» »

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira

«
1
2

Turbo_Man ::

yo,



kakšno leto ali dve sem nemoteno lahko uporabljal komp (ati all in wonder 9800, amd 64 3000+, 1gb rama). pred časom se je začel ugašati, kakih 5 min po igranju igric ali po gledanju dvd filma (divx je nemoteno lahko predvajal). začele so se težave z grafično, zato sem jo zamenjal z 7600gt (in mislil, da sem s tem odpravil resetiranje).

resetiranje se je ponavljalo, samo da zdaj že ob manjših obremenitvah, ali pa že par sekund po zagonu kompjutra. grafična kartica je čez čas dala obvestilo, da dobi premalo el. energije. uporabljal sem 350w napajalnik in ga zamenjal z 420w ter dokupil še 1gb rama, obenem pa detaljno spucal ornk s prahom zabasan komp :\

težave so ostale, samo da ni več toliko random resetiranj, ampak samo ob "večjih" obremenitvah (npr predvajanje videa na 24.ur).

pustil sem ga samo z prižganim utorrentom in je delal kake 5 ur, potem sem šel z njim malo surfati po netu in je v roku 15ih min spet zmrznu oz se resetiral.


kakšne ideje?
  • spremenilo: Turbo_Man ()

Turbo_Man ::

dal stari ram ven in še vedno zmrzuje ...

bluefish ::

pregrevanje?

solatko ::

Pregrevanje procesorja ali čipseta.

Spike Edin ::

Glede na to da se ti ob obremenjevanju resetira se ena od komponent pregreva. Sam sumim v procesor. Iz interneta prenesi program speedfan in preveri temperature. Škodilo tudi nebi če bi računalnik odprl in spucal hladilnik na procesorju itd...
The PC Doctor

Turbo_Man ::

resetira se tudi povsem random, par sec po naložitvi winsov.


proc je bil res povsem zabasan (:sram:), a lahko z njega ventilator odmontiram in ga poskusim povsem ppočistiti?


ali bi napaka lahko bila v windowsih?

Turbo_Man ::

z speedfanom sem dobil naslednje vrednosti:


temp1: 25C
temp2: 18C
temp3: -9C (edina obkljukana)
temp: 1C
HD0: 25C
Core: 21C (občasno se pojavi kljukica)
Core: 35C
Ambient: 0C


pri vseh razn temp3 in občasno core je narisana modra puščica ki kaže navzdol ...

bluefish ::

daj hkrati procesor še obremeni in spremljaj temperature do restarta, potem pa povej, koliko je bila najvišja vrednost pri Core.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Turbo_Man ::

evo špil je v ozadju laufal BP, poslušal sem zvoke in vse, ko pa sem z alt tab preklopil iz winsov v igro, se je pa obesu sistem v roku 3sec.


kako naj ga obremenim?

Urc ::

Priskrbi si TALE in TALE program. Zaženi oba programa in spremljaj temperature...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Turbo_Man ::

evo toast laufa že več k 5 min, core temp pa kaže konstantno temp okol 34C (max 35, min 33) (t case max 55C), zdej sem ugasnil toast in kaže 30C



edit


zdj se je na 27 spustila




edit 2



zdej sem spet zalaufal COD4 v ozadju in je temp na 28C ... špil laufa BP. preklopit ne upam:D




edit 3


evo sem šel v igrico, bil kakih 30 sec, potem pa zmrz:\ potipal proc in ni biu vroč



na plati tranzistorji niso napihnjeni.



problem softverske narave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turbo_Man ()

Turbo_Man ::

naložu sm najnovejše xpje (niesm formatiral diska) in spet zrmzuje


:((((((((((((((((((((((

Turbo_Man ::

hmmmmm



k sm mel atijevo all in wonder, mi je včasih javil vpu recover napako in se je zadeva včasih končala z izsiljeinm restartom, včasih se je pa dalo špilat naprej. stvar se je potem vse bolj in bolj slabšala. zmrzovajne pri atijevi grafični proti koncu njenega delovajna je bilo isto kot sedaj pri 7600gt


ampak s to razliko, da sedaj dobim obvestilo "nv4_display driver stopped working properly in neki v tem smislu, restart komp in obvestite microsoft o tej napaki"


zdej googlam mal o tej stvari in je stvar zgleda kr razširjena, zdravila pa nism še našu.

kixs ::

Sformatiri in naredi popolnoma novo instalacijo Windows XP.

Potegni NAJnovejse gonilnike za graficno, maticno, zvocno, DirectX 9...

