» »

tezave zapeci DVD

tezave zapeci DVD

peppersonkk ::

Zivjo!
pravkar sem nabavil pekac NEC 3550, ki pa mi bo naredu sive lase: CD lepo zapece, DVD pa prebere (npr. Joker), podatke pa na DVD ne morem zapeci,
nero napise "cashing of files started" in vse zamrzne!
1. vrstica v nerotu "used read buffer" je v sivi barvi, se nic ne dogaja, spodnja vrstica "process status" pa pride takoj do 100%.

Od soseda sem si sposodil NEC 4550, ki pa je delal enako, CD ja, DVD ne! Zato predvidevam, da ni tezava v DVD enoti.

Ce ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bil vzrok se mu lepo zahvaljujem!!!:\

baron21 ::

Lep pozdrav! Res ni težava v pekaču. Jaz imam Nec 3500, star več kot leto, delal je brez problemov dokler nisem dal gor Nero 7. Potem je bilo enako kot opisuješ ti. Namestil sem nazaj OEM 6.3.0.0, ki sem ga dobil zraven in težave so bile rešene. Možno je tudi, da je potrebna kakšna nadgradnja za Nec, vendar tega nisem delal. Srečno!
baron21

podbevna ::

Nero 7 je čisto v *urcu. DVDja ali ne more posneti (strukturni errorji ipd), ali pa je posnet tako bedno, da se na stand alolne predvajalniku zatika.

peppersonkk ::

OK, hvala! Bom probal instalirat kak drug program, upam da bo delalo??
P.S. na Nerotu nimam 7, ampak 6.3 in trenutno 6.6 verzijo, vendar je pri obeh enako, sment! :)

Izi ::

Katero verzijo Nero Burning ROMa uporabljaš je popolnoma vseeno, ker se že več kot leto dni ni v osnovni kodo spremenilo popolnoma nič.
Nero 7 je skupek programov.
V njemu je tudi Nero Burning ROM, ki ga tudi za verzijo 7 niso nič spreminjali in je popolnoma isti kot v verziji 6.
Samo malo so posodobili ikonce v njemu, da se sklada z ostalimi programi v sedmici.
Sama koda Burning ROMa pa je že kar nekaj časa popolnoma nespremenjena. Že v šestki ga precej časa niso spreminjali ampak vedno samo dodajajo nove in nove programčke in orodja zraven.

Tako, da Burning ROM ne more biti nič boljši ali slabši, ker je že skoraj leto dni popolnoma enak.
Celotna zbirka Nero pa nažalost postaja vedno bolj glomazna in neuporabna.

Meni osebno Burning ROM 7.0.1.2 deluje povsem enako kot vse prejšnje verzije.
Vedno testiram kakovost diska in število napak je vedno popolnona isto.

Če ti Nero ne deluje seveda najprej probaj kak drugi program za peko.

Jakka ::

Lahko pa poskusiš tudi program cdburnerxp. Nima ravno toliko možnosti kot nero, je pa zato zastonj. Mogoče jih bo pa še imel.

Korenchek ::

;) Živjo! Tole temo si bom mal "sposodu".

Imam problem z DVD snemalnikom LG 4167. CD-je bere v redu, piše tudi. DVD-ja mi pa ne uspe zapisat. Uporabljam Nero Express 6, ki je bil priložen, DVD-R Verbatim. Ko vstavim DVD-R, gumb "Zapis" "osivi" in ne gre naprej. Naložil sem novejši firmware (4167B_DL12) in ni spremembe. Trenutno nimam nobenega DVD-ja, da bi poskusil, če vsaj bere DVD-je.
Poskusil sem snemati v Alcohol120%, ta pa v oknu "Waiting for disc" napiše "No disc"

Nimam več idej, kako rešiti problem. Mogoče sem spregledal kakšno nastavitev, ker sem nov v tem:) .

LP
For those about to rock - we salute you!

polde66 ::

kakšen maš sistem? NForce2 čipovje?
Probej : start nadzorna plošča, sistem, strojna oprema , upravitelj naprav, ide atapi/ata controller, gonilnik in razveljavi spremembe gonilnika.
Sledi ponovni zagon, pol pa povej če še tko dela
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Korenchek ::

Po razveljavitvi sprememb gonilnika je isto.
osnovna plošča je ASUS A7V333-X
A je pomemben RAM, priključitev na IDE1/IDE2? Priključen je tako, kot prej CD-RW.
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

kaj mašp na master kaj maš na slave>?
polde

Korenchek ::

Na primarnem sem imel disk kot master in DVD pekač kot slave. Na sekundarnem pa DVD player kot master. Malo prej sem zamenjal DVD enoti med sabo in ni nobenega učinka.
Nisem edini, ki ima problem z LG4167:
1
2
Mogoče ga bom moral zamenjati.

A bom res moral kupiti boljši napajalnik?:\
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nec DVD rekorderji in LabelFlash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6828293 (18610) Mitko_R
»

Label flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
358250 (5520) shany
»

LG DVD-R/CD-RW Gsa4167b

Oddelek: Strojna oprema
171326 (1153) Korenchek
»

Prosim za pomoč pri nero-tu

Oddelek: Pomoč in nasveti
151978 (1833) pepek11
»

Image če imaš na voljo samo *.BIN datoteko, brez *.cue

Oddelek: Programska oprema
252098 (1931) Venturer

Več podobnih tem