» »

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin

IE 7 ali FF ne predvaja nekaterih video vsebin

«
1
2

UrosTT ::

Na novem prenosniku imam XP Pro imam naložen IE 7 in FF.
Problem se pojavi pri določenih straneh, kjer mi neče predvajat videa... npr. na 24ur.com mi ko kliknem na določen video, ga enostavno ne predvaja. Pravzaprav se ne zgodi nič. Opazil sem, da so to strani, ki uporabljajo Win. Media Player oz. njegov add-on. Ampak samo pri prispevkih, ki so kot članki na strani. Če kliknem V ŽIVO mi čisto lepo odpre WMP add-on in predvaja live-feed.
Mislim, da v verziji WMP ni fora, ker je 9 in mi na drugem računalniku čist lepo dela.
Ima kdo kakšni idejo, kaj mi je storiti?
LP Uroš

mambli ::

2- go to Documents and Settings folder
3- Application Data --> Mozilla --> Firefox Folder
4- Open with notepad or other program the file pluginreg.dat.
5- Change this code:


Code:
Npdsplay dll|$
Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library|$
10 -- changed from 9 to 10
0|application/asx|Media Files|*|$
1|video/x-ms-asf-plugin|Media Files|*|$
2|application/x-mplayer2|Media Files|*|$
3|video/x-ms-asf|Media Files|asf,asx,*|$
4|video/x-ms-wm|Media Files|wm,*|$
5|audio/x-ms-wma|Media Files|wma,*|$
6|audio/x-ms-wax|Media Files|wax,*|$
7|video/x-ms-wmv|Media Files|wmv,*|$
8|video/x-ms-wvx|Media Files|wvx,*|$
9|video/x-msvideo|Media Files|avi,*|$ -- Added



Now the files will be displayed using Windows Media Player.

NOTE1: Be sure when u edit the pluginreg.dat Firefox is closed or it wont work.

amigo_no1 ::

Meni Firefox v2 final še vedno ne predvaja videa na 24ur.com (tudi po tem popravku) - sploh ne prikaže windows media player okna z videom

Os je win xp je z nameščenim Winblows media player (WMP) v10

Tudi če kliknem na "Spremeni velikost videa" se nič ne spremeni.

V MS IE v6 pa dela brez težav.

primer videa
na strani:
http://24ur.com/naslovnica/novice/slove...

dela tudi če ročno skopiram naslov videa iz IE-ja v WMP (meni File/Open url)

http://24ur.com/bin/gen_asx.asx?media_i...

slike iz browserjev:

Firefox v2 slika
http://shrani.si/o.php?firefoxv2s107024...

MS IE v6 slika
http://shrani.si/o.php?msiev6slik107024...

mambli ::

Preveri kateri je privzeti program za odpiranje vmw, avi,..
Če se da to spremeni v Windows Media player.

In preveri če obstaja v tvojem sistemu npdsplay.dll

amigo_no1 ::

npdsplay.dll je v mapi
\Program Files\Windows Media Player\

verzija fajla 3.0.2.629 , 356 KB

Windows Media player je privzet program za asf, wma ,wmv, avi, ,mpeg

Modri dirkač ::

Problem je novi WMP11 in 24ur.com

Povsod drugje dela, sam 24ur majo neki zj*****.
Ker ko hočeš zažent film te opozori, da je file z .wmv končico, sam vsebina pa ni.

Tko da čudno ,da tejle maherji na POPTV to še niso pogruntal in popravil, glede na to, da bo 11-ka kmalu kot update zunaj.

Mislim, da je problem v njihovem ActiveX kontrolniku, ker ko ga naloži, IE7 krešne.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

V VLC sem vpisal zgornji link za video

Klik na "Show file info" (VLC) je pokazal pravi naslov fajla:
mmst://streamv.24ur.com/24ur.com/2006-11/16145386-1.wmv

nato sem v menuji Open/Network -> HTTP/HTTPS/FTM/MMS vnesel zg. link (mms://streamv.24ur.com...) in shranil v RAW formatu (v istem zavitku -> Advanced options -> Stream save -> Settings -> File (pač nek fajl s končnico .wmv + "Dum raw input".

