» »

Kupovanje grafičnih kartic in puljenje las

Kupovanje grafičnih kartic in puljenje las

Pesjan ::

Evo zgodbice:A) Daš 50kSIT za grafikuljo mine leto in spet 50 kosov.

B)Daš 4x25kSIT v enakih razmakih (6mesecev) za grafične kartice.

Torej zapravljena je bila enaka količnina soldov v istem času.

Vprašanje: Kaj je razlika glede performansa?

če kdo ne zastopi, kaj zgoraj piše je tukaj še bolj izi zadeva:
A se splača kupit eno grafo za 50 jurjov ali 2 za 25?
LP
  • spremenilo: Pesjan ()

DominusSLO ::

Če hočeš nekaj, kar se splača, vzami kako plato z integrirano grafo. >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

bastadu ::

Pol se jih bol splača kupit 10 za 5 jurjov pa maš 10 let mir>:D

hec off:
A ti to resno?

roli ::

Saj ima prav.Vsake dve leti kupiš eno low end pa je.Jaz sem z radeonom 9200SE zelo zadovoljen.Pa je grafična stara,vendar delajo vse novejše igre.GTA san andreas,half life 2....Ne z max detajli,ampak kdo jih rabi.Resolucija 1280x768 pa medium ali low podrobnosti pa dela super.Ko bo izšla vista bom kupil nekaj od ATIja kar bo podpiralo Aero.Čeprav bom uporabljal linux.Pa vendar bom imel čisto zaradi združljivosti še Visto.Iger ne igram veliko, pa še te ponavadi igram na Xboxu,ker je pač boljša kontrola,večji zaslon...

Potem pa na ST vidiš,da bi dal za računalnik 250 jurjev.Not je neka super-fuker:D grafična za 150 jurjev in procesor za 50 jurjev...Jaz ti za 150 jurjev sestavim odličen računalnik,na katerem tečejo vse igre,ki so trenutno zunaj.Bratranec ima še Geforce 2 pa mu dela zadovoljivo,vendar bi jo jaz zamenjal za nekaj boljšega.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Matev ::

jaz sem pred cca 2 leti kupil ati9600XT in dal zanjo cca 45 kilo

sedaj je ta grafa ničvredna - pomeni padec za 45 jurjov na dve leti

edino doom3 sem z njo igral - vse ostalo bi pa tud ena integrirana zmogla

pa naj še kdo reče da se konzole ne splačajo

Pesjan ::

ne tega brat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesjan ()

Pesjan ::

Dobr si oglejte tale graf, zanima me če drži.

click

opeter ::

Kaj pa če razmišljaš tak: ti kupiš grafo za 100k, ki bo čez leto in pol že zastarela, jaz pa kupim v enem letu in pol grafo za 25-30k, ki bo imela skoraj isto zmogljivost, kot tvoja, za katero si plačal skoraj 4-krat večjo ceno. Oziroma najnovejša švoh kartica bo čez 2 leti prehitela trenutno najboljšo grafično. Tak je pač sistem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesjan ::

Oziroma najnovejša švoh kartica bo čez 2 leti prehitela trenutno najboljšo grafično. Tak je pač sistem


Tle si ga malo usrov. Najnovejša švoh karta prehiti 2 let staro karto, ki je bila prej 4x dražja.

To mi je čist jasno, kot beli dan...to je zmeraj tako bilo.

Ampak če maš 50 jurjov, pa jih hočeš zabit za grafično, pa najprej daš 25ksit za grafo, mine pol leta,ker zadeva ne zadovoljuje potreb več, in spet kupiš novo za 25 komadov.

Ali pa kupiš eno za 50kSIT pa jo imaš eno leto in to je to...

2 možnosti... kolkrat bom mogu to še povedat...(glej graf!)

opeter ::

Najnovejša švoh karta prehiti 2 let staro karto, ki je bila prej 4x dražja


Dobro, narobe sem napisal...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

Lahko kupiš eno za 50k, ki bo hitra in lahko kupiš 2x 25k in bosta že ob nakupu bolj ali manj drek. To je izbira.
The truth is rarely pure and never simple.

dolenc ::

Lahko kupiš eno za 100k+ pa maš mir ene 3 leta. Ko jo prodaš je vredna ene 20k al pa še manj.

