» »

Prvi GeForce 9 na valentinovo

Prvi GeForce 9 na valentinovo

Slo-Tech - Nvidia, ki ga je Forbes razglasil za podjetje leta, naj bi februarja predstavila grafični kartici devete generacije GeForce. Šlo naj bi za GeForce 9600 GT ter GeForce 9800 GX2. Pri slednji gre za dve grafični kartici povezani v eno ( podobno kot GeForce 7950 GX2), za zdaj pa ni konkretnih informacij o njegovi zmogljivosti, na podlagi izvorne novice pa bo luč sveta zagledala devetnajstega februarja.

GeForce 9600 GT, ki naj bi luč sveta zagledala na valentinovo in bo prvi GeForce devete generacije. V 65-nanometrskem procesu izdelano jedro nove grafične kartice bo vsebovalo 64 Shader Procesorjev, njegova frekvenca pa bo znašala 500 MHz, medtem ko bo pomnilnik tiktakal pri 2000 MHz. Več o tem si preberite v izvorni novici.

47 komentarjev

strictom ::

/me wants P/P test f00!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

We just confirm that GeForce 9600 GT uses P545 PCB design (not 8800GT's P393 PCB design), and the memory will be 256bit 512MB, still don't know support DX10.1 or not .


Sprva je blo mišljeno da bo 9600GT imela isti PCB dizajn kot 8800GT. Kaj je fora tukaj? Gre pa ja za novejšo serijo grafičnih kartic. Ne pa da bi 9600GT bila identična 8800GT.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Good Guy ::

pa sem našel mojo naslednico

9800 GX2 FTW:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

element ::

To so buče.

Bethrezen ::

9800 GX2 sounds killer >:D
www.urbanterror.net

nsane ::

this is a email from nvidia regarding the new card.

NVIDIA will debut it's Geforce 9 series on valentine’s day, 2008. The first product of Geforce 9 series will be GeForce 9600 GT.

2. 9600GT’s GPU is a 65nm processing chip. We have already seen this fabrication process used on on G92/D8P (8800 GT / GTS 512MB) .

3. The next-gen mid-range product GPU should have core clocks at 500MHz with it's memory at 2000MHz. The GPU will have 64 Shader Processors (a 8800GS will be 96SP 192bit 384MB). It is a main-stream product and only have one SLI connector so it can not support 3-Way SLI.

4. GeForce 9600 GT uses a P545 PCB design and the memory will be 256-bit 512MB.

5. The products performance will be slightly lower than the 8800GT, and likely even its rival Radeon HD 3850/3870, but will likely be priced and a mere $149.00 - $199 USD

6. Information on our new and highly awaited "D9E" enthusiast "GTX" replacement will be available soon and will likely be available to consumers in mid-march.

so this card is going to be crap, got to wait till mid-march

TokioGangsta ::

a kdo ve če se v prihodnosti obeta kakšno novo grafično vodilo, ali bodo vse te kartice delovale tudi na p35 pci-e
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

na voljo so že kartice na PCI-E 2, napovedan pa je že standard PCI-E 3. So pa združljivi za nazaj, nekako tako, kot je bil AGP 8x.

LordPero ::

Wow, wtf, jst sm pa čaku eno karto top-end in eno hi-end ;((.
Res rabimo vedet še mal več, ampak jst bi hotu nouga čipa, DDR4 in tako karto da rula že sama po sebi, brez problemov.

In GX2 mogoče deluje kot killer, ampak kot pač, hm, mamut alpa nosorog, par tonski killer.
LordPero

TokioGangsta ::

ali je kje objavljen kakšen test glede preformanca kartic, ki podpirajo pci-e2.0 na plati, ki prav podpira pci-e2.0 in kar pci-e plati z ostalim hardwarom nespremenjenim, da se sploh vidi če je kakšen velik poskok v delovanju? Ali je to samo "isto sranje, različno pakovanje"
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Good Guy ::

@lordpero

če bo gx2 neki podobnega kot je bla 7950 bo to super..

kartica še zmer raztura:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

TokioGangsta: in kaj ti pricakujes? 20% boost? dej no lepo te prosim, bod realen. razlike ni in je se neki casa ne bo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dzinks63 ::

:)) Nvidia je imela luknjo pri zmogljivostih v srednjem razredu (hd3850 ni imel konkurence za ceno svojih 160€) in to luknjo bo zapolnila z 9600GT in se bo tako vrnila v igro. To bo sedaj prava GT kartica v srednjem razredu in ne tako skropucalo kot je 8600GT , ki si oznake GT ne zasluži, njej bi bolj pripadala oznaka LE.

