» »

Prvi testi GeForce 9600 GT

Prvi testi GeForce 9600 GT

več strani - Kljub temu, da je do uradne predstavitve grafične kartice GeForce 9600 GT še nekaj časa, se je na kitajski spletni strani PConline pojavil precej obširen test omenjene grafične kartice. Grafično kartico temelječo na jedru G94, s frekvenco 650 MHz in s 512 MB GDDR3 pomnilnika, s frekvenco 1800 MHz, so primerjali z GeForcema 8800 GS in 8600 GTS ter Radeonom HD 3850. Če gre verjeti rezultatom testa, je GeForce 9600 GT v večini primerov hitrejša od vseh ostalih v test zajetih kartic. Več o tem si oglejte v samem testu (pozor - kitajščina).

Poleg prej omenjenega testa so se tudi na VR-Zone pojavili rezultati neuradnega testiranja GeForce 9600 GT, ki si jih lahko ogledate tukaj

31 komentarjev

kuglvinkl ::

Nobl, just what we need. Pa še ATi bo moral spustit ceno ;)

Jst ::

Kdaj pa prida tale zadeva v Slo? Pa še bolj me zanima, kdaj pride 88GS?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

the_game ::

Če so testi koker tok ok mora potem stvarca GF 9600GT 512mb bit v enakem rangu kot pa HD3870 oz. Ati clo mal bolša.
Morda veste kaj o tej znamki grafičnih GF8900?

PlayTheGame ::

Sicer je še vedno počasnejša od 8800 GT in GTS (obe 512 MB verziji), ampak glede na to, da bo šlo tu za (bodoči) srednji razred, je to zelo dober rezultat. Zdaj bo le še od cene odvisno. Za pameten denar (današnja cena serije 8600) bo šla kartica za med.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

krneki0001 ::

Upam, da bo pod 150 evrov in bo to nova kartica v moji mašini.

Baltazar-x ::

Ne razumem zakaj 9600gt ko nima niti dx 10.1. To bo verjetno kaka rezerva za 8xxx serijo v primeru da bi ati dal kaj hitrejšega od gtx/s. To že imamo je pa dobro da bo ati cene spustil.

lp.

Horsechoker ::

Točno, ker dx10.1 špile boš lahko tekoče poganjal na HD3870/50. Tsar ni kej
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

mesoreznica ::

Lol folk se sekira za DX10.1, čeprav danes grafe niso in še en čas ne bodo sposobne tekoče poganjat niti DX 10. :D

Odlični rezultati za srednji razred graf. Hvala bogu da vsaj malo zaostaja za 8800 GT drugače bi se po glavi tolko. :D

Če bo razlika med srednjim in visokim razredom grafe pri seriji 9xxx enako velika kot pri 8xxx, pol bo 9800GT gate trgala.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

mah pri 8xxx je samo 8800 vredna svojga denarja... ostalo je totalno sranje

strictom ::

darksamurai, ti si navadno sranje! 8600GT trga gate mo' fucker.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

krneki0001 ::

Tut 8500GT s 512Mb rama deluje presenetljivo dobro. Stalker na 1280X1024 z dinamičnim osvetljevanjem deluje čisto tekoče. Res pa je procesor C2D in da je veliko rama, pa sistem je Vista.

IVo ::

Prvi primerki 9600GT pridejo v Evropo šele konec februarja oz. začetek marca oz. tm okrog CEBITa...
Uradno so mi pa povedal da še nevejo točno; oz. ne smejo povedat :\ ;( . Z informacijo o ceni je pa ista zgodba...

Ted ::

Trenutno je ati tisti ki dominira srednji/nižji razred, predvsem zato ker ima za svoj denar hitrejše kartice oz. enako hitre za manjši denar.
Mah...

IVo ::

Ja no če bo cena 9600GT 150€ kot se širijo govorice... ati nima za burek. Čeprav jim zelo privoščim če spravijo kej boljšega na trg! Konkureca nardi svoje!

Pšenični ::

"Ja no če bo cena 9600GT 150€ kot se širijo govorice... ati nima za burek.

Smešno, zlo smešno ati namreč v srednjem razredu dominira tako z ceno kot hitrostjo.

mesoreznica ::

Če bo 9600GT cca 150-160 evrov bo ATI zgubil dominacijo. Seveda če so testi realni. Sicer je to dobro za kupce. Pol bo moral bit HD 3850 110€, HD3870 pa nekje 170€. Fajn za nas. Sam ko imam občutek da bo 9600GT 200+€. Pol pa nič od fighta.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

IVo ::

Itak da ne more bit če tam 8800gt dominira...

Vuli ::

pa kake verzije bodo še? bo tut 9600GTS itd? Ker zna bit pol bolj zanimivo...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Jst ::

Mah jaz sem tako zmeden od vseh teh verzij, ki (ironično) tekmujejo same s sabo. Itak imam prostega časa nekaj ur na dva tedna za igranje iger, tko mi ni nuja zamenjati grafično, ampak res bi rad Crysis igral na medium-to-high nastavitvah. Pa WiC.

Resno razmišljam, da bi februarja, ko naj bi se pocenile ATI3870, kupil dve, ker mi plošča to podpira.

