» »

T-2

T-2

««
9 / 17
»»

MPM ::

a ste opazil da so v telekomovem ceniku dodali: (iz stacionarnega) na T-2 (0590) za 7,2sit/min, kar je bolj ugodno kot na Siolovo (0599) ki je 10 sit/min. volja (0600 in 0597) je z 15,5sit najdražja.
Zanimivo da ni klic na Siol najcenejši.

antonija ::

Then T-2 must stand for Telekom-2, not Telemach-2 >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kami ::

Kaj pa statični IP?

Malkec ::

Bomo morali počakat, da bodo prve uporabnike priključili, pol pa bomo lahko debatirali.

Ne razumem zakaj so postavli centralo v betnavskem gradu, če 500m okoli ni nič razen polj koruze 8-O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

Uporabnik ::

da se bodo lahko branili pred telemahom , tako kot se telemach pred t-2... namreč le ta blokira dostop do omenjene strani.

ombre ::

Sam res nevem kaj ma telemach od tega da blokira dostop na to stran. Men tudi ne deluje - no deluje preko proxy strežnika. Kot kaže so se vsi "veliki" grozno ustrašli. Če bo tko, da je Tv za 3000 (telemach 3899) in dostop do neta 5400 (128/64 telemach) tukej pa 5000 za (1Mbit/256) pa telefon za 1000 Telekom ma 2,5 mislm če ne še več, pol itaq da sam rečem: "razstajem se cigani sa vama" in pozdravljen T-2...:D
OmbreMan - Galaxy of knowledge

OldSkul ::

Link!
LOL

Hux ::

Malkec: sej pomoje nebo centrale tam. Kao napacna informacija bi reko. Tip je sicer dodal najblizja centrala je ali bo Betnavski kot da se ni zgrajena dokonca. Ampak nevem no res dvomim. To je kao sedez firme in zdaj bi blo cudno ce majo SIOL ADSL tam ne :D tak da predvidevam da si so ali si bojo optiko potegnili do tja da bodo sami net lahko meli. Ce pa se bodo drugim dali kao kot centrala pa nevem ampak ni neka officalna cnetrala ce je oz bo sploh.

zu_dr ::

Vse škatle imajo na Brnčičevi 41 Ljubljana

Malkec ::

Hux: verjetno bojo morali kaj vlečt tja k betnavski šumi da bojo meli kaj >:D

Zdaj sem se mimo pelal po radvanjski v novi vasi pri knjižnici in so nekaj drkali omarico ki tam stoji poleg :D in od tam sem 600m bek jaz >:D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Soni ::

A kdo ve tam kjer še ni optičnih kablov bojo uporabili že te obstoječe bakrene od telekoma ali vlečejo nove?Pa paket 10/2MB je kok 1200kbs/245kbs?:\

wind ::

Ni mi jasno kako lahko dajo VDSL centralo v Mačkovce.
To ja vas na Goričkem z 234 prebivalci. :))
w

ekseR ::

A kdo ve točn ke se nahajajo centrale?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Alexius Heristalski ::

Osnovni podatki enote PRS
bla bla bla ...
MATEVZ.TURK@SIOL.NET (Elektronska pošta)
...

:P
Kaj pravite na to?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ekseR ::

Osnovni podatki enote PRS
bla bla bla ...
MATEVZ.TURK@SIOL.NET (Elektronska pošta)
...


:P
Kaj pravite na to?


kvas hotu s tem?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Pyr0Beast ::

Jodli, mu še niso t-2 napelal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kklemenss ::

ja sej zdej mu pa sniffajo maile na siolu :) bivsemu v.a. direktorju siola.. turku seveda :P

alexius ::

Za vse skeptike,
postavili so podatke, ki s(m)o jih mnogi nestrpno pricakovali, in kot kaze se bo stran se izpopolnila ;-)
Glede na to, da je vse brezplačno (montaza, oprema, brez dodatnih linij, brez vezave...) je samo vprasanje casa kdaj bom preklopil na t-2.

