» »

MAC OS X

MAC OS X

e.r.c. ::

Tale tanov MACov OS se mi zdi kar zanimiv, zato me zanima če kdo ve, se to da naložit samo na za-to namenjene računalnike ali na kakršen koli računalnik.

Primer: mam laptop in bi si rad naložil MACov OS....laptop ni Apple ampak HP.

netanyahu ::

Uradno in legalno ne.

Na mreži se sicer dobijo vodiči za namestitev na navaden PC, ampak:
- postopek je zapleten
- potrebno je patchati datoteke na OS X namestitvenem DVDju
- PC mora podpirati SSE3 in cel kup drugih stvari
- za večino naprav v navadnih PCjih ni gonilnikov, ker Macintosh računalniki teh naprav enostavno ne vsebujejo
Taka namestitev niti slučajno ni uporabna za delo, kvečjemu za kak test, pa še tu bo cel kup stvari delovalo slabo ali pa sploh ne.

Za zadnjo verzijo, Leoparda, je na voljo npr.: Hack Attack : Install Leopard on your PC in 3 easy steps!

jamiroq ::

če pobrskaš po raznih torrent straneh lahko najdeš tudi "predpripravljene" različice osx, kjer ni potrebno drugega, kot zbootat sistem z dvdja, pravilno izbrati driverjev in kernela ter ga namestiti. seveda ob predpostavki, da imaš podprto strojno opremo.

meni deluje vse od quartz extreme/core image, wifija (smc wifi kartica z atheros čipovjem), bluetootha (smc dongle), zvočne (realtek alc850). deluje tudi dovolj stabilno in hitro. imam pa probleme s tem, da se mi vsake toliko pokvarijo dovoljenja v /Library, tako da se osx sploh ne zažene, pa nobenega usb pomnilniškega medija (ključi, hdd) ne smem imeti pri zagonu računalnika priklopljenega, ker potem sistem deluje po polžje. problem so tudi nadgradnje (razni security popravki in nadgradnje driverjev), ki ti večinoma razsujejo sistem. da se sicer dobiti shackan 10.4.10 upgrade, vendar kaj več nisem opazil. zadnji security update pa mi je delno sesul zvok.

je pa, vsaj za core(2)duo računalnike, po novem na voljo darwin bootloader, ki odpravi potrebo po shackanem kernelu (vsaj za leoparda).

further reading:
edit: netkas.freeflux.net
uphuck.com
hackint0sh.org
insanelymac.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mac OS Snow Leopard na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
484581 (3129) Gray_Warden_
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21018014 (12516) ShARk63
»

Hackintosh

Oddelek: Programska oprema
61656 (1484) aston12

Kako imeti Visto in Mac OS X naenkrat na PC-ju?

Oddelek: Operacijski sistemi
51576 (1576) OmegaBlue
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138551 (8551) borchi

Več podobnih tem