» »

Folding@home klinet za ATi-jeve Radeone X1900 je zunaj

Folding@home klinet za ATi-jeve Radeone X1900 je zunaj

Slo-Tech - Kot smo v avgustu že poročali, so na Stanfordski univerzi obljubili, da bo v kratkem na voljo Folding@home klient za GPU, če je ta iz družine X1900.

Beta različico si lahko snamete tukaj. Pri uporabi morate biti pozorni na različico Ati-jevih gonilikov Catalyst, saj klient deluje le, če imate nameščeno različico 6.5 oziroma 6.10 grafičnega gonilnika. Priporočljivo je tudi branje pogostih vprašanj in odgovorov. Nekaj branja na to temo je na voljo tudi na Anandtechu.



Bomo v končni fazi, če in ko se bo uporabniku plačevalo za uporabo njegove računske moči, zapregli tudi zvočno kartico in procesor za izračun fizike (PPU)? Verjetno ne, ker se vse računanje počasi seli na mnogojedrni centralni procesor.

13 komentarjev

simnov ::

in zdaj naj nekdo sploh pove kaj je to Folding@home klient povem pa naj še , da catalyst 6.7 še delajo novejši pa samo črn ekran imam pa x1900gt

nodes ::

100 gigaflop
2 jedra
200 gigaflop


oglas:
prodam polovico CPUja.

nodes ::

@X800
folding
Slo-tech statistika

nekoč davno smo bili 22.

Quikee ::

Verjetno ne, ker se vse računanje počasi seli na mnogojedrni centralni procesor.
To je mogoče res samo CPU ne bo nikoli tako hitro prebavil algoritem, ki je primeren za "stream processing".

timion1 ::

No meni ni tole čist jasno 8-O Sem malo prebral pa še vedno nevem kaj točno pomeni. Lahko kdo tkole na hitro pove?

simnov ::

mah kolikor jaz razumem preko neta znanstveniku uporabljajo tvojo grafo ua računanje

opeter ::

Jep, točno tako. Saj se spomnite projekta Seti@Home? No zadeva je še vedno v uporabi. En čas sem tudi jaz pomagal, zdaj pa ne več, ker rabim PC (oziroma če ga ne, ga imam izklopljenega).
Elektrika je draga postala. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Je kje kaka primerjava zmogljivosti z navadnim CPU-jem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Highlag ::

Je ni, ker softwer na Ati-ju računa drugačne stvari kot na Cpu-ju. Ne moreš naredit direktne primerjave. Razen, če bi napisali program, ki bi pixel shaderje emuliral na CPu-ju. Nekako tako kot softwerski D3D.
Never trust a computer you can't throw out a window

Quikee ::

Samo to ne bi realno pokazalo kakšna je razlika v hitrosti, saj bi shaderje emuliral, kar bi bil dodaten overhead. Lahko pa bi source enostavno priredil, da deluje na CPU.

MrStein ::

Aha, na FAQ strani piše :
By writing highly optimized, hand tuned code to run on ATI X1900 class GPU’s, the science of Folding@home will see another 20x to 30x speed increase over its previous software (Gromacs) for certain applications.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AtaStrumf ::

Cool tole, samo škoda da naš folding team le še vegetira :'(.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

folding home (ps3)

Oddelek: Konzole
51286 (1208) kljucavnicar
»

Foldingova ATIvoucija

Oddelek: Novice / Grafične kartice
173253 (2393) Looooooka
»

Slo-Tech Folding@Home

Oddelek: Novice / Obvestila
192625 (2625) BoLhCa
»

Slo-Techova Folding ekipa med prvimi stotimi!

Oddelek: Novice / Obvestila
92062 (2062) darkolord
»

Slo-Techove Razbačevine™

Oddelek: Novice / Obvestila
262404 (2404) Jeebs

Več podobnih tem