev; pač maš še en pogon na kerem pečeš cdje in dvdje.

Pujcek ::

fej pa taka enota. ce ne morem diskete not tlacit pol jebes to. hocem da mi bere tamale diskete drugac ne kupim!!!!! bedniki.

lp
:)

simnov ::

Takrat ko bo tole poceni in se bo lahko kupilo bodo cdji preteklost

OldSkul ::

Me ne moti, da ne zna brat CD-jev. Bi itak še en DVD pekač imel zraven.

mtosev ::

Jaz bi BlueRay nabavo takoj če bi bil 40.000 SIT.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

__luka__ ::

Takrat ko bo tole poceni in se bo lahko kupilo bodo cdji preteklost


tko kot so diskete zdej preteklost, ane :8)
the truth is out there

Izi ::

To je eden prvih predstavnikov nove vrste in naslednji bodo po moje podpirali tudi CDje.
Sicer pa manjek podpore CDju ni nevemkakšen minus.
Ko ga boš enkrat imel boš valjda snemal na Bluray ali pa v najlabšem primeru DVD.
Zakaj bi hotel kaj posneti na CD če pa na en Bluray lahko spraviš več kot 70 CDjev?
Glede novih programov in iger pa tudi ni panike, ker sem opazil, da je v zadnjih 3 mesecih ves novi software izšel tudi na DVD.
Tega Bluraya pa sigurno še ne bomo imeli v svojih mlinčkih prej kot v enem letu, če se ne bo medtem HD-DVD bolje izkazal.

mtosev, BlueRay ne boš nabavo. >:D
Ker se imenuje BluRay. Črka "E" je šla rakom žvižgat :D

mtosev ::

Ker se imenuje BluRay. Črka "E" je šla rakom žvižgat :D

hehe >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SkyNet ::

Ko se bo Blu-Ray uveljavil bodo ne samo CDji preteklost, pač pa tudi ta enota!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Nejc Pintar ::

dumbo, kdaj si nazadnje uporabil disketo, jaz že nekaj let ne...:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

desperados ::

cdji se ne bodo pozabili niti čez 10 let!
ter seveda mediji tele nove pečke bodo še nekaj časa neprimerljive cene na gb kot so sedaj za dvd
sedaj se je komaj dobro prijel dvd in še vedno vidiš nove računalnike ki še tega nimajo
poleg tega sedaj se mi zdi da so optični mediji primerni le za arhiviranje (čeprav niti to ne sigurno -cdji in dvdji so prveč občutljivi na uplive okolja)
pa še s časoma se bodo (upajmo) primerno pocenili tudi flash polnilniki!

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

desperados ti sanjaš.....cdji bodo RIP v max 5 letih.

sej vidiš revije prilagajo dvdje.....cdji bodo edino še za gonilnike.

Matri[X] ::

Vecina SCSI, IDE ter SATA kontolerjev rabi disketo pri instalaciji windowsev, da ti zazna diske.

asPeteR ::

Nov windows bo to postimal.;)
http://blog.stegnar.com

gfighter ::

MEDENA, desperados niti ne sanja tako zelo...samo spomni se, koliko časa se je uveljavljal CD. Ali pa DVD. Oba sta rabila kar nekaj let, da sta res zaživela, s tem da DVD-ja še danes niti slučajno ne srečaš v vsakem računalniku, kljub temu, da ima skor vsaka familija ki da kaj nase doma DVD player za filme. Pa je bil DVD enoten standard, ne tako kot zdaj ko imamo dve tehnologiji, da podpore filmskih studijev sploh ne omenjam. Skratka, CD-ja se IMHO še lep čas ne bomo znebili.

asPeteR ::

DVD ni ravno enoten standard ... DVD+R, DVD-R ...

:)
http://blog.stegnar.com

marjans ::

Kot je že nekdo omenil, je to pač prva enota s svojimi otroškimi boleznimi (ni podpore za CD). Tudi prve DVD (ali CD) enote niso bile popolne.

Glede "upokojitve" CD-jev pa mislim, da bodo še lep čas na trgu (vsaj 10 let). Večina vas je pri CD-ju takoj pomislila na shranjevanje podatkov. CD je bil načrtovan kot nosilec za glasbo in tak se bo še lep čas obdržal, saj se trenutno niti ne kaže kakšen naslednik, ki bi ga lahko zamenjal (pa ne mi omenjat DVD-A ali SACD, ker bosta najbrž prej "končala" kot kakšen CD). No nekdo bo rekel, da bodo pa flash playerji toliko poceni ... se strinjam, ampak v avtu boš pa imel CD player in si boš najbrž tudi hotel narediti kakšen svoj (the best of).

Argument "bom poleg BR imel še sedanji DVD pekač ..." ja, to je "tolaženje" samega sebe. Večina jih bo hotela imeti samo eno enoto, da ne omenjamo kakšnih barebone/media PC-jev, kjer pogosto niti nimaš možnosti vgranje dveh enot ...

Pustimo pač nepodporo CD-ja ob strani, saj bo v novejših modelih zagotovo prišla (in mogoče celo še podpora HD-DVD - torej "univerzalna" enota). Tudi prvi DVD pekači so bili ali samo - ali samo + in kombinacija obeh se je zdela dokaj utopična.

In nenazadnje: Prvi modeli bodo "nepopolni" in najbrž predragi za večino od nas, tisti, ki jo bo pa "takoj in nujno" rabil, bo pa preživel tudi brez CD podpore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marjans ()

Izi ::

Matri[X]
Vecina SCSI, IDE ter SATA kontolerjev rabi disketo pri instalaciji windowsev, da ti zazna diske.


Ni res, ko na začetku na tistem plavem ekranu XPji čakajo na dodatne driverje jih lahko naložiš od koderkoli. res pa ti ponudi A: po defaultu.
Ker takrat USB še ne deluje, HD pa tudi ne, če že rabiš driverje zanj, je potem edina druga možnost CD ali DVD.
Lahko izvržeš CD z WinXP in vstaviš tistega z driverji, nato pa zopet nazaj WinXP.
Deluje preverjeno brez problema.

Matev ::

imam zajeten kup Cdjev in me kar zmrazi ob misli da čez pet let ne bom mogel nobenega več uporabiti

CD-ji ki jih imam so stari tudi več kot pet let in jih je še sedaj fajn poslušat

... še jpg naj skenslajo in bo res da bodo slike iz digitalcev kmalu samo kup neberljivih podatkov

Mavrik ::

Dokler je večina softvera ki se prodaja v trgovinah na CDjih je taka enota debilizem. In nič ne kaže da bi se količina softvera (tudi iger) na vsaj DVDjih v bližnji prihodnosti povečala.
The truth is rarely pure and never simple.

simnov ::

Jaz sem pa že vse cdje kar jih imam spravil na dvdje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD-DVD je mrtev - Tokrat uradno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436620 (3679) Invictus
»

Blu-ray FTW: Warner opustil podporo HD DVD formatu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
12515286 (11254) SmeskoSnezak
»

Test Blu-ray zapisovalnika Pioneer BDR-101ABK

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
236058 (4436) Jaffa
»

Toshiba ponovno želi združiti HD DVD in Blu-ray

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
414547 (3233) Stepni Volk
»

Kompatibilnost standardov HD DVD in Blu-ray?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
154371 (3524) Quikee

Več podobnih tem