Potem pa se enkrat probaj. Imam pa tak obcutek, da bo vse OK ;)

Za obremenitev procesorja uporabi: PRIME95 25.5

Za obremenitev graficne uporabi: rthdribl 1.2

Za spremljanje temperatur obeh pa: Everest Ultimate 4.20 Demo

Lahko probas tudi zdaj - pred formatiranjem ;)

lp

J`Mavr0 ::

IMAM PROBLEM z WIN (mislim)...

SLIKA NAPAKE

Delam en PC in sem dal gor XP, temparatura je cca 47°C
X2 3800
1Gb ddr2
250GB
...
Na novo 8800GTS pa 600W napajalnik
Pa matično sem na novo flashal pa je malo boljše ...

En čas dela normalno, pa potem blou screen pa reset... 15-20min odvisno

lp;
Jernej

Upam da mi boste znali pomagat, da se kište rešim :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J`Mavr0 ()

Mr.B ::

Goniči, če je modri ekran..Žal ima NV še vedno beta za GK. Kateri ys pa ti zajamra pri modrem ekranu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Turbo_Man ::

izklopil agp fast writes pa še vedon ne dela.


nerešljivo.

solatko ::

Računalnik razkoplji na pra faktorje, vse komponente dobro očisti, preglej vse kondenzatorje, očisti hladilna rebra, potem zloži sistem nazaj, flash bios, na novo instaliraj Windowse in ostalo programje in boš videl če bo kaj boljše, drugače je pa take napake po forumu skoraj nemogoče reševati.

kixs ::

Turbo_Man:

Tebi je edina resitev NOVA namestitev XP-jev!

J'Mavr0:

Tisti screenshot cisto nic pametnega ne pove!

Kot vedno:

- testirajte RAM (memtest86 iz boot CD/floopy)
- testirajte preobremenitev CPU/grafice s Prime95 in rthdribl.

Najbolje je pri raznih crashih cisto na novo nalozit sistem in najnovejse gonilnike.

lp

solatko ::

kixs97 - Še prej pa celo mašino razkopat, počistit (fizično), pregledat kondi -je, stestirat po možnosti na drugi mašini vso kramo, ki je gor in potem sestavt in na nov vse gor. Mora delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Turbo_Man ::

sformatiral particijo kjer sm mel winse, naložu, spucal celo kišto zalaufal in mi je že zmrznil spet.

Pyr0Beast ::

Lahko ugibam, da je CnQ problem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Turbo_Man ::

googlam že kako uro o tem cnq problemu pa mi ni ravno jasno vse, ali mi lahko povzameš na hitrico kaj bi to bilo? mašina ni nič navita ali kaj podobnega.


tnx

bluefish ::

Cool 'n Quiet.

solatko ::

CnQ ob manjši obremenitvi zmanjša napetost na procesorju in s tem varčuje na porabi in segrevanju proca.

Pyr0Beast ::

Včasih pa cel komp zariba zaradi tega :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Turbo_Man ::

se prav js ta CnQ (kako, z rmclockom? kako?) izklopim in bo proc vedno na vso moč delal?


lahko se skuri proc zaradi tega, zgori komp ali kaj hujšega?

Turbo_Man ::

z rmclockom sm v mangamentu obkljukal use p-state transitions (pst)


potem pa v battery profile dal autoamtic management

za battery mode pa performance level 4




ampak komp še vedno zmrzuje

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

U BIOSu je to treba sklopt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Turbo_Man ::

kako to nardim v biosu? mam gigabyte k8 triton matično.



pa kako bi v biosu agp fast writes izklopu?

kixs ::

Moja plata nima v Bios nobenih nastavitev za PowerNow ali Cool & Quiet.

Ce zelis to uporabljat, moras najprej instalirat AMD driver (brez tega ne dela-razen,ce res Bios vse kontrolira) in nato uporabiti drugi Power profil (kaksen Portable ali Max Battery).

Ce ne bos resil tega se s tem hackom cool&quiet, potem imas problem z maticno plato ali napajalcem ni druge (zadnji BIOS imas nalozen?)

Kako izklopit AGP fast write??? A nisi v enim postu prej napisal, da ti je to ratalo in da ni sprememb???

Imas se kaksne dodatne kartice v racunalniku ali je dodatno samo graficna? Tisti MEMTEST86 si ze pognal?

lp

Pyr0Beast ::

Ctrl+F1 v BIOS za gigabytke prikliče več možnosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Turbo_Man ::

kixs nism ga izklopil v bisou

sleser ::

A obstaja tudi kaksen test za matične plošče in napajalnike, ali se to samo pomeri z inšrumentom?