Video se potem lepo predvaja v WMP, VLC , Media Player Classic

kodeki v falju (velikost je 8,39 MB):
Audio: Windows Media Audio 44100Hz stereo 96Kbps [Raw Audio 0]
Video: Windows Media Video 8 320x256 20.00fps 700Kbps [Raw Video 3]

Zgodovina sprememb…

mirkuma ::

Definitivno ima stran 24ur.com probleme s formatom v katerem streaming tece. Ta format streaminga ni vec podprt pri WMP11. Tega se dobro zavedajo in pripravljajo spremembe (sem jih kontaktiral) in upajo, da bo v kratkem tezava ustimana.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

veteran ::

primer videa na strani: 24ur.com/naslovnica/novice/ ...

Tole meni v Firefoxu 2.0 dela. WMP je pa verzija 9.

Javascript mora biti vklopljen, sicer ne dela.

amigo_no1 ::

Zanimivo , poskusil sem na 2 različnih ralunalnikih in na nobenem ne dela (na oobeh je nameščen WMP 9)

Si kaj posebej nastavljal FF (kot je predlagal mambli v sporočilu št. 2 ) ?

veteran ::

Ne, v firefoxu 2.0 se sploh nisem ukvarjal z media zadevščinami, firefox sem namestil v prazen direktorij, na novo ustvaril profil, le plugin direktorij sem prekopiral iz prejšnje verzije.

BTW, na 24ur.com ni bilo nikoli problemov, že v fx 1.5 ne, sem pa opazil strani, kjer video vsebine ne delajo oz. wmp plugin celo crkne, če javascript ni vklopljen...

Najverjetneje sploh ni problem v firefoxu, ampak v wmp pluginu (novejše verzije).

Ti na Firefox Media Test Pages -> Embedded WMV File tudi ne dela?

amigo_no1 ::

Javascript je povsod vklopljen

Na "Firefox Media Test Pages" mi "Test for Embedded WMV Files" video dela znotraj Firefoxa.

Kaj imaš vse v plugin mapi ?

Modri dirkač ::

Ma dela drugo vse živo, tud prej je.

WMP10 z FF1.5, 2.0 in IE6, IE7 - vse OK.
WMP11 z FF1.5, 2.0 in IE6, IE7 - vse OK, razen 24 ur, kot že rečeno oni posilijo nek ActiveX kontrolnik, če odpreš stran z IE7 in ko klikneš, da se inštalira, IE7 krešira.

Potem, ko pa poskušaš zagnat stream, te pa opozori, da je sicer .wmv file, ampak, da vsebina pa ne ustreza končnici.
Everybody lies!

neres ::

Meni vse dela z WMP11, v Operi in FF2.

Če ne dela z IE7 je najbrž kak bug v IE. Nič novega... |O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Modri dirkač ::

Sorry, ne verjamem, da ti WMP 11 v katerikolem brskalniku predvaja streame iz 24ur.com
Ni šans...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

neres ::

Opera in FF2 dela. IE6 tudi dela, sem pravkar testiral. IE7 nimam, tako da ne vem.

Zakaj pa ne bi delalo? Normalno je da dela, če ne bi že dosti ljudi to opazilo.

Modri dirkač ::

S ta novem WMP 11?

Poglej malo višje, da na POPTV že odpravljajo napako.
Everybody lies!

amigo_no1 ::

Zakaj pa potem meni na 3 različnih računalnikih ne dela v FF 2 ?

Zgodovina sprememb…

neres ::

Si na vseh napačno inštaliral?:)) Hec... ne vem, lahko je več stvari pri teh zadevah. Tudi npr. če imaš nek VLC plugin za FF ti lahko to onemogoča WMP predvajanje.

