» »

Intel Little Valley D201GLY2

Intel Little Valley D201GLY2

«
1
2 3

Matek ::

Evo, iz novice o prvi Little Valley na zeljo uporabnikov forkan del o drugi verziji plosce.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Silica ::

Se za info za tiste ki spremljate D201 boarde.
V 37 tednu bo splavljena D201GLY2, z SATA in procesorjem 1,2Ghz,
v 41 tednu pa redna prodaja.
Cena za D201GLY je med tem ze spet padla.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

TribesMan ::

Eno tole s SATA mi kar rezervirajete prosim :D
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

bojsi ::

@Silica
>V 37 tednu bo splavljena D201GLY2, z SATA in procesorjem 1,2Ghz..

Hmm, a nima proc na sedanji plati 1,33 Ghz? Zakaj bi imel na izboljsani plati le 1,2?

Ali lahko das se kaksen link, kjer spremljas novosti o tej plati?

Hvala in lp.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

Hmm, a nima proc na sedanji plati 1,33 Ghz? Zakaj bi imel na izboljsani plati le 1,2?

Na novi plati ni istega Celerona, saj je tokrat zasnovan na precej modernejsem jedru Conroe-L, kar pomeni, da bomo videli izboljsane performanse kljub manjsi frekvenci, za namecek pa bo zadeva se porabila manj in bo pasivno hlajena.

Enivej, napovedani 41. teden je ze mimo, a ima kdo ze vec informacij o plati? Se jo da dobiti kje pri nas ali vsaj v EU? Meni zaenkrat ni uspelo izbrskati pametnih informacij.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matko ::

Intel D201GLY2

http://www.intel.com/products/motherboa...
http://www.pirec.info/2007/10/23/intel-...
http://users.bestweb.net/~faden/public_...

+ SATA in hitrejši procesor
- TVout zgolj opcija

* pogrešam digital out in DVI

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

TribesMan ::

Kako mislis da je TV Out opcija? A se da kupit plato s TV Outom al kaj?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matko ::

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

Jaz sem zadevo narocil iz Nemcije in je zelo hitro prispela. Ta vikend bom najbrz sestavil masino in malo pretestiral vse skupaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

kulSMS ::

a daš link od strani kjer si kupil omenjeno ploščo?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

Klik. V petek zvecer sem narocil in placal s PayPalom, v ponedeljek so javili, da je zadeva poslana, v torek popoldne je bila pri nas doma. Jaz sem zal se v LJ, tako da bom moral pocakati do vikenda :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

HardwareMaster ::

Hitro Matek, hitro testirat. Jst nucam novo masino za mail, FTP in file server:D Bos testiral s SATA diskom?
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

Huh, mam en SATA 500GB disk, ampak je v eksternem ohisju. Ce se mi ga bo dalo razmontirat za test, mogoce, drugace pa rajsi ne obljubim :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

bojsi ::

Matek: a ta link, ki si ga dal je model s TV-out? Koliko je pa bila poštnina do SLO?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

Ne, mislim da ta model nima TV-outa, postnina do Slovenije je bila pa 16 evrov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

HardwareMaster ::

Za TV-out moras dokupit izhod, ki ga potem s prilozenim kablckom prikljucis na plato (tako kot priklopis dodatne USB porte). Mozno pa da imajo kaksen drug sistem, ampak glede na dosedanje resitve bo pomoje kar nekako tako.
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matko ::

Za TV-out moras dokupit izhod, ki ga potem s prilozenim kablckom prikljucis na plato (tako kot priklopis dodatne USB porte).
Mozno pa da imajo kaksen drug sistem, ampak glede na dosedanje resitve bo pomoje kar nekako
tako


Namig: Ne piši o nepoznanih stvareh ;)

Plata ima TVout (dodatna oznaka T na koncu modela)ali pa ga nima.
Na Ebayu so zaenkrat samo modeli BREZ TVouta

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

HardwareMaster ::

No ja, trdiv nisem nic. Hvala za popravek.
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::


Evo, zadeva je sestavljena na moji mizi. Zaenkrat je not giga 667 Adata DDR2 rama (hotel nabaviti 2 giga, ker baje deluje, pa je pri AGTju zmanjkalo), disk je pa zal se stari 120GB ata. 20" monitor pri 1600x1200 deluje brez tezav. Ko koncam s postavitvijo sistema, bom zalaufal superPi in kako sandro, ce ma kdo kaka vprasanja pa kar na plano z njimi.

Zaenkrat so moji vtisi precej pozitivni, edina stvar, ki me skrbi, je pasiven cooler. Zadeva se namrec prav pasje segreje, zaenkrat se nisem namestil kakega programa za spremljanje temperatur, ampak vec kot sekundo-dve je nemogoce drzati za hladilnik.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::


Takole, tu so rezultati. Sam sem relativno zadovoljen - zadeva je priblizno primerljiva s starim Bartonom 3200+ na nforce2 plati, katerega je nadomestila. V celostevilskih operacijah je sicer pocasnejsa, ampak nadoknadi v floating point benchmarkih. Seveda najbrz ni treba omenjati, da bo zadeva nasla dom v majhni tihi skatlici za razliko od starega ropotajocega athlona.

