» »

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

sid911 ::

V tej temi bo potekala uradna razprava o hladilnikih za podnožje LGA 755.
Razpišite se:)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

XS!D3 ::

Pomoje tako kot za ostala podnožja še vedno eden najbolši collerjev za CPU Sunbeam Tuniq Tower 120 Rev.2 , na testu v Jokerju, je zmagal in je na tihem načinu gladil bolje kot vsi ostali pri glasnem, pa tudi drugi review-vi po netu kažejo podobne rezltute, edin problem je velikost coolerja., če gre v kišto, drugače se mi pa zdi najbolji zračni cooler.

aL1eXy ::

Pri hladilnikih zna biti problem sama teža hladilnika, ker je večina hladilnikov težjih od 450g (kolikor jamčijo proizvajalci matičnih plošč, da naj bi matična zdržala). Prosim, če mi svetujete kako naj rešim ta problem, imam procesor Intel Pentium D 830 ter kateri hladilniki bi bili aktualni za socket 775.

Hvala!

sid911 ::

sid v težavah:8).

Kateri hladilniki za LGA 775 se lahko namestijo brez odstranitve matične plošče iz računalnika?

edit:Ok, sem že našel...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

miwche ::

al1exy

zalman CNPS 9500LED ima 530g in je odličen (le če imaš dovolj placa v ohišju :D )
arctic cooling freezer 7 pro pa ima 520g in je tudi zelo soliden.

ponavadi ni frke če so kulerji težji, le ne smeš (abruptno) premikat kište. če jo misliš kam nosit, dej ven kuler in potem jo po mili volji nosi do kolegov na lan-party. :D

jaz še vedno uporabljam stock kuler na p4 530j, navit okoli 20% in temp ne presegajo 55stopinj.

Spike Edin ::

Jaz imam Hladilnik Zalman CNPS7000B-Cu (baker) Led za katerega sem odštel 10k. Svoje delo opravlja koker je treba zato ga tudi priporočam ...:D
The PC Doctor

Jux ::

Ni boljšega od Scythe Infinity - odlična končna obdelava (kar za big typhoon nebi mogel trditi), odlično hlajenje (10 heatpipeov), tih ventilator, izjemno montaža direktno na matično ploščo (brez bracketa na zadnji strani).

mojega e4300 navitega na 3400 ohladi na pod 50 pri full load! (glede na coretemp)

v zalogi pri cool-pc
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

TOP ::

To je res,da ima Big Typhon slabšo obdelavo,sam bolše hladi kot pa Infinity.Poglejte TEST

rk7254 ::

Na zgornjem linku poglej teste narejene pri odprtem ohisju, ne pa pri zaprtem, saj je odvisno kam so postavili ventilator pri infinityu...
Ce je ohisje odprto, se bolj vidi performansa samega coolerja, ne pa da ga se dodatno hladi (ali pa ovira) pretok zraka od ostalih ventilatorjev v ohisju...

Pri typhoonu je ventilator na vrhu, pri infinityu pa na eni od stirih strani (kateri mores pa sam ugotovit, da se ti ne "zaletava" pretok zraka in imas najboljsi ucinek hlajenja, zmontiras pa ventilator ze tako da ti odgovarja)...

Vsekakor pa sta oba dobra coolerja in z nakupom katerega koli ne brcnes v temo, res pa je da je typhoon (ne VX) 10-17€ cenejsi...
Lep Pozdrav...

mocnk ::

kaksn se vam zdi Hladilnik akasa AK-922 EVO98 blue do 3000rpm za podnožje 775 procesor intel core2 quad q6600 2,4ghz a je to do dober z ta procesor al mi svetujete ksnga druzga.
po moznosti naj bo iz mimovrst kmi bojo tm nrdil racunalnik:D

kobilica ::

Tudi sam si bom zrihtal Scythe infinity. Aja eno vprasanje,je mozno vec ventilatorjev instalirati
ta hladilnik?

pinx ::

Seveda lahko, največ štiri.

Dva ventilatorja v push-pull konfiguraciji bo še najboljša izbira.
| - ventilator
O - Infinity

-> |O| ->

kobilica ::

Aha.Recimo ce bi jaz imel takole

Kje bi dobil te zaponke ki drzijo ventilator ali so ze v kompletu.