Se mi pa vrti po glavi vprasanje: Ali se jim to splaca? Ali je tako poslovanje sploh rentabilno? Verjetno si ne bi delali izgube...
Ali pa so mogoče dosedanji ponudniki solili cene po svoje in se nam T-2 ponudba zdi smešno poceni?

Lp,
Ales
Not only is life a bitch, it has puppies.

whatever ::

Mene zanima predvsem, kdaj bo kdorkoli napeljal TV v naše rovte, ker ne dobimo signala z navadno anteno, satelitska pa nekaj jebe. Zdej so že tri možnosti: VDSL (T2), ADSL2+ (Siol) ali kabelska(šiptar), a bo še preteklo nekaj vode predn bo to doseglo naše kraje.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Soni ::

fahrenGONE ::


Zakaj je T-2 zanimivejši od drugih telekomunikacijskih ponudnikov?

T-2 edini ponuja VDSL tehnologijo v Sloveniji, ki že v tem trenutku omogoča hitrosti do 50 Mbps/20 Mbps. VDSL tehnologija uporablja za transportni protokol Ethernet. Posledično je efektivna pasovna širina znatno višja kot pri ADSL (15%), ki je osnovan na ATM transportnem protokolu. Posledično je zakasnitev v omrežju bistveno nižja (nekaj milisekund) kot pri ADSL omrežju.

Ali to pomeni, da bo pri računalniških igrah bistveno boljši "ping"?

Točno tako!


Sweet! :D

OldSkul ::

Stra so kar posodobili, samo ne vem kako bodo poslovali rentabilno, če je še montaža in vse zastonj. Zgleda, da imajo za sabo veliko kapitala in ambiciozne načrte.
Zdele za hec pogledam kaj je v TISu pod ulico, kjer imajo sedež. Ker so podatki zastareli, piše, da je tam Čebelarska zveza Maribor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

nsignific ::

Je ze kdo dobil odgovor glede staticnih ipjev?

Kaj pa zadnja beseda o omejitvi prometa?

mte ::

Ne vem kaj se pritožujete glede njihove spletne strani - kolikor vem je niti ne reklamirajo še. Tudi na jumbo plakatih ne vem če je objavljena (jaz se ne spomnem oz. je dovolj na majhno napisano če je) tako da širša javnost sploh za to ne ve. Kot vidite jo pa zdaj vsak dan posodabljajo in dodajajo informacije gor, jaz si mislim da imajo sigurno prej namen posodobiti stran in šele nato na veliko reklamirati okoli. Pač gor so bistvene informacije za silo napisane, raje kot jim težit vsakič na mail...
Moram pa rečt da se mi zdi zelo vredu to da ni potrebna nobena vezava za kakšno obdobje. Namreč siolu ne zaupam več (poleg tega da je drag se vsake toliko časa zgodi da za kak dan crkne net), zato se pri siolu za 2 leti ne bom nikoli vezal. S telemachom nimam izkušenj iz prve roke, pa vendar glede na zadnje dogajanje tudi njim ne bi nikoli zaupal za 2 leti. Vglavnem vsi nekaj obljubljajo, kakšna je pa realizacija je pa druga stvar. Čez kak mesec ko se dobijo prve informacije iz prve roke glede t-2 bom 100% prešaltal če ne bo preslabo, če pa ne bom zadovoljen pa itak obstaja še lj-kabel (zelo pozitivni komentarji od kolega) na katerega sem že tako ali tako mislil prešaltat...
lp

Daedalus ::

Se mi pa vrti po glavi vprasanje: Ali se jim to splaca? Ali je tako poslovanje sploh rentabilno? Verjetno si ne bi delali izgube...

Kratkoročno bojo šli verjetno v konkretno izgubo. Itak pa majo zračunano, kolko naročnikov rabijo, da bojo meli pozitivno nulo. Zato pa uporabljajo tak pristop. Glede na položaj Siola so v make or break situaciji... Če jim rata, bojo dolgoročno fajn zaslužili.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Malkec ::

Kje je sedež podjetja?

