» »

kateri bog je pravi

kateri bog je pravi

dolenska ::

lp
mene pa zanima kateri bog je resnicen. Na svetu je veliko različnih ver. Mogoce vsi verujejo v istega boga samo se ga vsaka vera drugače razlaga in predstavlja.
V kakšni obliki pa naj bi bil bog? mogece kot energija, duh?
podajte svoje mnenje
hvala

Trubadur ::

A ni že taka podobna tema?

Vsak naj veruje v tisto kar hoče. Cerkev govori....kot da je krščanstvo edina vera na svetu
Berite Thomasa!

veteran ::

"Bog je neko očitno psihično in ne fizično dejstvo." - Carl Gustav Jung

kopriwa ::

bog, vera...vse je subjektivne narave, se prav bogov je lahko milijon al pa nobenega...kolkor si jih želiš

Dr_M ::

Cerkev govori....kot da je krščanstvo edina vera na svetu

niti ne, to govori islam.

jype ::

Niti ne, to govorijo tepci.

V cerkvi (dzamiji) pa pogosto recejo, da je krscanstvo (islam) edina prava vera, to pa.

Ce hodte v cerkev al pa dzamijo kr vprasejte duhovnega mentorja, cemu si visoki verski predstavniki v imenu boga kopicijo politicno moc in bogastvo, ce pa to cloveka izpridi.

ping ::

Bog je vsemogočen.
In če je vsemogočen, potem lahko tudi ne obstaja.

BigWhale ::

Ohranite debato na nivoju. Drugace se bo tema zaklenila. Bozji cudez pac... ;)

Matev ::

pravi bog je tisti v katerega verjameš
vsaj zate

mtosev ::

"Bog je neko očitno psihično in ne fizično dejstvo." - Carl Gustav Jung

Če je potem drugo kot to nemore bit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tear_DR0P ::

edini pravi bog je zeus al je jupiter, al je mogoče perun?
hmmm kateri bog je edini pravi pri verstvi, ki imajo več bogov - panteone?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

AndrejS ::

Moja ljubica veruje samo v mene in edm seksom vzklika "moj bog". Torej sem zanjo jaz pravi bog!

Aleko7 ::

Bravo AndrejS!!

Ta ti je pa dobra.. moj bog!

btree ::

bog je eden - absoluten, razlicne religije ga samo razlicno poimenujejo.

Bob Rock ::

mal offtopic:
Moja ljubica veruje samo v mene in edm seksom vzklika "moj bog". Torej sem zanjo jaz pravi bog!


tu sn se spomnu onga...kake so razlike med zenskimi orgazmi:
verski orgazem: o bog, ob og, o bog,...
pozitivni orgazem: o ja, o ja, o ja,...
negativni orgazem: o ne, o ne, o ne,...
igran orgazem: o andrej, o andrej,... :D
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

drejc ::


One specimen was very happy that his wife found God...until he found out it wasn't him.
-Eddie Murphy
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

nevone ::

Edini pravi bog je boginja z imenom Nováfora.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Nejc Pintar ::

Jaz sem en in edini.
Edini pravi sem!
Lahko je biti prvi, če si edini!

nevone ::

V zadnjem času se zelo uveljavlja tudi boginja Digitina.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Že samo vprašanje je totalno zgrešeno.

Zakaj?

Ker je irelevantno. Tudi če bi dobil odgovor na to vprašanje, kakšne koristi bi imel od njega?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Microsoft ::

Za mene bog ne obstaja. Sm samo jst in verjamem samo v sebe.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Saladin ::

Za mene bog ne obstaja. Sm samo jst in verjamem samo v sebe.

Ne, ti samo malikuješ Microsoft :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Primerjanje "verovanja" v posvetne zadeve z verovanjem v boga je neumestno in neprimerno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Bloody hell, en sarkastičen spam na 100 sporočil si pa menda lahko privoščim
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bili_39 ::

Primerjanje "verovanja" v posvetne zadeve z verovanjem v boga je neumestno in neprimerno.