Pyr0Beast ::

Multimeter +osciloskop
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sleser ::

Aha, torej sam nimam kaj praskati. Servis vabi, a kdo ve koliko pride takšno preverjanje?

Turbo_Man ::

mi je ratal z control+f1 odkrit nove funkcije v biosu in sm izkloppu tm agp fast writes, in je izbolšan mal, zdj sm v COD4 pršu do tm kjer se srečam z kapetanom kjer se morm urit. ampak vseeno zmrzuje.



CnQja pa nism znal izklopit, ni nobene take fukncije:\

kixs ::

Bolj na zacetku strani sem ti dal ene linke do programov... si jih probal? Kaksni so rezultati?

Morda je se najboljse najprej probat z MEMTEST86. Na tej strani imas tako ISO image, kot Floppy in USB image. Ta zadeva se starta ob zagonu racunalnika in testira RAM - tudi maticno. Pusti ga naj naredi vse teste do konca. Traja cca 20minut (odvisno od kolicine rama in hitrosti spominskega vodila). Ce so napake, jih bos dobro videl.

Potem, ce ti je ram OK. Zeni se Primer95 in ga pusti naj tece cca pol ure - ce bodo napake, ti bo javil. Ce racunalnik zmrzne, je krivec lahko: maticna, CPU, napajalnik. Ce dela, potem probaj se rthdribl za testirat graficno. Pusti naj tece v oknu in cakaj cca 15min.

Dokler ne naredis teh testov, se ne javi! ;)

lp

Turbo_Man ::

ram ni, sem kupil nov 1gb in probal samo z njim in je zmrzoval.


lnapajalnik je tudi nov.



grafična je nova.



lahko je le matična ali proc. sam tega se pa ne dobi več baje :\

Pyr0Beast ::

ram ni, sem kupil nov 1gb in probal samo z njim in je zmrzoval.
.. blah .. testiraj pa poročaj. Drugače nisi kaj prida kreditibilen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Kaj sem ti rekel! Porkamadona! :D

Za vsak slucaj pojdi v BIOS in nalozi "Load Fail-Safe Defaults".

lp

Urber ::

Pozdravljeni !

Se opravičujem, ker vpadam v temo vendar imam zelo podoben primer, ki mu ne vidim rešitve. Razlika je predvsem ta, da ni pogoj da se sistem resetira obremenitev PC-ja ampaka prej obratno oz, kadar se na PC-ju ne dela nič Sami reseti pa tudi nimajo kakšnega vzorca tudi 3 dni dela brez problema potem pa v enem dnevu po 2 ali več reset-ov. Sistem sem testiral z vsemi v temi naštetimi programi in ni kakšnih napak. Nekako sumim, da bi kakšen driver povzročal probleme vendar ne morem ugotoviti kateri.

Lep pozdrav !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Urber ()

kixs ::

- nalozi zadnji BIOS za maticno plato,
- nalozi zadnje golnilnike za maticno, graficno, zvocno... itd.
- ce ne bo nic bolje, je priporocljiva NOVA namestitev OS-a
- preveri se SMART status diskov

lp

Pyr0Beast ::

-preveri SATA priključke, če uporabljaš to tehnologijo
Drgač pa napihnjeni kondiji v napajalcu/plati lako povzročajo podobne zanimive simptome.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Turbo_Man ::

evo, stestiral z memtestom 3x, vse ok.


zdj grem primer95 sprobat

Turbo_Man ::

pustu prime95 da laufa.



edit

aja, problem zdj je v tem, da komp random zmrzuje. tko da če bo zmrznil med testom prime95, ni rečeno da je zaradi njega.

Zgodovina sprememb…

Turbo_Man ::

evo prime95 delal torture 55 min. 0 errors in 0 tistega drugeaga :P

Jst ::

Lahko, da ti težave povzroča kakšna on-board komponenta. Izklopi zvočno, Paralell port, firewire, wifi; vse, kar spada pod "Integrated Peripeals."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Turbo_Man ::

evo zalaufal še rthdribl. čez 20 min povem kaj je blo.



aja pa napihjnenih kondijev plata nima. a je vseen loh vzrok plata? najrajš bi šu po novo pa da se neham jebat :Q

Turbo_Man ::

rthdbl zalaufal ene 5x vse skupaj. v povprečju v 4ih minutah komp zmrzne (prbližn enak traja v špilu da zmrnze).


what to do?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353548 (2615) Bostjan99
»

samodejno rebootanje računala

Oddelek: Pomoč in nasveti
191457 (1137) primmy
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261591 (1247) ___
»

težave pri navijanju amd athlon 64 3000+

Oddelek: Navijanje
462134 (1397) crazy-lemon

Več podobnih tem