Sedež podjetja je v Mariboru, Streliška cesta 150.

Omg betnavski gozd >:D

btw:
inetnum: 84.255.208.0 - 84.255.211.255
netname: SI-T-2
descr: T-2 Network
country: SI
admin-c: TRT3-RIPE
tech-c: TRT3-RIPE
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
mnt-by: MNT-T-2
source: RIPE # Filtered

role: T-2 Ripe Team
address: T-2 d.o.o.
Streliska cesta 150
2000 Maribor
Slovenia
e-mail: pavel.pracek@siol.net


Poglejte malo navzgor 8-O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

OldSkul ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Hux ::

Zdaj pa kaj morjo naret je 4 opticne kablse v vse smeri okoli njiv potegnit pa bo. Ah ja I can dream :\

ekseR ::

kukr se men zdi, bojo oni tko to potegnl kt kablsk net. en kabl v tvoj dom pa direkt na modem in v komp!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

kar98k ::

v mojem bloku so bli in so postavli opticne kable in so rekli da bo kmalu digitalna televizija
to je blo julija, ce se ne motim

sam se vedno je problem 1mb/1mb paketa, gun 10mb/2mb se ne splaca fizicnim osebam
nobene logike tukaj ni, naslednji paket pa ze dajejo 10mb/2mb velik skok
se prav ni problem v tehničnih zmogljivostih, vsaj 2mb/1mb bi mogl bit za tistih 7000 jurjev, in bi vsi letel k T2
upload je najpomembnejsi, 2mb (240kb/s)downloda je dovolj, 1mb (128kb/s) uploada je pa velka razlika od sedanjih 30kb/s ki nas vecina ima
citiram
"Brez časovne vezave!
Brez priključnine!
Možno tudi brez PSTN, ISDN ali IP telefona!"
"Naročniki storitev T-2 lahko kadarkoli odpovejo in pričnejo uporabljati storitev drugih operaterjev"

zlo samozavestni so, vedo da bo taka ponudba pritegnila narocnike, vedo da lahko konkurirajo
kot sm ze prej povedal, ce jih par v emailu napise dvignite paket 1/1 na vsaj 2/1 sm takoj vaš naročnik

t2 se splaca tistim, ki nimajo niti isdn, adsl, dial up, in tistim ki so ze bli 2 leti na siolu in niso zadovoljni, in potem se tisti modri paket ne splaca, ker t2 ponuja enako za dobrih 2000 manj!!!

mte ::

un 10mb/2mb se ne splaca fizicnim osebam


pri siolu jaz plačujem:
isdn: 3300sit
adsl: 6600sit (duo študent na 1024/256)
-------------
skupaj: 9900sit

no za 100sit se pa ne grem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

Tejc ::

04.10.1997 datum moje prijave na Siol, 09.09.2002 prikljucitev na ADSL :) , Sedaj pa resno razmislam o prestopu na T-2, ker se pri Siolu nic ne zmigajo pa se cene so previsoke glede na konkurenco, res je treba mal pocakat da vidmo kako stvar deluje v RL sam ce je to res kar reklamirajo pol je T-2 zmagovalec, vsaj pr men;)

P.s.
13780.00 sit za ADSL 4.096 / 512 kbit/s + stroski ISDN : 10000.00 sit za VDSL 10/2 Mbit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tejc ()

mango ::

Še zmeri ne razumem T-2 ponudbe: moraš še vedno potem plačevat telekomu telefon ali ne???!! :\

Zanima me zato, ker vidim v njihovi ponudbi, da vsa dela opravljajo Telekomovci. Verjetno si Telekom ne bo odžiral naročnikov?? Ali pa?!>:D >:D

kar98k ::

"Na lokaciji naročnika mora biti telefonski priključek bakrenega telefonskega omrežja. Vse ostale naprave namesti brezplačno monter T-2 in so v lasti T-2."

