» »

[ Linux ] Debian testing + KDE 3.5 - Čudni fonti

[ Linux ] Debian testing + KDE 3.5 - Čudni fonti

Oven-2k ::

Imam prenosnika Compaq Armada M700, v katerega drobovju se skriva:
- Intel PIII 800MHz SpeedStep
- 320 MB RAM
- ATI Rage "something" (ne vem točno kaj je za eno čudo, vglavnem nek star Rage)
- 1024 * 768 LCD
itd...

Nanj sem naložil Debian testing (net install) brez grafičnega vmesnika in nato naknadno z apt-get namestil še Xorg in KDE 3.5.2. Vse lepo in prav, amapk pri brskanju po internetu s Konquererjem ali Firefoxom (1.5.0.4) se pojavljajo spletne strani ali samo deli spletnih strani, kjer fonti niso anti-aliased kot drugod (pri Operi recimo ni tega pojava). No, to po svoje ni grozno moteče. Amapk pojavi se podobna težava pri OpenOffice.org 2 - tukaj so fonti nekako deformirani. Prilagam 2 screenshota, en iz firefoxa in eden iz OOo. Pri OOo sem namerno izklopil anti-aliasing, da se vidi kako so fonti v resnici deformirani (no sej ne da se ne da brat, samo na živce mi gre). A se komu sanja kaj se dogaja. Nastavitev za fonte tako v Xorg kot v KDE je 96 DPI - če spremenim na kako drugo vrednost, npr. 75, je zgodba enaka, le da so fonti malo manjši seveda (to, da so manjši ne velja za OOo, ker OOo avtomatično nastavi ločljivost za svoje fonte na 96 DPI, če je v Xorg nastavljena na manj kot toliko - to sem prebral v dokumentaciji in praktični preizkus potrdi to).

OpenOffice.org
Firefox
Rok

WhiteAngel ::

Paketov za fonte je kar nekej. Poskusi
# apt-get install msttcorefonts ttf-xfree86-nonfree

oba sta pomoje iz nonfree repozitorija, torej dodaš v /etc/apt/sources.list poleg main in contrib še nonfree. Ko dodaš repozitorij, ne pozabi apt-get update. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960116861 (32535) RedDrake
»

Povezava dveh računalnikov eden Vista drugi XP

Oddelek: Omrežja in internet
265477 (3443) arozma
»

Epox 8RDA+ prenizek VDD

Oddelek: Strojna oprema
302559 (2286) Pyr0Beast
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032577 (20118) Trubadur
»

Uradno izšel Ubuntu 5.10 - Breezy Badger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
527330 (5667) 64202

Več podobnih tem