» »

Instalacija WinXP na laptopa - ne najde diska

Instalacija WinXP na laptopa - ne najde diska

Mar]{o ::

Lep poydrav!

Imam brand-spanking-new Siemens laptop, ker pa imam trenutno nemske winse gor, sem poskusil namestiti angleske... Problem se pojavi po tem, ko bootam winse s CDja - ko pritisnem enter za clean install mi namrec napise, da ne najde nobenih trdih diskov in da naj preverim, ce so prizgani... Je mogoce kdo ze naletel na tak problem? Kako naj resim ta problem? Prvo sem probal z navadnimi XPji (original) in potem se z SP2.

Resnicno hvala za pomoc!

Marko

Mar]{o ::

Verjetno fali kak driver :/ Hmm, kam naprej, nevem... :O

Witboy ::

Jop, nic takega... to sm mel tut jst probleme s T60 :D Problem je bil, vsaj pri meni, SATA disk... za kar si moral prtisnt ob instalaciji F6 pa nalozit driverje ;) Pol pa je delal vse BP.

Mar]{o ::

Ja F6 sem ze probal, vendar mi vseeno ne najde nicesar... Jaz pa niti ne vem katere driverje moram naloziti, niti kako (nimam disketnika...). Any hint? Device manager screenshot...

Hvala se enkrat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mar]{o ()

Witboy ::

Ja, jst sm takrat sel na Lenovo pa poiskal moj tip notebooka... pa pol pod drivers najdu oni gnili inf pa par datotek... Ker tudi jaz nimam disketnika sem pac to zapeku na CD. Pri instalaciji sm pac prtisnu F6 zamenjal cd je najdl te driverje, jih dol poteglno, zamenjal cd z XPji in nadaljeval inastalacijo :))

Mar]{o ::

Hmm, sem poskusil naresti podobno kot ti, torej F6 v setupu, potem pa S (select SCSI driver), potem pa mi direktno napise, da ni floopy drive-a, da bi dal floopy noter... :/ Po netu pa nic konkretnega ne najdem, kar bi mi pomagalo / forumi in podobno...

M.

zee ::

s program nLite vgradi noter gonilnik za SATA disk
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mar]{o ::

Imam se en problemcek... Ko poskusim extract-ati .exe fajl, kjer so driverji noter, mi javi napako "The following swithes are not recognited and will be ignored: d:\driver". To poskusam naresti preko cmdja / d:\iata_enu.exe -a -a -p d:\driver. Mogoce obstaja kak program, ki bi lahko extractal take setup fajle?

Hvala za pomoc!

Mar]{o ::

Evo problem resen, amen.:D Za vse s takim problemom... Na netu poisces driverje, potem pa nlite naredis novo kompilacijo, se prej pa dodas vse driverje.

LP, hvala za pomoc!

skylon ::

Hoj!

Ravno danes sem naletel na enak problem. Nov Fujitsu Simens notebook in skušam inštalitat XP-je. In enako - kao ni diska, za nove driverje pa zahteva XP-ji pri instalaciji disketnik, ki ga ni.

Ker ni na njem še nobenih Windowsov, tudi nLite ne morem instalirati.

Kaj pa v tem primeru?

skylon ::

Hoj!

Sicer ni bilo odgovora, pa vendar smo dobili rešitev in torej za vse, ki boste imeli te probleme:

Takoj na začetku pritisnite F2 (F12), da vstopite v BIOS meni. Tam najprej naložite privzete BIOS nastavitve (load bios defaults), nato greste pod adwanced setings in tam izklopite AHCI configuration (torej disabled). Nato shranite spremembe v biosu.

To reši problem in WinXP spoznajo SATA disk in se da naprej naložiti!

Če pa hočete inštalirat Linuxe, pa mora biti AHCI configuration enabled.

markiz86 ::

Skybotov post me je rešil podobne situacije. Zdaj bi vprašal le še to - ali moram po namestitvi windowsov (in sp2 ter potrebnih driverjev) spremeniti AHCI configuration nazaj na enabled, ali pa lahko pustim na disabled in normalno uporabljam računalnik?

Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

lonz ::

AHCI lahko pustiš izklopljen. Dela BP.
...arrrrrr, shiver me timbers...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na laptop inštalirat Windows XP, prosim pomagajte

Oddelek: Operacijski sistemi
211943 (1722) LordPeter
»

Bios mi ne najde diska!! (na prenosniku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
222499 (2186) skurjenc
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474792 (3374) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415960 (4823) fredyjetle
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153071 (2730) markk1

Več podobnih tem