Sicer pa moj WMP je verzija 11.0.5358.4826.
Zanimivo da sem ga inštaliral ravno zato ker mi nekateri streami s starejšimi verzijami niso delali, ker sicer mi ni mar za WMP.

amigo_no1 ::

VLC je samo na enem compu in med plugini na FF ( about:plugins ) VLC plugina ni.

Modri dirkač ::

Glej, jest mam na službenih računalnikih legalne windowse z legalnim WMP11.
24ur.com streami ne delajo niti v IE6, niti IE7, niti FF 2.0 niti v Operi.

Doma imam "druge" windowse in "drug" WMP11 in tudi isto ne dela.
Everybody lies!

Modri dirkač ::

Če maš vlc plugin, ti sploh ne zažene WMP11 okno v FF 2.0
Everybody lies!

neres ::

Hmmm, meni pa so streami iz 24ur.com vedno delali na vseh računalnikih. Daleč najmanj problematična stran. (Za razliko od rtvslo npr.)

Če kdo želi lahko poskusi z mojimi plugini za FF2: klik.
Za enako verzijo WMP11 kot je moja pa bo najbrž treba po ZS. ;)

Modri dirkač: imaš enako verzijo WMP11 kot jaz?

Modri dirkač ::

Ne, jest mam to ta zadnjo, ki je uradno objavljena na microsft.com

11.0.5721.5145

Probi si to naložit...>:D
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Tudi s tvojimi plugini FF še vedno noče predvajati videa :\ .
Osebno sicer ne gledam veliko videa na 24ur, temveč mi gre bolj za princip -zakaj enim ista stvar dela, drugim pa ne .

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

neres ma očitno beta verzijo tko, da ni ista stvar.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

UrosTT ::

Hmmm... danes sem prišel domov in probal še na drugi mašini.
Isto imam FF2, IE7, WMP v. 9.00.00.3349... ampak na tem računalniku mi laufa brez problemov :O
Očitno torej ni fora ne v IE7 ne v WMP... verjetno v kakšnih nastavitvah addon-ov oz. plugin-ov.
LP Uroš

schejk ::

imam enak problem! ne predvaja mi nobenega videa iz 24ur niti v ff2, ie7 ali operi! imam pa wmp 11. če odtipkam about:plugin v ff mi ne najde pluginov za wmp.

Izi ::

Kot je bilo že omenjeno, nima tukaj brskalnik nobene veze.
Problem je Windows Media Player verzija 11.

Za primer sem na 24ur,com downloadal kar en video.
ASX file kaže naprej na stram video server:
mmst://streamv.24ur.com/24ur.com/2006-11/16148271-1.wmv

Ko video zaženeš recimo v Media Player Classic ta deluje normalno in filtri kažejo, da je video kodiran v
Windows Media Video 8 in resoluciji 320x256

Če video direkt zaženemo z WMP 11 pa predvaja samo Audio, ker videa ne prepozna.
Problem je stari kodek "Windows Media Video 8", ki ga WMP11 ne podpira več.

Zakaj WMP 11 ni kompatibilen za nazaj ne vem. Microsoft se je očitno odločil, da je verzija WMV 8 passe in jo ne podpirajo več :D

Na 24ur.com bodo morali začeti kodirati z novejšim kodekom, drugače jih nobeden ne bo več mogel gledati, kajti vsi browserji po defaultu prevzamejo za predvajanje WMV datotek Windows Media Player.

Edit:
Zanimivo je še, če hočeš v Windows naložiti Microsoftov paket kodekov, ki vsebuje tudi kodek "Windows Media Video 8", ga Windows noče več naložiti, obcestilo pravi, da naj bi prišlo do konflikta z WMP 11 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

schejk ::

evo sm dobil odgovor iz 24ur
Spostovani,
težava je ravno v Windows media Playerju.