Lahk pa vsak let kupiš eno za 30k, pa jo na koncu leta prodaš magar za 15k, pa spet kupiš novo. Stalno imaš grafo, ki poganja vse (se pa ne moreš nikomur hvalit), zgubiš letno 15k (recimo). Pa tle je tud to, eni morjo(mo) mal podjetniško žilico mal razgibat, eni pa enostavno hočjo met mer z računalnikom, pa da enkrat na vsake tolk let kupjo pa to je to.

Sicer pa velik ludi dela tud tko kup grafo za 150k, pa jo proda ko pride nov model vn za 100k, pa kup spet isto samo bol navit model za 150k:D



Moj primer je recimo tak, kupil radeona 8500 (takrat je stal se mi zdi da 50k iz tujine (pri nas še polna cena)), ga imel se mi zdi da kar 3 leta, potem nabavil 9800 se, ki se je modala v pro (cena 35k). Dejansko imam še zmer 9800 pro(za to trenutno sem dal 4k) pa nimam z nobenim špilom problema. Sam sem umes zamenov že celo morje graf, podjetniška žilica pa to:D

Splača se tud če mal trg spremlaš kdaj se kej splača kupit, prvi klik na slo-techu je na male oglase:D

PS če bi trenutno menal grafo bi kupil gf 7300gt, pa jo navil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

driverx ::

ce kupis grafo 100k+ bo blo tko.....

1. leto.....mas lahko vecino spilov vse na high resolucijo detaile inp...
2. nimas vec vseh spilov na high mas pa lahko dokaj lepo grafiko se vedno...(ce friznes grafo mogoce imas se vedno vse na high)
3. leto prestopis v svet medium kakovosti grafike...
4. ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...


ce kupis 2 graficni v vrednosti 50k

1. leto kupis prvo grafo mogoce ti uspe izvleci ven vec kot medium grafiko....
2. ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
3. leto kupis to drugo grafo mogoce ti uspe izvleci ven vec kot medium grafiko....
4. leto ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...

ce kupis 4 graficne rang 25-30k

1. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
2. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
3. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
4. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...



kaj se splaca sami presodite jaz osebno rajsi kupim nekaj kar mam pol vsaj 3-4 leta mir......prodajat komponent pa ne mislim saj nikoli neves kdaj ti rabi kaka stara grafa da testiras ce je nova sla v k...

GrimReaper ::

Najnovejša švoh karta prehiti 2 let staro karto, ki je bila prej 4x dražja.

Ne bo držalo, 7300GS/GT je najnovejša low-end kartica, 6800GT je bila pred dvemi leti high-end, 7300GT se ji od daleč ne približa, recimo da se primerja s 6600GT. Pa mislim da je bla 6800GT ob izidu 90k, torej ni bla 4x, ampak 3x dražja.

driverx je tole lepo napisal, in po tem se vidi da se najbolj splača kupovat mid-range grafo, grafe za 25k so pa že ob nakupu slabe, kaj zdej dobiš za 25k, 6600GT/7300GT, to je kartica ki bo komaj poganjala novejše igre.
Jest sm kupil Radeona 9600Pro pred letom za 27k, pred kratkim sem jo prodal za 10k. S to nikakor ne bi zdržal še enega leta (itak je že 3 leta od izida). Zdej sem pa kupil 7600GT in jo bom čez dve leti (bi skor mogla držat tolk) prodal za ene 15-20k. Če bi zdej spet kupil low end grafo (7300GT), bi moral že takoj ob nakupu igrat na low/med, čez leto bi jo spet prodal za ene 10k.

Fak ste me čist zmedl s tem, jest kupim vedno tako grafo kolker dnarja mam in se ne obremenjujem tolk.

Mah, Mavrik je povedal kratko in jedrnato, ostali pomoje preveč filozofirate.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Res je, vsekakor se bolj splača kupit eno malo boljšo kartico , recimo 7900 GT, da gledamo price / performance in lahko na začetku igraš v vsej lepoti in vse nastavitve na max, čez eno leto pač malo zmanjšaš nastavitve na medium pa še vseeno lepo tečejo. Res da več zgubiš na takšni kartici, ampak vseeno se jo ob pravem času da prodati za solidno ceno.

Če pa kupiš nekaj za 25-30k pa moraš že takoj ob nakupu delat kompromise in zmanjševat detajle, torej že takrat ne moraš uživat v igrah, po enem letu pa kupiš spet kartico za 25k pa si spet na istem. In ta kartica bo mogoče približno enako hitra, kot pa tista dražja,ki smo jo kupili pred letom.

