» »

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

_mOuSe_ ::

Zanima me ali bi AMD Athlon XP-M 2500+ pasal na matično AsRock K7S41GX... Namreč pri podpori cpu so našteti samo AMD Sempron , Athlon, Athlon XP, Duron. To najbrž pomeni da MOBILE ne(?)

LINK: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

lp, mOuSe

Ted ::

Kolikor vem so mobile bartone prodajali tudi za desktop variante. Menda ima nekaj nižjo voltažo (zato se manj greje), v najslabšem primeru boš imel višjo voltažo če ti nižje plata ne podpira.
Mah...

_mOuSe_ ::

Res je, cpu ma 1,45 voltažo.

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Mo...

lp, mOuSe

kixs ::

Mora normalno delat, edino preveri, da imas podprte mnozilnike.

Pa seveda uporabi zadnji BIOS.

Odvisno kako ga mislis (ce) navijat. Ce ga ne mislis navijat, saj po defaulti dela na 133MHz FSB, potem moras imeti odprte visje mnozilnike cca 16x. Nekatere plate imajo en mali "hack" in ne podpirjo zvezno vseh mnozilnikov in tu se zatakne, ker mobilci nimajo zakljenjenih mnozilnikov.

Ce bos navijal, pa takole:

Mobilc naj bi brez problemov delal na cca 2500MHz nekateri tudi vec. Torej nekje 200MHz x 12,5. Lahko tudi FSB vec kot 200 in nato prilagodis mnozilec. Voltazo bos moral prav gotovo dvignit glede na navitje in stabilnost. Svojega sem imel na 1.85V in dober hladilnik je obvezen. Imel sem BigTyphoon-a, ki ga imam tudi na trenutnem CPU-ju.

_mOuSe_ ::

A delal pa bi na tej matični, čeprav ga ni na seznamu?

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

Na matični mam lahko množilnik na auto ali ga nastavim z jumperji. BIOS je zadnji, 2.8 verzija
Za tisto v zvezi z množilniki ne vem kje pogledat, sem pa dodal zgoraj link za AsRock.

lp, mOuSe

kixs ::

Ja, skoraj 100%.

Athlon XP-M je uradno obstajal samo za notebooke, ker pa je imel enako podnozje kot desktop (Socket A), je normalno deloval tudi v desktop mashinah. Zato podatkov o tem na uradnih straneh ne bos dobil.

PS:
Zdej sem preveril podatke o tvoji maticni... ni ravno najboljsa, tako ti nic ne garantiram. Tudi ne podpira FSB 200 (400DDR). Js sem imel Abit NF7-S V2.0 in je delovalo vse Odlicno :D

lp

_mOuSe_ ::

Torej praviš da kljub temu, da mam 1gb rama 400 MHz (ampak delujeta na nižji frekvenci) ter nov ZALMAN CNPS7000B-AlCu LED, se na tej matični ne bi dalo kaj precej navijat?

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

Morda bi šlo vsaj do 2300 MHz, glede na to da ma matična Hybrid Booster in U-Cop overclock tehnologijo.

lp, mOuSe

SepoX ::

Najboljš da ročno nastaviš FSB na 166 MHz in množilnik na 13= 2158MHz. To bi moralo delat tudi na default voltažah.

kixs ::

Zdej sem dodatno preveril manual od plate.

Uporabiti moras standardne FSB hitrosti, saj verjetno plata ne podpira PCI lock. Torej, da PCI vodilo vedno deluje na 33MHz (nekaj MHz gor ali dol ni pomembno, za vecji OC je lahko to problem).

XP-M nima zakljenjenga mnozilnika zato uporablja nastavitev na maticni plati. Zato mora plata podpirat 5-bit FID (Frequency ID), da ima vsak mnozilnik svoj ID. Glede na manual, ta plata podpira 5-bit FID :D

Tvoja plata podpira FSB 166MHz. Kar pomeni, da moras za navijanje uporabit izkljucno cimvisji FSB (torej 166) in potem cimvisji mnozilnik. Poglej v navodila kako morajo biti nastavljeni jumperji.

