» »

izolacija ohisja

izolacija ohisja

eiht ::

naredil sem izolacijo ohisja za katero sem uporabil izolacijsko peno in lepenko...zadeva deluje fenomenalno....imam vulcano 7 in lahko si predstavljate kako glasno deluje....za celoten postopek sem porabil 2000 sit in 5 ur dela....ce rabi se kdo kaksne informacije naj vprasa....skoda, ker nimam digitalnega fotoaparata

rap3r ::

Ja ubistvu mene zanima! Recimo kje si dobu stiropor in kakšno peno si uporabu!Pa še to se ti računalnik kej bl segreva?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ls ::

ma ce imas dobro prevetreno kisto ne bi smelo kaj vec gret. mene tud zanima kako si to naredil. napisi clanek8-)

gorenc ::

a si nalepil tudi stiropor?? al samo izolacijsko peno?

tha_man ::

eiht, we want details! :D

BlackHole ::

Kakšno lepenko oz peno si uporabil (kje si jo kupil), kako veliko ohišje imaš. Tudi jaz že razmišljam o zvočni izolaciji ohišja. Potem bi morda lahko čez noč kišta laufala (divx pa to), ker zdaj ne preglasna.

eiht ::

najprej se vam opravicuje, ker nisem imel casa prej odgovoriti...zdej pa postopek
1. po navodilih na http://www.makeitsimple.com/projects/ca...in po dolgotrajnih raziskavah, ker v Novi Gorici niti v Merkurju, niti kje drugje nimajo takega materiala, sem ugotovil, da se ga dobi pri podjetju Plama Pur (ne me vzet za besedo, mogoce da se motim)...najmanjsa kolicina je 2 kvadratna metra (2+1), debeline 1 cm...cena okoli 1500 sit, postnina, da te zaboli glava...v bistvu je to navadna reciklirana pena, ki jo lahko dobis pri kaksnemu izdelovalcu foteljev, postelj...mislim, da ne igra vloge....dobra bi bila tudi navadna "spunja" kot pravimo mi primorci
2. razmontiral sem komplet racunalnik....
3. kupil sem se lepenko-karton (malo trsi), ker se je pena prevec upogibala in sem tako najprej peno zalepil na lepenko in nato leppenko na ohisje
4. zapolnil sem vsako luknjo v racunalniku :) razen na stranskem delu ohisja, kjer so odprtine za zrak in spredaj, kjer je prostor za dodatni ventilator...izolacijo sem dal tudi okoli napajalnika (razen v tistem delu kjer je pac potrebno pustiti prostor, da potem lahko sploh zapres ohisje)
5. za lepljenje pene in lepenke sem uporabil pistolo na vroce lepilo, prav tako za lepljenje lepenke na ohisje
Temperatura se ni spremenila niti za stopinjo (prav tocno ne morem povedati, ker sem istocasno naredil tudi okrogle ide kable, ki naj bi omogocali boljsi pretok zraka skozi ohisje). Za konec sem se odrezal en kos pene in jo postavil pod ohisje tako, da vpija se dodatne vibracije.
ce ima kdo se kskno vprasanje naj vprasa!

Cosmo ::

Daj probaj z navadnim fotoaparatom poslikat pa kakemu kolegu nesi skenirat
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

eiht ::

sej mas slike na tistemu linku ki sem ga postal..skoraj isto sem jaz naredil

BlackHole ::

DAj povej kako lepenko si uporabil, 3 slojno, 5 slojno. Delam tam kjer imamo kartona na tone, tako da karton ne bo problem.

eiht ::

ne...nisem uporabil tistega "klasicnega" kartona, ki se ga uporablja za skatle....uporabil sem tistega bolj sive barve, trdega...

segi ::

Poslikaj malo da vidimo.Saj ja ni tako težko!!!;)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

BlackHole ::

Aha, torej sivo lepenko. Jaz sem razmišljal, da bi izoliral ohišje samo od zunaj (za začetek) in sicer tudi iz kartona, pa mogoče še s kakim materialom. Efekt bi moral biti enak, če ne še boljši, a ne (zaradi večje debeline).

SaS ::

Kako pa imaš konfiguracijo (CPU, plata, disk...)?
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133304 (2919) LeQuack
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827995 (5490) Kato
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165873 (5590) rkb2
»

najtišji pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
161622 (1246) robertos007
»

Zvočna izolacija ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91850 (1659) Bungee-

Več podobnih tem