» »

Telekom kupil Najdi.si

Telekom kupil Najdi.si

Delo - Po poročanju Dela:
Telekom Slovenije je danes podpisal pogodbo o nakupu 75-odstotnega deleža podjetja Interseek, ki je lastnik vodilnega slovenskega spletnega iskalnika Najdi.si ter podobnih iskalnikov na Hrvaškem, v Srbiji, Makedoniji in BiH. Za večinski delež družbe je Telekom odštel 8,55 milijona evrov.

Kot so sporočili iz Telekoma Slovenije, je nakup večinskega deleža v Interseeku in s tem najbolj obiskane spletne strani pri nas, ki jo uporablja prek 800.000 Slovencev ali 85 odstotkov vseh slovenskih uporabnikov interneta, skladen s strategijo skupine na področju internetnih storitev in vsebin, ki že in bodo v prihodnosti vedno bolj krojile panogo elektronskih komunikacij. Nakup pomeni še korak naprej v zagotavljanju najcelovitejših in najkakovostnejših internetnih storitev in rešitev.
Delo, Finance

74 komentarjev

«
1
2

WarpedGone ::

Interseek?? Kaj se je pa zgodilo z Novim Forumom?
Zbogom in hvala za vse ribe

bond007 ::

Najdi.si pa naj bi kupil shrani.si :D

OldSkul ::

Saj je že baje oz. je lastnik shrani.si se zaposlil v najdi.si

Vglavnem najdi.si ni nič posebnega, nekaj posiljujejo z nekimi brezveznimi funkcijami, novicami in ne vem kaj še vse imajo, dejansko pa je google superioren.
In tale kupnina je daleč prevelika, verjetno jih rešujejo iskalniki v bivši jugi, pa velik potencial za oglaševanje imajo ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

mchaber ::

8,55 milijona evrov ta firma definitivno ni vredna.:\
.

Poldi112 ::

No, najdi.si je čisto ok. Sploh zemljevid. Upam da ostane, ker tisto kar nudi telekom je žalost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

OldSkul ::

No, zemljevid je res kul, to treba priznat, pa neke zastonj smse majo ane.

bond007 ::

Ja, SMSi in zemljevid je zlo kul. Sicer ma google maps/earth tudi dobro porihtano - no mogoče ne Slovenijo, ampak jadran pa ziher. Drugače pa res samo iskanje pri najdi.si ni čisto izpiljeno - najde google kakšne stvari prej v slovenščini.

...:TOMI:... ::

Vse kar se tiče interneta na balkanu ima čez telekom... oz. se trudi da bi imel.
Tomi

marsovcek ::

To pomeni tudi konec zastonjskih sms-ov?

...:TOMI:... ::

Moja logika:

mobitel je hčerinska družba telekoma--->konec brezplačnih smsjev od simobila

druga varjanta: najdi.si ostane tak kot je samo lastniki se zamenjajo

tretja možnost: posel prevzame mobitel...samo tu je bolj malo šans za zastonj smsje...


Drugače se mi pa zdi, da bi moral telekom vlagati v druge zadeve (optika +wimax po sloveniji---> možnost širokopasovih storitev v bolj oddaljenih krajih...), ne pa take stvari, kot je nakup slovenskega iskalnika, no po drugi strani pa...zakaj ne, če se bodo telekomove storritve s tem pocenile in se bo ponudba razširila in postala bolj kvalitetna.
Tomi

Tody ::

mnja bomo vidl kaj se bo dogajal... Pol pa folk prav da telekom nima denarja...

Tomi zadnji odstavek je res pravi smeh ane ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

dronyx ::

Najdi.si je nek copycat od googla, pri čemer je google zame superioren v vsakem pogledu tudi za slovenske strani. Po moje je pri iskalniku ključno to, da imaš dostop do podatkov o tem, kaj ljudi največ zanima, njihove navade ... Glede zemljevida, ki ga tako zelo oglašujejo, se mi pa zdi, da Telekom že ima nekaj podobnega pri Telefonskem imeniku. Tu po mojem ne gre za nakup neke tehnologije, ki bi bila vredna toliko denarja, ampak gre bolj za nakup 800.000 uporabnikov, če ta podatek seveda res drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Tody ::

in kaj bodo oni z 800.000 uporabniki ? Pral možgane da naj folk pri njih zastarelo tehnologijo kupuje in jim mazi podplate ?

Kar se pa tiče najdi.si je pa čist uredu... Prvi slovenski iskalnik in frajerji majo jajca da se že skor 10 let držijo...

steev ::

Pa vi uporabljate najdi.si?

Jaz osebno samo googla.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Roadkill ::

>> 8,55 milijona evrov ta firma definitivno ni vredna.:\

Si klical na Dannyjeve zvezde, ali pa si morda kaj bolj korenito vpleten, da si sposoben dajati take izjave?

Kar izmišljujete si stvari o katerih najverjetneje nimate pojma...

Sploh pa... nehajte pizdit čez telekom, dokler uporabljate siol. >:D
Ü

OldSkul ::

Jah sej jst tud. Ker rabim DOBER iskalnik brez navlake, ki moti moje oči.