Ista stvar, deluje na enak način, le nivo iracioanlnega je različen (kar pa je spet razložljivo).

ajin ::

lp
mene pa zanima kateri bog je resnicen. Na svetu je veliko različnih ver. Mogoce vsi verujejo v istega boga samo se ga vsaka vera drugače razlaga in predstavlja.
V kakšni obliki pa naj bi bil bog? mogece kot energija, duh?
podajte svoje mnenje
hvala


Vsaka religija govori o isti entiteti , torej vse religije pricajo o istem stvarniku , judi ga poimenujejo JHVH ELOHIM( "elohim" ; mighty men, men of rank, judges ,množinsko Elohim dobesedno, »božanstva«)

Indijci Visnu/krishna/brahma, ceprav oni verjamejo tako v osebni ( vaisnjavizem)aspekt in neosebni(sankyha) aspekt boga, torej kot energija.. impersonilisticna filozofija...

Bozje ime je mnozinski samostalnik.. recimo kot je opisano

Let US make man in OUR Image and likeness

Ce je bog duh ali energija, kako potem lahko mi imamo obliko, in smo narejeni po njegovi podobi? ( ceprav po kvatni mehaniki smo oscilarujoca energija zavesti, samo to je znanost)

Izraz, ki je običajno preveden kot »čaščenje« ; »worship« je dejansko bil avod ( »delo« ; »work«). Torej bili smo ustvarjeni od Stvarnika/stvarnikov z namenom da bi delali za njih!
Biblijsko Božanstvo, kot bogovi v Sumerskem poročilu, je ustvarilo Človeka, in potem zasadilo vrt in dodelilo-
določilo Človeku, da tam opravlja delo.


And the Lord God( JHVH ELOHIM) took the »Man«
And planted him in the garden of Eden
To till it and to tend it.


Potem, ko sta Adam in Eva jedla od Drevesa Spoznanja, je Elohim objavill opozorilo istim neimenovanim tovarišem: »Behold, Man has become as one of US, to know good and evil« ; »Glejte, Človek je postal kakor eden izmed NAS, saj pozna dobro in húdo

Novo bitje je bilo imenovano »Adam« zato ker je bil ustvarjen iz adama, Zemljine prsti. Drugače povedano, bil je »Zemljan« ; »Earthling«. V pomanjkanju določenega »znanja/vedenja« in božanske dolžine življenja, je Adam bil v vseh drugih pogledih ustvarjen v podobi( selem) in podobnosti/enakosti(dmut) njegov/ih/ega Stvariteljev/Stvarnika.

dam , pomeni tudi kri, adamah, rdeco crn; prst

Torej tukaj se spet vidi mnozina teh entitet!

Z združitvijo veliko bogov v eno samo vrhovno Božanstvo, je biblijska zgodba urejena-popravljena različica Sumerskih poročil o razpravah v Zboru/Skupščini Bogov.
The council of the Gods( elohim)

Anunnaki, staro sumerijsko poimenovanje bozanstev ; AN-nebo, Ki , zemlja
ali v prevodu those who from heaven to earth came..
An tudi pomeni 50.

RAzlicica je lahko 50 ki so se spustili iz Neba na zemljo!


Bog starodavnih Hebrejcev( JHVH ELOHIM) je bil lahko viden v obraz, se je lahko bojevalo z njim, je lahko bil slišan in govorilo se je lahko z njim; imel je glavo in noge, roke in prste, in pas/opasje. Biblijski Bog( JHVH ELOHIM) in njegovi poslanci so izgledal kot ljudje in postopali/obnašali/ravnali kot ljudje – ker so ljudje bili narejeni, da izgledajo in se obnašajo,postopajo,ravnajo kot bogovi.


Vsa Sumerska besedila po/trdijo/zagovarjajo, da so bogovi ustvarili Človeka, da bi opravljali njihova dela.

Ep Stvaritve poroča,naznani,javi odločitev:

I will produce a lowly Primitive;
»Man« shall be his name.
I will create a Primitive Worker;
He will be charged with the service of the gods
that they might have their ease.