Temperaturo lahko prav tako vidite na screenshotu, med testiranjem ni nikoli sla cez 80 stopinj, pa tudi trenutno v idle se ne spusti pod 70, tako da vsekakor gre za vroc cip, ampak v nekih sprejemljivih mejah. Z boljsim pretokom zraka (sedaj zadeva pac zdi na mizi) bi bilo imho marsikaj odpravljeno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

bond007 ::

JE ta voltaža na sliki pravilna? Če je, potem 8-O - voltažo bi pa lahk intel malo bolj spustil - več kot 1,3V za 1200 mhz:\ - tolk rabi moj dvojedrni e2140 za 3ghz, še na 2Ghz dela na manj kot 1V. Trenutno ga imam fanless na 1,6Ghz in 0,9V in na stock alu hladilniku (brez bakra) idla na 27,28 stopinj (v sobi je 21 stopinj).
KAj pa chipset hladilnik je kej vroč?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

UF, sploh nisem razmisljal o temperaturi chipseta - zdajle probal in je se bolj vroc od cpuja! Ne bi bil presenecen, ce je tista temperatura v speedfanu v bistvu obratna.

Kar se pa napetosti tice, se pa strinjam. Bom probal undervoltat zadevo, ce bo slo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

kulSMS ::

daš gor še dva ventilatorja na 5V, pa je temperatura okrog 50 °C.
Z glasnostjo pa ni problem, ker je disk ponavadi malce glasnejši kot ventilatorji priključeni na 5V.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matko ::

@Matek

A se plošča zažene brez tipkovnice?
Kje si našel info, da podpira 2GB RAMA?


PS: Moderatorji, prestavite del o verziji #2 v svojo temo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Matek ()

Matek ::

Glede tipkovnice ti ne morem zagotovo odgovoriti - ko bom doma cez vikend, lahko preizkusim. Pricakoval bi, da je Intel na to racunal (vecina folka jo bo tlacila v avto ali v HTPC), je pa res, da sem se nekajkrat sprehodil cez cel BIOS in se ne spominjam te nastavitve (Halt on...).

Glede dveh gigabajtov sem pa prebral na enem tujem forumu, nekdo jih je vtaknil v prejsnjo verzijo (D201GLY) in pravi, da dela. Glede na trenutne cene rama niti ni prevec tvegano kaj takega dejansko preizkusiti :D .

Pa prestavil sem na tvojo zeljo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

skico ::

kaj pa kakšno mini/mikro ohišje za to ploščo in pa kakšen majhen napajalnik? Je kdo kaj gledal ali obstaja kaj takšnega, pa za koliko €?

Bilo bi OK če to obstaja, v primeru da pa je potem potrebno to ploščo stlačit v neko normalno ohišje pa to ni več to..

lp

CCfly ::

Morex, PicoPSU, etc. Na žalost jih pri nas ne srečaš preveč pogosto.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

PrimozR ::

picoPSU prodaja isto firma na eBay, kjer je Matek kupil plato, IIRC je 120W model cirka 40 €. Dobra cena IMO.

Matek ::

Tudi sam sem se zanimal za napajalnik in sem kontaktiral slovensko firmo grid.si (nasel na googlu), njihova stran je rahlo outdated, po emailu pa so mi javili, da prodajajo morex pasivne napajalnike (zadeva je kot napajalnik za laptop - zunaj kiste imas cigel, potem pa v kisti samo mini vezje s par pretvorniki in atx/molex prikljucki), 60W stane 35 eur, 80W pa 48 eur, posiljajo po posti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

skico ::

kaj pa ohišje?

Matek ::

Nameravam sam izdelati :D, raje nic ne povem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PrimozR ::

DO TELL!!!! :D

Aja, še zmer čakam a je SMD proc al pini skoz gledajo :>

kmetek ::

torej si dal cca 80€ ? kaj a se ne dobi za ta denar že ena intel platka in celeron d420? :\

Matek ::

Ja, to je res, ampak postnine tu ni fer upostevati, sam sem si pac zelel zadevo, zato sem dal malo vec in jo narocil iz tujine. Poleg tega pa ta zadeva niti ni toliko slabsa (400 mhz manj in pocasnejse vodilo, sicer pa enako jedro s sse3, 64bit, itd), njena ocitna prednost pa je seveda majhnost, nizka poraba in pasivno delovanje. To, da je pri meni doma pristala na desktopu, je zgolj nakljucje, sicer pa je namenjena drugacnim uporabam (htpc, car pc), kjer je precej boljsa od konkurence (via).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

bond007 ::

Jp, 34EUR celeron in 44eur plata. PA še intel čipset ma :)

bojsi ::

@bond007:
A mogoče veš za kakšno podobno plato v microATX izvedbi?

bond007 ::

Sej ta omenjena je micro ATX KLIK. Super je, ker se relativno dobro navija (do 350fsb ni problema - recimo e2140 sem imel tudi že na 3,1 Ghz), ima vse integrirano gor, če pa si malo harweraša, jo lahko tudi undervoltaš in hladiš popolnoma pasivno.