ThinMan ::

Sploh pa... nehajte pizdit čez telekom, dokler uporabljate siol.


Mislim da več kot 60% slovenskega neta teče po Telekomovih paricah. Tko da je zgornja opazka kar sela na pravo mesto :)

Pozdravljam Telekomovo odločitev. Privatizacija se vse bolj bliža in treba naredit Telekom zanimiv za kupce.

lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

mathjazz ::


:D

Okej, šalo na stran - mislim da je Telekom ravnal kar pametno, če se bo v kratkem prodal - kupcu v paketu ponuditi še de facto standard na področju iskanja v državi (v regiji najbrž ne ravno) pomeni pač višjo ceno.
www.getfirefox.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Kenpachi ::



Kaj človek sploh več potrebuje, kot tak homepage? :)
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Luka Percic ::

Čestitam bivšemu lastniku, za pravočasno prodajo, kajti počasi jim je zmanjkovalo trga ter uporabnih novosti.

Kar se tiče iskalnikov;
Snap
Fajn ideja, glede rezultatov pa še nisem dosti testiral.

Mr.B ::

Spet bo nekaj dobrih razvijalcev na trgu...Od nakupa Avtere so ostali oz. prišli samo priprvniki...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

marvin42 ::

Luka Veliki: a zadeva deluje v Firefoxu?
Mostly Harmless

jerac ::

8,55 milijona evrov ta firma definitivno ni vredna.

Vredna je toliko kolikor, da nekdo za njo!

Roadkill ::

Luka: Tale cel post sem napisal, preden se mi je stran naložila do konca.

A, pa je le:

Javascript must be enabled in your browser to use this page. Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Snap.com.


Hvala, ne.
Ü

simnov ::

oh ne ta telekom bo slovenski internet popolnoma uničil

mchaber ::

>Si klical na Dannyjeve zvezde, ali pa si morda kaj bolj korenito vpleten, da si sposoben dajati take izjave?
>Kar izmišljujete si stvari o katerih najverjetneje nimate pojma...

8,5 milijona € je dve milijardi slovenskih tolarjev. Glede na prejšnje leto pa se promet in dobiček ravno ni ogromno povečal, ali pač ?
.

jperc21 ::

Osebno mi je popolnoma vseeno, saj uporabljam le google.si.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

gregy ::

google je zakon .. ez vec kot pol leta oglasujemo na njemu .. nakar me gospodicna (najdi.si) povprasa zakaj ne oglasujemo pri njih .. halooo .. 0.40 centa pavsal na besedo, ni spremljanja statistike, ni nič .. google je zakon
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

BigWhale ::

Najdi.si je povsem spodoben 'izdelek'. Kaj tocno mu manjka? Naj kdo pove nekaj konkretnega. Sicer ga ne uporabljam, me pa vseeno zanima, zakaj je stvar toliko zanic.

Med branjem forumov in komentarjev o telekomu in siolu pa se mi zdi, da sem najsrecnejsi clovek v sloveniji. Saj nimam s telekomom in siolom nobenih tezav. Tudi na supportu so bili vedno prijazni z mano, ko mi je crknil modem, so mi ga prisli zamenjat v soboto.

Telekom + Siol bi lahko marsikaj ponudila in nudila, imajo budget, imajo infrastrukturo. Ampak problem je v tem, ker so ocitno VSI strokovnjaki drugje v sluzbah.

Ponudite jim pomoc! Resno.

steev ::

Tudi meni je telekom+siol bolje deloval kot t-2 zdaj, tudi bolj prijazni so bili. Samo optika je pač otpika.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Gregor P ::

Ja res, podpora na T-2 je bila dosedaj vedno slaba, ampak optika, ponudba, cene, nobene vezave itd.8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

simnov ::

Mah sioli so popolnomaisti kot telekomi zdaj sem pa še dobil od telekoma položnico kar mi najeda. Kaj bi dal , da bi lahko imel net preko drugega kablovja ne pa preko telekoma (zvečer mi prekinja net in veliko mojim kolegom)
, ker kar sprejemajo uporabnike centalo pa nič ne povečajo (če boš na 1 mega naročil ti ne bo prekinjal ) samo zato, da lahko potem dobijo še tri nove uporabnike.:))

darkolord ::

No, najdi.si je čisto ok. Sploh zemljevid.

A kdo slučajno misli, da so to sami nardili? 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Roadkill ::

>>A kdo slučajno misli, da so to sami nardili? 8-)

Ko si ravno ti moram tole napisat:

A kdo slučajno misli, da je Microsoft naredil vse tiste kul stvari v winsih? 8-)

Ne. Naredili jo jih drugi, MS jih je le plačal. Nima pa to nobene veze za končnega uporabnika. Važno je, da so se pravilno odločil in zadevo kupil.

Enako velja za Najdi.si... ne?
Ü

darkolord ::

Roadkill: za končnega uporabnika je vseeno, za nekoga, ki firmo kupi, pa ne...

