» »

T-2

T-2

««
11 / 17
»»

bond007 ::

Ufff - tile so pa res divji.8-O Tole zgleda zares super. Če še zrihtajo, da bi vdsl mel tut tisti mal bol oddaljeni, bojo pa itak leet8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

whatever ::

Mislim, da je Siol s svojih forumov zbrisal 17 strani dolgo temo o T-2. Očitno ni Telesmeh edini, ki se boji konkurence>:D Jap, tale povezava je še nekaj ur nazaj delovala (jo mam v history), naslov teme pa je bil T-2 OKTOBRA.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

OldSkul ::

Sam tale t-2 skoz neki spreminja svojo ponudbo. Zdej če maš telefon od Telekoma je vsak paket ta jurja cenejši. Kaj naj rečem. Fantastično!

nsignific ::

hahahahaha pa res!

moj 10/10 se je za cuka pocenil :D (nisem nameraval odjavit telekom isdn).

sam lol ane, se je izkazal da se res splaca pocakat da se "dim razkadi"...

CCfly ::

So pa hitri:

* Slovenia
t-2.net ISP with VDSL-only service. 122 centrals accros the country. 10mbps/10mbps line costs about 50 $/month. No fair-use policy (uncapped downloads).


http://en.wikipedia.org/wiki/VDSL
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MEDENA ::

hehe

10/2 9000 SIT :D

Brez časovne vezave!
Brez priključnine!
Možno tudi brez PSTN, ISDN ali IP telefona!
Brez omejitev prometa!

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

kar98k ::

hehe res bo zur t2 naredu lol
no zdaj je gun paket 1/1 6000, sam raj bi mel 2/1 za 7000?!

roCkY ::

Dim se ne bo tko hit polegu. Posel je obsežen.
Ja na Siolu so očitno mal živčni in v njihovi hiši je debata o T2 prepovedana. T2 pa je očino lepo zadel odprtje svoje strani ravno na vikend, ko je še vreme ravno za zabijanje časa pred računalnikom.
Očitno pa ponudbo kar lepo sproti prilagajajo odzivom.
Bomo vidli kaj bo praksa prinesla.
Dejstvo pa je, da je Siol zaspal in se mu zna kar precej poznat vsaj v naslednjem obdobju. Kolker jaz vidim zadevo je imel Telekom glavno prioriteto na UMTS. Širokopasovni dostop do iterneta pa je ostal zadaj.

Hux ::

Hah vedno lepse. Jaz pa mam ISDN tak zastojn tak da tudi nisem nameraval nikol odjavit :D
Noja samo vseeno se je problem razdalja :8)

EvilDare ::

JUHU, 1040m od centrale. Siol adijo. ISDN bom zaradi telefonov obdržal. Sedaj bom samo malo še počakal da dobim kakšen feedback o tem kako deluje, kakšen mesec bom že še zdržal.
Zanima me če kdo ve, če je treba kaj plačati za prekinitev Adsl-ja. Sem pa naročen že več kot 2 leti. Vem da je potrebo plačati za spremembo lokacije za prekinitev pa nikjer ne piše.

Tr0n ::

alexius: Itaq da bodo imeli profit. To, da sedaj vecina ponudnikov internet storitev visa pakete in niza cene ti pove, kako velike rezerve imajo (se vedno).

bond007 ::

Jst bom verjetno mogel počakat na VDSL2, ki ni toliko omejen z razdaljo:

ADSL-like long reach performance is one of the key advantages of VDSL2. LR-VDSL2 enabled systems are capable of supporting speeds of around 1-4 Mbit/s (downstream) over distances of 4 to 5 km, gradually increasing the bit rate up to symmetric 100Mbit/s as loop-length shortens. This means that VDSL2-based systems, unlike VDSL1 systems, are not limited to short loops or MTU/MDUs only, but can also be used for medium range applications.

Hux ::

Oh jezus nehaj prosim. Ki se je VDSL2 ce smo komaj do VDSL zdaj prisli. Verjento bo res prej optika kot vdsl2 pol pa tak nebos rabo vec :D

Vanquish ::

Hux če pogledaš na t-2.net govorijo sledeče:

Ta tehnologija trenutno omogoča hitrosti do 50 Mbps/20 Mbps, v najkrajšem času pa do 100 Mbps/50 Mbps.

iz česar sklepam, da govorijo o vdsl2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

stromar ::

Kaj je to PSTN? Navaden telefonski priključek?

Lp

no_use4 ::

@stromar: jp

Zako ::

Skoda, da sm oddaljen 4078 m od najbljižje centrale.

Takoj zamnjam ISP-ja (10/2 za 9.000 SIT/mesec) ce bo kje bliz mene centrala.

LP
Zako je zakon!!!

Kami ::

Vanquish: Ne nekaj se je govorilo o VDSL preko optike.

