» »

Intel: Core 2 Duo in znižanje cen 23. julija

Intel: Core 2 Duo in znižanje cen 23. julija

X-Bit Labs - V javnost so pricurljale nove informacije o Intelovovih prihajajočih procesorjih s kodnim imenom Conroe. Sodeč po le-teh bo nova serija procesorjev predstavljena 23. julija, vendar bo kupcem na voljo le omejena količina procesorjev. Predstavljeni bodo modeli Core 2 Duo E6700, E6600, E6400 in E6300, ter najzmogljivejša različica z oznako Core 2 Extreme X6800 in frekvenco 2,93 GHz. Cena slednjega bo 999 ameriških dolarjev, medtem ko bo za ostale modele potrebno odšteti 530, 316, 224 in 183 ameriških dolarjev.

Poleg tega naj bi zaradi prihoda novih procesorjev Intel znižal cene sedanjih dvojedrnikov. Ob predstavitvi Core 2 Duo procesorjev se bo znižala cena procesorjem Pentium D 960, 950, 945, 940 in 820. Za prvega bo potrebno odštet 316, za najcenejši model, Pentium D 805, pa bo po omenjenem datumu potrebno odšteti le 93 ameriških dolarjev, kar pomeni da bodo kupcem na voljo relativno zmogljivi dvojedrniki za ceno sedanjih Celeronov. Nove cene ostalih procesorjev si lahko ogledate v tabeli na HKEPC.

Več o tem v izvorni novici na X-bit labs.

49 komentarjev

Brane2 ::

Noro. To pomeni, da bodo cene Opterončkom ne samo padle ampak strmoglavile.


Fajn. :)
On the journey of life, I chose the psycho path.

MEDENA ::

lol samo 93$ za dual core p4...faq đabe....pa čist ok proc.

pikachu004 ::

in kaj pri nas se bojo pocenli spet za cuka?

Smeagol ::

Pocenitev se bo poznala tudi pri nas.

Samo poglej cene conroejev. Tako nizke so, da bojo stari modeli res morali iti na ceno celeronov, ce se bojo zeleli se prodajat.

Bistri007 ::

Zelo očitno je, da Intel meni, da bodo novi Core 2 procesorji veliko hitrejši od obstoječih Pentijev - drugače dvomim, da bi ne-entuziasti, ki prinesejo veliko večino kruha Intelu bili pripravljeni plačati 150% višjo ceno za 15% hitrejši procesor :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

BoLhCa ::

20k sit za P4 805... bi rad videl jst to pri nas:\ zihr bo "super akcija" -2000 sit :D

muzičar ::

H3h poceni bom dubil dober komp:D samo čudno nazadne sem dal 60k za procesor zdaj bom dal trikrat manj. Se ne pritožujem. Če bo to res seveda.

Smeagol ::

Jaz bom pa se vseeno dal okoli 60k, samo bom dobil conroeja.
Upam, da bojo pri nas na voljo vsaj v zacetku avgusta. Ze kar nekaj casa odstevam dneve do avgusta.

Good Guy ::

primerjajte cene najmočnejšega/najdražjega conroe vs. amd lol:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BaRtMaN ::

...bo kupcem na voljo le omejena količina procesorjev.

Zaradi tega se bo starejša generacija še prodajala, verjetno celo irelevantno glede cene.

BoLhCa ::

Ze kar nekaj casa odstevam dneve do avgusta.

Sva že dva8-)

RejZoR ::

It's too good to be true. Vsaj kakor poznam Intela od prej...
Pa tud trgovci pri nas so zlo ne evropski...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

elasto_mania ::

cool

Zgodovina sprememb…

elasto_mania ::

Nikjer ne piše razlika med E6700 in X6800.
Sicer na hkepc piše da ima L2 4M zakaj ne 2x2M če je dual core

franci ::

heh 93$ za tak proc...čist solidnu bo, pa v visti k bo podpora bolša...bo orenk laufalo....
Hello, hello, hello, how low?