KAko ? genetika, genetska fuzija iz že obstoječega bitja.. Nasega tako imenovanega prednika :)
V Epu stavritve je povedano ,.. Bog Enki, stvaritelj cloveka govori : Vtisnimo na bitje ki ze obstaja, vtisnimo podobnost bogov.. Vtisni DNK:)

Adam se je tudi imenoval LULU( primitivni delavec, ali mixed)


Torej na kratko druga inteligentna bitja so prisli na zemljo in iz ze obstojecih bitij naredili Človeka, tako da so vtisnili, "bind upon their image" podobnost..


Zdej pa koncept boga kot energije >duh. Temu lahko damo vrednost in to preko znanosti.. in transcendentalni znanosti ki se pocasi razvija .. Energija je , vedno bo .. .
KAj je vesolje ali je samo koncna mnozica , ali je sama del neke mnozice .. neskoncno . nevemo .. smo nevedni ...

Kdo je ustvaril bogove; inteligenta bitja.. ?
1. evolucijski proces.. ki traja dolgo dolgo dolgo dolgo casa.. ( nevem koliko milijono let)
2. Bitja so bila ustvarjena od drugih Bitij, in smo samo nadaljevana veriga življenja..

Cisto realno gledano ce se ne unicimo zaradi nevedenja kaj smo in napuha .. potem bomo tudi mi mogoce kdaj ustvarjali zivljenja, kajti ustvarjeno, zavestno ustvarja !
Vecno ne bomo ziveli v tem solarnem sistemu .. mogoce bomo sli v druge galaksije, se mi zdi da so to logicne napovedi, ce izvzamemo koncept uncienja zaradi nevedenja, nerazumevanje, slaboumja, nerazvite ZAvesti ; najvecjega dara bivanja, smisel zivljenja, zivljenje SAMO!

Ena izmed moznih teorij , ki je nastala na podlagi arheoloskih izkopavanj, iz razlicnih kultur, civilizaciji, nasa edina dediscina.. CE ne bi bilo starih civilizacij , mi ne bi obstajali, kajti vse kar posedujemo je prislo od njih .. osnovne zakonitosti, osnovne VEDE (znanja)


Religija = znanost, In vse JE ENO!

SavoKovac ::

>>Mene pa zanima kateri bog je resnicen?

Noces, da samo pomisli nate. Verjemi. [THE TRUTH]

Saladin ::

Če je katera religija resnično poznala natančne lastnosti, ime, izlgeld, hierarhijo Boga/ov, se je to znanje že zdavnaj izgubilo/izobličilo/pretopilo v druge vere in kulture.
Torej v najboljšem primeru imajo religije le približno predstavo o Bogu. Katera je prava in katera ne? Vse in nobena.

Če že greš po logiki, da vse religije govorijo eno te isto, ampak so se detajli skozi čas izgubili in spremenili, moraš na te detajle pozabit in se sprijaznit, da ne boš verjetno nikoli ugotovil pravega imena Boga, ali njegovo pojavo, esenco in podobno...

Edino, kar ti preostane je, da najdeš skupne točke v vseh religijah. Če ena religija govori o nečemer eno, druga pa povsem drugo (v dobesednem IN prenesenem smislu) potem ta del pustiš na strani. Važno jel da se sprašuješ o vsakem vprašanju posebej in ne da gledaš na vse samo v sklopu celotne religije. Verjetno ima vsaka nekaj resnice v njej in dosti neresnic.

In kaj torej ostane skupnega?
Stvarstvo, določena kontrola nad njim in nami, zelo mogočen, fizično nedosegljiv, človeški razum, morala in duša ter direktna povezava z posmrtnim življenjem (in še se najde)

In pa fraza Bog je ustvaril človeka po svoji podobi. A to pomeni, da je imel oči pa nos pa roke pa...
Najverjetneje ne.
Če pa je ta stavek res navdihnjen verjetno cilja na človekov razum in ne fizične lastnosti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Eschelon ::

Ali obstaja ena (prava) definicija Boga?
Če obstaja, potem je pravi Bog tisti, ki ustreza tej definiciji.
Če ne obstaja, potem se mora najprej vprašati: "Kaj je Bog?". Vprašanje "Kateri Bog je pravi?" je v tem primeru ekvivalentno vprašanju "Katera palica je dolga 1 meter?", pri čemer ne definiramo metra.
;)
Vedeti, razumeti, znati.

ajin ::

Saladin!