Pa se,kje bi dubil kak drzalo za hladilnik,ker je seveda to ze zelo tezko.1 kila plus 4 ventilatorji >:D .Sicer nameravam imeti samo dva,ampak vseeno hocem zascititi,da se ne bo maticna zlomila.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

trek@s ::

Zaponke za en ventilator dobiš zraven, za ostale je potrebno dokupit. Pa mislim da tisti dve žici nista ravno poceni...

Drugače ga imam pa jaz tako postavljenega, da spodaj en ventilator vpihuje zrak, na zgornji strani je pa čisto blizu napajalnika, tako da praktično ventilator od napajalnika sesa ven.

pinx ::

Nabavi backplate za matični ploščo, prepreči zvijanje le-te.

http://ekwaterblocks.com/shop/product_i...

Med štirimi in dvema ventilatorjema je največ 2°C razlike.

kobilica ::

Hvala za nasvet.
Tudi 2° stopinji je veliko,ampak mogoce kasneje,ker bom jaz zelo navijal pa se kaksega peltierja bom dal na cpu.:D

m.i.h.a. ::

če se ne motim zraven infinitya dobiš dve zaponki, ki sta za pritrditev enega venta....ostale dokupiš, če se prav spomnem je par zaponk okrog 2 EUR

ima kdo ta hladilnik na asus p5n32-e sli? se kje naslanja na rame, kondenzatorje, nb hladilnik,....?

kobilica ::

2 zaponki sta 1 evro pa se neki.Drago.

PacificBlue ::

Asus silent square je super zadeva, pa še zgleda prav lepo(z modrimi led diodami)...sem ga pravkar kupil pri comtronu(47evrov) in deluje odlično...pa skoraj neslišn je ...samo 18db...8-)




P5b//e6300/Crucial 2GB KIT 800MHz Tracer/ Nvidia 8600gt
1x500 gb wd/ 1x 80 gb wd/ napajalnik Deluxe 420W
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

RookY ::

@VivariumTech: kako dobro ti pa zadeva hladi, lahko napišeš temperaturo procesorja?
Juhu juhu spet bom bruhu

m.i.h.a. ::

ja dej malo več napiši kako se obnese, kakšna je glasnost, temperatura,...v primerjavi z stock hlajenjem (če si ga imel slučajno gor)


Zame bi bil to idealen cooler.....plata je asus, grafa je asus, ohišje se sveti z modrimi venti (antec 900), pritrdilni mehanizem je veliko boljši kot pri drugih (scythe infinity recimo),....

PacificBlue ::

Ja mi kr fajn greje..mam na stock 40 stopinj..core 1 in core 2 je 31 stopinj..navijal pa še zaenkrat nism..pa odvaja baje do 130 w energije vsaj tk piše na škatli..pa tih je tudi..ga res nč kaj ne slišim..se vrti z 1800rpm...nice:))

PacificBlue ::

aja, pa prej sem imel stock hladilnik( na stock mi je se grel do okoli 48 stopinj)..pa mi je enkrat ko sem menjal plato(zdaj ne vem a sem možno predebelo namazal z termično pasto al kaj) se začel proc bolj segrevat vse do 55 stopinj- in to na idle.. no resda je bila odzunaj pasja vročina..ampak me je mal zaskrbel in sem si kupil tega...ja pa inštalira se kr v easy..zraven maš tiste backplate, da plata ne tpi tako zelo..težak je pa 650 gramov..

m.i.h.a. ::

Ima kdo Thermalright Ultra 120 Extreme?


po parih testih, gre res za super hladilnik, ampak me zanimajo vaše izkušnje (če ga je kdo testiral)
Po slikah sodeč sicer ne deluje nič posebnega in bi lahko sklepal, da recimo infinity hladi bolje, ker je večji, ampak ne. Zakaj? Kaj je tako posebnega na tem thermalrightu, da hladi tako dobro?
Je fora v ventih in je pač na račun nižjih temperatur tale thermalright tudi glasnejši?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

matjaz23 ::

JP, js mam Thermalright Ultra 120 Extreme.

