» »

Kater procesor za socket A

Kater procesor za socket A

m.i.h.a. ::

Athlon XP 2600+ Mobile (barton) 55W za 14.900 sit
ali
Athlon XP 2800+ (barton) za 17.000 sit?

Oba sta rabljena.
Kaj si mislite o cenah, so nekako realne al se da kakšno še znižat?

m.i.h.a. ::

Kaj sem preveč zakompliciral vprašanje?:\
Enostavno me zanima, kako bi se kater od vas odločil, če bi imel takšno izbiro.

antonija ::

Jaz bi vzel mobilnega, ker mi tistih nekaj MHzjev ne pomeni nic. Odloci se kaj rabis in kaj bos s tem delal pa bos imel odgovor.

P.S.: Pa mobilni se manj greje in zadostuje tisje hlajenje, kar je zame velik +
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Gwanaroth ::

+ Mobilni se bolje navija.
Lights often keep secret hypnosis..

m.i.h.a. ::

OK vzamem mobilnega, me je mikal že od začetka.

Kaj pa o ceni 15k sit mislite, je ok je preveč, premalo?

mtosev ::

tak tak bolj realno je 12.5k.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m.i.h.a. ::

Ah sm si kr mislu, s temle mobilcem ne bo nič, zdaj hoče zanj 16k sit.
Maislim eni pa majo volo pa cajt folk nategovat. Sicer ja pa itaq vsakemu prodajalcu prioriteta, da iz posla kar največ potegne.

No in sedaj je dileme konec, vzamem torej tistega 2800+ za 17k.

KandazaR ::

Kaj pa tale? Sicer se res kar precej greje je pa zato kar precej hitrejši od 2800+.
Drgač pa bi si lahko kupu amd 3000+ za 19k in pa asrock dual sata2 in s tem dobu boljšo konfiguracijo za prbliž isti denar. Pa še staro plato lahko prodaš. Vedi da stare proce kar precej preplačaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

tiborrr ::

Groza, tak procesor je mogoce vreden 7-8 jurjev, ma kakih 14-17! Za 12 dobite ze rabljene A64 3000/3200+...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

m.i.h.a. ::

@KandazaR: hvala za link, ampak mislim, da mi ga plata ne podpira (asus a7s333)

@tiborr: ja vem da so cene zasoljene, ampak tako je, folku to ni jasno in cene zato navija ko nor. Poznaš koga ki bi prodajal athlona xp (2600/2800+) za ceno okrog 10k sit? Bi ti bil zelo hvaležen.

No ker sta že dva napisala o A64 procih me pa zanima, katero plato kupiti za tak procesor, pogoj je da je čimcenejša?

Grimlord ::

ASRock 939Dual.... od 14-15k.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Klemzz ::

evo men je crkanal plata socket a pa grem na varjanto asrock dual...pa 64 3500+, prodajam pa semprona 3000+ če kdo kup

m.i.h.a. ::

JAz kupim po normalni ceni!
mail: miha.music@gmail.com

Edit: zs-ji mi zaradi neznanega vzroka ne delujejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

m.i.h.a. ::

Kaj ta asrock ima agp in pci-e slot, če prav vidim?

Zdej me je pa še to začelo mikat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

mtosev ::

da ima
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IČA ::

kupi novo, pa bo

pa kake cene 8-O imajo eni za podnožje A procesorje, za tak denar sem prodal proc in plato, kak teden nazaj
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

m.i.h.a. ::

ma nori so vem, bolha je polna takih kozlarij s cenami;(

KandazaR ::

Kar kupi asrock dual sata2 pa en proc pa boš še najbolš naredu. Verjetno maš staro plato, ki nima garancije in lahko se ti zgodi da ti crkne čez 1 mesec, pol boš pa prisiljen kupiti še staro in drago socket A plato. Če pa kupiš novo plato+proc imaš pa vsaj 2 leti mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

m.i.h.a. ::

Evo, za proc sem se zmenil dobim ta vikend, upam.

MA razmišljal sem že o drugi plati pa procu, ampak bom raje zamenjal sedaj procesor pa mogoče še grafiko, celotnega bom pa zamenjal enkrat prihodnje leto.

tnx vsem za odgovore

m.i.h.a. ::

no glede na to da sem s pomočjo te teme in vas našel nov procesor, me zanima če poznate koga, ki bi prodajal gf 6600gt za agp vodilo (Bolha pregledana)?

