» »

Išem kondenzatorje za matično

Išem kondenzatorje za matično

minime ::

Zanima me kje v Lj. bi imeli 1000uF 10v kondenzatorje za matično.V hte so mi predragi 180 sit komad. Ic elektronika jih nima.

Azrael ::

Dvomim, da jih boš dobil kje kaj dosti ceneje, razen če jih pobereš iz pokvarjenih plošč (in igraš ruleto).

Kvaliteten Low ESR kondi žal ni poceni, z navadnimi grajenimi za 85°C ni vredno niti poskusiti, saj jih utegneš menjati že po nekaj dneh. Mogoče, ampak samo mogoče, bi zadeve špilale s kondiji za 105°C, samo v tem primeru so cenovne razlike do Low ESR izvedb že zelo majhne in je vprašanje ali se ti splača.
Nekoč je bil Slo-tech.

rfmw ::

pffff, ubogih 180 sit preveč za en kondi. Kaj pa mi, ki smo dali okoli 500 sit po kosu?>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

jat2406 ::

Tudi to kar dobiš v HTE-ju ni Low ESR kondenzator kakršen bi moral biti na matični.
So samo običajni kondenzatorji, ki prenesejo 105 stopinj. Če hočeš dobiti prave Low ESR, potem je edina rešitev IC in naročilo preko Farnell-a pa še tam ne dobiš vseh vrednosti.
Cena ? V angleških funtih in to ne nizka!!
Moj nasvet je, da vzameš kar dobiš v HTE, ker je še najceneje, razen starih kondijev z crknjenih matičnih, ki pa so tudi že dali nekaj skozi.
Meni se je do sedaj obneslo.

Gwanaroth ::

Jaz vedno jemljem v HTE in do sedaj še nisem imel problemov, tako da priporočam tudi tebi.

In 180 sit po kosu tudi ni nevemkakšen strošek. Četudi jih rabiš 20, te pride ceneje, kot pa nova plata..
Lights often keep secret hypnosis..

minime ::

Ja sam mi je mimo, ker sem dal v IC elektroniki 40 sit za 1500uF, žal pa 1000uF nimajo.
Kako ločit kateri 105 stopinjski so Low ESR ?

kirc ::

Če ne veš kaj pomeni Low ESR potem kar zaupaj Azrael-u, ki ti je napisal tako kot bi ti napisal jaz. Za matično ploščo potrebuješ kondenzator 105°C in z čim nižjim ESR-jem. Rubycon je kar zakon za te zadeve in ne priporočam ti noname kondenzatorjev.
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kondenzator za grafično

Oddelek: Strojna oprema
234101 (3337) boogie_xlr
»

Kakšen kondenzator je to ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283190 (2233) cortez
»

Problem s prižiganjem sistema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121842 (1473) Pyr0Beast
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314909 (10589) Pyr0Beast
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608422 (7081) Pyr0Beast

Več podobnih tem