Ti bodo tudi ženske povedale, da ni vse v velikosti :) Men je glih to dejstvo, da je manjši od Infinity-ja blo odločilno, da sem ga nabavil. Hladi zelo dobro. E6600@3000 mi danes, ko je v sobi malo hladneje idla pri 27-28 (core0 in 1).
Glasnejši ne more biti, saj je glasnost odvisna od ventilatorja, ki si ga umisliš zraven. Kaka delta bi verjetno "bolila", zaradi nje bi mel še kako stopinjo, dve, nižje temp. Js sem si pa kupil zraven Papst 4412 F/2GL, 120mm, ki na 1600 obratih vleče 94 m3h in je praktično neslišen.

Kaj je pa njegova skrivnost, da ob manjši velikosti hladi isto kot večji infinity pa ne bi točno vedel. Aja, eXtreme varijanta omogoča push'n'pull (dva venta).

Pa največja prednost TM U-120 Extreme ni v idle temp, ampak, da ma v load veliko manjšo temp., kot infinity in ostali. (da, ne bo pomote, "veliko", pomeni 3-5 stopinje). Priporočam nakup.

V mojem ohišju zgleda nekako takole:

shrani.si

še kakšen test za primerjavo

http://www.xbitlabs.com/articles/cooler...

edit: dodana povezava
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

m.i.h.a. ::

kul....thx za info.....bom verjetno vzel kr tega thermalrighta, le še kakšen tih vent bo treba poiskat

še eno vprašanje:
če priklopim vent iz tega thermalrighta na plato, mu plata uravnava hitrost ali deluje s polno hitrostjo oz kako imate vi to rešeno.....s potenciometri?

Thermalright: "Any idiot can cool better by simply throwing more metal at the problem, the challenge is to cool smarter." hehe

kobilica ::

Kok mocen napajalnik pa imas,zgleda da ene 850W 8-O

Jaz si bom Scythe Infiniti kupil...ampak tale zgoraj pa zgleda prav dobr.Sam sej bojo tudi novi hladilniki prsli ven ko bom kupoval...

Aja da povem,mogoce tvoj hladilnik hladi bolje zaradi dobre termalne paste.

matjaz23 ::

Imam Thermaltake Toughpower 600W - Čist dovolj, saj ne mislim imeti kdaj SLI.;)

Ja, saj - med tema dvema so minimalne razlike, tko da...

Pasta je pa Artic Silver 5, sem se pa res potrudil, ko sem vse skupaj sestavljal.
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Keyser Soze ::

Sam sem kupil kar Scythe Ninja B. Bil je pri roki in nima dosti manjših sposobnosti kot TR Ultra 120 EX.
Pa po Anandtechovih testih je boljši od Infinityja, tako da sploh ni dileme. Za moje pojme najboljši price/performance ratio.
Edini "velik" minus je manjek "backplatea" za LGA775. Tako da zadeva kar lepo uvije matično. :|

Sedaj me pa zanima, kje lahko dobim en pošten back plate za LGA775? Ga niti ni problem naredit, samo če ga lahko dobim za par €, se mi pa res ne da krivit bakra v garaži dve uri skup, da bom dobil pošten izdelek.:\
OM, F, G!

kobilica ::

Na zacetku ko ste govorili o Tuniq Towerju,bo tezko dobiti v Sloveniji.

X-LoRd ::

Scythe Infinity je zelo dober in temperature so zelo odlične niti ni preglesen (govorim o svojih izlušnjah)!!:D

TOP ::

Jaz imam doma oba hladilnika brat ina Infinityja jaz pa Thermalright ultra 120 in sem oba stestiral,razlika se vrti na neobremenjenem PC 2-3 stopinje ,medtem ko na obremenjenem pa od 3-4 stopinje.Neke velike razlike ni je pa treba za Thermalright plato ven vzet,pri montaži.Drugač pa je bilo že stokrat napisano najbolši hladilnik za to ceno je Infinity,ker pri Thermalright je treba dokupit vent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Keyser Soze ::

A imate kakšne teste, kjer je Infinity najboljši za svoj denar? :\
OM, F, G!

TokioGangsta ::

Na OC lab2 je bil test zračnih hladilnikov za core 2 duo. Tam se je najbolje(price/preformance) odrezal prav infinity. Meni je pa še v oči padel Scythov Andy samurai Master saj je tih ni sorazmerno zmogljiv.