Res pa je, da za grafo ne bi nikoli dajal 150k, nekak grafe v rangu 7900GT oz 1900XT se splača kupit, mal naviješ pa maš grafo ki je enako hitra kot pa tiste top ki stanejo 150k.
To velja predvsem za gamerje ki dosti igrajo, za občasne in nezahtevne igračarje pa je mogoče res nekak bolj kupit 2x grafo za 25-30k.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

kixs ::

Se strinjam s tem kar sta napisala driverx in Mavrik

Ce kupujes low end graficne, pac spilas skoz na low end kvaliteti! Nove spile, seveda! :P

Seveda je veliko odvisno od tvojih potreb in kompromisov. Enim je res zadovoljivo spilat GTA na 9200SE ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

opeter ::

Kaj pa, če igramo po teh pravilih? Kupim trenutno slabšo kartico - npr. 7300GT, pa lahko igram vse igre, ki so se pojavili pred tremi leti na max nastavitvah, z vsemi bonbončki na 1600x1200? :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesjan ::

driverx: super si napisal ni kej.Zdej pa poglejmo scenarij s sprotnim prodajanjem:
Pa poglejmo:
ce kupis grafo 100k+ bo blo tko.....

1. leto.....mas lahko vecino spilov vse na high resolucijo detaile inp...
2. nimas vec vseh spilov na high mas pa lahko dokaj lepo grafiko se vedno...(ce friznes grafo mogoce imas se vedno vse na high)
3. leto prestopis v svet medium kakovosti grafike...
4. ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...

CENA tega scenarija: 100k+SIT(vrednost te grafe po 4. letih je par jurčkov, tako da ne bomo govorili o prodaji)

ce kupis 2 graficni v vrednosti 50k

1. leto kupis prvo grafo mogoce ti uspe izvleci ven vec kot medium grafiko....
2. ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
3. leto kupis to drugo grafo mogoce ti uspe izvleci ven vec kot medium grafiko....
4. leto ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...

CENA :50ksit nova, prodaš za 20ksit čez 2 leti, spet nova za 50kSIT=-50+20-50=-80kSIT za vse

ce kupis 4 graficne rang 25-30k

1. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
2. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
3. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...
4. leto kupis graficno ce ti uspe drzis tisti low kakovost resolucije ali pač igraš lahko še vedno...

CENA:kupiš za 30 prodaš čez leto za 15ksit in še 3x tako...=-30+15-30+15-30+15-30=-75kSIT

Če sem pravilno postavil prodajne cene, so zadeve take, vidimo da v 1. razredu igramo kvalitetno za 100 komadov, v 2. v redu za 80 komadov in v 3. za 75 komadov glede na podane cene novih grafičnih kartic

Pa smo spet pri kompromisih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesjan ()

driverx ::

jaz osebno dam rajsi 100k- in imam mir 4 leta (primer ko sem kupil GForce Ti 4200)....neda se mi ubadat z racunalnikom vsako leto....

Poldy ::

Po moje je samo važno koliko si star. Če si pod 15, itak da boš kupil 2x po 150k grafični v sli, saj bo itak tastar izpljunil denar.

Če si študent, boš verjetno en mesec filozofiral, študiral in na koncu kupil najboljše za nizko ceno - recimo 6600gt trenutno.

Če si foter boš zase kupil nekaj za 10k sit, ker si že prej tečnemu mulcu dal 300k sit.

GrimReaper ::

Če si pod 15, itak da boš kupil 2x po 150k grafični v sli, saj bo itak tastar izpljunil denar.

Dream on, vse kar mi je foter izpljunil je bil Matrox G200 za 8k.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Poldy ::

Dream on, vse kar mi je foter izpljunil je bil Matrox G200 za 8k.

Ko se recimo sprehajam po rač. trgovini, vidim samo najstnike s starši, ki kupujejo drage komponente. Še nikoli nisem videl študenta (je res da so določeni ekstremi).

Drugače pa, najvažneje je, da za čim manj denarja dobiš čim več.

DominusSLO ::

Ko se recimo sprehajam po rač. trgovini, vidim samo najstnike s starši, ki kupujejo drage komponente.


Študenti so pametnejši in naročajo ceneje iz tujine ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Hux ::

rolihandrej: ti si tudi klasa zase. Mam tudi frenda ki pravi da mu integriran geforce 6150 al nekaj takega delajo vredu vsi spili tudi doom3. A ko gres k njemu gledat vidis da laufa z 15 fps. Glavno njemu da lahko pozene lol.


