» »

Zajem zvoka .mp3 iz .avi formata

Zajem zvoka .mp3 iz .avi formata

Worst Idea ::

Rad bi zalej samo zvok iz avi-ja pa nimam niti malo pojma kako bi to nrdu. Če kdo ve kak program rabm bi blo ql da mi povete ostalo bom pa sam pogruntu.
You gotta' destroy to create!!!
  • spremenil: CaqKa ()

Dejancek ::

Če sem te prav razumel ti hočeš zvok pobrat iz filma.

Dobiš en program za snemanje muzike (npr. Super mp3 recorder) in predvajaš avi datoteko in sproti snemaš avdio ... :D Ko pač posnameš tisto kar si želel, enostavno shraniš in imaš mp3. ;)

P.S.: Med tem snemanjem ti odsvetujem, katerokoli klikanje z miško po ekranu ali pač karkoli, ker bo to klikanje slišat v posnetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

zavajon ::

v virtualdub odpreš avi in v menuju izbereš Save wav...

Dejancek ::

Tud to ja.

Drugač pa maš še en progy ki je ravno pisan za to AimOne Audio/Video to MP3/WAV Converter 1.01

Poskusi, rešitev imaš malo morje ;)

#000000 ::

Najbolj trotl zihr, Virtual Dub / File / Open video file in poiščeš odlomek oz. z (najbolj desnima "leva začetek, desna konec" ) puščicama označiš od kje do kje bi rad shranil ton. Ko imaš vse označeno, greš File / Save WAV in zadeva je končana, no lahko zadevo še dodatno popedenaš v katerem od programov za editing zvoka, ali pa enostavno s keterim od FREE WAV 2 mp3 konverterjem spremeniš v mp3 (manjši file) LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

5er--> ::

ps: tudi če je ukaz "Save WAV", bo zvok shranjen v tistem formati v katerem je v filmu encodiran (čeprav bo imel končnico wav).

gumby ::

pri virtualdubmod je opcija "save wav" in "demux"
prva opcija dejansko dekodira in posname 2-kanalni PCM WAV, druga opcija pa samo skopira oznacen odsek, torej posname mp3, ac3 ali karkoli pac je

blblb ::

Lahko pa tudi v WinAmpu izberes Output plugin: Nullsoft Disk Writer, odpri .avi datoteko v WinAmpu in pocakaj da "izlusci" .wav datoteko.
Nazalost bos pa moral potem .wav datoteko kodirati v .mp3, ker kakor sem jaz opazil WinAmp lahko kodira v mp3 pri najvecji kakovosti 56 kb/s.

Pozna kdo kaksen plugin ki bi to mejo povecal? Vsaj do priblizno 160 kb/s/.

lp, blblb

gumby ::

to omejitev ima "navaden" mp3 kodek... za vecji bitrate bos moral kupit pro verzijo (ali pa it v cvetlicarno po njega)


sicer pa zakaj bi sel prekodirat, ce ni treba?

Damjan Jagar ::

To zna tudi Adobe Audition. Ima prav opcijo 'izlušči mp3 from avi'.
http://jagar.si

Worst Idea ::

ej hvala vam lepa!
You gotta' destroy to create!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vas omiljen predvajalnik glasbe za PC

Oddelek: Programska oprema
313951 (3397) Davidenko
»

program za zajem zvoka

Oddelek: Zvok in slika
81221 (1165) gumby
»

*.ogm Format

Oddelek: Zvok in slika
342205 (1770) trpo
»

divx ac3 zvočni zapis

Oddelek: Zvok in slika
51349 (1304) robertto
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271674 (1292) SasoS

Več podobnih tem