DominusSLO ::

Kaj pa plate za intela? se že dobi kej po kaki normalni ceni?

d0rK ::

Sele konc julija, pa se to v omejeni kolicini. :(


Ocitno bo res treba pocakat do konca avgusta za nov komp. :/

Gregor P ::

"Ocitno bo res treba pocakat do konca avgusta za nov komp"


Konec avgusta bodo pa napovedali, da bodo v kratkem štirijedrni procesorji, pa bo spet treba malo počakati>:D ... potem bo pa še AMD napovedal njihove nove verzije, pa smo spet tam:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BoLhCa ::

potem bo pa še AMD napovedal njihove nove verzije

#we.care

:D

Jux ::

tale 805D me ultra rajca, že sedaj je ugoden nakup če me vprašate. Sploh pa super, ker za Conroe ne bo treba menjat plate - torej danes kupiš 805, junija/avgusta pa menjaš za enega srednjega conora, ki se dobro navije.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

seminal ::

Pozdrav
A conroe bo šel na 775 plate s čipestom 945P:D

klemen22 ::

No upam da bo dal Intel na trg nekaj konkretnega (po nekajletnem času:\ ). Tako da bo imel AMD sploh kej volje za kej novga razvijat. Ker trenutno (do procesorja Core 2 Duo) je izbor Intelovih procesorjev napram AMDjev precej precj bogi. Tko da mislim da bo AMD itak s K8L dobil nazaj status "the-best-of".
Sicer pa ne vem no, jaz sem misliv da bodo Core2Duo nekaj neverjetnega, pol pa gledam neki teste pa vidim da ni kaj dost bolš od kakega AMD FX62ke.
Mislim veliko hrupa za "nič".

potem bo pa še AMD napovedal njihove nove verzije #we.care

Bolhca: #you.gov*o
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

tiborrr ::

PentiumD 805 owna, vceraj sem postal na 4.4GHz, stabilno na 4GHz pri 1.35V, na zraku (bigtyphoon).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

Kaj pa plate za intela? se že dobi kej po kaki normalni ceni?


Lanparty Ultra_d je 34k, ubijalska plata za AMD, plata istega ranga za P4 proce je pa 50-60k. Edin to je rpoblem. Pa da je 805 90 nano.

Aja, Conroe ne paše na 954 čipset, samo na 975, pa še to more biti plata kupljena oz. narejena po januarju letos, sicer proca ne podpira. Možno da je še bolj 'zategnjeno'. Bo rovtar ali kdo drug povedal več.

BoLhCa ::

klemen22 fx62 200k sit pa cez, Conroe 100k sit pa dol?

#you.gov*o

Kaj naj bi pa tole pomenil? :\

bergers ::

Potem pa bomo nadgradili naše "mlinčke":D :D
Bergi

celada ::

Super kolega je tist cajt glih v kanadi, zgleda da se bom pridruzil intlu >:D

simnov ::

čudno če bodo take cene bo pa res kar poceni

elasto_mania ::

pri nas bojo erjetno z istostopnjo cenitve jih pocenili samo kaj potem stare zaloge procesorjev ki so bile kupljene pred cenitvijo se bojo morale poceniti kar jim bo naredilo veliko škodo(trgovinam).

Smeagol ::

Vecina trgovin itak nima velikih zalog, se posebi pred tako pocenitvijo jih bojo izpraznile.

Tistemu, ki tudi odsteva dneve do avgusta. Jaz sem prej zacel :P Pri meni denar ze caka v nizkem startu. Samo se pripeljati jih morajo do slovenije. Upam, da se prerinem do prve posiljke.

BoLhCa ::

Večina trgovin nit ne ve, da bo prislo do pocenitve.

elasto_mania ::

ja pa sej zato

Smeagol ::

Vecina racunalniskih trgovin prav gotovo ve za to. Malo pa ze morajo spremljat trg. Jaz ze nekaj mesecev vem, da conroeji pridejo nekje avgusta in tudi priblizne cene. Seveda se morajo ostali procesorji poceniti, ce bojo conroeji dobavljivi ze za 60 ali celo manj.

