» »

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754?

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754?

«
1
2 3

sid911 ::

Tule bo potekala uradna razprava o hladilnikih za socket 939 in 754.
Razpišite se:)
Če naletite na kako uporabno povezavo glede hladilnikov za s939/745 jo prosim prilepite v to temo.;)

Uporabne teme:
hladilnik za pocesor ( s754)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)
  • spremenil: sid911 ()

XS!D3 ::

Pomoje je eden najbolši collerjev za CPU Sunbeam Tuniq Tower 120 Rev.2 , na testu v Jokerju, je zmagal in je na tihem načinu gladil bolje kot vsi ostali pri glasnem, pa tudi drugi review-vi po netu kažejo podobne rezltute, edin problem je velikost coolerja., če gre v kišto, drugače se mi pa zdi najbolji zračni cooler.

[edit: popravil link; sid]
[hvala]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

sirotka ::

jst sm 100% zadovoljen s tt big typhoon. Idle okoli 28C, ful load pa 38C. Pa še ultra tih je:)

mzidy ::

Js pa morn povedat, da me je Zalman CNPS 9500LED kar malo razočaral, in sicer mam 2800+@2250Mhz@1.6V pa mi gre proc do 49stopinj(OCCT test):\ Na maks. obratih ni tih, tišina se prične bolj ko ne pri min. obratih:)
Sam ne vem, za 939(90nm) proce naj bi bla meja temperature do 50stopinj(DFI street), za 754(130nm) je mogoče kej višja?

Kato ::

No jaz imam pa tega je neslišen pa stane 7.500 sit, na ohišju imam dva ventilatorja procesor v idel ima 33 C v loadu pa nevem , premaknil sem en sistemski ventilator v sam hladilnik in so temperature za 4C manjše , zadeva je kr cool je pa kr ogromen.

sirotka ::

ja, tale sonic je vredi, sm pr kakem fajn ocjanju mu zmanjka moči.

Kato ::

Drži samo men je tišina pomembnejša.

jest10 ::

Jasno mimo tegale hladilnika ne smemo iti.

ekseR ::

kva pa skyne ninja kt je na joker testu se dobr odrezu brez venta?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

gajfy ::

Kak maš pa to dodatno hlajenje pol te cele zadeve izvedeno!!!
Kake ventiilatorje pa uporabljaš(koliko dB ti nanesejo??)?
A se bi dalo kako sliko naredit pa gor prilimat...
Sem se ravnokar zagrel za to zadevo pa me zanjima kak bi to zgledalo...

Aja jaz bom pa še ventoja v napajalniku zamenjal s tem:
https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
Toti bi vleko zrak vun...

Na ohišje bi pa dal:
https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
Toti pa bi piho zrak not...pa še posledično po
http://www.thermaltake.com/coolers/4in1...

Bi to delovalo??
Pa še decibeli vsega skup bi bli ZELO mali...

al ne????
LP gajfy

zizi ::

Osebno imam zelo dobre iskusnje z Coolermaster Hyper-6.


Z njim sem spravu s754 Venice na 3015.6 pa se ta starga NewCastle-a na 2930...

Ce bo sicer mountan na v ohisju je dobr ga pritrdit se na ohisje s kablom, je zelo tezek hladilnik.

Hvala
[ZIZI]
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Matey_kp ::

Kje si to kupil?Pa kok stane prosim..
Mislis da je pretezek za standard socket 939? S kablom? Mislis ce je ohisje pokoncno ne?
lp Matej
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

Matey_kp ::

ups sm falu temo:8)
Jaz bi rabu neki da ne dam plosce ddol..sory..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

sid911 ::

ti rabiš pol kaj takega
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

blazzzzz ::

še men pomagite!
kater hladilnik za athlona 64 3200+ s939 mi priporočate?
da bi biv čim tišji in da bi dobro hladil (po možnosti tudi pasivni)
rad bi mel tiho in mrzlo>:D
trenutni, ki je zraven (box) ,sicer hladi ampak je glasn!

denar ni problem

aja...sistem zaenkrat ni navit--mogoče še bo!