Iz novega playerja so pri MS odvzeli eno od 3 komponent, ki je potrebna za
raztezanje videa, ki ga prejmete preko naše strani.

Zato vas prosimo, da popolnoma odinštalirate WMP 11 in ponovno namestite WMP
10.

Pozor WMP11 ima inštalirani 2 komponenti, ki ju morate nujno odstraniti. To
storite v dodaj/odstrani programe na nadzorni plošči.


edit: če se pa ne motim pa ne morem spravit nazaj na wmp10 če poganja moj comp Vista?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: schejk ()

Izi ::

schejk in zakaj bi se ti prilagajal?
Naj oni lepo začnejo kodirati z novejšim koderjem, do takrat pa pač ne bomo obiskovali njihove strani.

WMV8 je star že hudo veliko let in ga že davno nihče več ne uporablja.

WMV7 in WMV8 sta v bistvu MPEG-4 kodeka in tudi nikoli nista bila uradno priznana. Šele WMV9 je prvi, ki se je dovolj oddaljil od MPEG-4, da so ga lahko priznali kot samostojen kodek.
To je verjetno razlog, da je Microsoft v WMP 11 umaknil podporo WMV7 in 8, ker to sploh ni pravi kodek ampak so takrat pri Microsoftu samo nekaj eksperimentirali z MPEG-4 kodekom in zadeva tudi ni kaj prida.

Naj torej na 24ur.com preidejo vsaj na WMV9 če že na kakšnega novejšega ne morejo.

Modri dirkač ::

Se popolnoma strinjam z Izi-jem.
Drugo vprašanje je pa zakaj so ukinli par mesecev nazaj RealPlayer format na 24ur.com?
Everybody lies!

amigo_no1 ::

Zakaj potem meni ne dela video v FF ,pa windowsi WMP 11 še videli niso[IE-ja v7 prav tako ne] (nameščen je samo WMP 10) ?

StratOS ::

Gre namreč problem protokola.
Primer Strojanovi !!

Link

Link do videa

Povezave iz kode :
var url_rm = '/bin/gen_smil.smil?media_id=16148622&time=1164063600&section_id=2&in_archive=0';
var url_wmv = '/bin/gen_asx.asx?media_id=16148622&time=1164063600&section_id=2&in_archive=0';

Asx iz linka mmst://streamv.24ur.com/24ur.com/2006-11/16148622-1.wmv ne gre pri wmp11 :
Protokol ni podprt :

Windows Media Player cannot play the file because the specified protocol is not supported. If you typed a URL in the Open URL dialog box, try using a different transport protocol (for example, "http:" or "rtsp:").
Tudi rešitve na tem linku ni.

Protokol ni podprt.

Tudi pri linku za rm je isto.

Problem je v kodi :

Ni mmst ampak mms :

Hja pa tako programiranje !
Pravi (popravljen link !)


lp in najlepša hvala bi se reklo !!!

Ja, pa še ActiveX kontroler za predvajanje Media Player (kot dodatek browserja) in Windows Media Player 11 sta dve različni stvari !!
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

amigo_no1 ::

Naj nekdo pošlje StratOSov odgovor na 24ur :)) da bodo končno popravili.

btw:
WMP 10 prikaže video tudi že je v naslovu T (mmst://streamv.24ur.com/24ur.com/2006-11/16148622-1.wmv)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

StratOS ::

Ja, je problem ActiveX zgleda pri prenosu linka ( tretiranje protokola ) do ActiveX preko browserja ali pa branja asx/rm zapisa.
Nisem testiral, razlika pa je da je pri WMP 11, activeX ni integriran v browser tako kot smo to bili prej vajeni v prejšnjih različicah ( stari embeding, zdaj streaming ). Ali pa je kak bug v ActiveX-u oziroma default programa predvajalnika (linked).
Za predvajanje pa resno potrebujete 2 komponente za predvajanje ( Media Player ActiveX in Media Player Extension - govorim za IE :) ).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

