» »

Spremembe designa

Spremembe designa

Primoz ::

Kaj vam ni všeč pri trenutnem?
Prosim za KONKRETNE in ARGUMENTIRANE odgovore.. ostale bom v želji po resni razpravi tukaj... enostavno brisal.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Mercier ::

Edina stvar, ki meni pade na misel in bi jo menjal je siva(?) barva na straneh. Malo mi vleče na zeleno (SMB pravzaprav :D ). Lahk pa da sem mal čorav al pa mam slab okus.

No, js bi to menjal.

_Mortal_ ::

Da bi še malo modre dodal. Povsod kjer je siva črno pa pustiš pri miru
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

R0K ::

Jst zahtevam ( ;) ), da se prikaz registriranih uporabikov razvrsti po abecedi in ne po IDju od userja!

:)

fictionel ::

Rok: in kaj ma to veze z designom??? šiškebap mogoče...

drgac pa:
- priporočen stil: mal vec kontrasta pri besedilu
- lila: osebno cist zgresen
- bel: fajn! ni komenta zaenkrt
- moder: tekst je komej berljiv (mogoce mal svetlej modra, al pa drugačne barve text)
- hladno moder: bela barva je prevec kontrastna, nekateri fonti se v modri zelo zelo slabo vidjo (ura,...), pa se ksne malenkosti

bom se kj dodov ce bom najdu

Primoz ::

Ne barvne sheme.. ampak design na splošno.. če koga kakšna barvna shema moti naj si naredi svojo. Če bo DOBRA (oz. boljša od obstoječih) jo bom dal med možne izbire.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

fictionel ::

aja.... no sj...
nj pa tole xbite mal pregleda :D

aja ROK: se opravicujem >:D

itak je pa takale razvrstitv dost kewl... sicr bi bil pa itak jst se bl uspredi :8)

Zgodovina sprememb…

darh ::

fictionel: kaj nej pogledam ce nobedn ni nec pametnega povedu ? :)
Excuses are useless! Results are priceless!

[t502] ::

Edino kar mi ni vsec je pisava. Meni se zelo dopade Verdana in Tahoma.

Mislim da zdaj trenutno uporabljate MS Sans Sherif (to pisavo najbolj mrzim), ne? :)

kr0mp1r ::

Primoz: preden karkoli napisem zelim poudariti, da je to le moje mnenje, kaj mene moti... ko gledam ostale hardware strani (nahitro sem preletel par strani, ki so omenjene kot vir v novicah), vecinoma ne opazim kakega blazno dobrega dizajna.. cemu tako? nevem, morda "hardverasi" niti ne cenijo oblike, ampak le informacije, ki jih dobijo na teh straneh. Potemtakem je vazna preglednost in hitra navigacija; to slo-tech ima.. in sedaj pripombe:

- zelo me moti nekonsistentost podstrani; nekje imajo tabele obrobe (forum, download), nekje ne, ponekod je obroba debela 1px, ponekod 2, spet na tretji strani je border malo drugacne barve (sej to ni narobe ce ponazarja neko razliko med razlicnimi podrocji portala, ampak samo malo manj/bolj siva pa to ni). Pri razlicnih stilih pa so te razlike se bolj opazne (vem, da popravljate skripte, v katerih so najbrz vse barve dolocene kar v html-ju samem, zato ne bi bilo napacno ce bi zaceli popolnoma znova s temi predlogi v mislih)

- baner slo-tech: prevelik, sicer je kul, da ponazarja, kaj slo-tech je, a po moje bi lahko bil se boljsi, in nekako bi lahko bolj izrabili prostor na vrhu.