lp
Blaž
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Kato ::

No, če keš ni problem potem pa tega.
Na testiranju od jokerja se sicer ni najbolje odrezal , verjetno so moral nekaj zajebat ker sem videl že precej testov kjer je ta hladilnik blestel. Odkar sem nazadnje gledal ta hladilnik so tudi priložili še en 12 cm ventilator.
Nazadnje , ko sem gledal pasivne hladilnike sta bila glavna dva, ninja in pa Thermalright 120
Zmagovalec jokarjevega testiranja je bil Tuniq Tower

Po moje za katerega koli se boš odločil ne boš zgrešil, jaz bi pa izbral ninjo.

blazzzzz ::

Kaj pa kakšen zalman? - so sploh tihi?
sm gledal enega, ki ima 12cm fan pa bakren hladilnik!
ampak kako je kaj z vgradnjo a sede na plato asus A8N-E (ali niso napoti rami?)

sicer pa mi je ta zanimiv (Sunbeam Tuniq Tower 120 Rev.2), ki si ga predlagal.
pa še regulato je , ki ga vgradiš v pci režo
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

Kato ::

Verjetno si gledal tega, če se ne motim se na jokerjevim testu ni ravno izkazal, pa presenetlivo težek je 900 gramov, Tuniq Tower, ki je res orenk zadeva je pod 800.

Glej tukaj imaš razvrščenih nekaj hladilnikov od najboljšega do najslabšega, najvažnejši kriterij je tišina.

Smorny ::

Mene pa zanima, če paše box cooler s939 (od athlona 64) na s754? ker nekako nimam namena kupovati novega hladilnika, če to res ni potrebno.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Veron ::

Zanima me ali bi se dalo dobiti tale hladilnik v keri trgovini v lj? ker nebi glih po pošti

edit: sm ga najdu v funtechu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

IČA ::

Big Typhoon je zelo tih klik
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Veron ::

tudi zelo drag >:D

IČA ::

Tu je malo cenejši.:))
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Veron ::

meni osebno se zdi tist Arctic-Cooling Freezer 64 Pro še najbol za 6.2k, ampak sm prekratek trenutno, disk mi prekrižu načrte ;((

Veron ::

Pomoč potrebna: odločam se med TT tower 102 (5800sit + 13cm vent 2k) ali pa Arctic-Cooling Freezer 64 Pro (6200sit)?

+ zakaj bi izbrali katerega od teh? ali celo kaj tretjega?

sirotka ::

Jst bi vzel Big typhoona, ke je tih in hudu hladi. 3000+@2700@max 38C

Veron ::

kok maš voltažo? pa ker se ti bolši od unih dveh naštetih?

tiborrr ::

Jaz sem vceraj za drugi strojcek pri Funtechu vzel Scythe Katana, za svojo celo res kul kulercek. Dal sem okoli 6.900 SIT :)

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Veron ::

sam tale review me neki ne prepriča, ker full load pride do 54°C (men pa box ne pride preko 46°C)

tiborrr ::

Veron, nesmiselno je primerjati teste na razlicnih procesorjih in ploscah. Kaj pa, ce je imel tester t.i. 'hot' verzijo procesorja (torej slab stik med jedrom in IHSjem)? Kaj pa, ce je senzor drugace skalibriran?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Good Guy ::

@tiborr kok heat pipov ma tale tvoj hladilnik?

pa na kterem procu ga maš pša kok je full load pa load temp?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tiborrr ::

Proc in plata lezita doma, v skatli, kulercek bom namontiral, ko pridem domov. Ce se ne motim, ima dva heatpipea v obliki crke U, se pravi efektivno 4.

Proc: A64 Venice 3200+ ~ 84eur
Plata: Gigabyte K8NS-Ultra939 ~ gratis
Postnina: 20eur :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

sid911 ::

tiborrr, kako se obnese Katania?

Pi****, moj menchesterček se segreva kot da bi iz subtropskih predelov bil in rabim nekaj bolj efektivnega od box kulerja. predvsem pa tišjega ker je tale prav nadležen na ful obratih.