Izi ::

StratOS, se ne strinjam z tvojimi ugotovitvami :D
Kot sem že zgoraj napisal.
Protokol je vredu in tudi ni pomembno ali je mms ali mmst

Obstajajo programi, z katerimi si lahko posnameš pretočni video direkt na disk
mmst://streamv.24ur.com/24ur.com/2006-11/16148622-1.wmv
Ko imaš datoteko 16148622-1.wmv na disku jo probaj predvajati z WMP11 (tako izključiš vse protokole in ActivX)

WMP11 jo zažene ampak videa ne more odkodirati in boš slišal samo zvok.
Naprimer Media Player Classic, ki uporablja svoje kodeke pa bo video lahko predvajal.

Še vedno trdim, da gre samo za kodiranje z zastarelim koderjem in nič drugega.
Tisti WMV na 24ur.com dejansko sploh ni WMV, ker uporablja verzijo, ki ni bila nikoli priznana.

Modri dirkač ::

Se strinjam IZI, saj ti WMP11 ob poskusu predvajanja tudi sam to pove.
Končnica je .wmv, vsebina pa ni.
Everybody lies!

StratOS ::

Ni res, poglej malce moje ugotovitve in videl boš kaj je res.

Ni res o nepredvajanju zaradi video kodeka, če to ni nimaš ustreznega kodeka, ki bi ga z WMP moral dobiti, kajti ne gre za redistribucijo kot pri prejšnjih verzijah.
Kot sem, povedal je problem lahko tudi v komunikacij med ActiveX kontolo in še prej browser handlingom !
Jaz govorim za WMP 11,IE7 final in 2 ActiveX kontolnika, ki jih po default ta page hoče pri inštalaciji.


Še enkrat WMP11 in ActiveX Media Player z extensionom ( default ) sta dve različne stvari pri tretiranju, ActiveX se pri tem le linka na defaul player, v tem primeru RealMedia ali predvajalnik za zagon *.wmp.


Lahko je problem pri WMP11 (čisto nebitno), ker dejansko ne podpira mmst protokola !!!
Preglej nastavitve Tool/Options/Network, pa boš videl, mms pa tretira kot streaming !
Vsaj to je razvidno iz linkanja na link.

Še enkrat WMP11 in ActiveX Media Player z extensionom ( default ) sta dve različne stvari pri tretiranju, ActiveX se pri tem le linka na defaul player, v tem primeru rm ali predvajalnik za zagon *.wmp, vidno iz Source-a, streaming se dogaja preko asx 3.0 verzije pri ActiveX in linkanju na default player !
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

StratOS ::

Preglej Tole pa povej s katerimi playerji lahko vse odpreš, spremeni default program za odpiranje *.asx datotek, pa mi javi !

WMP 11 in ActiveX Media player ne podpirata ( direktno ) tudi GET dodatke pri linkanju na url, indirektno je le mms protokol protokol podprt :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

amigo_no1 ::

Končno sem ugotovil zakaj FF v2 noče predvajati videa na 24ur.com
Vzrok: Adblock :D

StratOS ::

Ja, končno so popravili :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

harvey ::

Ja, endlich 24ur.com. Če pa komu WM11 še ne deluje, naj naredi sledeče:

Priklika naj do mape

>Documents and Settings\User\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Media

in potem mapo 11.0 preimenuje v 11.0.old in ponovno obišče spletno stran z video streamom npr. www.24ur.com, da se nastavitve ponovno zgenerirajo. Potem lahko mapo 11.0.old lahko izbriše.