Čeprav bi bila ta grafična v linuxu pain in the ass. Sploh pa dve.

Nvidiina celotna 8 serija, z izjemo 8800GT, se mi zdi čudna, z tole devetko, pa tudi. Ne da ne bi bil fasciniran nad arhitekturo, ampak nad politiko prodaje. Za 8800GT moraš imei srečo, za novo 8800GTS več denarja, ki mi ga sploh ni težko dati, ampak zakaj? Da bom v Crysisu in WiC na Very High gledal diapozitive? Ne hvala.

79GS, ki jo imam sedaj bi se je pa po eni strani rad čimprej znebil, ker je bila letos že dvakrat na servisu. Torej je to tretja, ki sedaj počiva v računalniku.

Še najbolj se mi dopadejo GS produkti, vsaj v sedmi seriji, ampak 8800GS ima tako čudne specifikacije...

Kaj bi dal, da ATI magično najavi, da bo v naslednjemu tednu izdal 4850, ki bo 2-3krat hitrejša od 3870. Sanje, sanje...


--

Vem, da nisem napisal nič pametnega, ampak moral sem svoje frustracije nekam zabeležiti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gregor P ::

Danes imaš vsaj izbiro:D ... ko sem jaz pred letom kupoval kartico sploh nisi imel možnosti izbire.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

borchi ::

> Za 8800GT moraš imei srečo

kakšno srečo rabiš pri 8800gt?
l'jga

Jst ::

>> Za 8800GT moraš imei srečo
>
>kakšno srečo rabiš pri 8800gt?

Kaj so že na policah?? Ali še vedno rabiš srečo ali vztrajnost, da prideš do nje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

borchi ::

> Kaj so že na policah??

aja, sem mislu, da je kaka napaka/okvara pogosta pri njih. cincam med 3870 in 8800gt...
l'jga

mesoreznica ::

Pri AGT-ju 8800 GT še ni zmanjkalo. Če jo hočeš jo najdeš. Če jo nekje zmanjka jo pač drugje najdeš.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Jst ::

borchi:

Jaz tudi cincam med menjenimi karticami. Cincam že mesec dni. Pa pri obeh something doesn't feel right.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Cassidy ::

sem šel iz 8800GTS 640MB na 8800GT in sem zelo zadovoljen, medtem ko ima prijatelj 3870 neki x3 turbo, ostalo konfiguracijo pa enako kot jaz pa meni lepše laufa, njemu pa se kar in kar zatika

s tem da jaz imam BFG Tech 8800GT OC2

Volta ::

Pa ne zaradi grafične, ker je med njima okoli 5% razlike v prid 8800GT :) Morda kak % več, ker je tvoja OC2.

Meizu ::

Hehe, ja, zanimivo, ja, prijatelj jo lahko ima, ampak, ali ima dovolj močno konfiguracijo, da jo do konca izkoristi? Glede na to, da nisi nič napisal, lahko določene stvari samo sumim. Je pa res, da je 8800GT hitrejša od HD3870, to je res. Ampak, da bi se pa Crysis na njej zatikal... Na kakšni resoluciji igra? Grafične nastavitve ima kakšne? DX10 Very High al High na DX9? AL pa kej drugega?

Volta ::

Pomoje ta prijatelj nima kaj dosti pojma o tem, kako vsaj tisto osnovno porihtati oz. nastaviti računalnik, da deluje tako kot mora. Zagotovo ni problem v grafični ( razen če je v okvari ), nastavitvah detajlov, ...

Cassidy ::

oba imava q6600 g0 , ocz 2x1GB kit , asus p5e , s tem da imam jaz lc power 550W on pa enermaxa nekega 700W , jaz imam 8800gt oc2 , on pa 3870 x3 turbo ...

oba igrava na vse high, 2xAA , s tem da je moja resolucija 1440x900 (wide) njegova pa 1280x1024

ne vem v čem bi bil tukaj problem, pa saj je vseeno, nVidia for life, to pustim not, pol najdem še eno čist isto, kupim neko SLI plato pa GRANTA ! ! ! :)) :D

Meizu ::

Pomoje je Volta s tazadnjim posto zadel bistvo - očitno tvoj prijatelj ni sposoben naštimat nič. Enostavno ne more taka grafa štekat na high AA 2x, če pa ma moj sošolc isto Q6600 G0 p5e, 2GBPatriota in 2GB Corsaira (sm mu jst posodu :P) in pa X1950XT notr, pa mu dela na high brez AA seveda gladko, no tam okoli 18FPSjev. Ampak vseeno, igrabilno je, in se nič ne zatika, igra teče gladko. Da bi pa potem štekal HD3870...:\ :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test GeForce 9600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
155604 (3361) Shegevara
»

Test Radeona HD3870 X2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
609549 (6386) PrimozR
»

Prve slike prototipa GeForce 8800 (G80) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
629620 (7294) Senitel
»

Hladilnik od Zalmana in hlajenje gf600gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332139 (1732) T-Majo
»

Leadtek A6600TD OC

Oddelek: Navijanje
171277 (1010) Polkovnik Sikorsky

Več podobnih tem