» »

Wireless domače omrežje

Wireless domače omrežje

rawlit ::

Pozdravljeni,

zanima me kako bi vzpostavil domače omrežje. In sicer imam namizni računalnik, laptop in WLAN router Netgear, ter kabelski internet.

Torej modem in router sta povezana, namizni računalnik je pravtako povezan na router, laptop pa na router preko wireless povezave.

Router je torej 192.168.1.1
PC 192.168.1.2
Laptop pa 192.168.1.3

Internet deluje normalno, rad bi pa iz laptopa dostopal tudi do datotek na PC in obratno.
Na obeh računalnikih je nastavljen isti workgroup. Iz PC lahko pingam laptop, obratno pa ne gre.

Prosil bi za pomoč, kako torej vzpostaviti to mrežo.:\

Hvala, lp

Snegec ::

Dostopanje do deljenih datotek si menda nastavil in konfiguriral firewalle na obeh računalnikih, da ti ne blokirajo incoming traffica?
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

rawlit ::

Particije do katerih bi rad dostopal sem označil za sheranje na obeh računalnikih.
Imam pa vklopljen tudi winodws firewall? Je tam potrebno kaj označiti?

Hvala, LP

#000000 ::

Treba ja, skupna raba datotek in tiskalnikov oz. print & file sharing je treba obkljukat. LP

rawlit ::

Je obkljukano na obeh računalnikih. S tem da PC lahko dostopam do podatkov na laptopu. Obratno pa ne gre. Razen če izklopim windows firewall:\.

Trenutno je vse skupaj povezano z mrežnim kablom (corss-over) Ali je sploh pravi kabel to? Ker pri wireless mi ni uspelo narediti nič. Bom prvo probal preko kabla vzpostavit povezavo, potem pa še wireless.

LP

#000000 ::

Probi na obeh računalnikih dat istega uporabnika in enako geslo.

rawlit ::

Poskusil pa ne deluje.:(

NA laptopu je pri "view workgroup computers" viden samo laptop, PC-ja pa ni na seznamu. Sem ponastavil nastavitve Windows firewalla, spet omogočil sheranje fajlov in printerjev, pa nič ne pomaga.

Ali moram tudi na routerju odpreti kakšen port? Da bo laptop lahko dostopal do PC-ja?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

mjel ::

Jaz imam točno isti problem , ki pa ga še nisem rešil.
S tem , da se laptop(wireless) in računalnik (žični LAN) lahko med sabo pingata.

Samo sharanje datotek pa ne gre. Imam isti workgroup...

Kolega mi je rekel da je to poznan problem, ki nastopi samo če je en računalnik na wireless, drugi pa na wireline. Če sta oba povezana brezžično ali oba žična pa ni problema.
Baje je potrebno uporabiti 'Bridge'. Ali kdo ve kaj več o tem?
*

Parsifal ::

Sem imel podoben primer in sicer da nisem imel dostopa do racunalnika v omrezju ki je bil na wireless in to z wirelessa ali prek lana se niso videli(2 prek wirelessa en prek lana) on je pa vidu oba, pa sm imel odklukan povsod ta file sharing itd. Zdej nism probal brez firewala ker sm ročno odpru port zdej pa dela. Se pa nism kj prevec poglabljov tko da ne vem ce mate isti problem. Vrata so pa 445. http://support.microsoft.com/

lp

Kowkele ::

Pozdravljeni!

Imam popolnoma isti problem. Pa se nekaj jih poznam, ki ga imajo. Noben pa ne vr, kako to rešiti. Na laptopu, ki je povezan wireless vidim pc, na pc-ju, ki je povezan preko kabla pa ne vidim laptopa. Samo se da kopirat podatke z enega na druga. Na laptopu vidim pc, torej ni problem. Če pa hočem kopirat z laptopa na pc pač grem do laptopa in kopiram v mapo na pc. Se je pač treba malo sprehoditi...:D Ma vseeno bolje, kot kopirat na usb oz dvd.


lp
Tako pač je to!!!

moho1 ::

Živijo!

Pred časom sem imel podoben problem.Potem sem naredil tole:
Daš mapo v skupno rabo, greš pod Dovoljenja>Dodaj>Dodatno, obkljukaš Guests in vse skupaj potrdiš!
Meni tako deluje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moho1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549343 (174) d4vid
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233361 (3009) glinik
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172036 (1785) tey007
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263253 (2878) Mati
»

workgroup noce in noce

Oddelek: Omrežja in internet
201984 (1777) Microsoft

Več podobnih tem