BluPhenix ::

Glede ohranitve ISDN, PSTN in omenjene logične slovenske pameti. Tukaj ni logične slovenske pameti kaj dosti uporabljati.

Imajo dva paketa, z ISDN in PSTN ali pa brez (popolnoma razvezana zanka), čeprav se telefonija bolj splača pri njih kot pri telekomu. Tako naročnina, kot impulzi.

EDIT: dodano je še: Brez omejitev prometa!

Očitno res nekdo spremlja to našo debato tukaj, no, kaj bi še radi imeli :)

NPR:

Koliko stanejo poštni predali, koliko placa (če se) se dobi za spletne predstavitve in kakšne so cene varnostnih paketov.
Pa seveda: ali je omogočeno postavljanje lastnih strežnikov?

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

Kami žal ne poznam tolko vdsl, da bi vedel razne izpeljanke, pač kaj sem gledal po netu omogoča vdsl cca 50/20, vdsl2 pa je ravno tu nekje 100mbit.

Zdaj na kak način zboostajo vdsl na 100mbit ko v osnovi podpira 50mbit pa ne vem:)

skratka živi bili pa videli:)

Vanquish ::

aja mogoče še to - jaz sicer tud razmišljam o prehodu na t-2 po drugi strani pa sem slišal, da lakho pričakujemo tudi varjante FTTH kmalu pod okriljem drugega operaterja, kar pa bi blo vsaj meni dosti bol zanimivo:)

davidb ::

MALKEC!!!

Kaj pomeni tisti mail na koncu - kdo je to ?:


Kje je sedež podjetja?

Sedež podjetja je v Mariboru, Streliška cesta 150.

Omg betnavski gozd >:D

btw:
inetnum: 84.255.208.0 - 84.255.211.255
netname: SI-T-2
descr: T-2 Network
country: SI
admin-c: TRT3-RIPE
tech-c: TRT3-RIPE
status: ASSIGNED PA "status:" definitions
mnt-by: MNT-T-2
source: RIPE # Filtered

role: T-2 Ripe Team
address: T-2 d.o.o.
Streliska cesta 150
2000 Maribor
Slovenia
e-mail: pavel.pracek@siol.net

mazupan ::

DavidB, kje se da dobiti tale izpisek?

Kami ::

kar98k ::

kokr sm jst razumel dobite za 3000 sit 3 TV priključke, ce rabte 4 potem morte placat se 3000 (potem dobite skupi 6 prikljuckov)

edit 3000 mesecne narocnine!! aja 5 je maksimum št. priključkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

DixieFlatline ::

Naj jim plis še kak Kranjčan mejla in jih vpraša, kdaj štarta optika v Kranju. Jest sem jim že včeraj poslal mail, pa še nisem dobil odgovora, niti na strani nič ne piše o tem.
Če jih bo več "težakov" spraševalo, bojo sigurno kako besedo o tem napisali na domači strani.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Vanquish: saj VDSL tudi zmore 100mbit.

Povrhu te prestop nic ne stane in zvezuje tak da ce pride kaki magicni ftth lahko takoj menjas.

A nisi ti reko pred nekaj cajta da nej cakamo in se cudimo ko bo telekom zacel ponujat net al je bil kdo drugo to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Vanquish ::

sem zdaj šel pogledat, pa kot kaže res prvi nekaj 100m

Vanquish ::

hux ne da bi se spomno, tak da če sem reko niti ne vem v katerem kontekstu je bilo:)

]Trix[ ::

Full so nam adrenalina dvignl, internet junkiejem....
Glihkar ugotovu da sm 341m oddaljen od centrale.
I am in heaven :)
T-2 here I come :)

mazupan ::

Kar se kranjske optike tiče (ne spada v to temo) je tako, da bo njihovo optično vozlišče na Bleiweisovi pri Treh joškah :D (kranjčani že veste kje je to) , vendar kakor vidim vsak dan, so ravno začeli opremljati prostore s potrebnimi policami ipd., kar pa pomeni, da so še daleč od zagona. Po neuradnih informacijah dokaj zanesljivega vira, mora biti optično omrežje v Kranju nared do novega leta. Takrat naj bi se tudi začelo tržiti.

Suli ::

Slovenija doživlja e-revolucijo?:D Sam sem že poslal obrazec...>:D

DixieFlatline ::

Mah, pol pa sploh ne vem če se mi splača čakat, bom pa kr iz vdslja skoču na optiko. Ne bom še 3 mesce SiOL za brezveze podpiral.Dobro da vem, da majo "pri 3 joškah" bazo.:D
Mazupan, tnx za info.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

tx-z ::

a tale vdsl bi šel, če mam do centrale okol 1200-1800m(nvem kko gre lih kabl, z avtom je taka razdalja v glavnm)...:\
tx-z

Picero ::

Meni trenutno strani t-2.net sploh ne odpira. A ostalim dela? Sem pa na Telemach kablu.

tx-z ::

preko telemacha ne dela kot je blo že napisan, click here ;)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

ursi ::

a ze vemo, kaj je s tistimi varnostnimi paketi? pa email predali? kako vplivajo na ceno?