NoBody- ::

Vseeno ne deluje :\

StratOS ::

Seveda deluje, spremenili so le pravilno predpono protokola :
IE7 final, WMP 11.0.5721, ActiveX, stvar deluje bp :
Stvar so popravili nekako med 1 in 3.12.2006

Video na 24ur :796 Kbps,320 x 256,5:4
Audio codec : Windows Media Audio 9, 32 kbps, 44 kHz, mono (A/V) 1-pass CBR
Video codec : Windows Media Video V8

Vsega pa je bil kriv Advanced Systems Format (ASF) in nekompatibilnost pri protokolih WMP11 ali neinštalacija 2 oz. 3 ActiveX komponent potrebnih za linkanje ( stari EMBEDING ) browser/player.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

NoBody- ::

Imam najnovejšo verzijo wmp 11 pa mi vseeno ne dela! Kakšna ideja kaj storit?

lp

StratOS ::

WMP 11 je le program za gledanje.
Preberi malo ostale poste in preglej kaj vse potrebuješ za gledanje.
Vseeno pa še nisi napisal razlog "nedelanja" oz. kje se pojavi problem pri tebi, kateri browser uporabljaš, ali imaš ActiveX za browser, kaj je z njim, kaj je z streamingom ...

Še enkrat: WMP je eden izmed programov za gledanje multimedijskih datotek.
Za streaming preko spletne strani potrebujete :
Program za gledanje ( ok v tem primeru WMP )oz njegovo ActiveX komponento za browser (aktivno) kodeke za avdio/video potrebne za prikaz.
Upamo (no sedaj vemo da z ASF formatom in WMP11 kompatibilnostjo ni nič (več) narobe) da je komunikacija med browserjem in EMBEDINGOM v browserju preko ActiveX komponent predvajalnika seveda dobra ter da streaming poteka nemoteno, da se ton in slika uspešno razpakirajo preko kodekov ter da na koncu ob ustreznih nastavitvah vseh možnih komponent uspemo dobiti končni cilj - lahko preglejujemo.

Sicer pa sem v prejšnih postih postavil par pravilnih (popravljenih) linkov s katerimi lahko pregledaš delovanje svojega priljubljenega streaming programa, le default odpiranje za *.asx datoteko popraviš in lepo ob zgornjih predpostavkah lepo gledaš preko recimo WMP,BSplayerja,Winampa ...
Če to ne gre ni kodeka za video/avdio, če gre nimaš ustreznih komponent ActiveX za browser, nastavitve in zaščita browserja (FF in adblock) ... in še mnogo ostalih stvari.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

NoBody- ::

Vzrok je bil v kaspersky ki je blokiral zadevo. Sem uredil sedaj, deluje normalno.

lp

Modri dirkač ::

In kje dobiš "ta prave" activex kontrole?
Everybody lies!

StratOS ::

V IE/FF/ostalih browserjih imaš ActiveX oz. Addons opcijo, tam enablaš / disablaš / zbrišeš kontrolnike.
Ko prideš na stran preko browserja ti (v večini primerov, razen če ni napak na server side alla 24ur.com ) browser avtomatsko izbere ustrezen kontrolnik in ti da opcijo za inštalacijo, seveda če imaš zadnjo verzijo browserja.

Priporočam pa seveda update browserjev/predvajalnikov/komponent in AV/FW zaščito.

Drugače se pa kontrolniki, predvajalniki, kodeki lahko prenesejo z MS oziroma ostalih mest.

Obstaja tudi zelo veliko predvajalnikov z svojimi kontrolniki, tako da lahko streaming in embeding preko browserja gledaš v/z svojim priljubljenim kontolnikom/programom, le kontrolnik registriraš preko browserja.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z zvokom v WMP11

Oddelek: Pomoč in nasveti
141204 (1091) nonenone
»

Windows Media Player 11

Oddelek: Programska oprema
342421 (2034) joker16_7
»

Windows Media Player

Oddelek: Programska oprema
142079 (1838) ;-)
»

Kako odstranit Windows Media Player???

Oddelek: Pomoč in nasveti
81026 (977) neres
»

Program za video (flash) vodiče

Oddelek: Izdelava spletišč
181923 (1675) dejc2

Več podobnih tem