Jumping Jack ::

Mislim, da tale nakup še zdaleč ni naključje. Me pa zelo zanima, koliko bo vplival na "uravnoteženost" rezultatov poizvedb o naših vrlih politikih in njihovih nasprotnikih... :\

Matevžk ::

Nekoliko offtopic (glede snap.com):
@marvin42: še celo ponudi ti 'inštalacijo' med iskalnike. Diskretno in vljudno, seveda.
@Luka Veliki: izgleda zanimivo, hvala :).
lp, Matevžk

sankus ::

bog ne daj da bi crknil google...:D

bajsibajsi ::

Kar se pa tiče najdi.si je pa čist uredu... Prvi slovenski iskalnik in frajerji majo jajca da se že skor 10 let držijo...

Hm.. verjetno si v medmrezje vstopil v dobi xDSLa. V povojih medmrezja v Sloveniji, nas je tistih nekaj "srecnezev", ki smo ze imeli dial-up, namrec uporabljalo druge, bolj ali manj slovenske iskalnike (npr. Matkurja, Slowwwenia). O Najdi.si v tistih casih ni bilo ne duha ne sluha.

steev ::

Jest se spomnim se iz casa dial-up-a ene strani, ki je imela vse iskalnike gor (matkurja, najdi.si, slowwwenia, google). Vsak brskalnik je biu tudi ocenjen, se spomnem da je imela matkurja 2/5, najdi.si pa 4/5. Se kdo spomni te strani? Taka mal črna, temnejša je bila.
:|

bajsibajsi ::

Omg, z Najdi.si res ni popolnoma nic narobe, ni pa ga potrebno povelicevati, kot prvi slovenski iskalnik, ker to ni res (pa ceprav Najdi.si celo sam trdi to). Najdi.si je splaval na svet sele s koncem leta 2000 in nikakor ni prvi slovenski iskalnik.

edit: tiskarski skrat

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Hja, jst se tudi spomnim cajtov začetka interneta. Za slovenijo je bila popularna matkurja, za tujino pa yahoo, pa alta vista, sam je bila malo hecna. Potem pa so vsi začeli uporabljat (ne vem kdaj točno) najdi. Si, potem pa sem ga začel tudi jaz. In tako je tudi ostalo.
In če zdaj vidim kaki brskalnik brez privzete začetne strani najdi. Si, jo takoj dodam, tako sem se navadil nanjo. Mani je ful kul, brez nje je pravi bed
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

urban99 ::

hehehe, matkurja nikoli ni bila iskalec, matkurja je bil IMENIK :))) Če ni bilo vpisano, nisi našel...

Ko je najdi.si uletel na sceno, je bil huuuuud (tudi zdaj sploh ni slab). Imel je čisto eno svojo logiko zadetkov, iskal je po straneh, ki jih niti altavista in yahoo nista imela indeksiranih. Vsaj mene je njegov štart presenetil. Potem je bil še nek klavrn poskus imenovan "omniplan" al kako že, potem se pa s slo-search poskusi počasi neha.

Drugače je pa v LJ okrog Ljudmile bilo nekaj ljudi, ki so uleteli na Yahoo-jeve direktorije ob samem štartu in nekaj mesecev poznali praktično kompleten imenik - za Vuka Čosiča in Luko Freliha, se mi že zdi, da sta med njimi :D

poweroff ::

Kaj točno je z najdi.si narobe?

Dve zadevi. Prvič - je slovenski izdelek.

in drugič - je USPEŠEN slovenski izdelek.

Slovenčki pač ne prenesemo sosedovega uspeha - pregovorna slovenska zavist.

To je vse, kar je """narobe""" z najdi.si-jem.
sudo poweroff

Tody ::

@bajsibajsi

Sem poznal mat kurjo, sem poznal altavisto, sem pozna slowwwenio, pa jih ne več...

Jih ne rabim jih je konkurenca prehitela... Mat kurja (tudi sama pravi) ni iskalnik ampak imenik... Slowwwenia pa nevem kaj je, vem pa da ma zelo pametnega upravitelja :\

Sergio ::

Matthai: A si bil ti zraven, ko smo imeli tisto vojno z Najdi.si in njihovim imenikom e-mail naslovov? Po tistem fiasku jaz Najdi.si se povoham ne vec, ker se mi obrne.

(Ce hoce kdo vedeti kaj je bilo, je to malo OT in lahko odpremo locen thread za debato)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gwanaroth ::

Sergio, kar odpri!
Lights often keep secret hypnosis..

gzibret ::

> 8,55 milijona evrov ta firma definitivno ni vredna.

Vredna je točno 8.55 milijona evrov. Niti evra več in niti evra manj. ;)
Vse je za neki dobr!

ahac ::

Motiš se. 75% delež je vreden 8.55 milijona €. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved o pisanju zakoncev Login (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552232 (39074) poweroff
»

Telekom Slovenije in Simobil prekinila sovražnosti

Oddelek: Novice / Tožbe
1611041 (9298) Machete
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410737 (7518) Tody
»

Siol je ponovno pod okriljem Telekoma Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
558660 (6337) Bistri007
»

SiOL se bo pripojil k Telekomu (zgodovina se ponavlja)

Oddelek: Omrežja in internet
294114 (2979) Cokolesnik

Več podobnih tem