Picero ::

ja, potem pa telemach in t-2 nic skupaj ne rusita scene...

nsignific ::

Sem izpolnil tisti obrazec, pa mi ni nobene potrditve napisal, sam prazno stran (v IE)?

ursi ::

nsignific: cisto na vrhu se mi zdi ti napise da je prijava uspela.

kar98k ::

cimveč mailov jim posljemo cim bolj
kot so ze nekateri rekl, nekdo iz t2 ziher tole debato bere lol

nsignific ::

Ko sm jim js mejl poslau glede cen z DDVjem, so cez pet minut dodal opombo zravn... Tko da ja, definitivno deluje.

Mejlimo jim za te varnostne pakete in postne predale.

nsignific ::

Aja fak ane, se za staticne ipje jih je treba vprasat... Sj je skor samoumevno, sam bog ve kaj se bojo spomnl.

|bLaD3| ::

@DixieFlatline
Optika v Kranju bo delovala do novega leta, tržil pa jo bo T-2.

Brane2 ::


Aja fak ane, se za staticne ipje jih je treba vprasat... Sj je skor samoumevno, sam bog ve kaj se bojo spomnl.


Sem ravno posklal vprašanja. Tako za statiko kot za IPV6.
Pravzaprav.mogoče ne bi bilo napačno vprašanja postat tudi sem, glede na to da verjetno tukajšnje dogajanje spremljajo, tam pa bi se lahko izgubila v množici. Pa tudi zato, da tukajšnji folk ne bi podvajal vprašanj.

Bom jaz začel v naslednjem postu. :)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

1. Telefonija/VOIP:

Če se odpovem obstoječemu ISDNju/PSTNu ali lahko računam na kaj večjo pasovno širino kot sicer ?
Z drugimi besedami, ali to lahko dvigne prenosno kakovost moje linije toliko, da še dosežem kak paket iz vaše ponudbe, ki bi bil sicer zame nedosegljiv ?


Če odpovem obstoječi ISDN ali lahko prenesem obstoječe številke na vaš VOIP sistem in koliko me to stane?

Če odpovem obstoječi tel. priključek (ISDN/PSTN) ali lahko preko VOIP prenašam signal klasične, analogne fax naprave ?

Če so za to potrebno dodatki, kateri in koliko stanejo ?

Je možno pri VOIP blokirati klicanje v tujino, na 090 številke itd - po možnosti preko interneta na kaki servisni strani ?


2. Internet:

V ponudbi imate nekaj email naslovov in nekaj varnostnih opcij, vendar nikjer ne piše če so brezplačni oziroma koliko stanejo.žKakšna je torej njihova cena in ali se jim lahko odpovem popolnoma ?


Kako je pri vas z IP naslovi ? Lahko dobim npr statičen IP in koliko naslovov in ali lahko dobim IPV6 naslov ?

Nikjer ne piše, kako je s soobstojem TVja in internet prenosa. Ali imam lahko recimo paket 20/10 in 3 TV kanale HKRATI ?
Z drugimi besedami- ali se prenos TV signala dogaja izven prepustneega pasu za internet ali pa za internet prenos ostane to, česar od skupne prepustnosti ne porabi gledanje TVja ?

Za tiste, ki bomo/bodo ravno izven dosega VDSL, se lahko prijavijo/mo kot testerji VDSL2 ?

So v praksi pri vas možni simetrični paketi tudi izven tistih 10/10 Mb/s ?


3. TV prenos:

V primeru da se odločim za TV naročnino pri vas, ali to pomeni, da lahko odpovem naročnino za domači RTV, saj je kot je videti, vaša ponudba zajema ?
Slednje seveda v primeru, da klasičnega TVja in antenskega sprejema ne uporabljam več...

Je za gledanje TVja in VOIP potrebna kaka posebna oprema ali zadošča že programje, ki si ga lahko sam namestim na računalnik ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

roCkY ::

T2 postavite forum in kompetentne osebe za moderatorje!

Racko ::

Govori se, da bo baje T2 blokiral vse porte do 1024. S tem naj bi preprečil postavljanje strežnikov :\

fahrenGONE ::

Kdo to govori ali samo trollas?

Racko ::

Nič ne trollam. Tako se govori. Kje se govori? Jaz sem izvedel na Internet Relay Chatu. Nič pa ni uradno.
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135817 (19763) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269537 (65752) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036371 (15778) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610788 (6762) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961656 (43028) OmegaBlue

Več podobnih tem