Mislim da sem dokaj natanco opisal tisto kar pričajo religije o
njegovi predstavi , ko sem omenjal ( naj ponovim;

Bog starodavnih Hebrejcev( JHVH ELOHIM) je bil lahko viden v obraz,
se je lahko bojevalo z njim,
je lahko bil slišan in govorilo se je lahko z njim; imel je glavo in noge, roke in prste, in pas/opasje. Biblijski Bog( JHVH ELOHIM) in njegovi poslanci so izgledal kot ljudje in postopali/obnašali/ravnali kot ljudje – ker so ljudje bili narejeni,
da izgledajo in se obnašajo,postopajo,ravnajo kot bogovi.

"Vprašanje katera je prava in katere ne" je zanimivo vprasanje ampak odgovor je VSe so!
Edino z uspesno kontamplacijo vseh religij z primerjavo in uvidenjem in z zdruzitvijo religije z znaostjo lahko razumemo vse religije kot celoto,
tudi vidimo da deli posameznih religij se vklapljajo in dopolnjujeo druga z drugo..
kot sem ze omenil z tem opisom :

Z združitvijo veliko bogov v eno samo vrhovno Božanstvo,
je biblijska zgodba urejena-popravljena različica Sumerskih
poročil o razpravah v Zboru/Skupščini Bogov.
The council of the Gods( elohim); ANunnakov

Glede na to da je nam celo znana Sumerijska civilizacija
ki je bila mogocna v znanju, le to podaja direktno brez vecjih metafor,
ampak direktno ; ustvarili so nas tisti ki so prisli z neba ..

In moram reci da tudi druga plemena,
kot naprimer Dogon tribe v afriki ali dzopas pleme,
ki se nahaja v gorovju med Tibetom in Kitajsko...

Dzopas; http://www.philipcoppens.com/baian_kara... ( sami presodite, kot zanimivost)


"ampak so se detajli skozi čas izgubili in spremenili"

Detajli Stvaritve so dokaj jasno opisani in se dopolnjujejo
med seboj v vseh religijah , torej tocke, ki se uklaplja
z vsemi drugimi točkami enakosti v drugih religijah.
Njegova essenca in podoba nam je ze znana saj je, kot sem rekel,
opisana od starodavnih ljudstev, po celem svetu.
Tako da to ni zdaj vprasanja podobe, edino kar mede ljudi je ta kontraverznost katero uciju institucije zaradi svoje manipulativnih namenov, ki trajajo 2000 let,
in katere sem tudi opisal

Ponovim ; "Ce je bog duh ali energija,
kako potem lahko mi imamo obliko, in smo narejeni po njegovi podobi"?

( ceprav z majhno pogolobitivjo vidimo da je vse to ENO, vsi smo zavestn kompleks energije!
Samo drugacni, mikro spekter pogleda nam razodene to enost)


"Stvarstvo, določena kontrola nad njim in nami, zelo mogočen, fizično nedosegljiv,
človeški razum, morala in duša ter direktna povezava z posmrtnim življenjem"


Stvarstvo je enako v vseh, kontrola nad stvarstvom in nad nami je lahko razumljena samo preko znanstvenega vidika,
pogleda na kreacijo kot virtualni svet, matrika; tukaj se spajajo vsi ti koncepti duse , reinkarnacije .. itd...
samo to je znanost in s tem postane enaka religiji,
gre za vzajemno delovanje obeh. Fizično nedosegljiv v tem se strinjam..
ceprav nekateri imajo cast stopiti pred njegovo oblicje, ; preroki( in ti direktno povejo njegovo podobo, in esenco)



"In pa fraza Bog je ustvaril človeka po svoji podobi.
A to pomeni, da je imel oči pa nos pa roke pa...
Najverjetneje ne.
Če pa je ta stavek res navdihnjen verjetno cilja na človekov
razum in ne fizične lastnosti".


