» »

AQUA DETOX, wtf...

AQUA DETOX, wtf...

A. Smith ::

Situacija je sledeča.
Kak dan nazaj se je pri nas oglasila prodajalka in predstavila zgoraj omenjen aparat. Zadeva deluje tako, da naliješ v banjico slano vodo, notri vstaviš elektrodo (material mi ni znan), ki jo z 2A toka napaja tokovni generator s štoparico 30 min. Osebek, ki je podvržen tretmaju, položi v banjico svoje noge. In začne se izločanje strupov iz stopal, v obliki znoja. Ker naj bi medtem oddali veliko znoja, je potrebno spiti vsaj 3dl vode. Voda se v pol ure obarva rjavo, kar je posledica toksinov. Menda je pri posameznih pacientih različne barve, menda se pri nekaterih nabere na vrhu tudi nekaj zelenega... Tekočino je mogoče oddati v analizo, kjer vam ugotovijo zdravstvene težave. Po navedbah trgovke naj bi se aparati uporabljali tudi po toplicah, v termah Lendava npr.
Cena aparata in banjice: 518.000,00 SIT8-O


OK, lahko se motim ampak meni se zdi tole zelo nesramna natega. Četudi stvar deluje (sem odprt za rgumente), lahko štoparico, tokovni generator in banjico dobim/naredim za 20k Sit. Ampak kemija ni moj predmet, zato se zanašam na vaše znanje ;)

Moja domneva je, da se voda, v kateri je 1/2 dl soli (elektrolit) obarva rjavo zaradi razkroja elektrode. Je to mogoče? Kateri kovini bi moral uporabiti? Ali lahko proces obrnem? Nekako bi rad trdno dokazal, da je stvar krneki.

Če je stvar res zdravilna (močni dvomi) se pa opravičujem.

Zdaj pa na delo!

Aja, linki:D

situlanova, situlanova, slo, aquadetox
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
  • spremenil: A. Smith ()

Nejc Pintar ::

smells like (bull)shit

ne verjamem, sploh pa je tak denar vsekakor nateg. Moram pa prebrati kaj piše na strani:\
Na sejmu narava zdravje je en prodajal ene kroge, ki naj bi izboljšali bioenergijo v hiši. kovinski krog fi cca 25cm je bil mislim da nekaj pod 200k
Lahko je biti prvi, če si edini!

A. Smith ::

Saj jaz tudi ne verjamem.

Bega me le tista možnost, da daš raztopino pregledat. Si upajo tud pri tem lagat?

Pa še vedno ne vem, a se da zadevo rekonstruirat z dvema elektrodama.

Skeptiki, kje ste?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Nejc Pintar ::

rekonstruirat se jo 100% da:)
verjetno z dvema elektrodama.
Čeprav pa ne vem, a je treba elektrode menjat al so stalne?
Ker če jih je treba menjat je rjava voda 100% derivat elektrode. Moti me tudi da nimajo nič opisano kako ta zadeva deluje:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Wox ::

Nedolgo nazaj sem v časopisu Delo prebral članek o tej zadevi, mislim da je bil članek v rubriki znanost. Kolko se spomnim se s to zadevo podrobneje ukvarja nek profesor na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.
Cena naprave je pa res pretirana. 100k še nekako, 500k pa 8-O .
Commodore 64

A. Smith ::

@Nejc: Da, elektrode je treba menjat. Zamenjava pride 15k sit

@Viharnik: Če bi izbrskal ime tistega profesorja, bi me zelo veselilo! Sem namreč študent lektrotehnike, pa bi ga kar osebno vprašal...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MTm2H37rqt7B ::

2A ? Ne taknem z 3m leseno palco :)

sid911 ::

toplicah, v termah Lendava npr

huuu se bo treba pozanimat....
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

A. Smith ::

@pux

Ne vem a se salis a resno ti to. Zavedat se je treba, da gre skozi tebe bisveno bistveno manjsi tok, kot skozi elektrolit. Nekaj mikroamperov, mogoce.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MTm2H37rqt7B ::

Bil je hec. Vem pa da te 30mA ze kar fino ruka, 80mA+ je pa zastoj srca v 0.1s
Tko da bi moral tect nujno tok, ki je pod 10mA..

Sicer pa ontopic: draga zadeva, ce pa resnicno deluje... nope, se zmer predrago :D

Zgodovina sprememb…

Eschelon ::

Dej no pux. A si mal na napetost pozabil?

OK - prvi link - jada. Coelho sposojen za tehnično/medicinsko robo? Slaba karma.

UFF... Prodajajo še komoro Panthermal - najprej tržijo "upočasnitev staranja celic" - WTF?
Potem pa - saj niso normalni - v komoro šibajo ozon?!? Ne morem verjet, da jim kaka institucija ne stopi na prste. Zadeva v najboljšem primeru draži sluznico pri dihanju.

AQ-DT - Njihov nivo je pod vsako kritiko. "Prevodnost vode povečamo na 2A"?! Od kdaj se prevodnost meri v amperih? Grrr.:( Pa o nekih bioenergijah kvasijo. Totalni bizgeci.
Glede delovanja težko verjamem, da se raztaplja elektroda, ker ni enosmeren tok, ampak najbrž uporabljajo >1kHz AC. V najboljšem primeru bi recimo lahko sproščali mišice. V najslabšem pa bi lahko povzročili uničevanje celičnih membran. Glede na Nepreverjen vir, bi bilo lahko obarvanje posledica povečane prehodnosti (permeabilnosti) tkiva. Lahko, da vodo obarva limfa?:\
Kakorkoli že - s tem se ni za hecat. Stvar ni primerno medicinsko testirana. Povečana permeabilnost pa ne velja le v smeri ven iz telesa, ampak tudi navznoter. Me prav zanima, kakšen je efekt, če imaš na koži MRSA.

...Ne me za besede lovit, ker o vsem skupaj samo ugibam... (Čeprav najbrž vem več kot teli prodajalci - samo to velja za večino slo-techarjev.)
Vedeti, razumeti, znati.

A. Smith ::

Ja, res so tam govorili o limfi, pa nisem verjel.
Zdaj mi je tudi jasno, zakaj je bilo potrebno najprej umiti noge...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

varilni aparat - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924778 (18088) gruntfürmich
»

Oživljanje 18650 baterij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11328366 (26200) STU-III
»

Jakost, ki te ubije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3110827 (7462) Pyr0Beast
»

Situla Detox 3500 - razstrupljevalnik telesa

Oddelek: Loža
256287 (5170) Azrael
»

zaščita funkcijskega generatorja pred povečanim tokom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81547 (1447) vsustar

Več podobnih tem