» »

PS/2 in EIDE problem!!!

PS/2 in EIDE problem!!!

kixs ::

Kaj vse clovek ne dozivi :O

Vceraj zamenjam ohisje... in samo ohisje racunalnika. Vse komponente ostanejo iste, prav tako tudi napajalnik.

Problem pa je naslednji. Takoj ko priklopim EIDE diske in DVD na plato, mi ne delujeta tako tipkovnica kot miska (oba sta na PS/2 portu). Ce imam vklopljene samo SATA diske (je tudi Boot). Potem te tezave ni!

Ok... pomislim, sem pac na maticni nekaj skuril ali kak stik naredil... ampak, lahko pa priklopim en 40GB EIDE disk in vseeno vse deluje normalno!?

Takoj, ko pa priklopim ali DVD enoto ali kak drugi disk, potem mi ocitno PS/2 porti zablokirajo. In to mi ne gre v glavo... zakaj hudica dela s tistim 40GB diskom?!

PS:
Danes probam se z USB misko... pa ce bo to normalno delalo, se ne bom sekiral za PS/2. Sam se mi zdi pa vseeno zelo cuden problem.

Verjetno je slo kaj na maticni... pa vseeno, ce ma kdo kak nasvet ali je dozivel ze kaj podobnega ;(

Duhec ::

Ko menjaš matično bodi pozoren na razpored kovinskih distančnikov pod plato. Ni rečeno, da se ujemajo z novo in je lahko kak preveč in občasno dela (ali je že naredil) šlus pod njo.

kixs ::

Vis, to si se pa dobro spomnil!! :D

Ohisje je ze imelo distancnike namontirane... js sm samo gor dal in zalaufal :(

Drugace pa tudi ne bo panike... sem ravno probal z USB misko in diski priklopljeni - dela BP ;)

Bom pa definitivno preveril kako je z distancniki.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143041 (1511) RutS
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282489 (1355) *ziga*
»

WD 160GB SATA II in Windows Vista težave

Oddelek: Strojna oprema
6813 (733) B_U_R_I
»

Sestavljanje kište

Oddelek: Kaj kupiti
172076 (1610) sequAn
»

Katero ohisje priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
11948 (767) kixs

Več podobnih tem