Za zacetek zacni NIZKO - FSB 133 in multi na 6x.

Tako, da se nalozijo Winsi in uporabi CPU-Z program, da vidis nastavitve (CPU voltaza, MHz in podobno).

Ta plata omogoca malo navijanje napetosti na CPU-ju (3 in 6%). Zato je pomembno, da vidis, koliko ti bo plata dala sama od sebe. Mobilec ima 1.45V po defaultu, vendar poglej v CPU-Z, ce je to res. Lahko, da bo ta vrednost 1.65V ali kaj vec. Torej, je ze dvignjena voltaza, kar ni problem. Saj za navitje moramo dvignit.

Glede na navitje CPU-ja, bos potem moral malo testirat stabilnost sistema in dodaten dvig voltaze. Ampak tudi max. 6% ni veliko. Zato je pomembno, da ves od kje starta - bolje je, da pri 1.65V ;)

Za testiranje stabilnosti uporabi Prime95 - posci na google ;)

lp

TechStreme ::

Mislim da imajo ti stari SiS chipseti narejeno tako da se ti za vsakih nekaj MHz FSB-ja avtomatsko poveča delilnik za PCI frekvenco tako da je vedno nekje okoli 33 + - cca 5 MHz... Nebi pa vedel kako je točno s tem chipsetom in frekvencami 333+ .... Sploh pa najprej nabijaš FSB dokler ne dobiš nestabilnega FSB-ja in ga malo spustiš in potem povečuješ množilnik in na koncu dobiš najvišjo stabilno frekvenco procesorja in najvišji stabilni FSB... to je vsa umetnost... Če povečuješ tudi napetost procesorja ga pač moraš temu premerno tudi hladit... To je vse.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

_mOuSe_ ::

Kaj pa recimo plata Abit NF7, če bi to nabavo, bi se navijalski potenciali dost zvišali?8-O

lp, mOuSe

Pyr0Beast ::

Odvisno od proca, pa tudi od plate. Bi pa z istimi nastavitvami na Nf2 dobil malenkost boljši score, kot s sis čiperajom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_mOuSe_ ::

Končno sem nabavu tega mobilca, na default nastavitvah mi dela z 1866 MHz, 133*14x brez problema (Prime95 test). Probal sem zvišat multiplier na 16x, nastavim jumpere, prižgem in še vedno ista frekvenca 1866 MHz8-O Kaj delam narobe? Zvišal sem tudi voltažo za 3%. Mogoče še kaj v BIOSu?

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

Sem zdaj raje pustil multiplier na default in povečeval samo FSB, tako sem prilezel do 2,17 GHz oz. 155x14:D Temperatura cpu na idle je 37-40°C. Sledi še Prime test.

lp, mOuSe

Pyr0Beast ::

Sicer, koliko je ta tvoja plata stara ?
Drugače bi bilo dobro; 1. posodobiti BIOS
2. pogledati na koliko MHz lavfajo rami
3. Znižat multi in povišat fsb na 166 (ali 200) ter nato množilnik zvišati.

Sicer, če pa nucaš plato, sem glih ene par dni nazaj eno Nf2 obudil in zaenkrat dela :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_mOuSe_ ::

Matična je stara 7 mesecev, sem kupil novo.

1. BIOS je zadnji, 2.8
2. LINK
3. Že probal, ampak multiplier vedno ostaja 14, ne glede na to, kako nastavim jumperje:(

Kakšna ideja kako rešit problem z multiplierjem?

