» »

Asus P5K in RAID

Asus P5K in RAID

brez-imenko ::

Sploh nevem kako naj začnem. Ehh, en lep pozdrav. Pač sem lastnik te matične plošče in bi rad sparil 2 diska v RAID0. OK do tu je uredu. Vendar se mi zaplete, ker nimam pojma kako pri teli plošči zvezat in inštalirat da bo delovalo. Sovražim neko čudno Asusovo inovativnost v zvezi z RAID vendar kaj mi pomaga drugače je pa plošča cool. Prosil bi in bi bil zelo hvaležen če se kdo potrudi in mi razjasni nastalo situacijo.

Tomay ::

Če imaš navadno plato podpira raid samo v kombinaciji notranjega esata in zunanjega esata diska. (RTFM)
Možnost je, da nabaviš esata na sata kabel in ga priklopiš odzadaj in nekako spelješ v kišto. To je zaenkrat edina opcija zraven nakupa raid kontrolerja.


P5KR podpira "pravi" raid samo je pri nas ni za dobit.

P5K deluxe tudi popira raid samo je 1x dražja od navadne P5K
Voodoo 4Ever

frikec() ::

P5KR imajo pri funtechu.

Lp

T(he) Boss ::

Jaz imam P5K delux, pa me zanima, ce lahko postavim raid 1, ne da bi izgubil podatke na ze obstojecem disku? (Torej imam ze in disk, dodal bi drugega, pa ne bi rad prvega formatiral) :\

brez-imenko ::

Tomay, se mi je zdelo, da bo kaj takega. Verjetno pa bi moral dokupit še 1 manjši disk, da bi lahko deloval comp. normalno, ostala 2, ki jih imam sedaj pa bi vezal v to polje RAID. Ja sedaj bi pa prosil, če mi lahko podate kakšen link, kjer bi lahko nabavil takšne kable, ki imajo na eni strani notranji na drugi pa zunanji SATA priklop, različnih dolžin, pa da imajo priključke v L.

Luka55 ::

OK da malo oživim tole temo.Imam isto plato P5K in bi rad zadevo povezal v raid.Kakšen kabel moram kupiti, da bo zadeva delovala ? .
Imam pa že vgrajen E-Sata priključek v ohišju.Se pravi če prav razumeme rabim kabel E-Sata to Sata.Prosim za pomoč.Hvala

komar ::

Jaz sem plato zamenjal zaradi tega. Sem iskal kabel ( e-sata to sata ) po SLO, ni šans.
Ne vem kaj se grejo te pri Asus-u ,vsaj kabel bi priložili. ;(

Luka55 ::

Škoda, ker si mi plata res dopade, razen tega nepotrebnega kompliciranja z Raid-om.Vseeno hvala.

Luka55 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka55 ()

Tomay ::

Chiptrade v MB ima esata na sata kabel, pa verjetno še katera druga trgovina tudi, samo malo je treba iskat.
Voodoo 4Ever

Luka55 ::

Tomay bi bil toliko prijazen in mi pošlješ link od Chiptrade-a do tega kabla.Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luka55 ()

Luka55 ::

Kabel je E-sata to Sata, kupil sem ga v Techtrade v Ljubljani cena je 2€.Malo je nerodno ko zadaj štrli kabel ven, vendar zadeva deluje, preverjeno.

dukenukem ::

ok fino, da vem da te plate ne vzamem :D

opeter ::

Zadeva v zvezi z RAID-om se reši na zelo enostaven način: kupiš zunanje ohišje za trdi disk, ki ima eSATA izhod, primer je tale LCPower EH-35BSII, ki ga imam tudi jaz.

Zgoraj napisani izdelovalec ima seveda še kar nekaj drugih 3.5" ohišij za diske, ki prav tako podpirajo eSATA. Modeli pa so: EH-35BE2, EH-35SE2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533855 (14005) xyxyxyxy
»

RAID 0 Rešitev za ASUS P5KC ?

Oddelek: Strojna oprema
191364 (1019) st0jko
»

ASUS P5KC in RAID

Oddelek: Strojna oprema
81234 (1092) Dr_M
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544670 (4670) Saiyajin
»

USB disk - ampak cimbolj tih

Oddelek: Kaj kupiti
121691 (1450) opeter

Več podobnih tem