» »

kaj bi lahko kupil za 400?????

kaj bi lahko kupil za 400?????

X_lord ::

torej mo trenutni comp je:

-matična plošča Asus P5N32-SLI Premium
-Core 2 Duo E6600
-Ge-force 7800 GTX Turbo force (volt modana)
-2 GB RAM od Geil
-Trdi disk Seagate 320GB
-za zvok poskrbi Logitech Z-5400
-pa za hlajenje mi pa poskrbi vodno
-Samsung 206BW pa za sliko


to je moj trenutni comp. ki ga mam doma
vložil se ves moj denar za ta comp. da bom mel potem dva-tri leti mira
na razpolagi mam zadnjih 400evrov in neven kaj z njimi delat

jimyboy ::

Porab ga za punco al pa zapij. Ok pravš, da bi komp nadgrajeval. Potem kupi 8800gts 320Mb. Ali pa če malo počakaš, da AMD izda svojo novo grafo. To naj bi se zgodilo do konca Maja če jim gre verjeti. Nisi napisal če imaš zvočno kartico, če ne potem bi še jst nabavil eno X-fi saj so na plati bol uboge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

MEDENA ::

predlagam da vsak član slotecha naredi svojo temo.

alenbalboa ::

če bi jst imel na razpolago tak sistem in se 400€ za povrhu jih ne bi vložil v računalnik, saj se mi ta zdi še za dolgo časa dober, vendar če hočeš na vsak način vložiti denar vanj bi ti predlagal da razmisliš o novi grafi, ki je od navedene konfiguracije se najslabša.
npr.
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

bluefish ::

pri tej konfiguraciji je škoda dati še 400€ sedaj. Počakaj do takrat, ko bodo igre štekale, bo premalo RAM-a,... takrat pa naredi nadgradnjo.

X_lord ::

grafiko glih nebi kupil
ker dela pa je navita do konca
pa zvočne mam tudi

bluefish ::

odvisno za kaj uporabljaš računalnik.

MeGreat ::

Potem pa še 2 giga rama ali diski ipd.

Čmrlj ::

kupi si SS ali pa LN2 pot(kontejner) ter nekaj LN2 in DICE-a:D, če pa res neveš kaj bi s tem 400 eur, jih pa jst rade volje vzamem:D :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Samuel ::

če je kaj smiselno, potem 8800GTS 640MB

Tugo ::

Pol slabši računalnik in dober monitor je boljša izbira.
Drugače pa rajši vloži nekaj več denarja v boljši monitor. Imaš kar nekaj izbire.
Sicer ne vem zakaj bi moral investirat dodaten denar, če imaš izbran računalnik. Moj nasvet je, da ostanek denarja naložiš v sklade, vežeš na banki,...

lp, T.

Bug ::

ellow

2-3 leti mira... been there done that :D
Sem kupil tedaj Northwooda 2.4 C, 1 GB-rama, GeForce 6800... pa vse kaj naj bi blo the best... Lepo sem navil... in se dandanes dela BP... al kaj ko kiste vec absolutno ne morem nadgraditi...oz jo lahko a kaj ko bi me komponente stale isko kot da kupujem trenutne aktualne...

Kolega je mel podobno konfiguracijo kot jo imam jaz in mi jo je dal... ker je kupil nova Intelova cudesa :8)
Njegov sistem sem tudi navil (je ena tema ofnana >:D ) in mi bo se za HTPC sluzil fajn...
Tak, da lahko recem, da mam doma ze kar stare komponente katere je tezko nadgrajevati...

Bolje je (vsaj po mojem mnenju), ce seveda finance dopuscajo, da se sistem vsaj 1x na leto posodobi.... (prodas kako komponento, dodas denar, kupis novejso...)
Seveda, da imam v planu posodabljat...verjetno bo to nekje junija...cakam, da vidim kaj bo AMD/ATI naredil, kako bo z DDR3 (njeh njeh, jaz pa sem se vedno na DDR1 :\ )... Ceprav sem ze mislil aprila nabavljat se mi ni financno izslo...ker sem si kupil posten monitor (NEC 20WGX2 PRO) za katerega mi ni bilo zal odsteti kar veliko denarja...

vglavnem, kupil nekaj bom...ker cakati tudi ne morem v nedogled...ker me bo potem cisto do konca cas povozil (ze me je nacel :D )

Glede na tvoje komponente ti priporocam, da ne kupujes cisto nic...
Za igranje je dober, tudi za kako resno delo itaq da super... Monitor sicer ni vrhunski (al verjetno sam ves zakaj si ga nabavil)...

