» »

LOTO

LOTO

««
7 / 20
»»

Sergio ::

Se davek.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

EssEncE ::

Dobiš še vse 4ke, 5ke, 6ke, 6+1ko.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

OwcA ::

Ampak seveda ni nujno, da si edini, ki dobiš. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Damjan Jagar ::

Potem je treba plačati še ljudi, ki ti pomagajo izpolnjevati listke. :)
http://jagar.si

OwcA ::

Ali pa uporabiš kar random generator, ki ga imajo oni za samodejno izpolnjevanje listkov. Bolj me zanima kako in koliko časa bi porabil, da bi našel zmagovite listke.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Sergio ::

Gandalfu sm zdele zgeneriral 40.000 kombinacij. Me prav zanima ce bo dobil ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

Evo.
Za 2mio listkov. (40k 7-mic)

Da boste vedli v nedeljo kje iskat novega miljonarja stran na sigma.livecd.net

Zdej me pa zanima kaj bodo jutri rekli na lotu glede vpisovanja taksnega stevila. Hvala Sergeju za cifre, dobis avto, ko zadanem tole :)

Damjan Jagar ::

No da vidimo, če bo katera izmed teh kombinacij zmagovalna. Bom jutri pogledal, če se moje kombinacije tudi nahajajo znotraj tega spiska.
http://jagar.si

Damjan Jagar ::

Nič ne bo s primerjavo. Pišem sistem z osmimi ciframi.
http://jagar.si

Tilen ::

Morš vedet da če bi dobo sedmico bi mel tut kaj šestic, štiric... :D

Pri tolko kombinacijah :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CaqKa ::

Kami preberi si temo za nazaj.

singular ::

Če že vpisujete vpište EN kombinacijski listek za ves denar, ki ste ga pripravljeni zapravit, se bolj splača kot pa več listkov (z istim skupnim številom kombinacij) za isti denar..

Jaz sem prejšnji teden vpisal 10ko, zadel pa sem 5 cifer...
ta teden bo vrjetn se ena 10ka vpisana:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: singular ()

OwcA ::

Kakšne so pa cene za kombinacijske listke? Če so fiksne je verjetno nek optimum.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gandalfar ::

http://www.loterija.si/nakupi-vplacila/...

za 17. stevilk das okoli 970k .. se splaca? :)

largie ::

kombinacijski listek je "navadni" listek, stane max 600 SIT (5 x 10 + 100), tebe verjetno zanima sistemski. vse lepo piše. določeno število prekrižanih številk v stolpcu na sistemskem listku predstavlja določeno število kombinacij (tabela na dnu linka), cena kombinacije je 50 SIT.

OwcA ::

Hehe, razmerje med vplačilom in verjetnostjo za dobitek je konstantno, torej obstaja optimalna izbira listkov za dan vložek. Čas za EA? ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Ja ... hehe ... zanimiv problem, kako to izvesti. Koliko in kakšne "sistemske" listke izpolniti. IMO ene 100 listkov max.

EA definitivno da odgovor.

Tilen ::

In koliko kombinacij je moznih ce bi izpolnil samo listke z 17 kombinacijami?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

791.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

bond007 ::

Torej ena kombinacija te pride enako, če izpolnuješ samo po 7 številk al a kupiš sistem z 17 številkami, le da si v slednjem primeru prihraniš precej pisanja:) . Mogoče se bi pa celo izšlo.. napišeš teh 791 sistemov z 17 ciframi, s tem sigurno dobiš sedmico in vse ostale dobitke.., vložiš okoli 770 miljonov - sedmica je sedaj vredna 750 miljonov + vsi ostali dobitki, nekaj davka vzeme država, še vedno pa mislim da imaš profit. Edini riziko je, da si bi sedmico s kom delil. S tem bi bil potem močno na zgubi ;(

JerKoJ ::

Naloga - napisi program, ki ti izpise vseh 791 kombinacij po 17 stevilk, da bos sedmico sigurno zadel
Podnaloga - dokazi da je sploh mozno

Sergio ::

jerkoj: zakaj se matrat? sej to je malo telovadbe z verjetnostjo in kombinatoriko.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

A 17 je maximum zdej?

Potem pa nucaš kakih 20000 listkov. Včasih je bilo IMO možno več naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Road Runner ::

alpa če greš k vedeževalki...

OwcA ::

Ne! K vedeževalki je ena najslabših možnih potez. Skoraj gotovo je šel še kdo, precej verjetno mu je dala podobno, če ne že kar enako zaporedje, torej bi s tem izbral nefavoritno kombinacijo. Se ne splača.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Se pa splača zapravit 10 tisoč SIT za loto ta teden. Ker matematično upanje je večje od cene izpolnjenega listka.

AKO večina tako NE razmišlja.

Tega pa ne vemo. Ker če je večina to poštudirala, ni več res.

Thomas ::

Celo se ne izplača, če je to poštudirala dovolj velika manjšina, ki bo (je že) nakupila ogromno listkov. V tem primeru matematično upanje za 10 kSIT pade pod 10k SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Thomas ::

Investitor, ki bi za poljubno vsoto kupoval loto listke v takihle situacijah, bi dolgoročno dobival. Tako gotovo, kot običajni igralec lota dolgoročno izgublja.

Seveda, če bi bil edini, oziroma eden redkih.