Pa kot sem ze rekel. Tako ali tako imajo majhne zaloge.

Razni supermarketi in podobno so pa druga zgodba. Samo tam conroejev se nekaj casa ne bojo prodajal.

mrTwelveTrees ::

Čeprav sam prisegam na AMD.... za tiste ki prisegate na Intel....

Intel Core 2,9 ghz @ 4740 mhz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

JA VALDA!! 10 sekund??? Še mal, pa se bo SuperPI 1M računal s stotinkah, ne sekundah :) A daš še linmk na xtremesystems? (predvidevam da je z XS).

elasto_mania ::

Conroe je preveč krut zgleda da julija bo premalo procov bo treba počakat do avgusta

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

10s je pa že res svinjsko hitro. 8-O Vsaka čast intelu za tak proc, sam je pa dolgo rabil, da je pogruntal, kakšna arhitektura je dobra. Tole bom jst ziher kupil! Najcenejši model bo okoli 40k (1.86 GHz samo, ampak bomo že navil :D)

balocom ::

Ni kej, lepo>:D . 10s za 1M? Hmmm, hitr>:D 1,8GHz navitje? wtf
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

PrimozR ::

bond pozabi. 50k+ pri nas. Poglej 805, v Ameriki bo pod 20k, pri nas je okrog 30k.

C_maniak ::

bond pozabi. 50k+ pri nas. Poglej 805, v Ameriki bo pod 20k, pri nas je okrog 30k.

se pravi, da tudi pri nas BO cenejši.

MEDENA ::

805 je 33-34k....

DominusSLO ::

805 je 33-34k....


...Za tiste, ki imajo preveč keša... drugače pa ~110EUR

RC14 ::

Mene samo zanima, kako se bo potem dejansko res obnesel recimo ta najcenejši conroe v igrah ? Če se bo dobro navijal in dobro oz bolje obnesel kot AMD v igrah, bomo pa res mogoče prešaltali na intela.
Sam bodo pa plate drage ko žafran, tk da spet vprašanje če se bo splačalo, še posebno, "če bo" AMD znižal cene. Poleti oz jeseno bo vse bolj jasno kaj bo dejansko najboljši nakup. Verjetno res intel conroe.


DominusSLO:
Verjetno to misliš v tujini ane? Za nekatere ne pride v poštev tujina, sej veš, bencin oz poštnina, garancija je bolj nerodna pa še marsikaj. Za tistih par jurjev se res ne splača iz tujine nabavljat robo, razen če vzameš veliko stvari naenkrat.

Lp

tiborrr ::

Eni smo dobili proc skoraj za tako ceno, kakor je v tujini. Samo resellerje je treba prave poznati >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

PrimozR ::

DO TELL!!

mtosev ::

mene tud zanima.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

balocom ::

A se men sm zdi, al tebe že dolgo nismo tle vidl?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

xVENOMx ::

Pa memomilomater, jaz pa sem dal za mojega 3, 4ghz 2mb cache 70k;((

Pa naj grejo nekam s tem, kaj niso mogli prej pocenit;((

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Hja, to si itak fejst čudn kupu. Tolk dnarja za.. no ja sedaj le precej povprečen procesor. Sorry sam jst takim prvoščim - takih dragih procov pač ni racionalno kupovat. SPloh glede na to, kakšne so takrat ble razlike v primerjavi z recimo 3ghz p4. Intel te je fino nategnu>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štirijedrnik za 266 dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
628976 (5788) MrStein
»

Intel: pocenitve in novi procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
285718 (3617) WamPIRe-
»

Core 2 Extreme Q6700 novembra

Oddelek: Novice / Procesorji
63824 (3613) Matthew
»

Intel znižuje cene

Oddelek: Novice / Procesorji
63250 (2965) Jaffa
»

Intel znižuje cene Celeronov

Oddelek: Novice / Procesorji
413898 (2798) jest10

Več podobnih tem