» »

(pre)glasen računalnik

(pre)glasen računalnik

djem ::

ok sem bl n00b kar se tiče tega tko da upam da mi bote pomagal
računalnik:
intel 4 2.4Ghz
512rama
120G
Ati 9200
ter ostale malenkosti.....
no zdej me neki zanima namreč ta stavr se je po nekem času začela močno oglašat...
sam menim da je več al manj ventilator aka. hladilnik na procesorju... ž
vsaj koker sem jest naredu en simpl preiskus glasnosti...
uzel mobitel ter snemal zvok pri ventilatorju in zvok pri trdem disku... :8)
skratka pol poslušu in ugotavlu kje se bol sliš ter prišel do ugotovitve da pri ventilatorju
pri napajalnuku sem že menu kak 4 mesce nazaj tko da to ni...
zdej me pa zanima kaj se da narest da se to nebi tok slišal....
spucu sm tut že računalnik vsaj kokr sem lohka je pa to zlo moteče sej se sliš tut v drugo sobo če je vse tiho podnev :S

kaj mi predlagate ker hladilik pa nej bo čim bolj tih... sem gledu enga z 18db nekje na netu sam se ne morem spomn točno kok je bla cena..
neb glih zapravu nevem kok za to... do 10.000 tu nekje (s tem da je not vključena montaža)

hvala lepa za odgovore

LP

djem ::

a res noben ne ve :\

sid911 ::

če je res le hladilnik procesroja preglasen ga lahko zamenjaš za tole, gre za povsem solidno tiho stvarco, ko tudi dobro hladi

če pa si pripravljen dodat dva jurja in imaš dovolj prostora pa si lahko kupiš tale hladilnik, je enak kot prvi, le da je večji in tišji
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Randomm2 ::

Živjo!

Če si prepričan da je za hrup kriv ventilator na procu ga lahko malo podmažeš. Tko sem js naredu ko mi je začel kašlat:D
Rezulatati so odlični, samo ne pretiravaj z oljem! oziroma WD ali karkoli že.
Mess with the best die like the rest.

gajfy ::

Ne valja nič to podmazivanje!
Jaz sem mu dal kapljico olja in to tistega finomehanskega pa nič...
Sem pa zdaj kupo adapter in ga bom prišraufal gor na hladilnik in namesto starega 60x60(zdaj dela z 3900 o/min) dal gor 80x80(z 1300 o/min) in 10 dB in bom mel mir....
VSAJ UPAM DA BO MIR!

Dobim ju3 pa bom sprobal....

Danes zjutra sem stvari na coolpc naročo in jih ju3 dobim!
Carski so na toti firmi...:D :D :D
LP gajfy

K0K0 ::

Pomoje si tole mal mim useku, ker ne verjamem da bo 80mm ventilator z 1300 o/min na original hladilniku uspel hladit tvoj procesor.

gajfy ::

Bom sprobal, pa bom vido!!!!
LP gajfy

djem ::

hmmm
kaj pa če bi jest kr sliku notranjost računalnika pa mi vi povejte če mam kej placa itd?
ker jest ubstvu nevem.... pač se ne spoznam na te zadeve :8)

K0K0 ::

Ja mal bolš bo sigurn. Sam škoda ko že kupuješ bi blo bolš da bi dodal 2 jurja in kupu drug hladilnik pa bi mel mir.

@djem
Ti kr posliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

djem ::

ja sej jest če bi bil cel paket ne sam ventilator... hladilnik pa vse...
pa fajn bi blo če bi tm k bi kupu mi pol tut zmonteral vse...

slikce pa kmal pridejo :D

Dr Evil ::

Sid911-ov nasvet se mi ne zdi ravno najbolši djem.Le kako boš zamenjal ventilator,ko ti bo začel čudne zvoke spuščat?Raje nabavi kak heat pipe z pritjenim vstandardnim ventilatorjem.

djem ::

amm heat pipe? sej kokr sem reku da nimam pojma o tem....

evo slikce:



tko slikan je z mobitelom tko da je kakovost slabša sam se pa usen vid kokr tok :S

LP

angel_viking ::

LP! heat pipe to je neslišno hlajenje procesorja če pa dodaš ventilato pa je učinek bolši vendar je vseeno zelo tiho tu imaš en primer heat pipe https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop... :D
nič tak je to

Kato ::

Ja tišje kot neslišno ne gre. Tele hladilniki so kr fajn zadeva, niso pa ravno poceni kakšni stanejo tudi po 15 k, jst imam tega kr fajn zadeva bolje hladi kot AMD stock cooler je pa tudi za vsa podnožja, cena se mi zdi pa kr ugodna 7.5 k ( glede na to da dobiš 3 heatpipe + 600 Al). Opozorilo ohišje mora biti dobro prevetreno.

Drugače pa malo poglej na cool pc pa poglej za tvoje podnožje

Recimo
Arctic Cooling Freezer 7
Golden Orb 2
kakšen Zalman

Kato ::

Djem: dej zmer si tale tvoj hladilnik, ker se mi zdi, da je res blizu vsega ostalega. Drugače pa vidim, da nimaš ispuha tako, da ti odsvetujem pasivni hladilnik. Lahko ti priporočim Golden Orb 2, sem ga slišal laufat (tih je) , baje tudi dobro hladi , zadeva ima modr led fan (zgleda ful nice) pa tudi drag ni cirka 5 jurčkov.

