» »

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning...

««
«
1 / 6
»»

Primoz78 ::

Vceri se mi je resetiral racunalnik, ko sem vpisal lepo geslo in pritisnil enter kar naenkrat vse v dimu in neki sveti odzati iz ohisja...ogenj. Hitro izkljucim iz elektrike in odprem ohisje v slucaju ce je kaj za pogasit...Na sreco ni blo nic za pogasit a je slo vse skupi po gobe zgleda...Dva tranzistorja je razneslo in zacelo goret, da se pozna na spodnji strani ohisja...slike pridejo vec ksno. To je ze tretja DFI NF4 plata, ki jo mam v zadnje pol leta...za eno sem bil sam kriv, dve sta pa sami crknili...a ne na tak nacin. Upam, da ni sel se ram in CPU ter graficna...ker vse smrdi...:'( :'( :'( Ponoci me je ze melo, da bi vse skupi (kar je delujoce) pridal in si XBOX-a ubodu pa bi mel mir...;(( Verjetno, da DFI-ja ne bom vec nabavil...



Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Moonman ::

Ti pa res nimaš sreče :O
Na kolikšni napetosti si fural rame, proc? Si hladil ta del.


Primoz78 ::

Rami na 3,3V...CPU na 1.456V...vse je super hlajeno, ravno na tisti del pihata 2X80mm venta...res nimam srece ja :O Zdaj nevem kaj naj vzamem...najraj bi kar Xbox-a da bo mir pismo ;((

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

MEDENA ::

Fak res nimaš sreče :'(

Primoz78 ::

Ma pismo ja, da bi nevem kaj delal ne recem...sam voltaze niso bile pretirane pa sam logiral sem se...kaj naj zdaj vzamem..:DFI-ju ne zaupam vec :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Jeba tastar:|

Moonman ::

Je šla "samo" plata ali še kaj drugo?


Primoz78 ::

Saj pravim da nevem...ker nimam kje precekirat...sedaj sem rame nesu sodelavcu, za CPU se nevem....grafa pa se manj...sam vse smrdi ane...tko da res nevem...kriza ej...mi je zamorilo cel teden...:'(

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

MEDENA ::

A to s šihta potem pišeš? A pa če bi men kaj poslal testirat al komu drugemu je kaj nevarnosti ? Opterona bi bil vesel :D

Primoz78 ::

...s sihta ja...heh a kar tko da bi poslal :\ Bom se vidu, kaj se bom zmenu glede plate...No predlogi...katero naj sedaj vzamem, da bom zadovoljen...pogoj je seveda 4V na VDIMM in pa 1.55V+ na VCORE...upam, da ni edina varianta DFI NF4...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Žal 4V vdimm nima nobena druga...

MEDENA ::

Hja 4VDIMM je res EDINA tale.....dej za silo vzem ta novo ASROCK :) 18jurjev , drugače pa ta nova ASUS ne vem modela, resda bo 50 jurjev je baje huda.

Asus A8N32-SLI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Primoz78 ::

...sam kaj mi pomaga ker pol morm se BOOSTER-ja vzet...ker mam Redline rame...ce pa so sli se rami kaj naj recem...vzamem pa TCCD rame, ce mi bodo upostevali garancijo...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

MEDENA ::

Sprobaj temeljito vse komponente nekak če maš opcijo.

Primoz78 ::

...dokler ne dobim nove plosce si ne morem pomagat prav nic ves...ker ne poznam nobenga tle okrog ki ma S939...in PCIe...bom se vidu ane...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

Ce bi kdo kaj rad iz tujine naj me kontaktira na mail brez NO SPAM...ker bom mogoce narocal nov plato iz tujine...in sicer iz tukaj ali tukaj

Lp Primoz

p.s. Kako se pa tele nove plate z ATI chipsetom obnesejo? :\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zbogi ::

rofl, kaj pa češ, neki tazga sem jst doživljal kaki 2 leti nazaj, čeprav, kadil iz ohišja se mi pa še ni :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Primoz78 ::

Se danes zjutro je cela soba smrdela po skurjeni elektroniki...mi je pa se kable od UATA ozgalo...! Bom poslikal ohisje, plato in kabel pa dal na net...jutri sele ker doma nimam kompa :'( :'( :'(

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

JIM22 ::

Primož res nimaš sreče. Zdej sam upaj da ti ni šel tud proc, ker je odličen navijalec. Ostalo boš pa itak lahko zamenjal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Primoz78 ::

...vprasanje ane...ce je sla grafa pa ram...sam upam, da mi zamenjajo...:O Zdaj sem ze pisal v stacuno kjer sem kupu plato pa bodo forward dali na DFI...vprasanje ce mi bodo sploh za plato priznali garancijo :'(

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

JIM22 ::

Zakaj ti pa nebi dal garancije za plato? Sej nisi neč po njej šaril. Tak da ti neč ne morejo dokazat in ti naj v trgovini kar takoj novo dajo in naj potem oni tole skurjeno pošiljajo v DFI. Se je pač zgodilo in je šla v k*****.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Res nimas srece... Kaj pa pravis na kaksno Epox 9NPA+ in DDR boosterja? Ker NPA omogoca le do 3.0Vdimm.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

...jap in to ze druga, sam da prva je samo fuuul cvilila...tale pa je sla po gobe totalno...:\ Kero naj zdaj vzamem?...a naj ostanem na DFI...:\ Je ze 3-ja v pol leta...eno sem sam neki zjeb** dve pa so sle po gobe...kaj naj naredim?...

