» »

Domače omrežje preko ruterja (kar naenkrat ne vidim več drugih računalnikov v mreži)

Domače omrežje preko ruterja (kar naenkrat ne vidim več drugih računalnikov v mreži)

sasok ::

Imam težavo, ki se mi je začela pojavljat pred petimi dnevi. Do zdaj (omrežje imam že nekaj let) je bilo vse ok.

In sicer...

Doma imam omrežje preko ruterja Lynksis, ki je hkrati tudi internetna dostopna točka. Preko ruterja imam v domače omrežje povezan stacionarni računalnik in pa s prenosnikom se priključim. Na stacionarnem računalniku veliko uporabljam disk do katerega dostopam preko omrežja s prenosnika. Prejšnji vikend pa kar naenkar ne vidim več drugega računalnika v omrežju, včasi v Raziskovalcu celo pod "Moja omrežna mesta" zginejo tista ikona "Entire Network" tako da je mapa čisto prazna. V glavnem en teden nikakor ne morem več do drugega računalnika preko mreže. Remote desktop connection pa lahko delam in čisto normalno najde drugo mašino, samo znotraj raziskovalca oziroma cmd-ja nikakor ne zazna v omrežju drugaga računalnika. Ker imam do shared diskov na stacionarnem računalniku narjen na prenosniku tudi bljižnco, mi če nanjo kliknem napiše, da "Pogon ali omrežna naprava, na katereo kaže bližnjica, ni na voljo. Preverite, ali je disk pravilno vstavljen oziroma je mrežni vir na voljo, in poskusite znova.".

Mene ta zadeva že čisto ob živce spravlja, sem že skor vse poskusil in nič ne pomaga. Mi še kdo lahko predlaga kakšno rešitev, ima kdo podobne težave. Na ruterju ni bilo nič spremenjeno, kar naenkrat na lepem ne morem več najt drugega računalnika, preko RDC pa nobene panike.

net view mi vrne samo lokalni računalnik v omrežju, drugega ne, ipconfig renew, popravi omrežje, ... Vse zamanj.

Hvala za pomoč.
I'll make you an offer you can't refuse.

Supervisor ::

Si pogledal Servise ? So vsi zagnani ki morajo biti ?

Workstation..etc

sasok ::

Kakor jaz poznam, to vse prav laufa. Workstation laufa.
I'll make you an offer you can't refuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasok ()

Timmah ::

ziujo
sam sem imel podoben problem a sem ga rešil z dodajanjem NWLink IPX/SPX/NetBIOS Compatible Transport Protocol- a v local area connection properties

odgovor sem nasel tu na ST samo se ne spomnim v kateri temi in kaj sem vpisal pod iskanje ker ga ne najdem seenkrat
poizkusi in sporoci rezultat
donde esta francesca

sasok ::

Sem dodal ta protokol in prav nič se ni spremenilo, še vedno ne vidim nič. ;((
I'll make you an offer you can't refuse.

krofko ::

Preveri, če imata računalnika nastavljeno isti delovno skupino.

Moj računalnik -> Lastnosti -> Ime računalnika -> Delovna skupina

sasok ::

@krofko: težave so beyond delovna skupina, verjemi.

@poet: očitno je tvoj predlog rešil težavo, samo da se zadeve reštartal. Al pa je začelo čudežno spet delovati. :D Hvala!
I'll make you an offer you can't refuse.

Supervisor ::

Ja to bo , ampak mene moti ena zadeva ...sem 100% da zadeve prej nisi imel poinstalirane , a ne ;) pa je vseeno delalo....

sasok ::

Ja, prej nisem imel tega poinštaliranega in je vseeno delalo brez težav dolga leta (oziroma konkretno na tem ruterju leto in pol, prej pa na enemu starejšemu).

Hvala vsem še enkrat za pomoč.
I'll make you an offer you can't refuse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
433827 (2505) MrStein
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175678 (5368) dreamtheater
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132858 (2107) malini
»

računalnik zahteva geslo, ki ga nisem določil

Oddelek: Omrežja in internet
252723 (2283) vbohinc
»

prosim pomoč pri mreži ter internetu

Oddelek: Omrežja in internet
122659 (2455) boych

Več podobnih tem