Samo ti moraš vedet na katerem podnožju imaš procesor, ta je namreč podprt za 775.

djem ::

hmmm ja sm mal gledu..... pa so vsi vesolski :D

a priporočate kakšne trgovine kej bi se dal te zadeve dobit pa zmonterat tut tm recimo...
al pa sam pocen kupt :D

Kato ::

Ja jst sem pred kratkim kupil sonic towerja pa so mi ga v funtechu zastonj montiral. Sem pa gledal proces montaže pa sem prepričan, da bi ga znal, so pa kakšni tudi bolj zajebani (kjer moraš kakšen šrauf porint čez plato), kar se pa nebi upal (kr kurjo polt dobim ob misli, da bi porinil šraufenciger skozi plato), tale Golden Orb je eden od takih.

jeanmike ::

Jaz imam podoben problem. temp na CPU je 63 brez obremenitve pri obremenitvi pa pride cez 73'C(odprto ohisje), ko ga pa zaprem se mi brez obremenitvedvigne na 70' pri obremenitvi pa se dokaj hitro uklopi alarm ki je nastavljen v bios-ih. Zelo cudno pa se mi zdi to da je bla vcasih temp brez obremenitev 38'C pri obremenitvah pa je prisla na 45max. Zelo verjetno da sem kriv sam ker sm zadnjic stimu po compu pa sm daw hladilnik od CPU-ja dol, pa sm imel eno skart termalno(edino kar sm imel) in sm se mogu z njo zadovoljit.

A je mozno da je taksna temperatura tudi zaradi slabega stika med CPU-jem in Coolerjem(hladilnik se mi rahko premika), ali je za vse kriva Termalna pasta.

Upam da mi lahko kaj predlagate (kmalu pa pride H2O:D )

Kato ::

Ja pomoje je to to, dej hladilnik dol spucaj zadevi , daj ponovno gor termalno pasto in hladilnik.

Ndrej ::

jeanmike, če se ti hladilnik premika, to že ni nič dobrega ane. Mora se tesno prilegat, da je dober stik, ne pa da se maje :\

djem, ti pa naredi še eno stvar. Na sliki je vidno da imaš mrežico na zadnji strani računalnika. Kupi si en navaden 8 cm ventilator in ga montiraj, da bo zrak pihal ven. Lahko se ti procesorski ventilator navije zaradi tega, ker je v ohišju previsoka temperatura. Če imaš pa še odspredaj mrežico, si pa zmagal in si še tam namesti 8 cm (vsaj ponavadi so 8cm) ventilator, ki ti bo pihal v ohišje.

Potem pa naredi tako, kot ti je rekel Kato. Če pa misliš, da ne bo šlo, daj pa kakemu frendu. Lahko pa tudi v trgovino neseš in bi ti morali zrihtat kot je treba.


LP

djem ::

Vombat kako pa nej zvežem vse to... na kaj....

sem sprobu že dat dol ta hladilnik pa mi nikakor ne gre nevem zakaj... skratka če potegnem in spravim tisti dve beli ročici kot sta na sliki v drugo smer se sprosti vendatr hladilnik ne gre dol... se zatika... z druge strani pa ni vijakov ali česa podobnega.... tko da nevem kako bom dal dol....

moja temp se giblje okoli 50 malo gor malo dol.... ps imam v biosu tudi PC Health status tko da mi tm tut rpm od ventilatorja pokaže, temp., itd.

čeprav dovomim da bo se bo ventilator manj slišu zarad dodatnih dveh.... pa tudi če se bo verjetno effect isti ker bo potem namesto dveh (napajalnik in CPU) zdaj štiri... in bo glasnost enaka čene večja...
to je pač moje ugibanje ker nebi rad po nepotrebnem metu denar..... :)

hlodek ::

Tudi jaz resujem problem z glasnostjo in rabim en res tih ventilator kot intake v ohisje, brez njega ne gre zaradi hlajenja diskov. A se da kje kupit tole, ampak samo ventilator?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

steev ::

Kupeš en navadn vent pa ga daš na 5V (mejbi col na 7V) in bo tih. Tko je pr men. Disk mam obešen na gumice, to je pod dvd-romi. Uspredi v plastike zvrtane lukne, pa vent gor na 5V. Tišina ...
:|

hlodek ::

Hehe, pocakaj se kak mesec ali dva in ti bo preglasno.
Imam Zalman Silent vent na 5V, montiran preko silikona tako da je res minimalno vibracij. In mi je postal preglasen8-O

Kato ::

Ja tole iskanje tišine je prava bolezen, jaz sem predkratkim odstranil dva ventilatorja iz računala tako, da imam le dva na ohišju ,pa je vseno preglasno.:D

djem ::

hlodek: mislm da je to Freezer 4 če se ne motm.. mi je zadnič en v Big Bangu v BTC-ju kazu...
je pa 6.000 pa kao ful bl tih pa ful bl hladi.. v skrajnjem primeru ga grem kupt...
sam še prej pa tastar hladilnik vn dobit... :O

a ma kdo kake nasvete kako ga vn staknt...

pa neki sm razmišlu kaj če bi na obstoječi ventilador dodal še enega ki ma liste obrnjene v drugo smer tko bi dobi... neke vrste boljšo ventilacijo na majhnih obratih tko kot pri helikopterjih... 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djem ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623038 (18935) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417976 (15099) Wofk
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579734 (7869) Jst
»

Kateri regulator? (za kontrolo vent., temp....)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71430 (1129) evilfury
»

Hladilnik za axp2500+

Oddelek: Kaj kupiti
51328 (1295) AndrewSmith

Več podobnih tem