- barvne kombinacije & tekst: so dokaj toliko v redu, ampak prevec sivih odtenkov plus odebeljen tekst.. oblikovalec se ponavadi odloci na kak nacin bo poudaril bolj pomemben tekst (naslovi, ipd.) od manj pomebnega in to bodisi z barvo, bodisi s podcrtanjem, slogom, ipd. malo tega malo onega ni dobro. Simpl je tanartabulj.
Rumeni trikotniki v navigaciji na levi: ce ste se odlocili uporabljati rumeno (je v slo-tech banerju - sicer samo v sivo-modrem stilu) jo imejte se kje drugje (crte, tekst), ampak raje ne (in zamenjajte rumene trikotnike z modrimi), ker ne pase v noben od sedaj ponujenih stilov.

- stili: meni je najboljsi beli, s tem da pri radio gumbih in checkbox-ih odstranite obroke (posledica starih skript in css stila za input tage), in ze prej omenjene obrobe pri tabelah v forumu in download. lila, sej vem da je hec, morda namesto zelene, raje rumeno, pa bo kaki punci celo vsec. oba modra stila sta prevec modra, vsaj ena barva naj bo kontrastna oz. svetlejsa od ostalih - zaradi locljivosti

Verjetno tehtate med dvemi moznostima: pokrpati sedajsnji dizajn ali zaceti popolnoma znova. Sam bi predlagal drugo, a ce gledam trenutno anketo imajo obiskovalci radi sedajsnjo obliko, torej... odlocite se sami..
V primeru da zacnete znova pa priporocam, da vam dizajn naredi oblikovalec, vsekakor ne kopirajte od drugih, in slash-dot ter tom's hardware naj vam ne bodo za zgled.

Tr0n ::

- viewed in any browser,
- presiroka stran, vidna mora bit ok na vsaj 800x600,
- ...

ahac ::

hočemo nov xbitov dizajn, hočemo nov xbitov dizajn... :))

pa zakaj je stran v IE lepša kot v mozilli???

-----
aja, konkretne odgovore..
tiste barve, ki so nove so sicer kul (črne sem se naveličal), ampak bi blo treba temu priredit tudi vse slike, ker drugače mal čudno izgleda...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

fictionel ::

xbite:
ja tist kr sm jst napisov ane!

Ribicija ::

Jaz bi šel vstran od tabelaričnega prikaza. Se mi zdi tako excel style.
Pa recimo dodate "drop down" menije. Je samo forum in ko prideš z miško preko ti pokaže vse podskupine foruma.

Tolko zaenkrat.

darh ::

Ljere: koncno a voice of wisdome

zadeva je taka, stoji pa tako... kakor sem ze povedal, je bila stran izdelana totalno neorganizirani .. po domace povedano.. edn se je zajebaval mal k je delal tole... s primozem se ze meniva o predelavi ideja o redesignu je pa padla že dalj časa nazaj... just stay tuned..


ahac: ti dej pa lepo mir...
Excuses are useless! Results are priceless!

Primoz ::

Ljere:
1) borderji so vsi definirani v cssu (skoraj), bo odpravljeno np.

2) banner je tak kakršen je... če ima kdo kakšno dobro idejo naj jo predstavi in upoštevali jo bomo.

3) trikotniki se bodo kmalu pričeli menjavati s stilom

4) stare skripte nimajo nič s temi obrobami.. težava:
če je border postavljen, potem vseskupaj IE občrta, Mozilla pa naredi normalno. Če borderjev ni... potem je IE ok, v Mozilli pa se sploh ne vidi obrobe. Če kdo najde rešitev naj se javi.

5) nov design ne bo rešil težav, ki jih imamo sedaj... namesto da vsi kot nori zahtevate nov design.. si raje izmislite, kaj vam manjka.

TrOn:
IE dela
Mozilla dela
Opera dela
-------
kaj bi še rad (sicer ni povsod enako lepo - samo nekaj od tega do napake v trenutnem designu, ki bodo odpravljene), precej od tega pa so razne dodatne leetwonnabe funkcije različnih browserjev.