Mavrik ::

Torej sploh ni nobenega zagotovila da je zadeva sposobna delovati pasivno? Meh.
The truth is rarely pure and never simple.

bond007 ::

Na stock voltaži s stock hladilnikom pasivno jst ne bi bil tako pogumen, čeprav so testirali e21xx na tak način in je edini od procesorjev dokončal vseh 12 nekih testov..
Sem pa že imell navitega na 2,7Ghz in undervoltanega za 0,1V in stock hladilnik brez ventilatorja, in je po pol ure OCCT temperatura zlezla čez 80 stopinj, kar je malo preveč zame.

Aja, da ne bo mislil kdo, da je tisto poseg za undervoltanje strašno koompliciran - ubistvu samo prelepiš z izolitrakom en kontakt na procesorju. KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

krneki0001 ::

Matek, a plata podpira usb boot?
Če ga, potem je tole odlična zadeva za GPS, ker nanj priklopiš samo še en manjši lcd, ki pa ga montiraš v avto in priklopiš miško z GPS-om. V avtu je problem samo disk, ker ga ubijaš s tresenjem, sploh v terencu, ko se voziš po kakih brezpotjih.
Vzameš pa 4Gb ključ, gor poinštaliraš winXP al pa kr server 2003, pa kak program za GPS in vse mape(ostane ti 3,5GB za mašpe, musko in kej podobnega, potem pa to zmontiraš v avto.

bond007 ::

Glede D201gly2 - je tukaj ena dobra tema Fantje si povečini ne upajo imeti čisto pasivno hlajenje, ker se pri daljših obremenitvah chipset konkretno segreje - edn je mel celo 93 stopinj na chipsetu- KLIK

krneki0001 ::

Bond sam imam E2160 navitega na 3600MHz z -0.12 volta od normalne voltaže, ram imam naštiman na 400mhz po defoltu in z navitjem pride do 800mhz, kar pa je tudi uradna frekvenca rama. S stock hladilnikom je temperatura jedra1 38 in jedra2 40 stopinj. Ob hudi obremenitvi pa naraste na 57 in 59 stopinj.

bond007 ::

NA 3600 mhz dvomim, da ga lahko imaš undervoltanga, kvečjemu maš +0,12V. Daj ventilator dol, če si upaš:P

PrimozR ::

bond namesto diska na IDE prikoopiš 4 GB CF kartico.

Matek ::

Matek, a plata podpira usb boot?
Če ga, potem je tole odlična zadeva za GPS, ker nanj priklopiš samo še en manjši lcd, ki pa ga montiraš v avto in priklopiš miško z GPS-om. V avtu je problem samo disk, ker ga ubijaš s tresenjem, sploh v terencu, ko se voziš po kakih brezpotjih.
Vzameš pa 4Gb ključ, gor poinštaliraš winXP al pa kr server 2003, pa kak program za GPS in vse mape(ostane ti 3,5GB za mašpe, musko in kej podobnega, potem pa to zmontiraš v avto.


Ja, podpira USB boot.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krneki0001 ::

Ql, pol bom pa jst tut tole nabavil. A bodo to tut pri nas prodajal?

Matek ::

Ja, morali bi. AGT ze ima starejso verzijo (1.33 GHz procesor z Yonah jedrom, brez sata in z aktivnim coolerjem), sem jim napisal mail in so rekli, da imajo namen prodajati, datuma pa ne vejo. Pravijo, da ko bo pac uvoznik dobavil.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McSamo ::

Oni morex 60w za 35€ kaj to je mišleno komplet z adapterom ali samo napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McSamo ()

skico ::

evo sm najdu en lep ohišje, sam cene ni zraven. Pa pod vprašanjem je dobavljivost v slo.

http://www.apextechusa.com/products.asp...

Grimlord ::

Lepo da se je nekdo potrudil, pa zadevo stestiral in objavil pred mano. Damn, pa nisem med prvimi. :)


Matek, si meril kaj porabo celotnega sistema?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google dodal prevajanje v Gmail

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
94883 (2877) techfreak :)
»

Nov računalnik za server- čim ceneje

Oddelek: Kaj kupiti
81823 (1517) Stra
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473287 (2071) PrimozR
»

Embedded PCji kot firewall za optiko 20/20 ali več

Oddelek: Omrežja in internet
262261 (1509) PaX_MaN
»

čim manjša matična

Oddelek: Strojna oprema
111168 (1167) slovencl

Več podobnih tem