ja telefon bos itak moral se naprej placevati, kok je narocnina 2000?
seveda zdaj ne rabis niti pri siolu isdn in niti pri t2

se prav ce bi uzel gun paket za 7000 pa se 2000 za navadn telefon, pride 9jurjev, pr siolu ce uzames modri paket(seveda ce ze prej nisi mel isdn) 7300 (1mb/256kb, t2 za 7000 ponuja 1mb/1mb!!!) in spet 2.000 za telefon pride 300 tolarjev cenej pr t2, vendar pr njih nisi zavezan!!! in dobis 4krat vec uploada za isti denar

jst ostanem pr siolu, trenutno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

sverde21 ::

bostjan, telefon ti MORAŠ plačevati telekomu, če se NE odjaviš pri telekomu, če se pa odjaviš pa plačuješ samo T-2...(dobiš tudi novo telefonsko IMO)

Jst ne vem zaka neki šinfate čez njih...oni so itaq dosegli svoj namen s skoparjenjem z informacjami, ker se vsepovsod govori o njih ravno zaradi tega, a mislite, da bi tale tema dosegla takšne razsežnosti, če bi že na začetku objavl vse informacije, ki so potrebne :)) , tudi na drugih forumih je veliko napisano o tem, tako da svoj namen so dosegli in sicer brezplačna reklama :)

EDIT: in tudi oni berejo forume, zato se najde na njihovi strani odgovor na skoraj vsako vprašanje tle zastavljeno :D
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

antonija ::

Pa seznam TV programov je tud ze gor...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ekseR ::

Če grem js na T-2 telefonjo iz stacionarnega telefona, bom imel isto številko? ali dobim drugo???

Kako je z to televizijo? a ti televizija slabi linijo al ne? Če slabi mam pol raj internet t-2 pa kabelsko tv!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Hux ::

kukr se men zdi, bojo oni tko to potegnl kt kablsk net. en kabl v tvoj dom pa direkt na modem in v komp!


Eh to so samo sanje. Sej nemores ti kr tak stuklat koaxialnega/opticnega na bakrenega. Ce bi ze res kaj takega naredli bi mogli v betnavksem meti neki center kao master centralo potem pa v 4 smeri recimo se 4 prostore kar pa bilo predrago spet. Tak da to lahko samo sanjam :8)
Dvomim da je sploh fizicno izvedljivo seliti ludi z ene centrale na drugo brez da so vsi potrebni bakri polozeni od stanovanja do nove cnetrale direkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

sverde21 ::

TuX sj je logično, da dobiš novo številko, sej tud če greš od Mobitela k SiMobilu tud morš menjat številko, tukaj greš še na drugo tehnologijo, tako da se ti še omrežna skupina zamenja...

TV je IMO isto kot pri ADSL, avtomatsko ti preklopi na večji dotok podatkov :\
<?php echo `w`; ?>

SasoS ::

VDSL ima zadosti prepustnosti (50MBit) da lahko hkrati spremljaš 3 TV programe in ti internet še vedno deluje isto (ni tako kot ADSL ki ima samo 8, in si z 4Mbit paketom blizu fizičnim omejitvam). Telefon lahko obdržiš od telekoma ali pa uporabljaš t2-jevga (isto kot pri siolu če naročiš tiple play paket).

@mte: jaz sem na lj-kablu. Ponudba ni primerljiva...edini ki ima spodobne pakete je Amis ki zdaj hoče 36 mescov (!) vezave!

mango ::

S plačevanjem Telekomu sem mislil, če je to pogoj za pridobitev T-2 (recimo kot pri SIOLu). Dveh telefonov pa ne potrebujem ... :D Ker bo T-2 uporabljal napeljavo od Telekoma, mi je nekako logično, da Telekom ;( ne bo prepustil kar tako svojih naročnikov. Se motim??:'(