Lp Primoz

p.s. tibor...nevem lej, res nevem...razmisljal sem tudi o ASUS 32 in nevem kaj...sam ma tudi samo do 3.2V...ce se ne motim...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

tiborrr ::

Glej najcenejse moznosti - EpoX EP-9NPA+ je solidna plata za ne prevec cvenka, dokupis mu samo boosterja, ce hoces UTT/BH cipe furat na ~250MHz, pa je.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Shark-357 ::

Vzam pol DFI Expert:D..čeprav morm rečt da mam tole mojo DFI že odkar so pri nas in nimam nobenih problemov z njo ...

Primoz78 ::

...bom se premislil...DFI pa mi smrdi...dobesedno ;) (se zdaj mi roke smrdijo po skurjenem...pa sem jih 4 krat umil ze!)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GUFY ::

Ti pa res nimaš sreče s platami. Upam samo, da ti ni plata odnesla še proca.:\

tiborrr ::

offtopic: zalosten podpis ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Vesoljc ::

@tiborr
ter sintakticno rahlo nepravilen :p

@primoz
bi temu lahko rekli oc sindrom? :))
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Primoz78 ::

...sem opazil da sem prehitro tipkal ja :8) Eh...OC sindrom...ni nujno ane...tko mi je ze ena Abit sla pred casom...pa ni blo nic navito :\ GUFY jap upam...ker mi rami tudi smrdijo pa grafa tudi...8-O

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

xenon74 ::

Jeba!
A si imel jumper za Vdimm voltažo na 3.3 ali 5.0?
Če si imel na 5.0V ti je plata najverjetneje zato crknila. Drugače pa preglej še Tagana - kakor sem videl ti je v 30min kar zanihal.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Primoz78 ::

...ni bil tagan...ampak Seasonic in ni nihal cisto nic!...5V jumper je pa bil ja...mam Mushkine in rabijo mal vec kot 3,2V...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

xenon74 ::

hm, že maja letos je bilo govora da DFI plate zelo rade grejo po gobe, če imaš jumper nastavljen na 5.0V. Bom malo pobrskal kje sem staknil to informacijo.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Primoz78 ::

To sem tudi jaz slisal...ampak da grejo po gobe rami ne pa plate...:\

Lp Primoz

p.s. Zdaj je dilema katero plato vzet...glede nato, da rabim 4V na VDIMM je skor obveza DFI...again...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

xenon74 ::

Novica

Vzemi Xbox - Optija pa men prodaj za nice price! :D
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Primoz78 ::

A to je z DFI SLI-DR Expert odpravljeno ali se obstaja?...kaj pa DFI bazirana na ATI chipsetu?...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Dfi crossfire plata kuri proce ;) ...Pri Dfi Sli-DR Expert pa je odpravljen 5V bug ;)

Primoz78 ::

Mhm...DFI kuri proce bi bil boljsi odgovor verjetno ;) Joke...upam, da res ni sel po gobe...:|

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

Kaj se pa o Asus A8N32-SLI govori?...je ql ali ne?...sam booster bi rabu zraven ane...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zbogi ::

sej tud Dfi Expert je neki kurla proce, ej, ka pa če bi uzel ono Asrokovo plato.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Asrock...kaj pa vem...katero to?...a se dobi v SLO?

Lp Primoz

p.s. Me mika mal bolj ASUS A8N32 SLi...pa zraven Booster...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zbogi ::

sharka vpraš če še majo kiro, pa asrokova plata je pocen, uli chipset je hitrejši od nf4, baje se dobr navija, edin par stvari boš mogel zmodat za kako resnejše navijanje.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

sirotka ::

primož od kod si? Če si iz lj ti lahku posodm kišto pa sprobej. Drugač pa biostar tforce 939sli. Čista dfi brez uvja. Še memtest je vgrajen. V nemčiji stane 108e pa je huda...prou biostarjeva oc serija plat.
Na link: www.biostar.com.tw/t-series/index.php

Primoz78 ::

Na zalost sem iz okolice NG...tko da odpade, vseeno hvala! Bom pocekiral se tole ja...ker tako "sreco" kot sem mel jaz z DFI platami sigurno je nebo noben vec mel...zato so mi mal proti prisle. Gledam pa ASUS A8N32 SLi...cena pa kar no...200 EUR z postnino pa vsem...sam kaj ko se booster rabim!...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Shark-357 ::

Če boš že tolko dal za plato potem bi se jaz vseeno raje odločil za Dfi Expert...

Primoz78 ::

...sam kaj ko je ni za dobit v SLO...in ce mi gre tudi ta falit jo bom v DE posiljal...ufff...:\

LP Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

kulk rabš za rame...biostarka ma sicer saj do 3.1
Kaj pa kaka msi neo4?

Primoz78 ::

MSI NEO2 sem mel...pa mi ni bla prevec vsec...bom se vidu kaj mi iz stacune odgovorijo pol se bom pa odlocu...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

sirotka ::

hja, malo preber po forumuh...
biostar je enkat cenej pa folk govori da je isti dfi...sm res pa je da ma sm dfi nou let v kišti:D
Sj nis edini k mu plate crkujejo...na tujih forumih bale ldi sprašuje za alternative dfiju... najbolš plate so pol asuske, sm morš vmode delat, al pa biostar kjer ne rabš voltmod..ampk ni tku znana ferma.

Primoz78 ::

Ma meni se ne gre za tisti UV...bomo meli smreko pred hiso ze okraseno ne rabim se kiste...;) Drugace pa kaj vem...iz DE me expert pride cca 220 EUR...z postnino...a rabi se kdo kaj iz Trend4PC na mi javi na mail...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842199 (17876) sirotka
»

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653947 (2576) VASkO
»

DFI Lanparty UT RDX200 CF-DR

Oddelek: Strojna oprema
422302 (1360) PrimozR
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603517 (3077) gfighter
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854836 (3754) Primoz78

Več podobnih tem