» »

Prenapetostna zaščita

Prenapetostna zaščita

svejk ::

imam eno težavo v mojem omrežju....soseda, ki je cca 125m oddaljen od mene z utp kablom...Mreža deluje BP kako leto in pol...do prve nevihte seveda potem pa inducirana napetost na moji strani največkrat zbije switch...
Evo sedaj pa me zanima mnenje oziroma izkušnje kaj bi mi pomagalo obvarovati switch:
opcija 1

opcija 2

opcija 3 - LZ-NETLZ-NET zaščita računalniške mreže (LAN): UTP - 1 linija

Good Guy ::

pomoje bo vsak dober, ti pa priporočam obisk harvey normana kjer ti ponudijo res odlično opremo in ti dajo pogodbo, da če ti slučajno skuri zaščito in s tem opremo ki jo maš prklučleno gor, ti vse vrnejo. Tko je moj komp zavarovan
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

trek@s ::

To ti misliš, da je tvoj comp zavarovan... Te zaščite za par k SIT so za en drek, tista garancija za nevem koliko € pa navadno nategovanje folka. Jaz bi priporočal večstopenjsko zaščito; pozanimaj se pri Iskri, jaz jo imam, sicer za telefonsko linijo, sam najbrž obstaja tudi za mrežo.

trek@s ::

@rovtar

Priporočam branje:

T U K A J

svejk ::

naj samo dopišem...ne iščem zaščite za udar strele, ker tisto vem, da je ni...iščem zaščito proti "povišani napetosti" ki nastane na dolgem vodniku, ki je v tem primeru kot induktor :)

trek@s ::

Kaj pa je povišana napetost drugega kot prenapetost?

The B ::

Živjo!
Tud jst se odločam o nakupu zaščite. Prebral sem uno temo in mam par vprašanj:
1. A to pomeni da se ne splača kupovat zaščite?
2. Če SE splača kero? Belkin ne?
3. A se vam zdi ta kul? Klik!
4. Kaj pa ta? Klik!

Mel bi še za internet (kabelski), to omogoča prvi ne? A ma to smisel?

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Good Guy ::

To ti misliš, da je tvoj comp zavarovan... Te zaščite za par k SIT so za en drek, tista garancija za nevem koliko € pa navadno nategovanje folka


v harveyu normanu sm dobu pogodbo v roke kjer lepo piše da mi proizvajalec zaščite vrne v primeru skurjene varovalke in za tem še kšne komponente v vrednosti do 500 tistoč sit.... velja pa doživljenska garancija
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

trek@s ::

Si si prebral ono temo, ko sem dal link do nje? Če bi bil proizvajalec slovenski (pa najbrž ni - se motim?) bi šlo gladko, ja, drugače pa.....

trek@s ::

Tud jst se odločam o nakupu zaščite. Prebral sem uno temo in mam par vprašanj:
1. A to pomeni da se ne splača kupovat zaščite?
2. Če SE splača kero?


Se splača. Ampak dobro, večstopenjsko. Za npr. telefonsko linijo imam jaz pri dovodu v hišo en prenapetostni odvodnik od iskre, ki stane cca 15k SIT, potem pa še pred vsako napravo to zaščito, ki jo vtakneš v vtičnico, ki je pravtako od iskre. Za zaščito električnega omrežja pa so tri stopnje: v priključni omarici, razdelilni omarici in pred vsakim porabnikom. Taka zaščita je pa že zelo dobra predpogoj za vse to pa je DOBRA ozemljitev! Z varovanjem podatkovnih omrežij se nisem ukvarjal, ampak je sistem zaščite najbrž podoben.

Good Guy ::

drugače pa je proizvajalec nemški, vendar ti vse kar rabiš zrihta trgovina sama.. oceni konfiguracijo, če presežeš ceno 500 tisočakov vprašajo kaj bi želel zamenajat.... in oni to pol pošilajo v nemčijo in gor ne vem kaj se dogaja.....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

urbybaby ::

Mi smo imel podoben problem. Pol sma pa končno kupili zaščito in sicer ISKRA ZAŠČITE, model LZ - NET. Stvar stane okoli 7000 SIT in super deluje. Od takrat imamo mir. Zaščito je do sedaj skurilo samo 1x.

LP

svejk ::

tudi jaz sem šel danes po to zaščito v Merkur pa jih nimajo...tako, da jo bo potrebno nekje najdit....

urbybaby ::

Men so jo naročil v eni trgovini.

The B ::

Živjo!

Kupil sem tole zaščito. Mam pa en problem. Ko sem prebral navodila (nič od tega ni napisano na internetni strani), sem ugotovil, da zaščita dela tako, da "odvede" odvečno napetost. Torej NIMA varovalke. Da dela pravilno veš po tem da je prižgana ZELENA lučka. No in ugante kaj? Zelena lučka NE gori. Oz ne gori samo v moji sobi. V drugih prostorih gori. Če pa zaščito priklopim na omrežje preko podalška, pa gori zelena lučka tudi v moji sobi.

Zanima me kaj to pomeni. Da zaščita deluje ali ne. Ali deluje samo če je priklopljena priko podalška. (To se mi ne zdi logično).

Nomam pojma o elektriki...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

trek@s ::

To pomeni, da nekaj ni v redu z zaščitnim vodnikom - tisti jeziček v vtičnici, ki se ga lahko dotakneš. In če tistega ni, je ta zaščita brezpredmetna.

svejk ::

včasih je dovolj, da obrneš vtikač za 180stopinj naokrog in zadeva deluje...;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetostna vtičnica

Oddelek: Kaj kupiti
121279 (770) solatko
»

Pretvornik RJ11 -> SFP -> RJ11 ?

Oddelek: Omrežja in internet
171592 (957) misek
»

Kakšen Telefon za Siol IP telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
236359 (4365) x.sci
»

ISDN telefon na PSTN linijo

Oddelek: Omrežja in internet
101910 (1688) Brainstorm
»

Prenapetostna zaščita ADSL, katera?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71891 (1661) Spajky

Več podobnih tem