Ali lahko pojasnis tole , zanima me kako si to mislil.. da to cilja na clovekov razum in ne fizicno lastnost, saj sta uporabljena izraza podoba in podobnost
Image and likness. torej tako fizicno, custveno kot mentalna( umska) podoba!

Mislim da sem dokaj natancno opisal
povezavo posameznih delov v razlicnih religijah in jih jasno opredelil,
tudi koncept Boga kot duh in energija( iNDIJA) = znanost= religiji( matrika, virtualni svet)

P.S; Rad bi samo rekel ;
Ne napadam Osebe iz katere prihajajo besede, temvec besede same!

Esch: JHVH ELOHIM, ANUNNAKI, NEphilim so definirani. Bog ( vseobsegajoca energija pa Ni), prepuscam transcendentalni znanosti ; matematiki, fiziki, kemiji da resi ta vprasanja!


lep dan vam zelim !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Saladin ::

Ajin:

Bog se je vedno pojavljal v takšni ali drugačni obliki. AMpak v večini primerov se je šlo le za začasno manifestacijo v obliki plamena, dima, nevihte, tudi človeka. Ampak poosebljenje Boga (torej, celoten Bog v eni fizični osebi) je zelo redka. SPloh v monoteizmu. Na politeistične vere pa moraš gledat z vidika, da en njihov Bog ni bil vsemogočen, ampak del ene celote.

Če hočeš postavljat fizičnega boga, ki je hodil po zemlji in ustvarjal ljudi po svoji fizični podobi, izvoli.
Ni pa objektivno glede na evolucijsko teorijo niti splošno razširjeno in kot tako lahko to tezo pustiš na strani.

Če pa Bog ni imel fizične podobe (ne govorim o občasnih manifestacijah, ko se je moral nekako razkriti), potem se vprašaj, kaj nas naredi za ljudi.

Nos? Glava? Noge? Žile? Možgani?
ALi naš razum, zavest in morebitna duša?

In kaj je Bog? Perfekten razum, popolna zavest in (recimo) vir vseh duš.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gzibret ::

Zanimiv koncvept boga imajo taoisti in konfucijanci.

V bistvu se z bogom sploh ne ukvarjajo pretirano. Ni toliko pomemben. Boga vidijo kot Tao, ki je skupek pravil, ki regulirajo ta svet. Tao prežema vso materijo in vse, kar obstaja.

Ena anekdotica: se dve ribi pogovarjata in reče ena: mami, kaj je to ocean. Mama odgovori: moja mala ribica, ocean dihaš, v oceanu živiš, je vse, kar te obdaja. Tudi ti si del ocana.

Mala riba reče: še vedno ne vem, kaj je to ocean...

Modernejše spiritualistične in okultistične sekte (teozofi recimo) tudi ne vidijo boga kot neko bitje z nogami in glavo... V bistvu tudi verjamejo, da bog prežema vso stvarstvo, vsak atom, vse v bistvu. Zaradi njegove volje in energije ta svet funkcionira tako, kot pač funkcionira.

To sta se že Newton in Leibnitz kregala - a je bog ustvaril svet in ga pustil, da dela kot dela, ali pa mora bog cel čas skrbeti za to, da zadeve laufajo.
Vse je za neki dobr!