Kaj menite?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

TOP ::

Ja če je tebi v oči padel tisti Samuray pa ga kupi.Tam na tistem testu si lahk sam videl kaj je najbolši nakup,sedaj pa če se tebi drugi dopade,pa kar ponjega.Nobeden te ne sili da kupu Infinityja sam se moraš odločit in boš ziher zadovoljen.Pa še to,če boš normalno malo navil ali pa nič bo sigurno dober,če pa hočeš iskat meje bo treba pa malo više pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

m.i.h.a. ::

No, da vidim, če mi rata folk spet spravit nazaj na prave tire. :D

Stvar je taka...doma se mi valja Eddy-ev blok za Socket A (če se ne motim je to blok EK3 - eden prvih), črpalka L30 in Magicool Xtreme II radiator. Za blok sem si naredil backplate in adapter za pritrditev na LGA775 ležišče (nisem pa tega še testiral).
Trenutno hladim Q6600 (stock) s priloženim stock hladilnikom in svoje delo zaenkrat še opravlja zadovoljivo, ampak ker bi zadevo rad navil bi potreboval tudi boljše hlajenje.
Torej dilema je....prodati EK3 blok, črpalko in radiator in kupiti recimo kvaliteten zračni hladilnik (recimo thermalright 120) ali pa tole vodno še uporabiti.

Skratka, se mi splača ubadat s tem custom pritrdilnim patentom in blokom ter pričakovat, da bo zadovoljivo hladil ali se mi bolj splača na vodno pozabit in kupit zmogljiv in tih zračni hladilnik?

PS: bi bil EK3 blok sploh primeren za q6600?....naj ga raje prodam in kupim LGA775 blok?

*Pričakujem pogovor na nivoju, če ima kdo probleme sam s sabo naj se prosim zadrži!*

Edit: kaj se je zgodilo z Eddy-evimi bloki, na strani namreč nima CPU blokov? :'(
http://ekwaterblocks.com/shop/index.php?cPath=21_30

dolenc ::

Blok bo dost zmogljiv, če ti je uspelo tist adapter naredit tko, da stoji lepo naravnost, razlika med dobrim pa slabim blokom (sej ne da je slab) je pa kako stopinjo tko, da tle nič ne zgubiš. Problem, ki se bo kmal pojavu je odvajanje toplote, radijator namesti kje zunaj ohišja, pomožnosti tako, da ne bo nikjer zabijalo zraka (da leži na boku), pa namesti na vsaki strani 2 ventilatorja in bi to moglo bit to :).

Če se ti da še mal ukvarjat s tem, lahko pumpo zamenjaš za kako l20 ali kero drugo, tišjo, na temperaturi se pa ne pozna nič. Pa mogoče se splača Edija prosit, če ti on naredi drug pokrov, da nimaš tistga "adapterja".

sid911 ::

Za nazaj in za naprej: tema je namenjena razpravi o hladilnikih za LGA 775. Kdo ima boljše teste ter kdo je n00b in kdo ni, ne sodi v to temo!

PS: vsi ki vidite rdeče: brisano zaradi OT.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

Arthur ::

hoj, kater poceni (cca. 10-20€) in tih hladilnik naj vzamem. najraje neslišen, če ne zahtevam preveč. proc imam e4300, nenavitega.

pozitron ::

Za 10 eur in dobrih 20 eur. Freezer je drugače bolj zmogljiv (tower, heatpipe). Za nenavitega e4300, daš obrate v biosu na 1000rpm ali manj, pa bosta neslišna, temp. pa vseeno optimalna.

Pa še oba imata 4 pin (intel PWM), boš lahko tudi brez problemov upravljal obrate z biosa/matično.

Tu si lahko kaj prebereš, če te zanima, link

Edit: link, slovnica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Arthur ::

tnx, te sem si že prej ogledoval, ampak sem rabil še kakšno potrditev. :)

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

Thermalright Ultra-90A 775 ali Sunbeam Tuniq Tower 120 Rev.2 se kje dobi v SLO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622656 (18553) svetetko
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997238 (3643) kuglvinkl
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579681 (7816) Jst
»

Hladilni sistem Thermalright Ultra 120

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
314204 (2983) MEDENA
»

Zračno hlajenje za Core 2 Duo E6400

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261870 (1315) schurda

Več podobnih tem