There can be no real freedom without the freedom to fail.

cahahopie ::

Jaz bi rad poleg samih sprememb barv in backgroundov.. še rad malo bolj konkretno drugačne stile. Mislim nato kar je imel phpNuke kot eno možnost (tole npr: leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0").
Jaz sem v splošnem za en enoten in celovit dizajn kjer ne bo nekakšnih pačenj in če se le da čimboljšo prilagodljivost različnim browserjem (če se ena stvar prikaže v enem drugače kot v drugem...pa je treba najti ustrezno alternativo).
lp

Justy ::

Potem pa naredite en dizajn za Mozillo in drugega za IE, pa uporabnik izbere pac, kar uporabla...

Primoz ::

In kdo bo to vzdrževal? ti?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Justy ::

ne

Primoz ::

torej to odpade.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Justy ::

kot kaze

kr0mp1r ::

Primoz:
odg na 4.:
Obroba se pojavi zaradi tega, ker je v css-u redefiniran INPUT tag,
INPUT {
BORDER-RIGHT: black 1px solid; BORDER-TOP: black 1px solid; FONT-SIZE: 8pt; BACKGROUND: none transparent scroll repeat 0% 0%; BORDER-LEFT: black 1px solid; BORDER-BOTTOM: black 1px solid
}
torej vsi inputi imajo obrobo, zakaj nn tega ne renderira pa ne vem..
resitev: input.obroba { ... } in potem id=obroba za gumbe ali samo .obroba { ... } in class=obroba za gumbe

darh ::

narobe... checkboxi in radiobutne nardijo obrobo samo ce redefiniras border-style, ki je za vse navadne INPUT-e INSET po defaultu, za checkboxe in radiobutne je NONE, za submit, button in reset je pa OUTSET... če to redefiniraš se pač povsod naredi enako... simple.. ker CSS ne zmore prilagajat styla oziroma ne moremo spisati definicij za posamezdne TIPE html tagov... žal...

a je blo dost strokovno :)

anyway.. zadevo se da preprosto (no ja...) rešiti z tem, da za vsak TIP inputa določiš svoj class in to je to...

in to se bo tudi naredilo v bližnji prihodnosti...


lep pozdrav,x
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

Primoz: priporocam ti ogled naslednje strani.

http://www.anybrowser.org/campaign/

Stran se da narediti tako, da bo vidva v cisto vseh browserjih, brez kaksnih "izgub".

Primoz ::

TrOn.. jaz mam še nekje NS 0.99... bi rad videl, kaj tam notr lepo dela. Nekje je treba postavit mejo.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

R0K ::

Aia, sam da vam povem.

Primož če maš čas lohk popraviš vašo skripto za dodajanje strani/člankov .. in to Title ... k da vedno [Slo-Tech] : XX ... v Slo-Tech | XX, k že imate glih to na indexu, forumu in recenzijah.

Loki ::

to ni cist v zvezi z designom, ampak vseeno.
a bi lahko nastavil, da bi se slo-tech samodejno prilagajal jeziku, ki ga ima nastavljenega user - torej ce tip recimo ni slovenc, nej bo vse (razen novic, nasega blebetanja, ipd.) npr. anglesko (pac svetovni jezik).
lep primer je en topic od Hunterja (pod hlajenjem in modifikacijami).
I left my wallet in El Segundo

Primoz ::

Se kdo javi za prevest vse skupaj?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Loki ::

probam lahk jest...
pa si porazdelimo delo pa je.
posl na mail v txt fajlu.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Primoz ::

ni txt fajla...:)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Loki ::

v bazi verjetno tut nimas...
a mas poj vse hadrcoded v skripto? sej lahk kar slednjo posljes :)) .
ne res, jest sem resen glede prevoda, sam iskat vse mogoce situacije se mi pa res ne da...ce pa bo prislo do tega, da bo preveden, poj bos pa itak mel sam dve sanse: text file alpa baza, kr pomen, da bos moral spremenit kodo.
I left my wallet in El Segundo

BaRtMaN ::

Jast se tud javm za prevod kakšnga dela. Zakaj pa ne morš txt fajla poslat? Besedilo skopiraš v Notepad, shraniš, pošlješ... to je vse!