Saladin ::

Točno tako.
Ni pomembno tvoje mišljenje ali znanje glede Boga.
Pomemben je le način življenja in tvoji nameni in dejanja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ajin ::

Božje veličastvo napolni svetišče
(4 Mz 9,15–23)
34 Shodni šotor je tedaj pokril oblak in GOSPODOVO veličastvo je napolnilo prebivališče.. 35 In Mojzes ni mogel vstopiti v shodni šotor, kajti oblak je obstal nad njim in GOSPODOVO veličastvo je napolnjevalo prebivališče.
36 Kadar koli se je oblak vzdignil iznad prebivališča, so se Izraelovi sinovi odpravili, dokler so bili na potovanju. 37 Če pa se oblak ni vzdignil, se niso odpravili do dne, ko se je vzdignil. 38 Kajti GOSPODOV oblak je bil podnevi na prebivališču, ponoči pa je bil ogenj v njem pred očmi vse Izraelove hiše, dokler so bili na potovanju.

Kaj je ta oblak ali je to zate delna manifestacija( energijska)" boga".?
JAsno sem opisal kar so opisala ljudstva da je bog oseba z nogami in rokami zavestjo-duso, tako kot mi , saj smo ustvarjeni po njegovi/njihovi podobi .. torej ni neka energijska substanca kot vse prezemajoci duh! PIsano je tudi da so ljudje pogostili "angele" ( poslance) in da so bili kot ljudje ,,. kako je to mozno ce naj bi bila vseobsegajoca energijska bitja? Tako kot njihov stvarnik?

"Bog" ( JHVH ELOHIM; ANUNNAKI; NEOPHILIM) so fizicna realnost , OSebnost/i kot ti ..

VSe kar pravis, od gorecega grma do .. itd.. to so napacne intepretacije ljudstv,, goreci grm , v resnici umetna svetloba na gori, verjento je izvir svetlobe bilo plovilo, ali ognjena kocija katero opisuje prerok Ezekijel v bibliji in osebo poimenuje : videl sem oblicje in bil je kakor adam( clovek). Tudi je veckrat bilo imenovano bozje velicastvo ki je devalo luc izraelskemu ljudstvu .. itd. Kaj druga kot plovilo ( ali v indiji znane vimane, leteca plovila bogov)


Kar vidva govorita je sankyha ali filozofija impersonializma.. torej bog je vseobsegajoci duh, energija .. tako prisotna v taoizmu kot drugih indijskih konceptih ,. moram pa reci da vajsnavizme govori o vsevisnji bozanski osebnosti , ki pa ima razlicne manifestacije , energijske.. in tukaj lahko govorimo o znanosti in kvantno mehanskem plesu energij, ali matriki, virtualnem svetu? VSe to pa je ZNAnost in je Enaka religiji! Kajti kdo drug je zacetnik znanosti in religije ( povezave z vse visjim, razumevanjem , z modrostjo ) kot pa OSEBnost/i sama/e

V osnovi sta ta dva koncepta res enaka, ker ta OSeba ki nas je ustvarila po svoji podobi, torej Let US make man in oUr image,torej ocitno to ni duh , je res del tega kompleksa , torej vesoljstva,energije..in ta enost se vidi kot sem rekel ce razumemo ali pogledamo skozi mikrosvet... Vazno pa je da za zdaj tisti ki ne vidijo tako, razumejo da je Bog oseba .. bitje z rokami , nogami, mozgani( more superior) in seveda duso-zavestjo!


1. Bog v pravem pomenu besede, izvornem pomenu , ali prvotnem poimenoivanju JHVH ELOHIM; ANUNNAKI; NEPHILIM).. Torej bitja ali " bogovi", ki pripadajo kompleksu , sistemu vesoljstva , imajo ogromno znanje, modrosti ..

2 "BOG" poimenovanje vsebosegajoce energije, >DUHA, ali na kratko poiemnovanje vzajemnega delovanja posameznih fundamentalnih sil in tistih sil katere se nismo odkrili in s kateremi teorijami se borijo danasnji znanstveniki .. da razlozijo vesolje! ( odvzeto je koncept zavesti-duse) Torej znanost! Ocitno so indijci poznali in se poznajo kako delovati z fundamentalnimi silami samo preko zavesti, in od kod jim znanje in tehnike, metode za doseganje taksne zavesti? Njihov odgovor je ociten , od BOGa ki je opisan pod 1.