Nvidii se v visokem razredu nikamor ne mudi , saj ji ATI zaenkrat slabo konkurira in ne obeta nič drugega kot novo dvojederno grafično. In 9800 GX2 je logična in lagodna rešitev pred izdajo popolnoma nove hiend kartice.

PrimozR ::

Rovtar če bosta 2 PCBja bo pain. Če bo tako kot pri R680, bo ku.

Sicer pa, PCIe2 lahko namesto 75 W napaja grafično s 150 W ter ima podvojeno prepustnost. 8800 GT bi lahko bila PCIe 2 a so porabo prek PCIe slota spustili na 75 W za backwards compatibility. Fizično sta reži enaki. Stare kartice bodo delale povsod, nove kartice pa verjetno ne.

Kenpachi ::

A bojo tud namest logotov dali srčke? :D
Zaraki Kenpachi.

jype ::

A kup kdo 9600 PRO za 100€ ? :)

kotnikd3 ::

nVidia podjetje leta!!!!!!!!:)) 8-)
ql. pa Intel bi pravtako mogu bit. Ampak dragi ljubitelji novih srčik, nvidia bo gefRoca 9 spustila, kaj pa ATI? radeon 4000 ? nahh. Tako ne bo konkurence, mi pa bomo mastno plačevali. ......aja, sledi še verjeten propad amd/ati :\...

Good Guy ::

@P|P

misleš da bojo ruknil 2 jedra na en pcb.. ne bi smšn no.

grafična bo prevelika + hladilniki bojo ogromni

če pa bosta 2 pcb-ja bo pa super kot je to pri 7950gx2...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

RC14 ::

Torej če prav razumem, a bodo vse te nove grafične PCI-E 2.0 ki bodo prišle ven v prihodnosti (recimo ATI R700 ter nvidia G100 , ki naj bi prišel ven ~ aprila 08) delovale brez problema na vseh teh "starejših" platah ( nForce 560, 570 ; P965, P35....) , ki so samo PCI-E 1.0 ??


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Dr_M ::

8800GT dela bp na nforce4, tko da mislm, da ni bojazni.
se pa da v biosu od graficne spremeni v pci-e gen 1, ce so slucajno ksne tezave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Good Guy ::

vse novejše generacije grafičnih bojo kompatibilne tudi na starejše plate/vodila
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TokioGangsta ::

Dr_M sam ne pričakujem nič samo se mi potem zdi brez veze da je na pci-e 2.0 vodilu če sploh ni razlike. Torej ni prav nobene razlike med pci-e1.0 in 2.0(vsaj v zmogljivosti) popravite me če se motim. Naj mi potem nekdo razloži zakaj potem obstaja in kakšna je razlika med pci-e in 2.0.

lp
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

RC14 ::

Pol pa tk kul če bodo nove kartice delale na starejših platah.
Js nekak čakam da pride ven G100, takrat imam namen šele zamenjat kartico, to pa naj bi blo nekje marca 2008, upam vsaj:)


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

simnov ::

ali bom to jaz lahko imel v pci-e ali bo močnejša od 8800ultra.

koyotee ::

ql. pa Intel bi pravtako mogu bit. Ampak dragi ljubitelji novih srčik, nvidia bo gefRoca 9 spustila, kaj pa ATI? radeon 4000 ? nahh. Tako ne bo konkurence, mi pa bomo mastno plačevali. ......aja, sledi še verjeten propad amd/ati ...


a to maš ti kake nadnaravne sposbnosti, da vidiš v prihodnost??
dej si preber, kam bo 9600gt sploh spadala, v tem primeru bo le ati dobil konkurenco v tem razredu. O gx2 pa še ni specifikacij, tako da...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

simnov ::

koyotee

kva bluziš ati že ima 3850/70 to je 9 generacija.

mtosev ::

DX 10.1 bojo podpirale?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

Za 9600GT še ni ziher če ga bo.

IMO ga bo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dedi542 ::

x800xt kaj teb ni jasn se raj upras? On je samo povedu, da ATI ima ze poslihtan mid end graficne kartice, medtem ko ima nvidia kaj? 8600GT? Dej ne seri no. Zato pa bo zdej upajmo da 9600GT dobra konkurenca atijevi hd3850tki.

strictom ::

9600GT, bo po specifikacijah, konkurent 3870, prej kot pa 3850.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dzinks63 ::

:)) ATI lahko parira v najvišjem razredu le z uporabo crossfire-a,
(dve karti HD 3870 sta cenejši od GF8800ultra) ,
je pa v srednjem odlična HD3850 in tu manjka GF9600GT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

kotnikd3 ::

koyotee
da, mam pa take nadnaravne sposobnosti in sicer logiko, ki mi da vedeti, da bo 9800 GX2 močnejša od 8800ultre, tak da mi ni potrebno vedeti njenih specifikacij.
In vem v ker razred bo spadala 9600GT in kera "je" njena konkurenca, a vendar 9800GX2 še dolgo po izidu le-te ne bo imela konkurence. hm.....R700 baje enkrat julija....nič niso "ŠE" prestavili

RC14 ::

kotnikd3:
En mesec po izidu 9800GX2 naj bi prišla ven G100 in naj bi bila hitrejša od 9800GX2, tko da ne bo dolgo na prestolu>:D


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

kotnikd3 ::

a nebo imel 9800GX2 že G100 jedro?