Jaz sem sam kupo 6600GT in AMD3500+, 1Gig pred skoraj dvema letoma za grafa 53k, proc 75k, plata 30 al nekaj takega z ramom in to je prislo 210k samo! Danes je ta grafa ze tak tak. Poganjam lahko halflife 2 oz CSS z high detajli vendar doloceni bomboncki vsekakor izklopleni kot HDR.
Torej brez tega HDRja se lahko kamot drzim 60-100fps na 1024*786. Ampak nic HDR, nic AA, A filtiranja.

No jaz sem vedno mel take grafe middle rang do max 50k in nikdar ze ob nakupo nisem mogel uporabljati FSAA Xx in AF 8x naprimer pri takrat izdanih igrah medtem ko sem po forumah bral od ljudi ki so kupli tadrago 90k grafo kak vse poganjajo z AA 4x in 16xAF z vec fps ko mam sam brez lol.
Letos oz ko izidjeo DX10 bom pa probal kupit eno za 90k da vidim kak se ti ljudi pocutijo :D.

Racunalnik bo me spet stal vsej kakih 250k ce mi tega se uspe prodat za par para.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Poldy: nevem ki ti zivis. Jaz se vem za case voodooja. Ko je stala karta 20k jaz revez pa spilal quake 2 v 512x356 al neka taki resoluciji v malem okencu na monitorju pa bi stem voodojem spilal lahko 800x600 full screen tekoce pa je foter reko o mater 20 k za graficno kaj so nori nikdar! Na solze mi je slo :'( .

roli ::

Jaz kot delovanje igre ne mislim štekanja.Ker tisto štek,krah,kah me spravlja ob živce.Na bratrančevem compu,ki ima geforce 2MMX jaz ne morem igrat GTA SA,ker me spravi ob živce.

Jaz kot delovanje vedno mislim: delovanje brez zatikanja in delovanje na vsaj 1024x768 ločljivosti.
http://www.r00li.com

GrimReaper ::

Zame je igrabilno pri vsaj 30FPS, da se pa igrati tudi z manj, recimo Doom 3 sem z 9250SE igral pri 15FPS.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tilen ::

Ne sanjat. Igrabilno je 60+ fps. Vse kaj je nizje je igrabilno samo v vasi domisliji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

stock ::

Tilen to je tvoja domislija 60+fps, zate torej film ni gledljiv? (25fps). Igrabilno je da ti nikol ne pade pod 25 lahko je tud konstantno 25 samo ne manj. Drgac sm tud jst nfsMW igrou z 15-25fsp -se da ce se hoce (ni pa prijetno).

p.s. Tilen verjam da tud teb pade do 30fps kje in se manj za 1s.

Tilen ::

Ko bi ti vedel, kako se motis.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

ne kupis racunalnika sploh in je stvar resena.
nisi zgubil nic denarja. ne pa da hodis na slotech folk morit s tem in jokat kok dnarja si zgubu po dveh letih.
aja, pa avta tut ne kupovat, ker bos zgubil 200.000sit samo ko ga bos domov prpelu. hodi pes, ne uporabljaj racunalnika. vse to stane ogromno denarja.


resno.


edit
stock: Tilen ma hudice prav. tocno tako je, kot je on reku.tistih 25fps je samo teorija, ko pa ti zacnes 1x igrat eno hitro igro, bos pa takoj opazil razliko med 50 in 100fps, kaj sele med 25 in 100. in ja 60fps je komaj zadovoljivo za igranje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Matev ::

in ja 60fps je komaj zadovoljivo za igranje


sepravi skoraj vsi ki majo LCD monitor in njegovih 60Hz igrajo lahko zgolj "komaj zadovoljivo"

Dr_M ::

Matev: lej, nobenga ne silim, da to verjame. ampak ko probas, vidis da je res. ne da se mi pa pregovarjat tuki z nekimi ignoranti, ki teh stvari se od delec niso vidl in samo neki teorizirajo. teorija in praksa ponavad ne gresta skupi.
ce ne verjamete, je to vas problem, ne moj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Matev, mešaš dve različni tehnologiji.