Sam se nekako nagibam k Freezer PRO-ju, ampak dobrodošli so predlogi za kaj drugega tudi. Naj samo hladi dobro.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Veron ::

mam jst freezerja 64 pro, pa ko dobim proc, poročam kako se obnese.. (mislm ko dobim X2)

kixs ::

Imam BigTyphoon na X2 3800+ navit na 2550. Dela na 1.55V in max temp pride do 41stC. Navil bi se dosti vec, ce bi bila oba jedra enako zmogljiva. Namrec prvo jedro dela brezhibno tudi na 2700Mhz.

Torej z BigTyphoon ne mores zgresit. Tih in zmogljiv. Na mama plati mam nastimano, da se vent vklopi, ko gre procesor nad 35stC. Pa ceprav je ze tako neslisen :P

RC14 ::

Prišel je upgrade big typhoona, torej big typhoon VX. Ubistvu je isti, samo da ima regulator vrtljajev, torej deluje od 1300-2000 RPM, (big typhoon pa samo na 1300), tako da je ta nova različica še zmogljivejša in je s tem eden najboljših oz najzmogljivejših hladilnikov sploh .
Na 2000RPM ima zmogljivost - količina kar 86.5CFM8-O

In ta VX je kompatibilen za vsa podnožja tudi za AM2 podnožje, prejšna verzija pa naj ne bi bila.

Vsekakor eden boljših hladilnikov, vendar ga še pri nas ni za dobit, ker je nova zadeva.

Upam da bo pri nas kmalu dobavljiv, si ga takoj nabavim, ker sem lih pred nakupum zmoglivejšega hladilnika.

Še link do hladilnika: BIG TYPHOON VX

Še TEST .

Če kdo zasledi kje ta hladilnik da je oz bo dobavljiv pri nas, naj sporoči.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

sid911 ::

Hmm, jaz imam TT ohišje in dva TT 12 cm venta not z regulatorjema...in na 12V znata biti prekleto hitra in prečrpat prekleto dosti zraka ( in biti prekleto glasna). Bom verjetno kupil navaden big typhoon in dal gor vent z regulacijo ko bom rabil večjo hladilno moč...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

bluefish ::

nisem bral celega posta, vendat svetujem Zalmana in Arctic Silver pasto.

sirotka ::

Men big typhoon še vedno hladi, povn praha in mam še kr max 38C. Kaj rabiš močnejši in s tem glasnejši ventilator gor?

RC14 ::

blueFish:

Lahko razložiš, zakaj in katerega zalmana priporočaš??

Big typhoon ima podobno ceno kot večina zalmanovih hladilnikov, nekateri zalmani kot npr ( Zalman CNPS 8000 in CNPS9500 LED) sta celo dražja od big typhoona, hladi pa zalman slabše od big typhoona.
Če kdo hoče tišino in zelo zmogljiv hladilnik, vsekakor big typhoona. Pa tudi nekaj uporabnikov na slo-techu ga imajo, pa kolikor sem videl, so vsi zelo navdušeni nad njim, še posebej zato, ker hladi odlično, je tih in je tudi zelo primeren za OC !
Jaz si ga tudi imam namen nabavit, sam zdej bom verjetno rahlo počaku, pa nabavu tega VX verzijo, saj je še zmogljivejši , o ceni pa še ni za govorit , ker ga še ni pri nas, verjetno podobna kot stara verzija, oz malenkost dražji.

Res je ta big typhoon 10k, vendar glede na to, kaj oz koliko ponuja proti drugim, je vreden nakupa.

Zelo zmogljiva sta tudi Titan Vanessa in ,Sunbeam Tuniq Tower 120 , vendar sta dražja in glasnejša (vsaj vanessa vem da je), hlajenje podobno.