IČA ::

če pa boš kupoval še grafiko, pa je tako ali tako bolje menjati tudi proc in plato, pci-e grafe so cenejše in že tu pridobiš par jurjev razlike
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Husqvarna ::

Jaz sem 2600+ prodal za 10k. Pa še to se mi je zdelo velik. :)

SepoX ::

Ne vem zakaj se vsi pritožujete glede cen. Čist razumem takele cene - za tistega, ki noče zamenjat celoten sistem in ima Socket A plato je težko dobit dober proc za nizko ceno.

Torej dobi mobilca za 10k, če lahko - tisti, ki išče, ga ne bo dobil in bo zanj dal 5-7k več.

V to razliko dobiš uslugo, da ne rabiš menjat celoten sistem, saj bo ta verjetno vrh glave.

Upam, da nism preveč zmešal vsega skup:D

m.i.h.a. ::

Eden od vzrokov da ne grem kupit nove plate in proce je tudi ta, da imam še en socket A računalnik (oziroma je bratov). No in ko se bom naveličal tega "nadgrajenega" bom boljše komponente dal njemu, jaz pa si nabavil boljši comp. On namreč zaenkrat še ne misli nadgrajevat, ker mu zadostuje to kar ima.

Kar se tiče grafike jo pa še zmeraj iščem.

bad_dog ::

Tudi sam kupujem procesor za socket A in nekateri resnično pretiravajo z navijanjem cen. Mislim da je bil Mlacom zadnji ki je prodajal Bartone 2500 in to za 16K SIT. Ne zastopim kdo da potem za tak rabljen procesor, ki je že pol leta izven prodaje, 17K SIT, ko pa stane nov, hitrejši procesor 15 K SIT (pa še garancijo dobiš zanj). Namesto, da bi malce počakali, da pade cena in nato kupili. Sam sem se odločil da ne dam več kot 13K za rabljen procesor in bom pri tem tudi ostal, dokler ga ne dobim za to ceno ali pa dokler ne zamenjam celotnega sistema. Če bi večina tako kupovala, bi cena rabljenih procesorjev (komponent) hitro padla.

V kolikor kdo prodaja Bartona 2500+ po razumni ceni mi lahko piše na bad_dog@volja.net oz ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bad_dog ()

Matevy ::

http://www.elektronika.si/index.php?cPa... evo tuki se da še dobit nov socketA procesor >:D Če daš pa raj 13 ti pa jst svojga semprona 2400+ prodam :P Tko pač je s temi rabljenimi in starimi stvarmi, ki jih ne izdelujejo več. Morte vedt da 3/4 ljudi ne zna/noče menjat komplet sistema pa tut če je 3x ceneje in bolše in z več nabori ukazov in ne vem kaj še vse ampak raje pogleda za rabljen procesor in ga kupi (cene so pa tako visoke samo zaradi velikega povpraševanja, ker je pač čedalje redkeje dobit te stvari). Zakaj je SDR ram 256Mb na Bolhi še vedno 6K? In če ga rabiš ga boš mogu kupt za tok pa čeprav je bil 5 let nazaj isto dnarja bla bla...
Zdej pa nehte jamrat s temi cenami k tko pač je! Jst osebno raj ne prodam proca za 5K, če je tok vredn glede na nove ampak ga raj nabijem na steno 8-) ... pol mi pa crkne proc na strežniku (P3 933) pa pogledam na Bolho pa vidm P3 800 za 8 jurjev 8-O Sam za drobiž se pa res pomoje nobenmu ne de zezat edin unim k prodajajo floppy kabel za 120 SIT pa take

Matevy ::

Aja m.i.h.a. glede grafike na AGP, kolega prodaja Leadtek GF6800 k se da mensezdi odpret na 16/6, sam kolk bo hotu zanjo pa ne vem k bo itak odpru Bolho pa pogledu pa bo vidu da se najcenejša prodaja za 35K, pol mu pa razlož da je vredna 20-25. Al pa če kje dobiš 7600GS na AGP se bol splača pomoje k rablene 6600gt k jih za 25K prodajajo (evo sm zdele pogledu in jo en prodaja za 28,5K pa še ni dosežena pridržana cena pa folk kr navaljuje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Realna cena bartonov

Oddelek: Kaj kupiti
341823 (940) Husqvarna
»

Kateri procesor za socket A (462)

Oddelek: Strojna oprema
151132 (895) BoLhCa
»

Nadgradnja sistema - katera kompo. najprej?

Oddelek: Kaj kupiti
281781 (1472) Orchestra
»

rabljen procesor??

Oddelek: Kaj kupiti
392332 (1693) Balandeque
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1296) boštjan

Več podobnih tem