Če bodo vplačila ta teden dosegla milijardo in pol ali več SIT, potem je trg res učinkovit in se ne splača kupiti nobenega listka. Taki mali (in veliki?) investitorji obstajajo! Morda se vanje prelevijo običajni igralci lota?!

I wonder.

JerKoJ ::

Obrazlozitev moje naloge

Loto sistemski listek dopusca 17 max. stevilk, to pomeni da izpolnis z enim listkom (17 nad 7) kombinacij ali 19.448,
vseh moznih kombinacij je (39 nad 7) ali 15.380.937, torej ali je potem dovolj da izpolnis le 791 (15.380.937/19.448)
listkov po 17 stevilk pa pokrijes vse mozne kombinacije. Je to možno, če je napiši algoritem, ki ti pove katerih 17 stevilk
moras vnesti na vsak listek.

Ze iz deljenja se da sklepati da se verjetno ne izzide, ce pa se izzide je se vedno cenej vplacati 15 mili...
listov po 7 stevilk (algoritem za izpoljnevanje listkov je znan) kar znese 769.046.850 SIT, medtem ko pri
791/17 znese 19.448*50*791=769.168.400 SIT

OwcA ::

Račusko se že izide, je pa vprašanje, če 120k poplača izpolnjevanje in iskanje zmagovalcev izmed 15E6 listkov. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tody ::

mah to kupiš že izpolnene, sicer pa se brez muje še čevelj ne obuje :D

OwcA ::

Če hočeš biti sistematičen, kupavanje predizpolnjenih odpade. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

EssEncE ::

Loto sistemski listek dopusca 17 max. stevilk, to pomeni da izpolnis z enim listkom (17 nad 7) kombinacij ali 19.448,


Ne toliko izpolniš z enim poljem. Sistemski listek ima 5 polj.

Torej izpolnit je treba 159listkov.:))

Thomas ::

Hehe ... nisem prov računal. Se zgodi.

Nejc Pintar ::

tudi če bi se splačalo je problem v 2+ dobitnikih
Lahko je biti prvi, če si edini!

SebaR ::

A kdo ve koliko je bil dosedaj največ vplačan loto?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

whatever ::

Še dve uri pa bom milijonar:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

mare87 ::

Jep, danes bo nekdo postal zlo srečen.

Tody ::

ali pač ?>:D

McNato ::

Ima kdo idejo kako naj dobitnik čimbolje naloži denar? Naši vzajemni skladi so v zadnjem letu nekam slabotni.

Tody ::

Jah na POTV so izračunal če bi 640 mio naložil v banko in jih vezal za 5 let bi vsak mesec dobil 160.000 sit ven. Meni je dost ;)

whatever ::

Tody: Mislim, da si napisal eno ničlo premalo. 160.000 je nekam mal za vsoto 600 milijonov na banki. Kolikor sem slišal, dobiš na leto če daš 10 milijonov vezat ven nekaj čez 300.000 obresti (na leto, ne na mesec). Če pa to pomnožiš s 60... je cca 18 mio na leto, torej na mesec 1.500.000. Tak da mislim, da si napisal eno ničlo premalo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

LoneWolf ::

Ce das vezat 10 miljonov, res dobis ven 300.000 obresti, ampak je treba takoj tole pogledat skozi prave stevilke. Slovenija ima trenutno okoli 2% inflacijo, torej lahko takoj odstejes 200.000 za revalorizacijo vrednosti glavnice. V Sloveniji so zdaj obdavcene tudi obresti, torej lahko racunas, da ti drzava vzame se vsaj par deset jurjev pri dohodnini. Ostane ti neto okoli 50 jurjev...
Obvezniski skladi nudijo priblizno enako varnost kot vezava v banki, glavnica ni vezana - v sili lahko ves znesek dvignes prakticno kadarkoli, donos pa je v povprecju vsaj dvakrat vecji kot v banki ze pri cistih obvezniskih skladih. Pri 10 mio bi v enem letu po enakem izracunu kot zgoraj dobil ven neto dobrih 300 jurjev letno.

Kami ::

7, 21, 22, 23, 26, 27, 37 + 5

Jao! Nema ništa :( |O

MTm2H37rqt7B ::

Štirico mam:)

Ble sta pa dve sedmici v LJ

Barakuda1 ::

Na, sva že vsaj dva
Štirica je vseen več vredna kot osnovno vplačilo :D :D )

Glih za en kofe bo :D :D

Zaslužo sm točno 211,oo SIT :D :D >:D

OwcA ::

Zanimivo, ne bi pričakoval, da je takšno zaporedje nefavoritno. Očitno naš Gandalfar ni edini, ki se je stvari lotil sistematično. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mare87 ::

Mah štirka bla. Not so bad though :).

Gandalfar ::

u, gremo gledat kolk sem zasluzu :)

Gandalfar ::

Vrednost 40000 listkov pri vrednosti listka 50 SIT = 2000000 SIT
Vrednost 467 stiric pri vrednosti stirice 943 SIT = 440381 SIT
Vrednost 21 petic pri vrednosti petice 7341 SIT = 154161 SIT
Skupno: -1405458 SIT
««
7 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919396 (1688) oo7
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575522 (19476) cen1
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518099 (6634) clothes
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195813 (5176) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364081 (3424) alesr

Več podobnih tem