Lp

bluefish ::

sam osebno imam model CNPS7000A-AlCu, vendar je verjetno že dobil svojega naslednika. Priporočam ga predvsem zaradi enostavne montaže in zelo velike učinkovitosti glede na njegovo velikost (tehta 445g). Poleg tega je bil v večini testov na internetu ocenjen zelo dobro in ponuja kar za nekaj stopinj nižje temperature kot stock hladilniki in/ali konkurenca.
Že priložena pasta je odlična, vendar pa Arctic Silver zniža temperaturo procesorja še za nekaj stopinj. Priložen je tudi preprost regulator vrtljajev, ki pa morda niti ni potreben, saj je že ventilator na default hitrosti dovolj tih.
Temperature procesorja pri meni (AMD Athlon 64 3200+) so v mirovanju okoli 24°C, full-load temperatur v igrah še nisem pogledal, vendar pa so bile ob uporabi zahtevnejših aplikacij (benchmark,...) nizke tudi v poletnih dneh.

Še specifikacije iz uradne strani za opisan model:

CNPS7000A-AlCu
- Dimensions : 109 (L) x 109 (W) x 62 (H) mm
- Weight : 445g
- Base Material : Pure Aluminum & Pure Copper
- Dissipation Area : 3,170 cm2
- Bearing Type : 2-Ball
- Speed : 1,350 ~ 2,600 rpm ± 10%
- Thermal Resistance : 0.29 ~ 0.22 °C/W
- Noise Level : 18.0 ~ 27.5 dB ± 10%

FAN Speed Controller (FAN MATE 2)
- Dimensions : 70(L) x 26(W) x 26(H)mm
- Weight : 20g
- Output Voltage : 5V ~ 11V ± 2%
- Allowable Power : 6W or lower
- Connector : 3-Pin

Zadnji model proizvajalca pa je (če se ne motim) CNPS8000.
Pa še link do strani proizvajalca.

matej_jack ::

Pred kratik sem kupil TT Big Typhoon :P
Lastim si AMD 3200+@2400 (3800+). temperatura pri idle je 32°c pri full load pa mi še ni presegel 40°. Ventilator se da regulirati softwaresko, od 0-1300 RPM. V bistvu pa razlike ne slišiš ker pri polni obremenjenosti deluje na 16dB! Sem navdušen, priporočam vsakumor!

LP Matej

Brvar ::

Glede Big Typhoona, ker ga že dober mesec ne uporabljam; pojavljajo se mi takšne črnkaste obloge na bakru. Že ko sem dobil original cooler iz trgovine je bilo na tistih 6 cevkah na določeni točki tako malo "zarustano". Zdaj pa se mi je to pojavilo še na ravni površini za cpu. S čim naj to odstranim? Je vse kul, če na polno zdrgnem z navadno gobico? Se bo to poznalo pri hladilni moči coolerja? Kaj sploh je ta črna obloga?

LP!

JohnyB ::

zizi: Osebno imam zelo dobre iskusnje z Coolermaster Hyper-6....


nameravam kupit omenjen hladilnik, pa me res zanima glede teže

imam DFI LP Ultra_D....

a misliš da se bo kej upogibal al kva ...?!? oz kake izkušnje maš ti s tem hladilnikom, ker če je res pretežek ga raje ne bom kupu


aja dobim ga pa za polovično ceno kukr je v trgovin ;)
Apple iMac

frudi ::

že skoraj dve leti star thermalright XP-120 mi še vedno uspe hladit X2 @ 2x2700MHz (1.4V). je pa relativno majhen in lahek v primerjavi z večino monstruoznih hladilnikov trenutno na trgu (za razliko od takrat, ko sem ga kupoval :))
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mirč ::

bo zalman 7700cu dovol dober za x2 3800+.
lp

Veron ::

Meni AC Freezer 64 PRO in AS5 pasta hladita odlično

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mirč ::

in zalmana lahko dobim po polovični ceni.
lp

bluefish ::

moral bi biti. Oglej si še malo proizvajalčevo stran.

Mirč ::

930gramov
lp

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579737 (7872) Jst
»

Zracno hlajenje za S939 in za chipset

Oddelek: Kaj kupiti
91322 (1224) Liker
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192004 (1347) Brvar
»

hladilnik za pocesor

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101675 (1553) GeForce_man
»

Kateri hladilnik za proc?

Oddelek: Kaj kupiti
81045 (944) flashek

Več podobnih tem