PrimozR ::

rovtar IMO pa bi bil ponoven fiasco z dvema PCBjema idiotizem. Vse lepo in prav, a je dražje, ker je treba sestaviti grafo (okej, pest riža za kitajčka), problem pa je hlajenje. So 65 nm čipi, pa vseeno. problemi so bili recimo z vodnimi bloki. Taka grafa je za benchanje neuporabna z istega razloga. Itd. IMO bi bilo bolje, da gredo the ATI way in dajo 2 jedri na en PCB. Hladilnik je ogromen, ja, grafa pa prav tako. Že itak.

RejZoR ::

GF 9600GT bo tisto kar bi moral bit že 8600 GT/GTS. Prav hecno kako je NVIDIA zavozila segment na katerem so dolgo časa dominirali na celi črti (samo spomnite se kako priljubljene so bile 6600GT in 7600GT kartice).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Golden eye ::

čist hudo! zdej pa vem kaj bom lahko kupu moji punci za valentinovo :D

SmeskoSnezak ::

Nočem flejmat, samo za info. ATI bo naredo raztur v low in medium price range-u. Vsaj nekaj, s čimer se bo mogoče vun izmazal za nekaj časa. :8)
@ Pusti soncu v srce... @

strictom ::

Z 64 in 128 bitnim pomnilniškim vodilom, se bodo verjetno isto zajebal kot zdajšno midrange serijo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Good Guy ::

@pipi

hlajenje ni problem, tut vodne bloke za 7950GX2 so nardil...

ampak vseen mislem da bo gx2 iz dveh pcb-jev(ker zaradi tega nosi v imenu GX2)

ampak počakmo pa bomo vidl:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zee ::

8-) tole dvoprocesorsko grafiko reč bom pa jaz nabavil...ni sicer SGI, ampak bo že :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dami ::

Nvidia sam zavlačuje in nas nateguje. Pač lahko si privoščijo ker majo prednost pred ATIjem. Ti dve "novi" grafi sta kot že rečeno na starem jedru in ne bota pravi gf9 (g100). Preveč čudno se mi pa zdi da bi ven dal dualpcb grafo en mesc kasnej pa pravo novo generacijo ki bo bolša. Mislim kdo bo šou to kupvat?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dr_M ::

nategujete se sami, ce take stvari kupujete. sej vas nihce ne sili.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

budacki ::

ja prakticno je res...in pa tudi ce radeon vrze ven nove grafe ki se bodo kosale tudi z najbolsimi GeSilami potem bo vsekakor zacel zelo hitro dohitevat nVidio kar bi meni bilo zelo vsec sam mi je ATI/AMD bolj vsec paceprav imam GeForce grafo!

skratka...to bodo dali ven in jih bodo vsi zgrabli...nvidia dobi VELIKOOOO denarja in potem dajo ven se eno verzijo in nvidia SPET dobi VELIKOOOO denarja!

ATI pa je edina obramba nas potrosnikov pred tem da nvidia ne zacne dominirati trgu in s tem bi pac zacele prihajati ven slabe grafe za veliko denarja! vsekakor je vrei da dobi tudi nek delez denarja ATI!

strictom ::

Če AMD propade in nVidia/Intel dobita celoten trg, ne mislit da bodo cene narasle v nebo in da bo razvoj stagniral. Obstajajo protimonopolne institucije ravno zaradi tega.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

borchi ::

> Obstajajo protimonopolne institucije ravno zaradi tega.

ki so ene 1000x manj učinkovite od zdrave konkurence. nobena institucija ne more prisilit intel, da več vlaga v R&D.
l'jga

PrimozR ::

Ne, lahko jih pa prisili, da se razbijejo na več delov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
526233 (5814) Jst
»

Test GeForce 9600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
155611 (3368) Shegevara
»

GeForce 9600 GT bo zamudil

Oddelek: Novice / Grafične kartice
364781 (2817) JamesBond
»

GeForce 9600 GT šele osemindvajsetega

Oddelek: Novice / Grafične kartice
53663 (3027) >>><<<
»

GeForce 8800GT Passive

Oddelek: Strojna oprema
251400 (1400) VASkO

Več podobnih tem