Nf2? Zaenkrat ne, če si premislim ti sporočim.

lp, mOuSe

Pyr0Beast ::

tRas pa tRc sta malce nizka. Baje da je tRas = 11 še najbolj stabilen (in najhitrejši)

Mogoče pomaga: Link
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_mOuSe_ ::

V BIOSu mi pri processor type ne piše mobile AMD...., ampak samo Athlon XP 2500. Zato tudi v Advanced ni opcije CPU Ratio Selection, je pa bila ko sem dal procesor noter, če se prav spomnim. FSB je zdaj kar 135, čeprav imam nastavljeno by jumper (ti so na 266). Kako ga spravim nazaj na default? Sem že resetiral BIOS, ne pomaga.

lp, mOuSe

kixs ::

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...

FSB imas nastavljen na 266... ves kaj to pomeni? Da deluje dejansko na 133MHz. Torej je vse tako kot mora bit!

Naredi takole:

FSB nastavi na 333Mhz, kar je dejansko 166MHz.

Zdaj bi moral imet 166x14= 2324MHz... kar je ze veliko za 1.65V koliko ga dobi tvoj CPU (lahko ti niti ne bo delal na tej frekvenci zaradi nizke napetosti - ce bo tako, spremeni nazaj na 133 (266) in povisaj napetost, kot je spodaj napisano! Po spremembi spet dvigni na 166(333) ).

Ce ne bos nasel nacina za vklopit Jumperje za nastavit CPU multi, ti je to max overclock. Ce ne bo delovalo stabilno, imas moznost malo povecati napetost v BIOSu pod Advanced -> Chipset Config. -> Over Vcore Voltage in spremeni to na 6%. Kar naj bi povecalo iz 1.65V na 1.75V. Moj XP-M je deloval stabilno na 2500MHz in 1.85V. Tako, da vseeno dvomim, da gres lahko kaj visje od 2300MHz na tej plati (prvi problem je nezmoznost spreminjanja multi. in dodatno nezmoznost visanja napetosti procesorju).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

_mOuSe_ ::

To vem kixs, ampak zakaj 135 in ne 133? Meni se ful zdi da je bila v biosu opcija cpu ratio preden sm višal fsb. 166x14 sem že probal, ni šlo, čeprav sem dal voltažo na max. Še najbolj mi ni jasno to zakaj ne gre spreminjat multiplier. Se strinjam da je težko da bo šlo čez 2300.

lp, mOuSe

kixs ::

Tezko bi ti bolj natancno napisal, ker nimam te plate in po navodilih je tezko kaj pametnega najti.

Malo se poigraj z razlicnimi nastavitvami. Daj vse na default in spreminjaj razlicne zadeve korak po koraku.

V navodilih sicer pise, da kljub temu, da lahko z jumperji nastavis multi, ni nujno, da bo to delovalo ceprav je procesor odklenjen.

Edina varijanta, da uspesno navijes ta procesor je, da zamenjas plato s kaksno Nforce2 Ultra (npr.: Abit NF7-S V2.0)

lp

_mOuSe_ ::

Bom se igral še malo, dvomim pa da bo šlo. Verjetno se bom res odločil za drugo plato.

thx kixs za pomoč

lp, mOuSe

_mOuSe_ ::

Abit nf7 v2.0 za 20€, se splača?

lp, mOuSe

kixs ::

Cena ni pretirana.

Je pa vprasanje koliko bos pridobil na navitju. Ti proci so se navijali vecinoma od 2400 do 2500, redki na 2700 in 2800MHz.

Ko si kupil procesor, si vprasal do koliko gre?

lp

_mOuSe_ ::

Zadovoljen bi bil z 2500 MHz, naprej ga ne bi gnal. Tip od kerga sem kupil ga je navil samo za test, 2200MHz pri 1,650V

lp, mOuSe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2,8 Ghz?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141459 (1069) Blinder
»

Pc se ne zažene v Windowse

Oddelek: Pomoč in nasveti
81037 (876) solatko
»

XP-M vedno isti multiplier...

Oddelek: Navijanje
7851 (851) _mOuSe_
»

Odklenjen XP 2800?

Oddelek: Strojna oprema
10828 (828) _mOuSe_
»

Zamenjam procesor, pc ne dela

Oddelek: Strojna oprema
441299 (1299) dejansan

Več podobnih tem