Sergio ::

seveda, barto :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ahac ::

ti dej pa lepo mir...

???

btw. sem vidu tanov dizajn, pa je kr kul. velik boljši od tega zdej. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tomi ::

Kje pa si videl nov design, če smem vprašati?
metrodusa.blogspot.com

ahac ::

... v sanjah ... :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

... shackal sem vas ... :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Primoz ::

zadeva bo itak prej ali slej imela vse vnose nekje... trenutno jih je nekaj
samo tega je velik... in bi bilo zelo veliko dela že, če bi jih nekdo zbral
There can be no real freedom without the freedom to fail.

para! ::

Em, glede prevajanja,...če želite met osnovne funkcije strani še v Angleščini lahko jaz prevedem, se ukvarjam s tem profesionalno.

mail
Death before dishonor!

Tomi ::

Torej, ahac, če povzamem, bluziš>:D
metrodusa.blogspot.com

ahac ::

Tomi: na vrhu so linki za hitro menjavo barv, a ne?
Sej url, username in pass sem pa pozabu, tko da ni panike... :8)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tomi ::

Ne vem natančno, ker že nekaj časa nisem pogledal, kako in kaj.
Sicer pa imam prav glede gesla, tudi jaz si ga ne zapomnim nikoli.
metrodusa.blogspot.com

ahac ::

ej, sej nism nč vidu....

sam mal se mi blede...

pozabte....
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

alesrosina ::

hm.. kaj bi spremenil na strani?

hja, jst osebno bi tele stranske menije malcek zozal, ker je se na 1024x768 osrednji del nekam zelo preozek.

Lepo bi blo, ce bi stran vsaj prblizn lepo zgledala tud u Netscape-u. Sej ok, da mate vse u cssjih, sam nekteri pa pac nimajo IEja.

To bi mislm da blo vse ... ce se se kej spomnem, bom pa povedu :D

darh ::

če CSS validator prebavi stile brez težav... potem to ni več stvar da nekatei nimajo IEja, ampak je fora v tem da netskret ni kompatibilen z standardi...
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

xbite:
Govorim za svetlomoder design in Netscape :P ,
Levi menu je širši od desnega (najbrž ga anketa (rezultati) raztegne)
Bele tabele pri sporočilih (vsaka druga) naj bo malo bolj modra
'registriran:' naj bo temnejše barve
Radiobuttni pri anketi naj imajo obrobo

aja, in 'modra črta' ki ločuje videno od nevidenega naj bo temnejša oziroma bolj vidna :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

MaverickT ::

Sam XBITE je pa tud nekej.. Jaz pripadam v tisto skupino ki ne maramo netscreta ipd. In tako napišem novico o tem da razni netscreti počasi propadajo. In kaj folk napiše v komentarjih? Močno me N****** kaj se to pravi da sem len da se mi ne da delati sajtov kompatibilnih z Netsktetom. Potem se pa nek osebek oglasi da se kwčjemu IE ne drži standardov.. Mislem to bi jih blo treba vse postrelit. Mi se dajemo malo manj kot napol da jim dostavljamo podatke pol se pa folk še buni ker uporablja eksotične brskalnike pač da je prikaz rahlo popačen v posameznih browserjih. Če hočte sajt normalono videt uporabite IE, če pa ste v linuxu pa mozilo in vse bo cool.
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Mavro: :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

darh ::

sem že reku.. in bom še enkrat... sajt je bil čudno zgrajen.. in za to je zdej tko... v pripravi je spremeba trenutnega designa (ne boste nec opazl razlike.. kvecjemu boljs bo)....
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330957 (55106) htmltroubles
»

table border??

Oddelek: Izdelava spletišč
5813 (776) glavic
»

Dolocanje obrobe z CSS pri SELECT-u

Oddelek: Izdelava spletišč
61045 (986) KatMai
»

Izmenjevanje barv (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
624398 (3150) Elemen_T
»

table CSS problem ...

Oddelek: Izdelava spletišč
242547 (2373) darh

Več podobnih tem