How CRT and LCD monitors work

In še Wiki - refresh rate LCD-CRT
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RC14 ::

Razlika med 25 in 60 FPS, je kot dan in noč. Tilen ima čist prav. Če pa ne vidite, da vam igra pri 25 fpsjih ne teče gladko, pa boh pomagej.:\

Poskusite recimo GT legends, pa naj vam igra teče pri 25 slikicah, zame igra tako ni niti približno igralna. Še pri 50 FPS-jih vidim, da ne teče popolnoma gladko, kar je nad 50 pa je ok. Zame je minimum pri streljačinah (call of duty in podobno) nekje 35, pri vozačinah (LFS , GT legends.. ) pa minimum ~ 50-55 FPS, to je zame gladko igranje brez zatikanja.
Sm bil pri kolegu pa je mel geforca 5600 in mi kazu far cry pa je reku, "glej kk fajn gladko mi igra teče", ko sem to vidu, sem reku diapozitivi, potem pa sem dal gor program FRAPS, in glej ga zlomka, mel je med 15 in 25 FPS-jev. Grozno za videt, kaj šele za igrat. Pač eni tega ne vidite.

Zato pa je danes nekak nuja, da če želimo gladko igrati najnovejše igre, da kupimo grafično v rangu vsaj recimo 7600GT ; z vklopljenimi bonbončki (4AA , 8AF) pa recimo vsaj 7900GT. Žal je tako.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

opeter ::

Zato pa je danes nekak nuja, da če želimo gladko igrati najnovejše igre, da kupimo grafično v rangu vsaj recimo 7600GT ; z vklopljenimi bonbončki (4AA , 8AF) pa recimo vsaj 7900GT. Žal je tako.


Ali pa kupiš konzolo. Baje te pride ceneje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matev ::

in ja 60fps je komaj zadovoljivo za igranje


tilen hudo se motiš

velika večina ljudi sploh ne more imeti več kot 60 ali 70fps...
ker lcd monitor pač tega ne omogoča (grafična že lahko - a monitor ne more)
preberi si v svojih linkih

in ne mi rečt da imaš 100fps in posledično 100 Hz na lcd-ju

Hux ::

pod 60 fps se se texture trgajo pri 3D streljacinah.
Pozeni si CSS pa limitiraj fps na 25, 50, 60 in neomejeno. Pa ce neviedis razlike pri 25 in 50 idi k doktorju. Ce pa nevidis razlike med 50 in 90+ je pa samo nekaj malega narobe z tabo in se ne sekirat :D

Matev ::

govor je o tem kako na LCD monitorju imeti več kot 60 fps

itak se pa z vami igračarji ne splača pregovarjati - verjetno sploh ne več niti kaj je to vsync...
ali pa pojem kot je recimo osveževalna frekvenca monitorja...

Senitel ::

Hux... Če se teksture "trgajo" je to ponavadi zato ker je RAMDAC med pretvarjanjem slike naenkrat dobil novo sliko.

RC14 ::

Mal smo zašli offtopic, sicer se FPS-ji navezujejo na grafične kartice pa vseeno, tema naj se nadaljuje kot pravi naslov : Kupovanje grafičnih kartic in puljenje las.

Za FPS-je v igrah pa je najbolje, da se naredi nova tema oz se poišče že obstoječa in se tam nadaljuje vroča debata.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Saladin ::

Najbolje je vzeti uber-high-end grafo, ki ji je zaradi starosti oz. novih modelov cena padla iz 100 na 50k.
Torej starejše namenske high-end kartice so praviloma boljše (cena/kakovost/uporabnost) od novih kartic srednjega ranga.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Poldy ::

Vse je stvar interesa. Če od igric živiš, boš pač kupil takšno kartico kot jo ima Tilen, pa če si zanjo delal 2 meseca.

Meni recimo je bilo zelo žal za denar, ko sem kupil 6600gt za 37k sit, ker sem videl da jo "uporabljam" za igrice vsako drugo ali tretjo nedeljo max eno uro...

Bedno da se kregate, vsak ima svoj hobi, nekdo pač kupuje draga kolesa, nekdo drug pa grafične kartice.

Lepo da smo različni.

Tilen ::

Poldy, ce bi od igric zivel potem res ne bi imel 2 leti+ stare graficne kartice.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rx460 in starejši štirijedrnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
576118 (5086) _koki_
»

Prihajajoči PlayStation 4 Neo bo podpiral 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5316581 (12036) Bistri007
»

nVidia pripravlja program Battlebox

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3317402 (10428) PrimozR
»

8800GTS že za vsmeti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
553208 (3208) DJ MartiNi
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137608 (21827) macgajver

Več podobnih tem