In zakaj imam toliko proti Telekomu? Ker sem moral pred dvemi leti za priklop ADSL dati skupaj 70.000 SIT :8) (ISDN+telefon+ADSL)! In ker trenutno plačujem 3.500 za ISDN + 8.060 za ADSL, je ponudba T-2 za enako storitev 5.000 + 1000 (telefon) = 6.000 SIT! Se mi zdi pa norost dajat 5.000 VEČ za to, da me ima nekdo za bedaka! ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mango ()

mazupan ::

mal čudno se mi zdi, da bi telemach blokiral t-2, če pa sta to zaveznika.
t-2 je pri svoji tv precej bos, če ne bi bilo telemacha in telemach je pri povezavah v tujino in pri komunikacijski infrastrukturi (izven njihovih kabelskih sistemov) tudi precej bos brez t-2. Sta bolj partnerja, kot konkurenta.

ekseR ::

VDSL ima zadosti prepustnosti (50MBit) da lahko hkrati spremljaš 3 TV programe in ti internet še vedno deluje isto (ni tako kot ADSL ki ima samo 8, in si z 4Mbit paketom blizu fizičnim omejitvam). Telefon lahko obdržiš od telekoma ali pa uporabljaš t2-jevga (isto kot pri siolu če naročiš tiple play paket).


ja saj nebi vzeu 50Mbit amak 10/2Mbit paket pa mogoč TV
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Hux ::

Kaj mislis stem povedat? T2 valda nebo dal telemachu svoje povezave v tujino sej se je vprasanje ce ja za T2 dovol pri teh paketih :D. Trenutno ni nic videt da bi kaj sodelovala in tak je bolse. Vec konkurence.

kar98k ::

1. itak da ne morte met samo digitalno tv pr t2 brez neta, sej se jim ne splaca drgac; isto pr siolu!
2. telefonski prikljucek se vedno rabte, in to delujoc, se prav 2000 telekomu mesecno (ne stejem porabo), razen ce odjavte pa uzamete pr t2, sam na konc ste isto nardil V VSAKEM PRIMERU 2000 mesecno (seveda za gune k isdn nimate)

t2 se splaca vecini, vendar ne vsem
tisti ki mate doma samo dial up, brez isdn in drugih storitev in ste imeli namero jst na adsl je itak bolj na t2 (kaj cakate!!) lol
tisti, ki ste imeli namero uzet modri paket, je bolj jt na t2 ker isto punuja za dobrih 2000 manj!
tisti, ki mate adsl in isdn, in vam je potekla pogodba z siolom, je najbolj da odjavte oba in t2 uzet paket z 5000 ali 7000

tisti ki pa se placujete za isdn in adsl in ste zavezani, se vam ne splaca odjavlat ga pa odjvat adsl, pa potem jt na t2, tko je ker je siol mel monopol, in zdaj morte bit pr siolu ker ste podpisali za 2leti

SasoS ::

@TuX: ista fora kot je zdaj pri ADSL. Priključek ti odprejo do konca, sam internet je pa omejen na tvoj paket...TV programi ne grejo v to 10/2 omejitev...

@bostjan_13: verjemi da ima tudi telekom nekaj od t-2 naročnikov...ker t-2 uporablja telekomove parice jim to računajo, prav tako lokacije na centralah...

bosstjann ::

vprašanje kolk cca stane isp najem voda v tujino na 1gb ali tko nekako

kar98k ::

cist simple je
zadnic sm prebral da ma siol 100.000 narocnikov adsl
veste kok je se potencialnih naročnikov
siol ima pripravljen protinapad z adsl2+, sej pr siolu vedo kaj delajo, ne se bat

sverde21 ::

ja saj nebi vzeu 50Mbit amak 10/2Mbit paket pa mogoč TV

ja sej tud pr ADSL lahk maš 1 mbit, ko pa vžgeš TV pa avtomatsk preklop na 8 mbit :)) ampak slabost je da tistih 8 mbit ne moraš na računalniku pokoristit za download....
<?php echo `w`; ?>

zu_dr ::

Samo parica pride t-2 3000 sit na mesec
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135671 (19617) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269252 (65467) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036245 (15652) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610749 (6723) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961588 (42960) OmegaBlue

Več podobnih tem