» »

Microsoft podaljšal garancijo za Xbox 360

Microsoft podaljšal garancijo za Xbox 360

Ars Technica - Največja nočna mora vsakega lastnika Microsoftove konzole Xbox 360 je, da se bo njegov priljubljen kos elektronike zbudil z rdečim obročem smrti. Sodeč po novicah na spletu, to sploh ni redek pojav, saj naj bi general failure javila skoraj vsaka tretja konzola. ArsTechnica poroča, da je ravno zato Microsoft podaljšal garancijo v primeru RROD na tri leta. Vse ostale okvare (odpovedi DVD pogona, trdega diska), bodo še vedno krite samo pod enoletno garancijo. Podaljšanje garancije velja za vse prodane Xboxe, za stroške ukrepa pa so pri Microsoftu že rezervirali več kot milijardo dolarjev.

Izvorna novica ter Kotakojev intervju z Microsoftovim predstavnikom Petrom Moorom.

8 komentarjev

M-XXXX ::

Zdi se mi zelo fer od njih da so se odločili za ta ukrep!:D

Mitch ::

Ne vem zakaj, ampak to me spominja na eno pesem Johnnya Casha: And it burns,burns,burns
the ring of fire, the ring of fire...:D

LP, Mitch

vanmarko88 ::

ni slabo rabijo pa se tudi lotit mal glasnosti ker fen v dnevni sobi nima kaj počet;((

kronik ::

Zadne case pa izdajajo same polizdelke. Zakaj?

SavoKovac ::

Ker je v modi "rush development". Sam da je poceni poceni poceni. Pa če je od romunskih gold farmerjev. :D

Spock83 ::

Naj mi dajo enega zastonj. Sploh ne rabim grancije .

e-marko ::

Glede na konfiguracijo PC-ja v podpisu nisi revež in si ga lahko kupiš sam. Lahko, ga pa dajo meni, hehe... Malo heca.
Glede tega obroča smrti pa je tako.. Zakaj bi dal kup denarja za neko stvar za katero bi potem trepetal kdaj bo crknila? Brezveze. Upam, da PS3 nima kakšnih takšnih "cvetk". Razen cene seveda...
...somebody, somewhere...

matjash ::

^^trenutno nima saj je procent vrnjenih konzol okrog 1%. Ampak to je tudi vse kar ps3 trenutno šteje v plus. Moj x360 (kupljen oktober 06) zaenkrat dela brez težav in upam da sem med tistimi 70%. Če pa bo pregorel bom kupil še enega (konzolo sem modificiral tako da garancija odpade - na livu sem pa zmeraj igral z originali in nisem benan) zanj imam že dosti dobrih iger zanj in še več jih prihaja v naslednjih mesecih (mass effect, halo 3, fable 2, gta 4, lost odyseey, eternal sonata, blue dragon, pgr 4 ...), medtem ko jih za ps3 lahko prešteješ na roke.

Trenutno sem zadovoljen s konzolo ampak vseeno je s 30% MS veliko zapretiraval z okvarjenimi konzolami. Ponavadi se te številka giblje med 3-5 procenti. Storitve od MSja so dobre, še posebej zdaj ko nudi 3 letno garancijo, v strojnem oddelku bi pa na njihovem mestu naredil veliko čistko.
... bolje pozno kot nikoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družbi SCO zmanjkalo denarja - a ne še za odvetnike.

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
143586 (2685) vejnovic
»

HP predstavil novosti

Oddelek: Novice / Ostale najave
193769 (2907) strictom
»

2,5" 64 GB Solid-state diski za prenosnike

Oddelek: Novice / Diski
486013 (4524) jype
»

Prey bo dobil nadaljevanje

Oddelek: Novice / Igre
253281 (2366) Alpheus
»

Znižanje strojne zmogljivosti PS3

Oddelek: Novice / Procesorji
325281 (3586) Mr.B

Več podobnih tem