Gospod je napisal VEde ( znanje) Gospod nam je dal znanje, torej oseba nam je dal znanje .. Tista oseba kateremu smo njegova podoba, in podobnost!

Ezekiel iz Biblije!
Vrh nebesnega oboka, ki je bil nad njihovimi glavami, je bilo nekaj, kar je bilo videti kakor kamen safír, podobno prestolu. Na tem, kar je bilo videti kot prestol, je bila zgoraj postava, podobna človeku

Ali ga tukaj poimenuje ali govori o njem da je kot v obliki plamena, dima, nevihte. Ne, jasno pove , videl sem postavo podoba človeka!

POdaj mi primere da v monoteizmu ni bil Bog predstavljen kot clovek, ČE pa na ZAcetku sam Bog; oSebnost/i recejo : LET US MAKE MAN IN OUR IMAGE, AFTER OUR LIKeness?


Noben ni vsemogocen( bistvo je strmljenju perfekciji, znanju razumevanju, in to je neskoncni proces), za nas je vsemogocen , tisti ki nas prekasa v modrosti in razumevanju, tisto kar je za njih normalni pojav nature in razumevanje le nje .. je za nas carobno in misticno .. Moras razumeti in se zavedati njihove/ njegove inteligence .. v primerjavi z "bogovi" smo mi kot psi, ( malo bolj razviti, mogoce sem krut samo kako naj drugace dam primerjavo ) In logicno je da bom rekel vsemogocen ali toliko mogocen da jaz ne razumem ... ČLovek vodi psa , ga hrani in mu daje udobje .. da uci .. tako pa STVarnik/i nam.. prek prerokov zapovedi . ( vem mogoce huda primerjava, samo hocem da se zavemo kako so modri!)


Koncept evolucije sem razlozil:
PONAVLJAM :

Kdo je ustvaril bogove; inteligenta bitja.. ?
1. evolucijski proces.. ki traja dolgo dolgo dolgo dolgo casa.. ( nevem koliko milijono let)
2. Bitja so bila ustvarjena od drugih Bitij, in smo samo nadaljevana veriga življenja..

Vemo da človek premalo casa obstaja da bi se lahko razvil po "naravnih" procesih evolucije od najnižjega bitja do super kompleksnosti ene celice , pa potem do super super super kompleksnosti razvitega ZAVESTNEGA BITJA!

DA se strinjam z tem Saladin, zato pa so nam dane zapovedi, ali najpravicnejsa ustava; LJubi svojega bliznjega tako kot samega sebe in sve znane zapovedi.. to je zame kot prirocnik, ki se poda k ustvarjenemu.. delaj tako in bos popoln kar pomeni se bos razvil v tisto kar ti je namenjeno se razviti , v popolnega adama( cloveka z vso razvito zavestjo ali dano kapaciteto.. )


Z združitvijo veliko bogov v eno samo vrhovno Božanstvo, je biblijska zgodba urejena-popravljena različica Sumerskih poročil o razpravah v Zboru/Skupščini Bogov.
The council of the Gods( elohim) + koncepti impersonialisticne filozofije vsebosegajcega, sunjate, kvantne praznine.. itd.. potem pa pride ta zmesnjava tako da ljudje sprasujejo kaj je BOg, duh ali oseba ..

Ocitno sta znanstvenika ( spojitev religije z znanostjo, JUPI !) kot je bil Newton in Leibnitz vedela o cem se pogovarjata .. o energijskem kompleksu, mnozicah, matrikah.. samo zanemarila sta tist trenutek moznost.. bivanja se drugih entitet, v vesoljstvu ; i DONT BLAME THEM ; TheY WEre just ignorant!


HAve a nice day, peace!:)
ANd SO ARE WE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrili lobanje nezemljanov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18620541 (11780) leiito
»

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77140701 (20609) Volta

Dvomi glede obstoja Boga (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67227838 (21346) BigWhale
»

Srž religij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18710984 (8932) OwcA

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18513009 (10678) OwcA

Več podobnih tem