Sparaj raje ta denar ko ga imas... kesa nikoli dovolj... misli na prihodnost... racunalniki bojo vedno z nami.... ni dileme o tem

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

dzinks63 ::

:)) Prodaj tvojo Ge-force 7800 GTX Turbo force dodaj 400€ in kupi 8800gtx, če bi že rad imel sedaj namesto dobrega, vrhunski računalnik z DX10 podporo in lahko v miru pričakaš Crysis. Vse to v primeru , da si velik ljubitelj računalniških iger in da jih tudi zelo veliko igraš.
Če pa temu ni tako , pa ostani pri tem kar imaš in začni šparati za nov računalnik , ki si ga boš kupil , čez kako leto ali dve. Takrat se pa bomo pogovarjali o čisto drugih komponentah.
4 jedrniki, 4gb ddr3, 8950GX2, 30 inch monitorji, 1TB Harddisk , ...
Z potjo na raid polje, pa ne vem koliko bi zares pridobil. Windows bi se naložil par sekund prej, tudi kako instaliranje programov bi bilo hitrejše, samo tega ne delaš vsak dan kar naprej, odpiranje programov bi bilo hitrejše in snemanje filov pravtako ,sam ne vem če teh nekaj sekund odtehta 400€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

[SkA] ::

V temu računalniku je IMHO največje ozko grlo diskovni sistem. Močno predlagam da denarja ne zabiješ na še boljši grafični kartici, ker so zadeve močno precenjene in boš na koncu v zelo hitrem času izgubil na zelo veliko vrednosti.

Kupi si raje še en dodaten 320 GB HDD ter poveži zadeve v RAID0 polje. S tem boš pohitril nalaganje programov, vključno z OSom, nabiranje podatkov v RAM in iz njega pa seveda sam prenos podatkov po diskih, dodaten prostor pa ti bo najverjetneje s časoma tudi prišel prav.
Če ti performanca pomeni več kot prostor, lahko nenazadnje posežeš po treh manjših diskih v RAID0, ali pa kar 10k Raptorjih (v kolikor te ne bo motil glasnost diskov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

X_lord ::

hvala lepa za odgove

no bom videl ampak sam si premislil da škoda za denar

Bethrezen ::

Veron ::

mogoče probaj čisto utišat komp? torej usaj vodno pa brez ventilatorjev, napajalnik pasivni, pa si zmagu + ostane ti tok dnara, da se ga še 1x pošteno naliješ in se spomniš, da si čist brez veze dal denar v komp >:D

X_lord ::

hvala za odgove

odločil sem se da obdržim denar in prodan moj celi komp in si za 2000 nabavim novega>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

bluefish ::

whatever :))

alenbalboa ::

a pol si brezveze odpru temo? ... poloznico dobis po posti .. :)
Drobni detajli, dodani potem, ko bi povprečen človek odnehal,gradijo mojstrovo slavo!

JIM22 ::

Bluzi mulec. Vprašanje je če sploh ma teh 400€. Najbrž je kar v tri dni odpro temo, kar vam je lahko jasno z njegovim zadnim postom.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko je še vreden?

Oddelek: Strojna oprema
11827 (827) dejansan
»

Koliko bi dobil za ta sistem

Oddelek: Kaj kupiti
161301 (937) trek@s
»

keri proc. in kera matična????

Oddelek: Kaj kupiti
402114 (1150) Turtle
»

Ocenite in pomagajte !!!

Oddelek: Kaj kupiti
91013 (760) m0LN4r

NAJHUJŠI možni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
422613 (1918) boštjan

Več podobnih tem